Cum. Eki 22nd, 2021

Proskate Board Rehberi

Daha sonra, bir kaykay seçerken aranması gereken temel hususlar hakkında bazı proskate ipuçları vereceğiz.

Öncelikle şunu söylemeliyiz ki masa seçimi her biri için çok kişisel bir meseledir ve birini ya da diğerini seçmek için evrensel bir kural yoktur.

Bazı patencilerle veya başkalarıyla konuşurken, hangi tahtayı seçeceğiniz, her markanın kalitesi, farklı “teknolojiler”, malzemeler, ölçüler vb. hakkında çok sayıda farklı fikir duyacaksınız.

Elbette bunların hiçbiri tamamen doğru ya da tamamen yanlış değildir ve bir kişi için iyi giden tablo bir başkası için iyi gitmek zorunda değildir. proskate

Bu nedenle, fırsatınız varsa, birkaç tahta denemek ve hangi tipte kendinizi en rahat hissettiğinizi görmek en iyisidir.

Bu sayfada, sadece kişisel görüşümüze dayalı ve esas olarak yeni başlayan patencileri düşünerek bazı bilgiler vermeye çalışacağız, böylece ilk tercihlerini temel alacakları bir rehberleri olacak.

Bir Skate Board’un Yönleri

Paten Markaları

Markalaşma belki de en kişisel meseledir. Bazı kaykaycılar bir markaya yıllarca sadık kalırken, diğerleri zamanla birinden diğerine değişir.

Fillow’da birlikte çalıştığımız markaların tamamı sektörde uzmanlaşmış, uzun süredir var olan ve ürünlerinde kanıtlanmış bir kalite sunan markalardır.

Özellikle birini seçemiyoruz çünkü dediğimiz gibi zevk meselesi. Bir markayı online mağazamızda pazarlıyorsak, bunun nedeni kalitesine tam olarak güvenmemizdir.

Farklı markalara paten yaptığınız bölgeye bir göz atmanızı ve imkanınız varsa birkaç tane denemenizi öneririz.

Bazı markalar ve diğerleri arasındaki farklar şunlar olabilir: malzemeler, masanın şekli, grafikler, binici ekibi vb.

Malzemeler ve teknolojiler

Levhaların büyük çoğunluğu ahşap levhalardan yapılmıştır. Kaliteli tahtalarda genellikle 7 yaprak Kanada akçaağaç kullanılır.

Hemen hemen tüm markalarda, fiberglas veya karbon fiberin bir kısmını veya katmanını veya yapımlarında performanslarını ve direncini artıran çeşitli teknikleri içeren üst düzey modeller vardır. Bu modeller, tahtanın fiyatını arttırır ve özellikle yeni başlayan biri için tavsiye edilmez.  

Piyasaya çıkan en son teknolojilerden biri Everslick olarak adlandırılıyor . Santa Cruz bunu kullanmaya başladı ve tahtanın hemen hemen her şey üzerinde kayabileceği şekilde levhanın altına termoplastik bir tabaka eklemekten oluşuyor. En riskliler için harika bir fikir.

Tablonun Ölçüleri ve Parçaları. Masanın boyutu önemlidir

Daha sonra bir kaykayın sahip olduğu farklı ölçüler ve parçalar hakkında konuşacağız.

Kuyruk : Tahtanın arkasında yükselen kısımdır.

Burun : Masanın ön kısmında yükselen kısımdır. Bazen yukarıdan görülen burun ve kuyruğu ayırt etmek zordur. Burun genellikle kuyruktan biraz daha uzun ve daha az belirgindir, ancak bu her tahtaya göre değişir.

Uzunluk (Uzunluk) : Masanın uzunluğudur. Burun kenarından kuyruğun kenarına kadar. Mevcut panoların çoğu 30 ila 31 inç arasında bir uzunluğa sahiptir ve ilk panonuzu seçerken dikkate alınması gereken bir ölçü değildir, çünkü hepsinde çok benzerdir. ve ilk başta farklılıkları takdir etmek zordur.

İçbükey ( İçbükey ) : Kuyruk ile burun arasındaki kısım (tahtanın orta kısmı), içbükey şekilde kavislidir. Bu, numaralar yaparken ayaklara daha iyi bir tutuş sağlar. İçbükey ne kadar dik olursa, tahtayı hareket ettirirken ayaklarınız o kadar çok kavrayacaktır. Tersine, daha pürüzsüz bir içbükey size daha fazla özgürlük hissi verecektir. Yine bu kişisel bir meseledir ve farklı formları denemenizi öneririz ve zamanla hangisinin paten tarzınıza en uygun olduğunu anlayacaksınız . 

Genişlik (Genişlik) :  Masanın genişlik ölçüsü , masa alırken en önemli ölçüdür.

Yetişkin kaykaylar (yaklaşık 13 yaşından itibaren bir yetişkin tahtası kullanmalısınız), genellikle 7,5 ila 8,5 inç arasında değişen bir ölçüm aralığına sahiptir.

Bir masa genişliği seçmek için ayaklarımızın boyutuna ve ona vereceğimiz kullanıma bakmamız gerekecek.

Genel olarak konuşursak, daha dar bir tahta, teknik hileler yaparken daha etkilidir, çünkü onu taşımak ve döndürmek (çevirmek, vb.) daha kolaydır, ancak aynı zamanda, hileler söz konusu olduğunda biraz daha az stabilite ve alan sunar … Daha geniş bir tahta, sürüş sırasında bize daha fazla stabilite sunarken, onu hilelerde hareket ettirmek biraz daha pahalı olacak.

Bu nedenle, sokakta paten yaparken ve teknik hileler yaparken genellikle 8 inçten küçük tahtalar kullanılır ve rampalarda, kaselerde, büyük boşluklarda vb.

Sonuçta büyük çoğunluğun kullanacağı tüm arazilerde iyi giden bir tahta kullanmak için ölçüm aralığı 7,7 ila 8,2 inç arasında olacaktır.

Bu aralıkta en çok yapacağınız şey kaykayı ulaşım aracı olarak kullanmak veya kaykay parklarında kullanmaksa vs. aralığın üst kısmına hareket ederdik ve istediğimiz teknik hileler yapmak ise çoğu zaman dibe inerdik.

Daha önce de söylediğimiz gibi ayaklarımızın büyüklüğü de etkiler. Ayaklarımız büyükse, daha fazla alana sahip olmak için biraz daha geniş bir tahta kullanmak zorunda kalacağız, ne tür bir paten uygulayacağımızdan bağımsız olarak (sokak, rampa vb.)

Yapabiliyorsanız, hangisinde en rahat olduğunuzu görmek için birkaç önlemi denemenizi öneririz.

Daha önce paten yapmadıysanız ve herhangi bir ölçü referansınız yoksa 7,8 ile 8 inç arasında bir board tavsiye ederiz. İlk püf noktaları öğrenmek için ideal ve başlangıçta rahat hissetmeniz için yeterli stabiliteye sahip orta boy bir tahtadır.

Kaykay Güverte Ölçüm Kılavuzu

Hangi  kaykay satın alınır? Eğer hala şüphelerim var, bu tabloda biz derledik gereklibilgiyiseçeceğiniz ölçü bilmiyorsanız, sizin için en uygun olan kontrol edebilmesi. 

Yorumladığımız gibi, birkaç faktör dikkate alınır, ancak en önemlisi kullandığımız ayağın yaşı veya boyutudur.

Yeni başlayanlar için paten

İlk kaykayınızı alırken genel tavsiyeler. To bilgileri özetlemek size aşağıdaki önerileri bırakın.

Fiyat :  Bir tahta daha ucuz olduğu için değil, özellikle başlangıçta size daha düşük bir performans sunacaktır. İlk tablo olarak, en ucuz aralıklardan birini öneriyoruz, çünkü ilk başta, daha yüksek bir aralıktaki farkları takdir edemeyeceksiniz.

Jart, Nomad, Imagine gibi büyük markalara eşit kaliteyi daha ucuza sunan ulusal markalar var. Ve en iyi bilinen Amerikan markaları, aynı zamanda daha ucuz olan bazı ilk fiyat modellerine de sahip olma eğilimindedir. 

Grafik ve Marka : Aptalca görünse de, bir şey satın aldığınızda beğendiğiniz bir şey olması ve gözünüze girmesi de önemlidir. Bu nedenle, ölçüm ve fiyat aralığınıza birkaç tablo uyuyorsa, en çok beğendiğiniz markayı veya grafiği seçmekten çekinmeyin.

Şunu da söylemeliyiz ki, eğer hile yapmayı öğrenecekseniz, kaykayların üzerindeki grafikler darbelerden dolayı uzun sürmüyor. 

Ölçü : Dediğimiz gibi, vereceğiniz kullanımı ve bedeninizi göz önünde bulundurun ve referansınız yoksa başlangıç ​​için 7,8 ile 8 inç arasında bir masa tavsiye ediyoruz.

Bir kaykay arıyorsanız, kapsamlı kataloğumuz burada: 

Komple Paten Satın Alın:

Özellikle parçaları ayrı ayrı toplamak ve seçmekle uğraşmak istemiyorsanız ya da hediye etmek istiyorsanız şiddetle tavsiye edeceğimiz bir seçenek komple bir kaykay almaktır.

Hemen hemen tüm büyük markalar bize bu modaliteyi sunuyor, böylece çok ucuz fiyatlarla kaliteli ürünler ve gerçekten inanılmaz tasarımlar içeren geniş bir katalogdan seçim yapabilirsiniz.

Burada çok iyi fiyatlarla olağanüstü kalitede çok sayıda inanılmaz tasarım ve birinci sınıf ürün görebilirsiniz. Şimdi sizinkini seçin:

İlk kaykayınızı satın almak için 5 ipucu

Bu makaleye ulaştıysanız , kaykayın büyüleyici dünyasına girmek istediğiniz içindir. Size tek bir şey söyleyebiliriz: Hazırlanın çünkü dünyanın en eğlenceli sporlarından biridir. Kaykay bedenim nedir? Ne tür bir paten ihtiyacım var? Bir kaykay alırken çoğu soru için cevap kişiselleştirilmelidir , ancak kararınızı olabildiğince başarılı kılmak için bazı ipuçları burada. Elbette, devam etmeden önce, diğer aşırı disiplinlerden farklı olarak, masada ilerlemenin daha karmaşık olduğunu size bildirmeliyiz. Bu yüzden ilk pateninizi iyi seçmeniz çok önemlidir , aksi takdirde klasik bir terkedilme ihtimaliniz daha yüksektir.

1. Kendinize bunu ne için istediğinizi sorun

Her şeyden önce, kaykay ile hangi hedefi takip ettiğinizi bilmek önemlidir Bunun için şu basit soruya cevap vermek önemlidir: Neyi veya nerede kaymak istiyorum? Eğer bir sörfçüyseniz ve dalgaların hareketini yeniden yaratmak istiyorsanız , sizinki bir sörf pateni ; istediğin şey şehirde dolaşmaksa, seninki bir Penny olabilir; Eğer numara yapmak istiyorsanız , o zaman sizin işiniz 90’ların sonlarından beri en yaygın olan ‘standart’ patendir; Ve hangi arazide ilerleyeceğiniz konusunda net değilseniz, bir kruvazör gibi daha yumuşak ve daha büyük tekerleklere sahip uzun bir tahta gibi çok yönlü olduğundan emin olun .İlgili Kaykay, kruvazör ve longboard arasındaki farklar nelerdir? Makaleyi oku

2. Yaklaşık 100 Euro harcayın

Hedef belirlendikten sonra, ne kadar para yatırmak istediğimize karar vermeliyiz. Referans vermek gerekirse, kaliteli bir patenin 100 euro civarında olduğunu unutmamalısınız (ve daha fazlasına sahipseniz, onlara yatırım yapmak size kalmış…). Islatmaktan veya günlerce açıkta bırakmaktan kaçınırsanız, pateninizi mükemmel durumda tutacaksınız. Bu fiyat için ve ilk kez olduğu için pano size bir yıldan fazla sorunsuz bir şekilde dayanabilir.Aramanız sırasında muhtemelen göreceğiniz bazı tanınmış tahta markaları şunlardır: Santa Cruz, Baker, Element, Girl, Flip, Blind, Zero, Birdhouse, Real, Toy Machine veya Spain’s Jart. Liste sonsuz olabilir, bu yüzden başka bir marka görürseniz şaşırmayın, ancak sektörde ne kadar tanınan bir marka olduğunu kontrol edin.

3. Boyut önemlidir … ve şekil de önemlidir

Ödeyebileceğimiz fiyat aralığında uygun ölçülerde bir masa bulmamız gerekecek. Doğru boyutu veya genişliği nasıl bileceğiz? Pekala, yeni başlayanlar için iyi bir seçenek ayak numarasına bakmak olabilir. Örneğin, standart bir tahta için küçük bir ayağınız varsa ideal olan 7,5″, 40-42 arasındaysanız, 7,9″ ile 8,25″ arasındaki ölçümler harika olabilir ve çok uzun ve / veya şişman iseniz, seçim yapmak daha iyi 8.1 “ila 8.5” arası bir tahta. Ayrıca , tahta ne kadar geniş olursa, denge o kadar iyi olur , ancak aynı zamanda hile yapmak size daha pahalıya mal olur. Bu nedenle, daha büyük boyutlar genellikle rampalar için veya bir ulaşım aracı olarak kullanılırken, daha küçük olanlar serbest stil için kullanılır. Dikkate alınması gereken bir diğer faktör de şekildir . Bunu yapmak için birinci noktaya geri dönmeli ve amacınıza uygun yolu seçmelisiniz. Son olarak, dikkate alınması gereken bir diğer faktör içbükeydir. Daha düz tahtalar (biniş tahtaları ve kruvazörler için), diğerleri daha içbükey (serbest stil için) ve en yaygın olanları, biri ile diğerinin ortasındadır. Size uygun olanı bulmak, üste çıkmak ve rahatlığı kontrol etmek meselesi olacaktır. Küçük bir tavsiye: Grafiğe göre tabloyu seçmeye kalkışmayın , size ve amacınıza en uygun olanı satın alın. Ve ihtiyacınız varsa, boyutlar, şekil ve içbükey için bir kılavuza bakın . Ve daha uzman olduğunuzda zaten buruna, kuyruğa veya dingil mesafesine (arka ve ön akslar arasındaki mesafe) bakacaksınız.

4. Yerel paten dükkanınızdan satın alın

İstediğimiz tahta türü, peşinde olduğumuz amaç ve sahip olduğumuz para hakkında bir fikrimiz olduğunda, onu satın almamız yeterli. Bunu her zaman yerel bir paten dükkanında yapmanız tavsiye edilir ancak özellikle ilk tahta için.Açıklaması çok basit: Gördüğünüz gibi kaykay alırken dikkat edilmesi gereken birçok detay var. Ve size geniş bir kaykay hakimiyeti olan birinden daha iyi kim tavsiye verebilir. Ayrıca size tekerlekler, akslar, yataklar konusunda da tavsiyelerde bulunabilirler…İspanya’daki tüm büyük şehirlerde – ve çok büyük olmayan diğerlerinde – en az bir tane var. Hiçbirini bilmiyorsanız, dostumuz Google size yardımcı olacaktır. Ve değilse, işte bazı güvenilir olanlar:

ipucu Kaykaycılar , kırılma durumunda gevşek somunları ve yedek yatakları sıkmak için genellikle yanlarında bir “T” anahtarı taşırlar . Mağazada isteyin. Sizi birden fazla durumda kurtarabilir veya başka bir patencinin zor durumda kalmasına yardımcı olabilir.

5. Satın almadan önce deneyin

Açık görünüyor, ancak bazen anın yanılsaması, ürüne aşık olmamıza ve ardından şüphe duymamıza neden oluyor. Bu normaldir, sadece ihtiyaçlarınıza göre en iyi paketi aldığınızdan emin olun. Bu nedenle, mümkünse, örnek bir masa isteyin, etkinliklerde bir teste gidin veya meslektaşlarınızdan sizinkini denemenize izin vermelerini isteyin. Ah! Ve gerektiği kadar sormaktan çekinmeyin, söz konusu mağazanın personeli size tavsiyede bulunmaktan mutluluk duyacaktır.Umarız bu yeni macerayı beğenirsiniz. Kaykay haberlerini, özel içerikleri ve diğer ipuçlarını kaçırmamak için paten kanalımızı takip etmeyi unutmayın .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir