Sal. Eki 19th, 2021

Kanepeniz, ailenizin ve arkadaşlarınızın dinlenmek için bir araya geldiği yaşam alanınızın ayrılmaz bir parçasıdır. koltuk temizliği kadınlar kulübü Evin bu merkezini temiz ve taze tutmak biraz çaba gerektirir ama buna değer. Lekeleri ve kötü kokuları gidermek için bir kanepeyi kabartma tozu ile nasıl temizleyeceğinizi öğrenin.

Kanepenizi temizlemenin en kolay ve etkili araçlarından biri mutfak dolabınızda oturuyor. Kabartma tozu tozunun evde pişirmenin ötesine geçen çeşitli kullanımları vardır. Bu ucuz mucize toz, karbonatla ev koltuk temizliği banyo fayanslarındaki küfü giderir, çöp kutusundaki kedicik kokularını emer ve oturma odası kanepesindeki lekeleri ve kokuları giderir. koltuk temizliği kadınlar kulübü

Kabartma tozu veya sodyum bikarbonatın bu kadar çok yönlü olmasının nedeni hafif bir alkali olmasıdır. Su ile birleştiğinde kiri ve kiri çözerek kolay temizlik sağlar. Bu toksik olmayan toz ayrıca nemi emer ve kokuya neden olan maddelerin pH’ını düşürür.

 1. Kabartma Sodalı Kumaş Kanepeyi Temizleme
  • Soda ile Kanepe Nasıl Temizlenir
  • Mikrofiber Kanepeyi Kabartma Sodasıyla Temizleyin
  • Deri Kanepeyi Kabartma Sodasıyla Temizleme
  • Soda ile Koltuktaki Lekeleri Çıkarma

Kabartma Sodalı Kumaş Kanepeyi Temizleme

Kanepenizi temizlemek söz konusu olduğunda sert temizlik ürünleri gereksizdir. Sert lekeleri çıkarmak ve bir kumaş, mikrofiber, süet veya deri kanepenin kokusunu güvenli ve etkili bir şekilde gidermek için döşeme temizleyicisi olarak kabartma tozu kullanın.

Soda ile Kanepe Nasıl Temizlenir

Bu teknik, hafif kirleri ve hoş olmayan kokuları gidermek için bir kumaş kanepeyi kabartma tozu ile temizlemek için idealdir. Tüm süreç nispeten basittir ancak tamamlanması bir saat sürer. Kabartma tozu aynı zamanda mükemmel bir halı temizleyicisidir ve kötü kokuları gidermek için mikrofiber temizlemenin en

Kumaş Kanepe Her Yeri Temizleme ve Tazeleme

 • Karbonat
 • Yumuşak ovma fırçası
 • Elektrikli süpürge
 • Döşeme fırçası eki

tb1234

Kanepenizi temizlemenin en iyi yolu , koltuk minderlerini çıkarıp kenara koymaktır. Kanepenin tüm yüzeyine ve her bir koltuk minderinin üst ve alt kısımlarına iyi bir kabartma tozu tabakası serpin. Tozu, tahıl ile birlikte kumaşa fırçalamak için yumuşak kıllı bir fırça kullanın.

Döşemeye zarar vermemek için sert bir fırça kullanmaktan kaçının. Kötü kokuları emmek ve kumaşı tazelemek için kabartma tozu bir saat dinlenmeye bırakın.

Tüm kanepenin yüzeyindeki tozun tamamını çıkarmak için bir elektrikli süpürge döşeme aparatı kullanın. Koltuk minderlerini değiştirmeden önce tüm köşelere girdiğinizden emin olun.

Mikrofiber Kanepeyi Kabartma Sodasıyla Temizleyin

Doğal malzemeler kullanırken tasarruf etmenin püf noktası, döşemeyi temizlemek için kendi temizleyicilerinizi yapmaktır . Bir kanepeyi buharlı temizleyici olmadan temizlemek için kabartma tozu ve su kullanarak temizleyin.tb1234

Mikrofiber Koltuk Leke Temizliği

 • Karbonat
 • Suçlu
 • Konteyner
 • Yumuşak fırça
 • Elektrikli süpürge

tb1234

Küçük bir kapta veya kapta eşit miktarda kabartma tozu ve ılık suyu birleştirin. Yumuşak bir fırçayı temizleme macununa batırın ve kanepenin lekeli bölgesine uygulayın. Lekeyi dairesel hareketlerle nazikçe ovalayın ve kalıntıyı süpürmeden önce kurumasını bekleyin.

Deri Kanepeyi Kabartma Sodasıyla Temizleme

Deri bir kanepeyi iyi durumda tutmanın en iyi yolu, hafif bir temizleyici kullanarak düzenli bakım yapmaktır. Deri bir kanepeyi kabartma tozu ile temizlemek, malzemeye çok fazla temizleme solüsyonu uygulamadığınız sürece kolaydır.tb1234

Karbonat Deri Koltuk Temizleyici

 • 1/4 fincan kabartma tozu
 • 2 su bardağı ılık su
 • Bulaşık sabunu
 • Sprey şişesi
 • Mikrofiber bez

tb1234

Koltuk döşemelerini temizlemek veya deri mobilyalarını temizlemek için su ve kabartma tozunu bir şişe püskürtücüde birleştirin ve bir miktar bulaşık deterjanı ekleyin. Karıştırmak için şişeyi iyice çalkalayın ve ardından solüsyonu yumuşak bir bezin üzerine püskürtün.

Deri koltuğun tepesinden başlayın ve nemli bezi dairesel bir hareketle yüzeyin üzerinden silerken koltuklara doğru inin. Deri minderlerin yanlarını ve altını temizlemeyi unutmayın.

Gerektiğinde bezin üzerine daha fazla solüsyon püskürtün, ancak deri yüzeyini doyurmayın. Kalıntıları silmek için bir havlu kullanın. Derideki inatçı lekeler için, bir pamuğa az miktarda ovma alkolü sürün ve lekeyi silin.

Kanepenizin bakım etiketinin solvent temizleyici kullanımına izin verdiğinden emin olun ve yeni ürünleri her zaman önce döşemenizin göze çarpmayan bir alanında test edin. Kalıntıları silmek için su ve temiz bir bez kullanın.

Soda ile Koltuktaki Lekeleri Çıkarma

Kanepenizi temizlemek söz konusu olduğunda bir buharlı temizleyici her zaman gerekli değildir. Derinlemesine temizlik için ev yapımı bir döşeme şampuanı yapın veya bir kumaş kanepenin leke temizliği için kabartma tozu kullanın.tb1234

Karbonat ile Kendin Yap Döşeme Temizliği

 • Karbonat
 • 1 su bardağı ılık su
 • 1 su bardağı beyaz sirke
 • Esans
 • Sprey şişesi
 • Yumuşak kumaş

tb1234

Kanepenizin lekeli bölgesine biraz kabartma tozu dökün. Su ve beyaz sirkeyi bir şişe püskürtücüde birleştirin, bir miktar bulaşık deterjanı, birkaç damla uçucu yağ ekleyin ve karıştırmak için hafifçe sallayın.

Sirke solüsyonunu kabartma tozu alanına püskürtün ve lekeyi çıkarmak için yumuşak bir bez kullanmadan önce birkaç dakika köpürmesini bekleyin. Soğuk suyla durulayın ve tüm kalıntıları nemli bir bezle silin.

Kan lekelerini yok etmek için bu tarifi deneyin. Şansınız yoksa, kanepedeki kan lekelerini kabartma tozu ve hidrojen peroksit karışımıyla da çıkarabilirsiniz . Dışarıya yayılmasını önlemek için lekeyi ovalamak yerine hafifçe bastırın.

Bazen en basit bileşenler kiri, kiri, lekeleri ve kokuları gidermede en etkili olanlardır. Kabartma tozunun toksik olmayan gücünü diğer doğal bileşenlerle birlikte kullanmak, yalnızca çevreye zararlı sert temizlik ürünleri kullanma ihtiyacını ortadan kaldırmakla kalmaz, aynı zamanda paradan tasarruf etmenizi ve içinizin rahat etmesini sağlar.

Artık kiri, lekeleri ve hoş olmayan kokuları gidermek için bir kanepeyi kabartma tozu ile nasıl temizleyeceğinizi öğrendiğinize göre, neden bu kanepe temizleme ipuçlarını Facebook ve Pinterest’te aileniz ve arkadaşlarınızla paylaşmıyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir