Per. Eki 21st, 2021

İLK KAYKAYINIZI SATIN ALMA – YENİ BAŞLAYANLAR KILAVUZU

İlk Kaykayınızı satın almak için başlangıç ​​kılavuzumuza hoş geldiniz, en sık sorulan soruları yanıtlayacağız ve sizin için doğru tahtaya karar vermenize yardımcı olacağız. Burada Skatewarehouse’da, farklı yaşlar ve yetenekler için çok çeşitli kaykaylar, farklı markalar, şekiller, boyutlar sunuyoruz, dürüst olmak gerekirse, ilk başta biraz göz korkutucu! Bu alıcı rehberi, ilk kaykayınızı satın alırken doğru kararı verebilmeniz için işinizi kolaylaştıracak.

İlk olarak, ne tür kaykay yapmak istiyorsunuz?

Öncelikle ne tür bir kaykay yapmak istediğinize karar vermeniz gerekiyor, kaykayın sokak, kaykay parkı, longboard, seyir gibi birçok türü var. Kaykayınızdan ne elde etmek istediğinizi anlamak, doğru tahta türünü seçmenize yardımcı olacaktır.

Yakınlarda bir kaykay parkınız var ve nasıl ollie yapılacağını ve numaralar yapmayı öğrenmek mi istiyorsunuz? Gezinme, işe gidip gelme, kampüste yuvarlanma olasılığınızın daha yüksek olduğunu düşünüyor musunuz? Ya da belki küçük bir çocuk için ilk kaykay satın alıyorsunuz, böylece temelleri kavrayabilirler mi?

Bu kılavuzun geri kalanında, en popülerleri olan kaykay parklarında, parklarda veya caddelerde kaykay yapmaya karar verdiğinizi varsayacağız.

İlk Kaykayınızı alırken nelere dikkat etmelisiniz?

İlk kaykayınızı almak gurur verici bir andır, o ilk tahtayı her zaman hatırlayacaksınız! Kendinize bütçeniz için en iyi başlangıcı sağlamak için iyi bir yapı kalitesine sahip harika görünen bir tahta istiyorsunuz. Tahtanızın görünümünü ne kadar çok severseniz, o kadar çok binmek isteyeceksiniz, o kadar çok ilerleyecek ve ona bağlı kalacaksınız.

Tipik olarak, Amazon, Argos veya oyuncak dükkanlarında bulunan düşük maliyetli kaykaylar genellikle kalitesizdir ve para için korkunç bir değer sunar. Bunun nedeni, yalnızca talep üzerine ödeme yapmaları ve özellikle kaliteli bir ürün yapmak veya hatta temel kullanıcı gereksinimlerini anlamakla ilgilenmemeleridir!

İlk kaykayınızı alırken birkaç seçeneğiniz var, gelin en yaygın seçeneklere bir göz atalım…

Komple Kaykaylar

En yaygın ilk tahta Komple Kaykaydır, adından da anlaşılacağı gibi, ihtiyacınız olan her şeyi önceden monte edilmiş ve sürmeye hazır hale getirirsiniz. Avantajları, tüm doğru parçaları seçme ve eşleştirme hakkında bilgi sahibi olmanıza gerek olmamasıdır, beğendiğiniz tasarımı doğru boyuttaki panodan seçebilirsiniz. Bu genellikle kaykay yapmaya başlamanın en uygun maliyetli yoludur. Kaykayın parçaları nelerdir set Yeni Başlayanlar İçin Komple Kaykay yelpazemize buradan göz atın…

Komple Kaykay Kitleri

Tam bir kaykay gibi, bir kaykay yapmak için ihtiyacınız olan her şeye sahip olursunuz ancak demonte olarak gelir. Avantajları, gerçekten istediğiniz o daha pahalı/özel güverteyi alabilmeniz ve onunla birlikte gitmek için doğru boyuttaki parçaları bilmek konusunda endişelenmenize gerek kalmamasıdır. Bu, tam bir kaykaydan biraz daha pahalı olacak ama yine de mükemmel kalitede bir kaykay almanın uygun fiyatlı bir yolu. Kendiniz monte etmek, yeni kaykayınızı tanımanın kolay ve eğlenceli bir yoludur

Kaykay alırken nelerden kaçınılmalıdır?

Düşük kaliteli eksiksiz bir kaykayın belirgin işaretleri vardır, ideal olarak, aşağıdakileri içeren kaykay satın almaktan kaçınmalısınız:

• Plastik kaykay güverteleri. Bunun yerine, kontrplak tabanlı güverteler üstün şekillere sahiptir ve hilelere daha uygundur.

• Plastik kamyonlar veya eğilmeyen veya dönmeyen sabit kamyonlar. Bunun yerine, kaykayın dönmesini sağlayan 2 poliüretan burcu olan metal alaşımlı kamyonlar.

• Sert plastik tekerlekler veya süper yumuşak lastik tekerlekler. Bunun yerine, poliüretan tekerlekler en iyi tutuş ve dayanıklılık dengesidir, 90a ile 100a arasında bir durometre derecesi arayın.

⚠️ Penny Boards ile ilgili bir not, bunlar renkli plastikten veya ‘polipropilenden’ yapılmış popüler bir kaykay türüdür, gerçek bir Kaykaydan ziyade bir oyuncak veya moda aksesuarı olarak düşünülmelidir. Çocuklar için eğlencelidirler ama nihayetinde öğrenmenize veya ilerlemenize izin vermezler.

Hangi Boyutta Kaykay Almalıyım?

Kaykaylar, farklı binicilere uyacak şekilde birçok farklı boyutta gelir. Genellikle genişliğe göre boyutlandırılırlar, ortak genişlikler 7.75″, 8.0″ ve 8.25″‘dir. Uzunluklar da değişir ancak bu daha az önemli, sokak kaykayları genellikle yaklaşık 32″ uzunluğundadır. Ayrıca Tam Boy Kaykaylar ve Küçük Boy Kaykaylar olarak gruplandırılırlar.

Bir genişlik seçmek yaşınıza, deneyiminize ve ne tür paten yapmak istediğinize bağlıdır. Bazı insanlar ayakkabı bedeninize göre bir güverte bedeni seçmenizi önerir, teknik olarak herhangi bir bedene binebileceğiniz için bu yeni başlayanlar için doğru tavsiye olmayabilir, boyunuz daha önemlidir.

Genişlik farkı neden? 7,75″ ve altı daha ince tahtalar daha hafif olacak, bu da ollie’lere yardımcı olacak (tahtadan atlamak!) ve daha hızlı dönecek (bir spin numarası!) büyük hileler. Kaykay yaparken hangi kıyafetleri giyersiniz?

8,0″ üzerindeki daha geniş tahtalar daha ağırdır ve bu nedenle hile yapmak için daha fazla çaba gerektirir, ancak güvertede ayak kontrolü için çok daha fazla alana ve iniş hilelerinde hata için daha fazla alana sahiptirler.

Yeni başlayanlar için yaşınıza ve boyunuza göre bir kaykay seçmenizi öneririz. 10 yaşın altında veya 5 fitin altındaysanız, bir Küçük boy kaykay, 10 yaşından büyükseniz veya 5 fitin üzerindeyseniz, o zaman bir tam boy kaykay. 

Tam Boy Kaykaylar

10 yaşından büyükseniz, tam boy bir kaykay muhtemelen size daha çok yakışacaktır. 7,5″ ila 8,5″ arasında değişen çeşitli güverte genişlikleri ve 32″ civarında uzunluklarda gelirler. Başlangıç ​​olarak, 7,75″ veya 8,0″ bir güverte genişliği öneririz.

Tam boyutlu kaykayların çoğu 7,75″ veya 8,0″ genişlikte olacaktır, bu başlangıç ​​için doğru boyuttur, deneyiminiz arttıkça daha sonra daha geniş bir tahtaya ihtiyacınız olup olmadığını anlayacaksınız. 

Küçük Boy Kaykaylar

10 yaşından küçükseniz veya yaşınıza göre daha küçükseniz (5″ altı), o zaman Junior boy kaykay daha uygun bir boyut olacaktır. Junior kaykaylar, daha küçük patenciler için rahat hissetmek için orantılı olarak daha küçük yapılmıştır.

Daha küçük bir binici olarak, tam boy bir kaykay kullanabilirsiniz, ancak size mümkün olan en iyi başlangıcı sağlamak için Junior beden öneririz. Junior panolar tipik olarak 7.25 “ila 7.5” genişliğinde ve yaklaşık 29 “uzunluğunda gelir

Yeni Başlayanlar İçin En İyi Kaykay

Yeni başlayanlar için en iyi kaykaylar, genellikle, yük harcamadan veya birçok teknik bilgi öğrenmek zorunda kalmadan temel bilgileri öğrenmenize izin veren kaliteli eksiksiz kaykaylardır. Amacınız basitçe yuvarlanmak ve kaymayı öğrenmek olmalı!

Sadece ilerlemenize ve öğrenmenize yardımcı olacak kaliteli kaykaylar stoklarız, bu nedenle oyuncak dükkanlarında veya Amazon’da bulunan hurdaları satın alma konusunda endişelenmenize gerek yok!

En İyi İpucu: Görünüşünü sevdiğiniz kaliteli bir kaykay seçin, onu her gördüğünüzde paten yapmak istersiniz! En son moda parçalara sahip teknik olarak en harika tahtaya sahip olabilirsiniz, ancak size kayma konusunda ilham vermiyorsa, o zaman sizin için doğru değil!


3-5 yaşındaki çocuklar için en iyi kaykay

Kaykay yapmaya başlamak için harika bir yaş! Bu yaşta, çocuklar büyük olasılıkla sadece sürmeyi öğreniyor ve bir kaykay üzerinde hareket etme hissinin tadını çıkarıyor. Yapabileceğiniz en iyi şey, onları bir kaykay üzerinde rahat hissetmeye teşvik etmektir, henüz kaykay parklarında hileler öğrenmek veya rampalara binmekle ilgilenmemelidirler.

Bu yaş için üst düzey bir kaykay üzerine çok fazla para yatırmanızı tavsiye etmiyoruz, çünkü onlar sadece faydaları almayacaklar. Kaykay yapmayı denemeleri için bütçeye uygun birçok seçenek var, küçük boy eksiksiz bir kaykay arayın.

Çocuklar İçin Bir Kaykay İçin Ne Kadar Harcamalıyım?

Pek çok şey gibi, kaykay ile aynı, ödediğinizin karşılığını alıyorsunuz! Yalnızca iyi çalışan uygun kaykay ürünlerini stoklamaktan gurur duyuyoruz, bu nedenle web sitemizdeki tüm kaykayların mükemmel kalitede olduğundan emin olabilirsiniz.

Piyasada daha ucuz kaykaylar var ama çok ucuz malzemeler kullanılarak seri olarak üretiliyorlar. Birkaç kez kullanmak iyi olabilir, ancak çabuk yıpranır veya kırılırlar. Ayrıca, ucuz kaykayları öğrenmesi çok daha zordur, bu da yeni başlayanlar için çok sinir bozucu ve moral bozucu olabilir.

Başlangıç ​​için kaliteli bir orta sınıf kaykay almanızı öneririz, bu onlara en iyi kalite ve paranın karşılığını verecektir. Bu şekilde, onlar için olmadığına karar vermeleri durumunda, bir sürü para yatırmadan iyi bir tahtada kaykay yapmaktan hoşlanıp hoşlanmadıklarını görebilirler!

Tamamlayıcılarımız 30 £ + arasında değişiyor Bu fiyat civarında bir tahta hissediyoruz ve biniciye gerçek bir kaykay hissi vererek kayabilir olacak! Venom ve Enuff gibi markalar çok kaliteli başlangıç ​​tahtalarıdır. Komple Kaykay çeşitlerimize buradan göz atın…

Tekrar kaykaya başlamak istiyorum, ne almalıyım?

Geçmişte bir tahtaya sahip olan ve şimdi kaykay sporuna geri dönmek isteyen patencilerden haber almayı seviyoruz, tekrar hoş geldiniz, sizi özledik! Yıllar içinde çok şey değişti, güverte boyutları ve markaların hepsi değişti ama neyse ki onları hatırlayacak ve doğru kurulum konusunda size tavsiyelerde bulunacak kadar büyüdük!

Halihazırda biraz paten deneyiminiz olduğu için, büyük olasılıkla daha kaliteli bir kurulum arıyor olacaksınız. Modern Komple Kaykaylar gün içinde mevcut olanlardan çok daha üstündür ve hala dikkate alınmalıdır.

Elbette, çocukken sahip olmayı dilediğiniz tüm üst düzey markalar ve bileşenlerle özel bir eksiksiz kaykay yapabilirsiniz. Ama daha uygun olabilirsin Kaykay Komple Kiti,profesyonel desteleri doğru bileşenlerle eşleştirdiğimiz yer burasıdır. Paranızın karşılığını veren kaliteli bir tahta istiyorsanız, bu harika bir seçenek olacaktır.

En yaygın güverte genişlikleri artık 8.0″ ve 8.25″, eğer kaykay parkında gezinmek için daha yumuşak bir sürüş arıyorsanız, o zaman yumuşak tekerlekli daha geniş bir güverte gitmek için iyi bir seçenek.

Temel Kaykay Koruması

Kaykay yapmayı öğrenirken koruma giymenizi şiddetle tavsiye ederiz. Başlamak için süper havalı görünmeyebileceğini ve garip hissettirebileceğini biliyoruz ama gerçek şu ki, kaykaydan düşmek acıtır ve öğrenirken çok fazla düşeceksiniz! Düştüğünüzde incinmesini ne kadar çok durdurabilirseniz, paten kaymanın keyfini çıkarma ve ona daha uzun süre bağlı kalma şansınız o kadar artar.

Her yaş için ped ve kask takmanızı öneririz, çok daha fazla deneyim kazandıktan ve düzgün düşmeyi öğrendikten sonra bunları takıp takmamaya karar verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir