Paz. Eki 24th, 2021

Neden mobilde PDF dosyalarını açamıyorum?

Bugün PDF dosyaları standart hale getirildi ve onları resmi veya kişisel belgeler için veya değiştirilmesini istemediğimiz her türlü ilgiyi barındırmak için kullanıyoruz. Sorun , mobil cihazlarda PDF dosyalarını açmamız imkansız olduğunda ortaya çıkıyor .

Akıllı telefonunuzda PDF kadar yaygın bir formatla çalışamıyor olmanız oldukça sinir bozucu. Neyse ki, hem bunun olmasının nedenlerini belirlemek hem de sorununuza anında bir çözüm bulmak kolaydır. Korumalı veya engellenmiş bir dosya bulmamız durumunda da çözümler var.

Android’de PDF açamamanızın nedenleri

Cep telefonunuzda bir PDF dosyasını açamamanızın temel olarak 3 nedeni vardır :

  • PDF belgesi bozuk: PDF belgeleri bozuksa sadece cep telefonunuzda değil bilgisayarlarda bile açılamaz. Dosya biçimindeki bir kaydetme hatası veya belirli bir kod, belgeyi cihazla uyumsuz hale getirebilir. Bu genellikle dosya doğru bir şekilde indirilmediğinde olur ve sorunun dosyada mı yoksa mobilde mi olduğunu anlamanın en iyi yolu dosyayı başka bir cihazda açmaya çalışmaktır.
  • PDF belgesi şifrelenir: Bazen onu açmak için şifre çözme araçları veya bir parola gerekir. Yoksaymak boş bir pencereye neden olur veya dosyayı açamazsınız.
  • Uygulama, PDF dosya biçimlerini desteklemiyor. -Bazen uygulamalar telefonun temel işlevlerine müdahale ederek düzgün çalışmasını engeller.

Problemin çözümü

Cep telefonunuzla “incelemeye” geçmeden önce, dosyanın gerçekten erişilebilir olup olmadığını doğrulamak için PDF dosyasını çevrimiçi bir PDF görüntüleyici veya düzenleyici aracılığıyla açmayı denemek en iyisidir.   Belgeyi doğrudan telefonun belleğinden ekleyerek Net’i dolduran birçok PDF düzenleyiciden birini deneyebilirsiniz . Açılmazsa, belge zarar görmüştür. Açılırsa sorun gerçekten de mobildedir.

PDF telefonunuzdan indirme yöneticisine doğrudan açık normaldir ama orada olan Google Drive veya Sürücü One, bu dosyaları ile uyumluluğa sahip Google uygulamalarından biri olarak görüntülenmesi için alternatifler. Bunu yapmak için, indirilen dosyayı dosya yöneticisinden bulmanız, seçmeniz ve uygulama seçeneklerinde hangi uygulamayla açmak istediğinizi seçmeniz yeterlidir.

Ancak, tüm sorunlarınızın çözümü , PDF’leri herhangi bir bilgisayarda görüntülemek için mükemmel bir program olan Adobe Acrobat Reader uygulamasındadır . Uygulamayı cep telefonunuzda yüklediyseniz ve yine de PDF’yi açamıyorsanız, yapılacak ilk şey uygulamayı en son sürüme güncellemek ve hata devam ederse dosyayı yeniden indirmek çünkü bu arada , zarar görmüştür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir