Surf Olta Kamışı seçmek 2022


Bir Surf Olta Kamışı Tavsiyeleri için ipuçları

Surfcasting’de daha iyi bir performans için uygun çubuğu seçin

Surfcasting, ister amatör ister uzman olun, spor amaçlı veya özel bir balıkçılık etkinliği ile kendinizi yeniden yaratmak için yapabileceğiniz çok özel bir balıkçılık  türüdür . bir kumsalın kıyısının kendi değişkenleri vardır.? Tekne kamışı tavsiye 2021 

Metin içeriği

  • Bilginin üç anahtarı
  • Baston Ölçümü
  • Surfcasting çubuk ucu


Bu makaledeki en iyi yüzey döküm çubukları, buraya tıklayın

Sörf dökümünü bilmenin üç anahtarını dikkate alın

Evet, yanılmadık, bir Surfcasting çubuğu seçmek için bu aktivite için üç temel bilgi anahtarını bilmeniz gerekiyor, bunlar:

  • Deneyiminizi ve tekniğinizi bilmelisiniz
  • Balığa gideceğiniz yeri bilmelisiniz.
  • Yakalayacağınız avı bilmelisiniz

Bilgi, Surfcasting’de bile güçtür; bu, deneyiminizin farkındaysanız, kamışınızı nasıl seçeceğinizi ve tekniğinizi tanımladıysanız çok daha fazlasını bileceğiniz anlamına gelir.

Aynı şekilde, balık tutacağınız yeri biliyorsanız, bağlamın koşullarının ne olduğunu ve hangi çubuğun bu koşullara daha iyi uyum sağladığını ve daha iyi tepki verdiğini bilirsiniz.

Ve avınızı tanıyorsanız, hareket için hangi çubuğun en rahat olduğunu bileceksiniz.,En iyi kalite fiyat yüzey döküm çubukları buraya tıklayın .

4 metreden daha yüksek veya daha alçak bir yüzey döküm çubuğuna ihtiyacınız olup olmadığını belirleyin

Surfcasting kamış uzunluğu açısından en uygun aralık 3.80 ile 4.50 metre arasında değişmektedir. Bunun nedeni, çubuk ne kadar uzun olursa, dalga duvarını geçme olasılığının o kadar yüksek olması ve avı yakalamanın o kadar rahat olmasıdır.

            Şimdi, Surfcasting kamışınızı 4 metreden büyük mü yoksa daha kısa mı seçeceğinizi nasıl belirleyeceksiniz?

            Dalgalar uzakta oluşuyorsa ve kıyıya çok yakınsanız veya dalgakırandan uzaklaşan balıklara ulaşma gücünüz varsa, seçiminiz 4 metreden fazla olta olmalıdır.

            Ancak dalgalar kıyıya yaklaştıkça kırılırsa veya balıklar dalgakırana yakınsa o zaman 3.80 ile 4 metre arasında bir Surfcasting kamış seçebilirsiniz .

Surfcasting çubuk uç türlerini düşünün

Kumsaldan balık tutacağınızı göz önünde bulundurursanız, göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer faktör de bahşiş,   o yerde bolca bulunan avın türünü ve sahip olabileceği gücü de bilmeniz gerekir.

Güçlü bir şekilde yüzen ağır balıklar bolsa, çubuğun ucu oyuk veya katı karbon fiberden yapılmalıdır, ancak bu durumda yumuşak olmayan bir yem türü seçmelisiniz.

Ayrıca hibrit ve esnek Surfcasting çubukları da vardır, bunlar fiberglas ve karbondan yapılmıştır, bu da onları yumuşak yemler ve o kadar güçlü olmayan balıklar için ideal kılar.

Ekonomi arıyorsanız, önemli ölçüde esnek olan aşılı olanları tercih edebilirsiniz.


Sörf yayını için en iyi yemler

Bugün sizlerle paylaştığımız ipuçları bunlar, umarız bunlardan faydalanırsınız, eğer imkanlarınız dahilinde her durum, teknik ve mekan için bir surfcasting kamışına sahip olamıyorsanız , tavsiyemiz adapte olabilen birini tercih etmenizdir. farklı koşullar.


“Surf Olta Kamışı seçmek 2022” için bir cevap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.