Cum. Eki 22nd, 2021

Beyaz perdeler bazen biraz grileşebilir veya zamanla sararabilir. Perdeler paçavra olamayacak kadar iyi olduğunda veya oda veya pencere için mükemmel bir uyum sağladığında, beyaz perdeleri aydınlatmanın yolları vardır. Normal pişirmeden duman veya havadan toz toplayan kadınlar kulübü kirli beyaz perdeler yeniden yeni gibi görünebilir. Perde beyazlatma ürünleri marketlerde veya ev geliştirme merkezlerinde bulunabilir.

Perdeler Nasıl Beyazlatılır

Adım 2

Rit boya sökücü ile beyaz kumaştaki lekeleri çıkarın. Rit boya sökücü, boyamadan önce kumaşlardaki rengi azaltır, ancak kumaşa yıkanmış lekeleri de çıkarabilir.

Aşama 3

Çamaşır suyu alternatifi olarak perdelerinizi sıcak suda ve limonda bekletin. Perdeleri ve suyu alacak kadar büyük bir kap seçin. Suyu ve dilimlenmiş limonu kaynatın ve ocaktan alın. Perdeleri suya batırmak için tahta kaşık kullanın. Perdeleri bir saat bekletin ve normal şekilde yıkayın. Perdeleri mümkünse kurutmak için güneşte asın veya kurutucuda kurutun. Sıcak su kullanmadan önce yıkama talimatları için etiketi kontrol edin.

4. Adım

Perdeleri çamaşır suyu, kabartma tozu ve çamaşır deterjanı ile çamaşır makinesinde bekletin. Seçtiğiniz su seviyesi için önerilen yaklaşık çamaşır suyu kullanın, ¼ fincan kabartma tozu ve çamaşır sabunu ekleyin. Yıkayıcı çalkalamaya başladığında, yıkayıcıyı bir saat kapatın. Yıkayıcıyı açın ve yıkama döngüsünü tamamlamasına izin verin. Perdeleri mümkünse kurutmak için güneşte asın veya kurutucuda kurutun.

Adım 5

Perdeleri ılık su, çamaşır deterjanı ve 1/4 bardak bulaşık deterjanı ile yıkayın. Kurutucuda kurutun veya kuruması için güneşte asın.

6. Adım

Perdeleri çamaşır makinesinde çamaşır sabunu ve 1 bardak beyaz sirke ile yıkayın. Sirke ayrıca kumaştaki sabun birikintilerinin giderilmesine de yardımcı olacaktır. Perdeleri kurutucuda kurutun veya kuruması için güneşte asın.


Sigara Dumanı Lekeli Perdeler Nasıl Temizlenir

Sigara dumanı lekelerini çıkarmak perdelerinizin ve diğer nevresimlerinizin beyazlarını parlatır.

Evinizde sigara içmek, pasif içicilik ve bayat bir kokudan başka sorunlar yaratır. Ayrıca perdelerinizde ve evdeki diğer kumaş alanlarda nikotin lekesi oluşturur. Sigara dumanı lekeleri beyaz üzerine kahverengimsi sarı gibi görünür ancak perdelerinizin rengine göre değişiklik gösterir ve sigara içilen ortamlarda yaşamayan misafirleriniz için oldukça çirkin olabilir. Perdelerinizdeki nikotin lekelerini nasıl çıkaracağınızı bilmek, evinizi tütün dumanından temiz tutmanızı sağlar.

güneşlik perde nasıl beyazlatılır

Aşama 1

5 galonluk bir lavaboya 1 su bardağı kabartma tozu, 1/2 su bardağı boraks ve 1/2 su bardağı tuz ekleyin.

Adım 2

Havzaya 3 galon sıcak su dökün.

Aşama 3

Perdelerin nikotin lekeli kısımlarını bu solüsyonda bir gece veya sekiz saat bekletin. Bu solüsyondaki bileşenlerin kombinasyonu, lekenin parçalanmasına ve çözülmesine yardımcı olur.

4. Adım

Çamaşırlarınızdaki perdeleri normalde yaptığınız gibi yıkayın ve ardından kurutun. Lekelerin ne kadar eski ve şiddetli olduğuna bağlı olarak, lekeler ya önemli ölçüde hafifletilmeli ya da tamamen geçmelidir. Mutfak için en iyi zebra perde türü hangisidir 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir