Per. Eki 21st, 2021

Saç için beyaz sirke: faydaları ve nasıl kullanılacağı

Sirke, muhtemelen evinizde bir dolapta bulundurduğunuz, saçtaki sirke nasıl temizlenir kolay erişilebilir bir üründür. Yemek pişirmek, ev işleri, dezenfekte etmek ve hatta bazı güzellik bakımları için kullanılır . Bu ürünün bitleri yok etmedeki etkinliğini ve elma sirkesinin inanılmaz özelliklerini bildiğinizden emin olabilirsiniz , ancak bugün başka bir kadınlar kulübü sirke türü kullanmanın tüm avantajlarını keşfediyoruz: beyaz. Saçları kestirebildiğiniz kadar kısa kestirin. En kolay çözümü bu bu işin.

Neden bu doğal içerik üzerine bahse giriyoruz? Süpermarketlerde mucizeler vaat eden ancak sonunda saçınızı kuru ve hasarlı bırakan birçok saç ürünü var. Bunun nedeni, güçlü ürünlerin saç derinizin pH’ını değiştirmesi ve aradığınızdan çok farklı bir etki üretmesidir. Beyaz sirke ise sadece saçınızın sağlığına fayda sağlamakla kalmaz, aynı zamanda kirleri çıkarmaya ve saçınıza parlaklık kazandırmaya yardımcı olan , çok daha sağlıklı ve çekici görünmesini sağlayan özellikler içerir . one NASIL’dan, beyaz sirkenin saç için tüm faydalarını ve nasıl doğru kullanılacağını keşfediyoruz .Şunlar da ilginizi çekebilir: Lavanta yağının saça faydaları ve nasıl kullanılacağıdizin

 1. Beyaz sirkenin saça faydaları
 2. Saç için beyaz sirke mi elma sirkesi mi?
 3. Saç için beyaz sirke nasıl kullanılır
 4. Beyaz sirke saç maskesi

Beyaz sirkenin saça faydaları

Daha önce de söylediğimiz gibi beyaz sirke sağlıklı ve çekici saçların yıldız bileşenlerinden biridir . Neden olduğunu bilmek ister misin? Size bu ürünün antiseptik ve dezenfektan özellikleri nedeniyle ideal bir temizleyici olan asetik asit, kateşin, güçlü bir antioksidan veya antimikrobiyal ve antikanser aktivite gibi inanılmaz biyolojik özelliklere sahip gallik asit gibi biyoaktif bileşenler açısından yüksek olduğunu söylüyoruz . .

Beyaz sirkenin saça faydalarından bazıları şunlardır:

 • Kirleri köklerden uzaklaştırır ve saç derisini temizler.
 • Diğer ürünlerin saçınızda birikmesini ortadan kaldırdığı için uzun süre kalıcı parlak bir etki elde edin.
 • Kepeği ortadan kaldırmaya ve önlemeye yardımcı olur.
 • Yağlı saçlar için çok etkili bir doğal maskedir.
 • Kıvırcık saç (kıvrılma) sorununu çözer, ipeksi ve pürüzsüz bir yele elde etmenize yardımcı olur.
 • Sirkeleri ve bitleri ortadan kaldırır ve yeni bir istilayı önlemeye yardımcı olur.

Saç için beyaz sirke mi elma sirkesi mi?

Elma sirkesinin saçlar için en iyisi olduğunu söyleyen birçok kişi varken, diğerleri beyaz sirkenin çok daha faydalı olduğunda ısrar ediyor. Bir NASIL belgesinden, her iki ürünün de saçınızı güzelleştirmek için çok yararlı olduğu için her ikisinin de doğru olduğunu onaylıyoruz , ancak bu, tüm sirkelerin aynı olduğu anlamına gelmez. Size şunu söylüyoruz:

 • Beyaz sirke, etil alkolün fermantasyonundan elde edilir ve daha sonra suyla seyreltilir ve genellikle şeker kamışı, mısır veya melastan yapılır. elma sirkesi ile bit temizleme Damıtılmış beyaz sirke de en çok ev işlerinde kullanılır.
 • Elma sirkesi, adından da anlaşılacağı gibi, elma özünden veya suyundan yapılır, bu nedenle aroması beyaz sirkeden daha hassas ve daha az asidiktir.

Elma sirkesinin daha yumuşak olduğu ve birçoğunun kokusunu ve tadını tercih ettiği doğru olsa da, , onu çok etkili bir doğal temizleyici yaptığından, onu karakterize eden asitliği nedeniyle saçınız için beyaz sirke kullanmanızı öneririz . Beyaz sirke kokusu sizi çok rahatsız ediyorsa, karışıma her zaman en sevdiğiniz özden birkaç damla ekleyebilir veya sirkeyi ekledikten sonra saçınızı şampuanla köpürtebilirsiniz. Ancak elma sirkesinin size nasıl fayda sağlayabileceğini merak ediyorsanız elma sirkesini saçınızda nasıl kullanacağınızı anlatan bu makaleyi okumanızı tavsiye ederiz .

Saç için beyaz sirke nasıl kullanılır

Her şeyden önce, fazla sirkenin (hangisi olursa olsun) minimum kuruluk üretebileceğini aklınızda bulundurmanız önemlidir . Bu nedenle saçınızı şekillendirmenizi ve bu hileyi kötüye kullanmamanızı tavsiye ederiz. Saf sirke çok güçlü olduğundan ve su olmadan saç derinize zarar verebileceğinizden, sirkeyi suyla seyreltmek de önemlidir.

Kepek için beyaz sirke

Beyaz sirkenin mantar önleyici özellikleri kepek, kaşıntı ve kuru saç derisine neden olan mantarlarla savaşmaya yardımcı olur. Beyaz sirkeyi kepek için nasıl kullanacağınızı bilmek ister misiniz? O halde not alın!:

 1. Bir bardağı eşit miktarda su ve sirke ile doldurun.
 2. Saç derinize birkaç dakika hafifçe masaj yapın. bit sirkesi nasıl temizlenir,
 3. Karışımı suyla durulayın.
 4. Son olarak saçınızı normal şampuanınızla yıkayın. Dilerseniz şampuana birkaç damla sirke de ekleyip karışımla direkt olarak saçınızı yıkayabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için beyaz sirkenin kepek için nasıl kullanılacağına dair bu ayrıntılı makaleye göz atın .

Yağlı saçlar için beyaz sirke

 1. Saçınızı düzenli olarak kullandığınız şampuanla yıkayın.
 2. Ardından yarım bardak sirkeyi iki bardak ılık su ile karıştırın ve yaklaşık otuz dakika saçınızda bekletin.
 3. Karışımı bol su ile durulayın. Bunu haftada birkaç kez veya çok yağlı saçlarınız varsa birkaç kez daha yapabilirsiniz.

Elektriklenme ile mücadele için beyaz sirke

 1. Saçını şampuanla.
 2. Bir bardak suyu biraz beyaz sirke ile karıştırın. Çok fazla miktar eklememeniz önemlidir.
 3. Saçınızı nazik dairelerle ovalayın ve 10-15 dakika çalışmasına izin verin.
 4. Son olarak bol su ile durulayınız. Saçtaki sirke nasıl temizlenir kadınlar kulübü

Fırçanızı temizlemek için beyaz sirke de kullanabilirsiniz, böylece ilk günkü gibi güçlü ve temiz kalacaktır. Yapmanız gereken tek şey, karışık saçları çıkarmak ve yarım bardak suya birkaç yemek kaşığı beyaz sirke eklemek. Fırçanızın gece boyunca ıslanmasına izin verin ve işte!

Bitler için beyaz sirke

 1. İlk önce saçınızı normal bir şampuanla yıkayın.
 2. Bir bardağı beyaz sirke ile ısıtın ve saçınızın her yerine dökün. Sirke ne kadar sıcak olursa, tedavi o kadar etkili olur. Özellikle uzun saçlarınız varsa acele etmeyin ve tüm saçların iyice ıslandığından emin olun.
 3. Sirkeyi saçınızda yaklaşık 10 dakika bekletin, ardından bit tarağı kullanarak saçınızı bölüm bölüm tarayın.
 4. Saçınızdaki sirke kalıntısından kurtulmak için saçınızı suyla durulayın.

Daha fazla hile bilmek ister misiniz? Daha fazla bilgi istiyorsanız, sirkenin bitler için nasıl kullanılacağına dair bu makaleyi okumanızı tavsiye ederiz .

Beyaz sirke saç maskesi

Saçlarınızın parlaklık kazanmasını ister misiniz? İdeal saçın gücünü geri kazanması ve her zamankinden daha ipeksi ve parlak görünmesi için beyaz sirke maskesinin nasıl yapıldığını açıklıyoruz .

 1. Başlamak için sirkeyi suyla eşit parçalarda seyreltin. Saçınızın uzunluğuna göre az ya da çok ekleyebilirsiniz.
 2. Karışıma bir yemek kaşığı limon suyu ekleyin, çünkü bu yiyecek besin maddeleri ve fosfor, B vitaminleri ve antioksidanlar gibi elementler açısından çok zengindir. Limon suyu sadece saçınızın pH’ını düzenlemenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda saçlarınızın daha sağlıklı ve daha güçlü uzamasını sağlar.
 3. Saç derinize masaj yapın ve karışımı 10-15 dakika bekletin.
 4. Son olarak, sirke kalıntısı kalmayacak şekilde bol su ile durulayın.

saçta sirke nasıl temizlenir

Etkili bir maske oluşturmanın bir başka püf noktası da normal şampuanınızla birlikte bir kaba bir yemek kaşığı bal ve bir yemek kaşığı beyaz sirke eklemektir . Bal, birçok besin ve özelliği olan başka bir besindir, sadece saçınızı kuruluktan korumaya yardımcı olmakla kalmaz, saçta sirke nasıl temizlenir aynı zamanda keratin üretimini de artırır. Ev yapımı bal maskeleri tavsiye edilmez, çünkü fazlası saçınızı yağlı hale getirebilir ve kirli görünmesine neden olabilir. Ancak karışıma küçük bir kaşık eklemek saçınıza gerekli faydaları sağlayacak ve yeleğinize ışık ve parlaklık katacaktır.

Saç için Beyaz Sirke: faydaları ve nasıl kullanılacağına benzer daha fazla makale okumak istiyorsanız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir