Cum. Eki 22nd, 2021

Yeni Başlayanlar İçin 9 Kaykay İpuçları — Kaykay Sürmek ve Güvenle Düşmek

Açıklama: kaykay önerileri Life, sitemizdeki bağlantılara tıkladıktan sonra yapılan alışverişlerden komisyon kazanabilir. Size hiçbir maliyeti olmayacak (hatta biraz tasarruf edebilirsiniz) – ancak sitemizi korumamıza yardımcı olacaktır.

Demek kaykay yapmayı öğrenmek istiyorsun? Her kaykaycının tahtaya ilk adımını atmadan önce bilmesi gereken bazı önemli şeyler vardır. Bu gönderi, yeni başlayanlar için incinmeden nasıl kaykay yapılacağına dair ipuçları sağlar.

“Umarım çocuklar, istediğiniz her şeyi yapabileceğinizi anlarlar. Kaykay bu ağ geçidi olabilir.”

Kaykay yapmayı denemenin zamanının geldiğine karar verdiniz, ancak nasıl başlayacaksınız?

Her şeyden önce, diğer tüm spor veya eğlence aktiviteleri gibi, kaykay da gerçekten ustalaşmak istiyorsanız dışarı çıkıp yapmanız gereken bir şeydir. Tek bir makale size öğrenmeniz gereken her şeyi öğretmeyecek. Ancak tahtaya ilk adımınızı atmadan önce bilmeniz gereken bazı önemli ipuçları ve şeyler var – özellikle de incinmek istemiyorsanız!

Bu makalenin amacı, kaykay sürmeyi yeni öğrenen yeni başlayanlar için faydalı tavsiyeler vermektir.

Bir zamanlar, genellikle daha genç olan sert patencilerle ilişkilendirilen bir spor, bugün giderek daha fazla sayıda yetişkin , özellikle kentsel alanlarda , ya egzersiz yapmanın eğlenceli bir yolu ya da bir ulaşım aracı olarak kaykay yapmaya yöneliyor . Kaykay kullanmak yürümekten daha hızlıdır ve bisiklete binmekten daha fazla esneklik sağlar.

Kaykayın güzelliklerinden biri de, temeller dışında kaymanın doğru ya da yanlış bir yolu olmamasıdır. 

Evet, sizi güvende tutmak için kesinlikle bilmeniz gereken şeyler var, ama sonuçta kaykay, herkesin kendi işini yaptığı ve kendi stiline sahip olduğu bireyselleştirilmiş bir spordur. Bu makale size acemi bir kaykaycıdan profesyonelliğe nasıl geçeceğinizi öğretmeyecek, ancak başlamanız için size iyi bir bilgi tabanı sağlayacaktır.

Ve olayları eylem halinde görmenin önemini bildiğimiz için, en önemli noktaları göstermek için internet üzerinden toplanan bazı harika videoları da içeriyor.

Kaykayı kim icat etti?

İpuçlarına geçmeden önce , kaykayın tarihini ve her şeyin nasıl başladığını hızlıca ele alalım .

Birçok insan kaykay yapmayı düşündüğünde, akla ilk gelen şey, tüm bu süslü numaralar ve başlangıçta sörf dünyasına bağlı olan “Patenci” kültürüdür. Ancak son yıllarda tüm dünyada popüler bir ulaşım aracı haline geldi.

Kaykay nasıl ve ne zaman başladı?

Kaykay , 1950’lerde California ve Hawaii’de başladı ve kimse ilk kaykayın kimin yaptığını bilmiyor. Hikayeye göre, bu spora olan sevgilerini alıp sokaklara taşımanın bir yolunu bulmak isteyen “bazı” sörfçüler vardı. Bu ilk “asfalt sörfçüleri”, daha küçük tahtaları veya tahta kalasları aldı ve tekerlekli patenlerden tekerlekler taktı ve böylece “kaldırım sörfü” sporu doğdu. Başlangıç seviyesi için kaykay modelleri

Fikri ilk ortaya atan kişinin kim olduğunu söylemek zor olduğu gibi, ticari olarak üretilen ilk panoları küçük ölçekte kimin sattığına dair birçok farklı hikaye var. Bildiğimiz şey, Roller Derby adlı bir şirketin (tahmin ettiniz, bir paten şirketi) potansiyeli gördü ve “Skate Boards” u ilk seri üreten şirket oldu – ancak 1959’da mı yoksa 1963’te mi olduğu konusunda tartışmalar var.

Yerel yarışmaların başlaması uzun sürmedi ve 1963’te ilk profesyonel kaykay takımı (Makaha) kuruldu ve Hermosa, California ilk resmi kaykay yarışmasını düzenledi. 

On yıllar boyunca kaykay, popülerlikteki inişler ve çıkışlar ve kaykay şirketlerinin gelip gitmesiyle (çoğunlukla henüz kimse tahtayı mükemmelleştirmediği için) zor zamanlar geçirdi. Ve 1990’lara gelindiğinde, patenciler “yabancılara” kötü bir ün kazandırdı. Bunun nedeni kısmen, birçoğunun pervasız hale gelmesi ve banklar, bordürler, duvarlar ve basamaklar gibi şeylere zarar vermesiydi. Punk rock müziğinin yükselişi ile “kızgın” bir kaykaycı alt kültürü arasında da algılanan bir bağlantı vardı. yeni başlayanlar için kaykay önerileri

Günümüze hızlı bir şekilde ilerleyin ve kaykay, 2018’de 1,9 milyar dolarlık pazar payı ve 2025’e kadar 2,4 milyar dolarlık tahmini ile dünyanın en iyi 10 sporu arasında yer alıyor .

Ve bu, kaykayın artık başlı başına bir spor olduğunu kanıtlamak için yeterli değilse, 2016’da Japonya’nın Tokyo kentindeki 2020 Yaz Olimpiyatları’nda kaykayın resmi bir spor olacağı açıklandı. 

Her Kaykaycının Bilmesi Gereken Şeyler

İpucu 1: Uygun Bir Pano Seçin

İlk kaykayınızı satın almaya gelince sorulması gereken bir takım sorular var. Yerel paten dükkanında kafanız karışabilir çünkü birçok farklı stil ve marka tahta satıyorlar. Piyasadaki en iyi kaykaylardan birini almak cazip gelse de, yavaş almak daha iyidir – ve buna “daha ​​yavaş” bir kaykay almak da dahildir.

Yeniyseniz, birkaç nedenden dolayı yüksek hızlar ve fantezi numaralar yapmak için tasarlanmış bir kaykay ile başlamak istemezsiniz. Her şeyden önce, bunlar daha pahalıdır ve bu tür bir parayı yatırmadan önce kaykayın gerçekten zevk alacağınız bir spor olduğundan emin olmak isteyeceksiniz.

İkincisi, yeni başlayan biri olarak bazı şeyleri kavramak biraz zaman alacaktır. Bu, birkaç çarpışma ve yanık olması muhtemel olduğu anlamına gelir. Yapmak isteyeceğiniz son şey, süslü bir tahtaya çok para harcamak, sadece ilk gününüzde ona zarar vermek.

Son olarak, kaykay yapmayı yeni öğrendiğiniz için, deneyim seviyenize uygun bir tahta istiyorsunuz. Şöyle düşünün: Araba kullanmayı yeni öğreniyor olsaydınız, ilk arabanızın Lamborghini mi yoksa Maserati mi olması mantıklı olurdu?

İlk başladığınızda, süper kavisli bir tahta değil, daha kolay denge için düz bir tahta isteyebilirsiniz. Başka şeyleri tutmak zorunda kalmadan tahtada kalmanıza yardımcı olacaktır. Longboard’lar yeni başlayanlar için iyi bir seçimdir, çünkü adından da anlaşılacağı gibi, daha uzun oldukları için daha fazla ayak alanı vardır. Uzun bir tahta ile çok fazla süslü numara yapamazsınız, ancak sadece kaymayı öğrenirken manevra yapmak daha kolaydır.

Bir ulaşım aracı olarak daha çok kaykay yapmayı öğrenmekle ilgilenen biriyseniz, elektrikli kaykay almayı düşünebilirsiniz .

NOT: Daha büyük kaykay tekerlekleri daha hızlı döner, bu nedenle ilk başladığınızda daha küçük tekerlekleri tercih edebilirsiniz. Daha yumuşak tekerlekler de daha yavaş gitme eğilimindedir ve ayrıca zemini kavrar ve darbeleri daha iyi emer.

İlk tahtanız için üst düzey bir kaykay almayacak olmanız, ucuz bir tahta almanız gerektiği anlamına gelmez. Yeni başlayan bir kaykaycının, sürmesi güvenli, kaliteli bir tahtaya ihtiyacı vardır. Öğrenmek için kullanılmış bir tahta satın alıyorsanız, tekerleklerin, kamyonların ve yatakların iyi çalışır durumda olduğundan emin olun. Ayrıca, herhangi bir çatlak veya keskin kenar olmadığından ve tahtadaki tutuşun aşınmış olmadığından emin olmak istersiniz. 

Bu da bizi yeni başlayan kaykaycılar için bir sonraki ipucuna getiriyor – vücudunuzu korumak.

İpucu 2: Kaykay Yaparken Koruyucu Giysiler Giyin

Herhangi bir profesyonel kaykay yarışmasını izlediyseniz, şüphesiz onların kask, dizlik ve dirsek koruması taktığını görmüşsünüzdür. Ancak aynı zamanda birçok deneyimli patenci kask veya teçhizat takmaz ve YouTube’da onlarsız tonlarca video görürsünüz.

Kaykay Yaparken Zarar Görmeden Nasıl Düşülür (Ayrıca Koruyucu Donanım Hakkında Bilgi) | Braille Kaykayının İzniyle

Yani, kaykay yaparken kask takmanız gerekip gerekmediğini merak ediyor olabilirsiniz?

Her şeyden önce, bir an bile düşünmeyin, “O kadar hızlı gitmeyeceğim ya da herhangi bir numara yapmayacağım, bu yüzden tüm bunlara ihtiyacım yok.” Yeni başlayan biri olarak, aslında düşmeniz daha olasıdır.

California, New York ve Connecticut gibi bazı eyaletlerde çocukların kaykay kaskı takmasını gerektiren yasalar olsa da, bu yazı itibariyle şu anda yetişkinler için herhangi bir yasa yoktur – ancak özellikle yeniyseniz, kaykay yaparken koruyucu giysiler giymek sağduyudur. . Hangi boyutta kaykay dingili alınacağını nasıl bilebilirim?

Kaykay yapmak tehlikeli midir?

Araştırma çalışmaları, bir bütün olarak kaykayın diğer birçok spordan daha tehlikeli olmadığını gösteriyor. Hatta sakatlanma ihtimali açısından birçok popüler spordan daha güvenlidir.

Amerika Birleşik Devletleri Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu, kaykay yaralanmalarının sayısının tipik olarak 1000 katılımcı başına 8,9 olduğunu ve bunun düşük olduğunu söylüyor. Temassız bir nokta olan basketbol, ​​1.000 oyuncu oranı başına 21.2 ER ile tedavi edilen bir yaralanmaya sahiptir. Bu nedenle, kendinizi ikili sete atmak, HORSE oyunu oynamaktan teknik olarak daha güvenlidir.”

İlginçtir ki, Sean’ın alıntıladığı sayı aslında önceki çalışmalardan daha düşüktür. 

2002 Kapsamlı Çalışma ABD’de Spor Yaralanmaları American Sports Data tarafından yapılan, daha “ana akım” spor ne olabileceğini ele altında 100 Çalışmaya katılanların (% 2) başına 3.1 yaralanmaları bulundu – koşu / koşu, basketbol (% 13.8) (8.2 %) futbol (%8,1), futbol (%5,4), beyzbol (%3,0), eğlence amaçlı bisiklet (%2,2), tenis (%2,1) ve buz hokeyi (%2,1).

Temel güvenlik sorunları, sporun kendisinden ziyade daha fazla risk alan insanlardan kaynaklanmaktadır. Bir başka endişe alanı da çocuklarla ilgilidir çünkü daha yüksek bir ağırlık merkezine ve daha az gelişmiş motor becerilerine ve dengesine sahiptirler, bu da onları uygun eğitim olmadan düşmeye daha yatkın hale getirir. Küçük çocuklar ayrıca çevrelerinin daha az farkında olma eğilimindedir ve bu da çarpışma riskini artırır.

Bu çalışmaların gösterdiği başka bir şey de, uygun koruyucu ekipmanların, özellikle kaskların yaralanmaların şiddetini azalttığı ve tıpkı snowboard’da olduğu gibi , artan kullanımın genel olarak azalan yaralanma sayılarına katkıda bulunan bir faktör olmasıdır.

En yaygın kaykay yaralanmaları nelerdir?

En yaygın yaralanmalar kaykay ile ilişkili baş, yüz, eller, bilekler, omuzlar ve ayak bileklerinin için vardır. Bunlar, küçük sıyrıklar ve çürüklerden burkulma ve kırılmalara, potansiyel olarak yaşamı tehdit eden sarsıntılara ve travmatik beyin yaralanmalarına kadar uzanır. 2015’te 125.000’den fazla kaykaycı acil tıbbi tedavi istedi ve kaykay yaralanmaları için tüm acil servis ziyaretlerinin üçte birinin bir haftadan az deneyime sahip yepyeni patenciler olduğu tahmin ediliyor. Ve yaralanmaların %60’ı 15 yaşın altındaki çocukları kapsıyor.

Bu çalışmaların gösterdiği bir başka şey de, uygun koruyucu ekipmanların, özellikle kaskların, tıpkı snowboard için olduğu gibi yaralanmaların şiddetini azalttığıdır.

Kaykayınızı ister eğlence ve hile için kullanıyor olun, ister bir ulaşım yöntemi olarak kullanıyor olun, koruyucu kullanmak güvenliğinizi sağlayacaktır – özellikle de yeni başlıyorsanız. Dizlikler, dirseklikler ve bilek koruyucuları kollarınızı ve bacaklarınızı yaralanmalardan korurken kask başınızı koruyabilir. Uygun ayakkabıların giyilmesi de düşme olasılığını azaltacaktır.

3. İpucu: Bir Çift İyi Kaykay Ayakkabısı Giyin

İster inanın ister inanmayın, ilk kaykaycılar, çünkü çoğu sörfçüydü, aslında yalınayak kayıyordu. Söylemeye gerek yok, bu çok daha fazla kazaya katkıda bulundu.

Herhangi bir spor için doğru ayakkabıyı seçmek gereklidir ve kaykay yapmak da bir istisna değildir. Kaymak için parmak arası terlik veya savaş botları giyerseniz, yaralanmanız muhtemeldir. Bu nedenle ilk kaykayınız için yapmanız gereken en önemli şeylerden biri bir çift paten ayakkabısı almaktır. Etnies, Vans, DC’s, Nike SB veya Adidas gibi ayakkabılar, hem ayaklarınız hem de tüm vücudunuz için hem destek hem de koruma sağlayabildikleri için satın alabilirsiniz.

Özellikle kaykay için tasarlanmış ayakkabılar satın almaya hazır değilseniz, düz tabanlı ve iyi bir tabana sahip, tahtayı kavrayacak ayakkabılar giydiğinizden emin olun.

4. İpucu: Kaykay Üzerinde Nasıl Düşeceğinizi Öğrenin

Bu ipucu biraz geriye doğru görünebilir. Nasıl düşmeyeceğinizi öğrenmeniz gerekmiyor mu?

Evet ve hayır. Belli ki nihai hedef tahtada dik durabilmek ama ne kadar iyi olursanız olun düşüşler olacaktır.

İşin püf noktası , ciddi yaralanma olasılığını azaltacak şekilde düşmeyi öğrenmektir . Düşmek üzereyken, doğal içgüdümüz kendimizi darbeye hazırlamaktır. Vücudumuz sertleşir ve yere çarpmamak için kollarımızı düz tutma eğilimi vardır. Gerçekte bu, özellikle kaykay üzerinde daha yüksek hızlarda hareket ederken işleri daha da kötüleştirme riski taşır.

Örneğin, kollarınızı düz tuttuğunuzda burkulmuş veya kırık bilekler olma ihtimali daha yüksektir – düşüş tüm vücuda dağılmak yerine elleriniz tüm etkisini taşır.

Kaykayda Nasıl Doğru Düşülür | Braille Kaykayının İzniyle

Büyük yaralanmaları azaltmak için aslında düşmek üzereyken nasıl rahatlayacağınızı öğrenmeniz gerekir. Vücudunuzun daha yumuşak, daha etli kısımlarına inmeye çalışarak sonbaharda nasıl yuvarlanacağınızı öğrenmek istiyorsunuz. Ayrıca kollarınızla uzanma içgüdüsünü nasıl kıracağınızı öğrenmek, bunun yerine onları vücudunuza getirmek ve çenenizi içeri sokmak istiyorsunuz.

Bu doğal olarak gelmeyecek, bu nedenle çimlere veya diğer yumuşak yüzeylere düşme alıştırması yapmalısınız. Bu sadece kaykay için iyi bir beceri değil, aynı zamanda hayatınızın her alanında faydalı olacak bir beceridir.

Eğer yoksa güvenle düşmek öğrenmek değil, sadece zarar olsun, ama daha olası kaykay üzerinde koyacaksın!

5. İpucu: Kaymak için İyi (ve Güvenli) Bir Yer Bulun

Sadece kendiniz için değil çevrenizdekiler için de tehlikeli olduğu için istediğiniz yere kayamayacağınız aşikar. Sonuç olarak, kaymayı öğrenmek için mahallenizde paten parkı gibi uygun bir yer bulmalısınız.

Kasabanızda paten kaymak için resmi bir yer yoksa, başka alternatifler bulmanız gerekecek . Bu yerlerin düz ve hatta uygulamanız sırasında güvende olabilmeniz için olması gerekir. Ek olarak, kaykayınızı mahvedebilecek çarpma ve çatlaklardan da kaçınabilirsiniz, ancak daha da önemlisi acemi patenciler için tehlikelerdir.. 

Kaykay yaparken hava koşullarına dikkat etmek önemlidir.

Islak alanlardan kaçındığınızdan ve tahtanızın güvertesinin ve ayakkabılarınızın kuru kaldığından emin olun. Düşen yaprak ve dalların olduğu alanlardan kaçının ve buzlu yollara ve kara buza dikkat edin.

Kaykay, kalori yakmanın ve harika zaman geçirmenin eğlenceli bir yoludur – ve başlamak için asla geç değildir!

Ayrıca, nerede kaymanıza izin verildiği ve nerelerde kayamayacağınız konusunda yerel yasalara uymak da önemlidir. Çoğu zaman, yasaksa tabelalar asılacaktır, ancak bilet almak istemiyorsanız buna güvenmeyin.

Kaykay yapmak için iyi yerler bulmanın en iyi yollarından biri diğer patencilere sormaktır. Kimseyi tanımıyorsanız, bölgeniz için sosyal medyaya dönün. Ayrıca Skate You , Skate Spots ve Shreddit gibi uygulamalar da vardır – bunlar yalnızca yakınınızdaki kaykay yerleri hakkında bilgi vermekle kalmaz, aynı zamanda kaykay hakkında başka bilgiler de içerir.

İlk öğrenmeye başladığınızda kalabalık alanlardan kaçının, ancak tek başınıza paten yapmayın. Bir kaza durumunda, gerekirse etraftaki birinin yardım almasını istersiniz.

6. İpucu: Bir Patenciden Sizinle Kaymasını İsteyin

Yanınızda kayacak biri varsa paten yapmayı öğrenmeniz daha kolay olur. 

Ayrıca, sizi destekleyen akranlarınızın desteğine sahip olduğunuzda utanma olasılığınız daha düşüktür. Onlar senin olduğun yerdeler ve çoğu yardım etmeye hevesli.

Kaykay konusunda deneyimli kişiler, antrenmanınız sırasında kullanabileceğiniz becerilerinizi ve püf noktalarınızı izlemenize ve geliştirmenize yardımcı olacaktır. Daha iyi kaymanıza yardımcı olmak için deneyimlerinden size faydalı tavsiyeler verecekler.

Ancak, bir sürü insanla dışarı çıkmaya çalışmak Ollie’nin bir kat merdivenden inmesi, gitmek istediğiniz yol değildir. 

Size ilk adımları öğretecek birinin olması, ciddi hataları önlemenin ve sonradan düzeltilmesi zor olan kötü alışkanlıklardan kaçınmanın harika bir yoludur.

Senin hızına yetişmeye istekli birini bulmalısın, yoksa onlara ayak uydurmaya çalışırken kendine zarar verirsin. Ayrıca hilelerini yaparken yardım isteyerek eğlencelerini bölmek istemezsiniz. Bunun yerine, işleri bittiğinde size yardım etmek isteyip istemeyeceklerini sorun. O zaman onların yolundan çekil. Uygun paten görgü kuralları ve genel nezaket uzun bir yol kat ediyor.

Dışarı çıkmak için doğru kişiyi seçin ve yavaşça gidin. Pratik yaparak kendi başınıza kaymaya hazır olacaksınız.

İşte harika bir fikir daha. Neyi doğru yaptığınızı ve nelerin iyileştirilebileceğini tartışabilmeniz için, paten yaparken diğer kişinin sizi kaydetmesini sağlayın. 

7. İpucu: Kaykayla İlgili Eğitim Videolarını İzleyin

Daha önce de belirtildiği gibi, kaykay sadece okuyarak öğrenebileceğiniz bir şey değildir. Evet, makalelerden, kitaplardan ve uygulamalardan ipuçları alabilirsiniz.

Ama aslında oraya gidip bunu yapmanın yanı sıra, başkalarını izlemek, özellikle daha gelişmiş numaralar söz konusu olduğunda, öğrenmenin en iyi yollarından biridir.

Justin Lauria ile Yeni Başlayan Bir Patenci Gibi Görünmenizi Sağlayan 15 Şey (ve Nasıl Yapılmaz) | NSI Skateboarding’in izniyle

Soru sorabilmeniz için insanları şahsen izlemek en iyisi olsa da, herkesin bu seçeneği yoktur. Ancak, internet ile birlikte bir ton bilgi var.

İlk denemenizde çok fazla hata yapabilirsiniz, bu nedenle faydalı ipuçları ve püf noktaları öğrenmek için derleme videoları ve öğreticiler izlemeye çalışın. Ayrıca, özellikle kaykaycılar için bilgiyle dolu uygulamalar da var.

Kaykay Nasıl Yapılır ve Kaykay Püf Noktaları Nasıl Yapılır Öğrenilecek En İyi Videolar

Kaykay hakkında iyi bilgiye sahip olan bazı YouTuber’lar Andy Schrock veya Aaron Kyro’dur. İşte diğer bazı iyi kaynaklar ve kanallar (belirli bir sırayla):

  • Braille Kaykay YouTube Kanalı (Aaron Kyro)
  • RIDE Kaykay Kanalı
  • Makale: En İyi 10 Kaykay Uygulaması
  • Günlük Paten Tüpü Kanalı
  • Nike SB – Nike Kaykay Kanalı
  • NKA Vids Kaykay Kanalı (Nigel Alexander)
  • NSI Kaykay Kanalı
  • VL Paten Kanalı

8. İpucu: Alıştırma Mükemmelleştirir

İlk paten yapmaya çalıştığınızda çok zor olabilir. Ama tahtada kalabilene kadar paten kaymaya devam etmelisin. Doğal yeteneklerinize bağlı olarak, biraz zaman ve çaba gerektirebilir.

Ama tıpkı şimdi bir şey öğrenmek gibi, bırakırsanız hiçbir şey yapamazsınız.

Yeni Başlayanlar İçin En Kolay 5 Kaykay Püf Noktası [Ollie’den Daha Kolay] | Braille Kaykayının İzniyle

Yavaşça al, yapabildiğin kadar pratik yap, kendine daha çok güvenecek ve becerilerini geliştireceksin. Diğer insanlardan cesareti kırılmış yorumlardan kaçınmaya çalışın.

Neyi başarmak istediğinize odaklanın.

9. İpucu: Hileleri Yalnızca Hazır Olduğunuzda Yapın

Bu profesyonel kaykay videolarını izliyorsunuz ve ilk 360, Gazelle Flip, Nollie Flip ve hatta 180’inizi yapmak için sabırsızlanıyorsunuz.

O kadar hızlı değil çekirge…

Yeni başlayanlar için yapılacak ilk şey, tahtada dengeli kalmaktır. Düzenli olarak düşmeden kendinizi rahat hissedene kadar bunu yapmaya devam etmelisiniz. Tahtayı kontrol edebildikten sonra, bazı hileler denemenin tam zamanı. Yeni başlayanlar için en iyi ve en kolay hileler, itme, taşlama, Ollie veya tekme atmayı içerir. 

Bunlarda ustalaştığınız zaman, her seferinde bir adım atın ve numaralar cephanenize ekleyin. Mümkünse, hileleri nasıl yapacağını zaten bilen birinin yardımını almak için harika bir zaman.

Birkaç Son Söz…

“Kaykay sana nasıl düzgün bir şekilde düşmen gerektiğini öğretir. Merdivenlerden aşağı tekme atmaya çalışırsanız, otuz deneme yapmanız gerekebilir – ve sadece incinmeden yuvarlanmayı nasıl yapacağınızı öğrenirsiniz.”

– Brandon Margera, Amerikan Profesyonel Kaykaycı –

Doğru zihniyet ve pratikle, bir profesyonel gibi kaymayı öğrenebilirsiniz.

İster en zor numaralarda ustalaşmak ister sadece harika bir eğlence aktivitesi arıyor olun, kaykay her yaş için harika bir egzersizdir.

Geleneksel olarak kaykay daha çok bir erkek sporuydu, ancak profesyonel kadın kaykaycılar da dahil olmak üzere, katılan kızların sayısı artıyor . Popülaritedeki bu artış nedeniyle, artık birçok marka kızları düşünerek tasarlanmış kaykaylar yapıyor . 

Hiçbir zaman temel bir patenci olmasanız bile, kültürün içine dalmak, sıradan bir patenci olmak hala çok eğlenceli.

Unutmayın, bir panoya ihtiyacınız varsa, bu makaleye göz atın:

Yeni Başlayanlar ve Profesyoneller için En İyi Kaykaylar!

Ve incinmeden kaykay üzerine düzgün bir şekilde düşmeyi öğrenmek çok önemli olduğu için, sizi bu sefer Parkour dünyasından son bir video ile baş başa bırakacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir