Cum. Eki 22nd, 2021

Kullanımı ve saklanması basit olan Bölücü Perdeler, spor salon perde modelleri bir tavan rayından sarkan bir ayırıcı perdeye sahiptir. Yürürken perdeyi yerine çekin veya kompakt saklama alanına geri çekin. Rulmanlı tekerlekler düzgün kayma hareketi sağlar, tül perde bu nedenle perde her zaman operatörün hızına göre hareket eder. Spor arenasının şekline ve boyutuna uyacak şekilde parkurlar tasarlayın – alanı çevrelemek için dört perdeli veya pist yarıçaplı bir sahada kutu perdesi

 •  Perdelerinizin boyutunu ve görünümünü özelleştirin.
 •  Dikişler, 1″ (25 mm) tam temas kaynağı ile elektronik olarak kaynaklanır.
 •  Dış kenar kenarları çift kaynakla tornalanmıştır.
 •  Yığılmış konumda, yürüyüş-çekme, paletin merkez hattının her iki tarafında 6″ (152 mm) boşluk gerektirir.
 •  Toplam asılı ağırlık yaklaşık olarak ½ lb/ft²’dir (2,44 kg/m²).
 •  Ray destekleri merkezde 8′ (2.44 m)’yi geçmez.
 •  Maksimum perde yüksekliği: 25′ (7,62 m).
 •  Kumaş bölümü başına maksimum boyut: 1.600 ft² (148.64 m²).
 •  İstifleme boyutu, bölücü ayağı başına yaklaşık 1-1/8″ (29 mm)’dir.

Özel bir spor salonu, sağlıklı bir yaşam tarzının herhangi bir destekçisinin hayalidir. Evde mükemmel zindeliği korumak için rahat bir köşe donatabilirsiniz. Spor salonunun uygun şekilde düşünülmüş tasarımı, bir odayı sadece güzel değil, aynı zamanda ergonomik ve güvenli bir şekilde tasarlamanıza olanak tanır.

İçerik 

 • İş yeri seçimi
 • Evde spor salonu tasarlamak için temel kurallar
 • bölüm sporu
 • Spor salonu iç tasarımı için renk şeması
 • kötü niyetle
 • duvar dekorasyonu
 • tavan dekorasyonu
 • hafif
 • spor salonu ekipmanı
 • Dairede spor köşesi

İş yeri seçimi

Tam teşekküllü sporlar için, simülatörlerin uygun bir yeri, spor ekipmanlarının uygun şekilde saklanması, yeterince geniş bir alana ihtiyaç vardır. Jimnastik egzersizleri için odanın büyüklüğü 8 metrekareden az olmamalıdır.

Özel bir spor salonu için ideal seçenek, iyi havalandırma ve büyük pencerelere sahip 10 metrekareden büyük ayrı bir odadır. Yeterli hava akışı, kardiyo egzersizleri sırasında sağlığın anahtarıdır. Verimliliği artırmak, ruh halini iyileştirmek ve travmatik durumları önlemek için yüksek düzeyde doğal ışık gereklidir.

Evin en uygun yerleri çatı katı ve camlı balkondur. Tavan arası tavanlar genellikle, örneğin bir kum torbası gibi kabukları asmanın uygun olduğu kirişlerle donatılmıştır. Ayrıca çatı katında ışık ve hava değişimi kaynağı olacak pencereler bulunmaktadır. spor salon tül perde modelleri

Tavan arasını spor salonu olarak donatırken, klimaya dikkat etmeniz gerekir. Yüzey ısıtması nedeniyle, evin bu kısmı genellikle artan hava ısısı ile karakterize edilir.

Özel bir ev balkonu da eğitim için harikadır. Bol ışık, sürekli hava akışı, bahçenin ve evin alanının harika panoramik manzarası spor aktivitelerini konforlu ve verimli hale getirecektir.

Ev sporları kompleksi için bodrum veya zemin katı da kullanabilirsiniz. Ancak bu tür odaları planlarken, aydınlatma ve havalandırma sistemine özel dikkat gösterilmelidir. spor salon tül perde modelleri

Evde spor salonu tasarlamak için temel kurallar

Bir spor salonu tasarlarken herhangi bir tasarım kararı uygulanabilir. Ancak odayı planlarken, sadece ev için değil, aynı zamanda kamu veya okul spor kompleksi için de ortaya konan temel gereksinimleri dikkate almak önemlidir:

 1. Ekipman ve füzelerin yeri mümkün olduğunca düşünülmelidir. Bu sadece kursiyerlerin rahatlığı için değil, aynı zamanda güvenlikleri için de önemlidir;
 2. Mümkün olan tüm alanı kullanarak ekipman, yer ve egzersiz makinesi içermeyen alanı rasyonel olarak kullanın. Ancak, ekipman arasında izin verilen minimum mesafeyi unutmayın. Bu, özellikle birkaç aile üyesinin aynı anda bir ev jimnastiğine katıldığı durumlarda önemlidir;
 3. Odanın içi sadece çekici olmamalıdır. İyileştirilmiş tasarım ve belirtilen bitiş, kabukların temizliğinin ve uygun bakımının korunmasına katkıda bulunacaktır. Fransız cam stor perde modelleri 2021

Spor salonunu donatmak için en kabul edilebilir stil bir çatı katıdır. Bu kursta, kirişler spor ekipmanlarının montajı için uygundur, eğitim ekipmanlarında da kullanılabilen çok sayıda fonksiyonel metal yapı.

bölüm sporu

Bir kamu kompleksinde olduğu gibi, bir ev spor salonunda odayı belirli işlevsel alanlara bölmek gelenekseldir. Hepsinin bir kır evinde satılması zorunlu değildir, ancak varlıkları bireysel bir spor salonunda kalmayı mümkün olduğunca konforlu hale getirecektir:

 • Giysileri değiştirebileceğiniz veya kişisel eşyalarınızı bırakabileceğiniz bir köşe sağlamanız gerekir: peçeteler, cep telefonu veya havlular. Buraya bir askı asın, küçük bir masa ve bir masa koyun. Egzersiz yaparken cihazlarınızı şarj etmenize izin veren en az bir çıkışa sahip olmanız önerilir;
 • Diğer aile üyeleriyle aynı anda egzersiz yapmayı planlıyorsanız, evinizdeki spor salonunda grup egzersizlerine yer açmalısınız. Bu alana, kendinizi yandan görmenizi ve egzersizlerin doğruluğunu kontrol etmenizi sağlayacak büyük bir ayna yerleştirmek de uygundur;
 • Isınma alanı ayrıca bir ayna ile desteklenebilir. Burada antrenmanlarınıza başlayacak, kaslarınızı egzersize hazırlayacak ve bireysel dersleri bitireceksiniz. Yatarken veya gerinirken üzerine basabileceğiniz özel bir halı da olabilir;
 • Bir ev jimnastik salonundaki antrenman alanı, aynı anda hem belirli kas grupları üzerinde çalışmak için ekipman hem de kardiyo ekipmanı içerebilir. Bu bölüm, yerden tasarruf etmek için güç ekipmanı ve serbest ağırlık alanı ile birleştirilebilir;
 • Ayrıca ev jimnastik salonunda spa uygulamaları için alan tahsis edilmiştir. Burada bir masaj koltuğunun yanı sıra figürü modellemek için kozmetik ürünleri, yağ yakan ve egzersizlerin etkinliğini artıran kremler;
 • Onlar için bir çocuk köşesi hazırlamış olan çocukları unutmayın. Odanın herhangi bir yerinden görülebilmelidir. Bu, spor yaparken bile çocuğu kontrol etmenizi sağlayacaktır.

Spor salonu iç tasarımı için renk şeması

Psikologlar ve doktorlar arasında spor salonu için en uygun renkler mavi ve yeşilin narin pastel tonları, asil gri ve krem ​​rengidir. Bu renkler, antrenmanınıza odaklanmanızı sağlayan nötr ve sakin bir atmosfer yaratır.

Psikologlar, kadınlar için en uyarıcının şeftali veya bej gibi sıcak tonlar olduğunu söylüyor. Erkekler gri ve mavinin havalı tonlarından ilham alır.

Spor kompleksinin dekorunu süslerken parlak ve sulu tonlar da kullanılabilir. Uyarıcı bir etkisi olacaktır. Ancak çığlık seslerinin bolluğundan çok çabuk yorulabilirsiniz. Bu nedenle kısa ama yoğun sınıflara odaklanan odalarda kullanmak daha iyidir.

Siyah ve çelik tonlar, yüksek teknoloji stiline mükemmel uyum sağlar ve spor salonuna yönelik bir odada kullanıldığında organik görünür.

kötü niyetle

Spor salonunda döşeme için temel gereksinimler odanın amacına göre belirlenir. Bunlar şunları içerir:

 • Kaymaz ve güvenlik.
 • ses yalıtımı;
 • darbelere karşı direnç;
 • Temizlik kolaylığı.

Ahşap zeminler geleceğin spor salonları için pek uygun değil. Tesadüfen üzerlerine ağır bir kabuk düşerse, gerekli gürültü emilimini sağlayamayacaklar ve estetik görünümlerini sonsuza kadar kaybedeceklerdir.

Bir ev spor kompleksi için en uygun zemin tipi bir şaptır. Daha yüksek ses geçirmezlik özelliklerine sahip oldukları için yüzdürücüler kullanmak daha iyidir. Üzerine kalın bir halı veya mantar zemin döşemeye değer. Bu tip kaplamalar oldukça düzgündür ve düşük ses iletkenliğine sahiptir.

Büyük bir ağırlıkla egzersiz yapmayı planlıyorsanız, ekipmanın altındaki zeminleri, yüzeyi şoktan koruyan özel kauçuk paspaslarla kaplamaya değer.

duvar dekorasyonu

Duvarların buhar geçirgenliği, spor salonunda sağlıklı bir atmosferin temelidir. Yoğun fiziksel efor sırasında, insan vücudu, odadan serbestçe çıkarılması gereken büyük miktarda nemi serbest bırakır. Odada aynı anda birkaç sporcu antrenman yaparsa, sıvı drenajı kritik hale gelebilir ve yanlış seçilmiş malzemeler duvarlarda yoğuşmaya neden olabilir.

Bu nedenle, spor kompleksinin duvarlarını süslemek için plastik veya seramik karolar kullanılmaz, çünkü pratik olarak yüzeyi hava geçirmez hale getirirler ve havadaki fazla nemi ememezler. En iyi malzemeler duvar kağıdı, doğal mantar duvar kağıdı ve modern “nefes alan” sıvadır.

Ancak, egzoz sistemi kötü çalışıyorsa, hiçbir yüksek teknoloji ürünü, alanı yüksek nemden kurtaramaz. Bu nedenle, işi tamamlamadan önce havalandırma projesini dikkatlice düşünün.

Odanın duvarlarını uyarıcı desenlerle süsleyebilirsiniz. Bu dekor, çatı katı tarzına mükemmel uyum sağlar.

tavan dekorasyonu

Duvarlar gibi tavanın yüzeyi de buhara izin vermelidir. Çatı katındaki bu alanı bitirmek için, sadece yüksek buhar geçirgenliğine sahip olmayan, aynı zamanda kır evinin kırsal alanlarına da mükemmel şekilde uyan bir ağaç mükemmeldir.

Daha modern ve ölçülü stillerin hayranları gergi tavanlara bayılacak.Hızlı ve bakımı kolay bir özelliğe, tavan aydınlatması için gizlenmesi kolay kablolara ve spor salonunda uygun bir mikro iklimi korumak için gerekli olan güçlü bir egzoz sistemine sahiptir. Ancak seçiminizi durdurmak için, PVC bazlı normal Fransız tavanlarında değil, kumaş bazlı sözde “nefes alan” kaplama malzemelerinde.

Buhar geçirgenlik katsayısı yaklaşık 0.075 mg / (m * h * Pa) olan alçıpan kullanan asma tavanlar, dekorasyon için daha bütçeli bir seçenek haline gelebilir.

hafif

Ev spor salonunuzun aydınlatma düzenini planlarken renkli ışıklar kullanmaktan kaçının. Antrenman sırasında gözleri zorlayacak ve egzersizlere odaklanmanıza izin vermeyecektir. Yoğun bir beyaz ışık huzmesi üreten lambaları kullanmak en iyisidir.

Işık mutlaka üstte olmalı ve kursiyerin yaklaştığı yeri iyi aydınlatmalıdır.Aynaların yakınındaki alanlara özellikle dikkat edilmelidir: burada aydınlatma seviyesi mümkün olduğunca yüksek olmalıdır. Tüm sporcuyu aydınlatabilecek ilave tavan lambaları ekleyebilirsiniz.

Odanın büyük bir doğal ışık akışının geçtiği büyük bir penceresi varsa, taklitleri ve kabukları, pencere açıklıkları yanlarında olacak şekilde düzenlemeyi planlayın.

spor salonu ekipmanı

Ev fitness kompleksinin donanımı, ailenin tercihlerine ve yaptıkları spora bağlıdır. Zindeliği korumak için, küçük bir odaya bile rasyonel olarak yerleştirilebilen temel bir örtü ve ekipman setine ihtiyaç vardır. dan oluşuyor:

 • İsveç duvarı
 • Yatay çubuk, tercihen halkalarla asılır.
 • halter;
 • ağırlıklar.
 • Atlama ipi
 • yaka.

Hazır duvar montajı, uzmanların hizmetlerine başvurmadan kendi ellerinizle yapılabilir.

Odanın büyüklüğü izin veriyorsa, bu seti temel kardiyo ekipmanlarıyla tamamlayabilirsiniz: koşu bandı, egzersiz bisikleti veya orbitrek gibi eliptik bir antrenör. Ve kuvvet antrenmanı meraklıları, belirli kas gruplarıyla çalışmak için demir ve ekipman olmadan yapamazlar.

Ayrıca, belirli bir sporla uğraşan kişilerin ihtiyaç duyacağı bir dizi son derece özel füze ve ekipman da vardır. Örneğin, savaşçıların bir kum torbasına ihtiyacı olacak ve hayatlarını dans etmeden hayal edemeyenler için tırabzan veya sundurma olmadan ders vermek zor.

Dairede spor köşesi

Kendi spor salonunuzun keyfini çıkarmak için, genellikle küçük bir dairenin sakinleri için kabul edilemez olan odalardan birini feda etmeniz gerekecektir. Ancak kapalı alanlarda bile eğitim için rahat bir yer sağlayabilirsiniz.

Vücuda gerekli temiz havayı sağlamak için pencerenin yanında jimnastik egzersizleri için bir alan tahsis etmek daha iyidir. Katlanır egzersiz makinelerini tercih edin. Düzenli eğitimle, hacimli sabit meslektaşlarından daha az etkili değildirler ve monte edildiklerinde çok az yer kaplarlar.

Mermiler için, mevcut egzersiz için motive edici sloganlar veya egzersiz açıklamaları asabileceğiniz ayrı bir dolap tahsis etmek yararlıdır.

Derslerden sonra ağırlıklar, ağırlıklardan sonra yatağın altına veya kanepenin arkasına gizlenebilir. Böyle bir hisse senedi düzenlemesi, ailenin geri kalanıyla çelişmeyecektir.

Spor sadece güzel bir vücuda ve sağlığa değil, aynı zamanda ruhsal uyuma da giden bir yoldur. Evde spor salonu, disiplin, azim, demir karakter ve dayanıklılık geliştiren gerçek bir okul olabilir. Şık iç tasarım, odayı ev sahiplerinin gerçek bir gururu haline getirmeye ve saygılarını doğrulamaya yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir