Cum. Eki 22nd, 2021

Yanlışlıkla silindi mi? Xiaomi’nizde silinen fotoğrafları ve videoları kurtarın

Cep telefonumuzun temel işlevlerinden biri fotoğraf çekmek, öyle ki günümüzde cep telefonu satın alırken belirleyici faktörlerden biri. Öyle olsa bile, akıllı telefonumuzda çektiğimiz fotoğraf ve videolarda bir sorun var ve bu da onları yanlışlıkla silebiliyor olmamız .

Bu bizim istediğimizden daha yaygın bir şey ve bu nedenle size Xiaomi’deki resimlerinizi veya videolarınızı kurtarabileceğiniz hileyi tanıtıyoruz. Hem MIUI 10, hem MIUI 11 hem de MIUI 12’de kamera ile ilgili birçok seçenek buluyoruz, bu seçenek ile yanlışlıkla anılarımızı kaybetmememizi sağlıyor. Bu özelleştirme katmanı, bu ekstraya sahip olan tek katman değil, Huawei cep telefonlarındaki fotoğrafları, bileceğimize benzer şekilde kurtarma seçeneğini de biliyoruz.

Xiaomi çöp kutusuna kendinize yardım edin

Hiçbir şey yapmamıza gerek kalmadan fotoğraflarımız Xiaomi telefonlarda zaten güvende, bize sadece galeriye girmek kalıyor. Bir fotoğrafı sildikten sonra, çöp kutusuna erişimi göreceğimiz ve son 30 gün içinde silinen tüm fotoğraflarımızı görebileceğimiz sağ üst kısımdaki üç noktaya dokunmamız yeterli olacaktır .

Bu yöntem çok etkili ve basittir, herhangi bir uygulama indirmeye gerek yoktur ve hem fotoğraf hem de video ile yapılmasına izin verir. Aynı bölümden görüntüyü kalıcı olarak da silebiliriz  , ancak artık onu kurtarmanın bir yolu olmayacak.

Seçenek görünmüyorsa, cep telefonumuzu bir Mi hesabı ile yapılandırmamış olmamızdan kaynaklanabileceğini unutmamalısınız. Bu, herhangi bir resmi veya dosyayı silmeden önce yapılmalıdır ve Ayarlar> Hesabım’dan yapılır. Daha sonra erişmemiz gerekecek Xiaomi bulut ayarları , yedeklemenin yapıldığı yer orası olduğundan ve bu nedenle fotoğraflarımızın sonsuza kadar silinmesini önler .

Bu da bize bilgisayardan da Xiaomi geri dönüşüm kutusuna erişme avantajını sağlıyor. Akıllı telefonunuzdaki bir fotoğraf veya videoyu sildiyseniz, Xiaomi Cloud’a erişebilir ve galeri içerisinden olası hatalar konusunda bize çok yardımcı olacak geri dönüşüm kutusunu bulabilirsiniz.

Google Fotoğraflar bizim kurtuluşumuz

Google Fotoğraflar’ın en popüler avantajlarından biri, fotoğraflarımızın ve videolarımızın ücretsiz ve sınırsız olarak depolanmasıdır ki bu çok kullanışlıdır. Ancak buna ek olarak, bizi birden fazla korkudan kurtarabilecek bir seçeneği de entegre ediyor . Fotoğrafları cep telefonumuzdan sildiğimizde, yedeklemenin oluşturulup oluşturulmadığını kontrol etmek ve kurtarmak için Google Fotoğraflar’ı kullanabiliriz.

Ancak buna ek olarak, Google Fotoğraflar uygulamasının kendisinde, yan menüyü görüntüleyerek, çöp kutusuna dokunarak ve 60 güne kadar sildiğimiz fotoğrafları bularak erişeceğimiz bir çöp kutusu var . Her şeyin kaybolduğunu düşündüğümüzde bu bizim kurtuluşumuz olabilir.

Çöp kutusunun çalışması için Google ile yedeklemeyi etkinleştirmiş olmanız da önemlidir. Bu sefer işlem Ayarlar > Yedekle ve geri yükle kısmından başlar. Seçenekler içerisinde Google kopyası çalışıyor mu bakalım ve oradan Google Fotoğraflar seçeneklerine gireceğiz.

Fotoğraflarımızı kurtarmak için son seçenek

Önceki iki seçenekten hiçbiri silinen fotoğrafları kalıcı olarak kurtaramadıysa, son çaremiz var. Android’de silinen fotoğrafları kurtarmamıza izin veren birkaç uygulama var, ancak hepsi vaat ettiklerini yerine getirmiyor, bu durumda elimizdeki görüntüleri aramak için belleği analiz edecek çok basit ve sezgisel bir uygulama seçtik. başka bir şekilde toparlanamadı. En iyi çalışan ve en az sorun olan seçenek MIUI ile bize neden olacaktır.

  • Öncelikle Google Play’den Silinen Resimleri Kurtar uygulamasını indiriyoruz.
  • Sonra ona erişiriz ve depolama izinleri veririz .
  • Ardından, fotoğrafımızın olabileceği farklı klasörler göreceğiz.
  • Bulduktan sonra onu seçiyoruz ve geri yükle ‘ye tıklıyoruz .

Dosyaları kurtarmak ne zaman imkansızdır?

Size sunduğumuz tüm alternatifleri denedikten sonra hala fotoğraflarınızı veya videolarınızı kurtaramıyorsanız, onları tekrar kurtarmanın imkansız olduğu zamanlar olduğunu unutmamalısınız. Bu, bir öğeyi sildikten ve üzerine birkaç tane yazdıktan sonra olabilir. Bunun gerçekleşmesi için belirli bir zaman yok, ancak daha sonra kaydettiğimiz yeni fotoğraf ve videolara bağlı olacak.

MIUI araçlarının kullanımını da hesaba katmalısınız. Güvenlik içinde , kalan görüntülerin tüm kayıtlarını ve geçici öğelerini silecek gelişmiş bir temizleyicimiz var. Bu durumda çözüm bizim için zararlı olacaktır, çünkü temizleyiciyi geçtikten sonra aradığımız içeriğe yeniden erişim sağlamanın mümkün bir yolu olmayacaktır. Ancak, onun yardımıyla akıllı telefon daha hızlı gidecek ve performans sorunları yaşamayacağız.

Belleğe birçok öğenin üzerine yazmışsak, bir profesyonel bile bize yardımcı olamaz. Ne kadar kapsamlı olursa olsun, yazılım olası yeni öğelere yer açmak için art arda ihtiyacım olmayan her şeyden kurtuluyor ve bu yüzden zaman ağır bastıysa, yeni öğelerin üzerine yazıldı veya hepsini silmeye özen gösterdik. geçici dosyalar, kimse bize yardım edemez.

Bu aynı zamanda tehlikeli bir şeydir ve tüm öğelerimize, dosyalarımıza ve mobil kayıtlarımıza erişim sağlayacağımız için yalnızca resmi teknik servise izin vermeliyiz. Riskler yüksek ve biz kendimiz çözemezsek, başkaları da çözemez. Farklı bir an, cep telefonunda bir arıza veya sorun yaşadığında ve öğeleri silen biz olmadık, o zaman hızlı olursak ve öğelerin üzerine yazmazsak onu kurtarma fırsatımız olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir