Çar. Eki 20th, 2021

Stor Perdelerinizin Temizliği Ve Bakımı Nasıl Yapılır?

Makaralı tonları zaman orijinal görünümünü kaybeder onlar doldurdu lekeleri ve toz rahatsız başlar. Bunu yapmak için, onları temizlemenin en kolay ve en hızlı yolu şudur:

Stor perdelerinizi pencereden sökmek zorunda kalmadan (henüz yapmadıysanız) en az görünen toz ve kiri kuru bir bez veya elektrikli süpürge ile minimum, tekrar ediyoruz, minimum güç ile çıkarabilirsiniz. Ama aynı zamanda bir silgi de tercih edebilirsiniz, fazlasıyla yeterli olacaktır.

Ardından lekeleri çıkarmak için ılık su ve sabun veya deterjan (bulaşık yıkamak için kullandığınız mükemmel) ile nemli bir bez kullanmalısınız. Boyaya ve kumaşa zarar verebileceklerinden aşındırıcı deterjanlar (ağartıcı veya diğer sert kimyasallar gibi) kullanmamayı unutmayın.

Daha sonra kurumaya bırakılmalıdır.

Ancak bazen bu, çıkarılması en zor lekeleri olan perdeleri temizlemek için yeterli değildir. Durumunuz buysa, okumaya devam etmenizi tavsiye ederim, çünkü aşağıda storlarınızdan en iyi şekilde yararlanmanız için tüm detayları ve olasılıkları yorumlayacağız.

Stor perdelerinizin yıkanabilir olup olmadığını belirleyin

Herhangi bir işlem yapmadan önce perdenizin kumaşının yıkanabilir olup olmadığını kontrol etmeniz son derece önemlidir. Bunu yapmak için en güvenli yol sağlayıcınızla iletişime geçmektir. Ancak, sizinkini Roller Pro ile satın aldıysanız, başka yere bakmayın: önceki noktada ayrıntılı olarak açıklanan adımlarla, yeni görünmelerini sağlamak için fazlasıyla yeterlidir.

Değilse, satın aldığınız stor perdelerin özelliklerini de inceleyebilirsiniz. Bunlar kendi etiketlerinde gelir ve orada onlar hakkında gerekli tüm bilgilere sahipsiniz.

Yıkanabilir kumaş stor perdeleri temizleme adımları

Stor perdeleriniz yıkanabilir özellikte ise yeni gibi bırakmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

  1. Perdeyi silindirden çıkarın ve temiz bir yüzeye yerleştirin.
  2. Makalenin girişinde ayrıntılı olarak açıklanan prosedürü uygulayın, ancak kurumasına izin vermek gerekli değildir.
  3. Perdeye sığacak bir yüzeyi suyla doldurun ve üzerine aşındırıcı olmayan bir ürün, nötr sabun veya %5 oranında seyreltici deterjan koyun. Perdeyi içinde yarım saat kadar dinlendirin.
  4. Bir önceki maddede kullanılan deterjanla süngerin yumuşak tarafını kullanarak temizleyiniz. Bu kalan lekeleri çıkaracaktır.
  5. Son olarak, perdeyi dışarıya ya da başka bir sıcak yere yayarak kurumaya bırakın, ancak kumaşa zarar verebileceğinden doğrudan güneş ışığı vermemesine dikkat edin.

Yıkanmayan stor perdeler nasıl temizlenir

Perdeniz yıkanamıyorsa endişelenmeyin, yine de biraz ıslanabilir. Öncekilerden farklı olarak, onları ıslatamayacak veya sabun ve suya batıramayacaksınız. Ayrıca tamamen suya batırmaktan kaçınarak sadece lekeli bölgelerin temizlenmesi önerilir.

Bu nedenle, bunları temizlemek için, 3. adım hariç, önceki bölümde ayrıntıları verilen adımları izlemelisiniz. Bu, temizliğin, demonte ettiğinizde yerleştirdiğiniz yüzeyde (cam olabilir) yapılacağı anlamına gelir. masa veya karo zemin).

Unutulmamalıdır ki eski, yumuşak bir fırça (dişlerinizin kumaşı sıyırmasına izin vermeyin) en kirli bölgeleri nazikçe temizlemek için kullanılabilir. Perdeyi komple temizlemek de mümkündür ancak bunu yaparken kumaşın fazla ıslanmamasına dikkat etmelisiniz.

Sonuç

Stor perdelerin temizlenmesi basit bir iştir ve sonuçları mükemmeldir. Kumaşın bozulmaması için sadece birkaç detayı dikkate almanız yeterli: Stor perde nasıl silinir püf noktaları 

  • Aşındırıcı deterjanlar kullanmayın.
  • Perde kumaşını ıslatmadan önce yıkanabilir olup olmadığını öğrenin.
  • Çamaşır makinesi veya çamaşır kurutma makinesi kullanmayın.

Stor perdelerin geleneksel panjurlara göre en büyük avantajlarından biri bakım ve temizlik kolaylığıdır. Bu nedenle, sadece pratik değil, aynı zamanda bakımı da kolay olan yeni perdeler satın almak istiyorsanız, stor perdeler en iyi seçimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir