Çar. Eki 20th, 2021

Evde panjur nasıl temizlenir Stor perde nasıl yıkanır

Modern tasarım endüstrisi durmuyor ve iç mekanda yeni ve yeni güzel şeyler ortaya çıkıyor. Son yılların icatlarından biri de stor perdedir. stor perde yıkama , perde yıkama , stor perde temizliği , perde temizliği , store perde yıkama , zebra perde yıkama , Sıradan kumaş perdeler kadar güzel ve panjur kadar pratiktirler. Stor perdelerin kullanımı kolaydır, böyle bir iç elemana sahip ev şık ve rahat görünüyor.

Bu tür perdelerin özel emprenye edilmesi nedeniyle, toz pratik olarak üzerlerine oturmaz. Yerleşirse, tuvale nüfuz etmez, yüzeyde kalır. Bu, perdeleri çok nadiren yıkamanıza izin verir. Perdeleriniz orijinal görünümünü kaybetmişse, onları temizlemeniz gerekir.

Kuru temizleme stor perde

Perdelerin kirlenmemesi ve içlerinde toz birikmemesi için odanın periyodik olarak havalandırılması gerekir. Hava akışı, özel bir emprenye ile sabitlenemeyen tozu basitçe temizler. Ayrıca stor perdelerin tozu temizlemenin bir diğer unsuru olduğuna da alışmalısınız. İki haftada bir, cilalı mobilyaları temizlerken perdeleri kuru bir bezle silin. Bu büyük bir sorun değil, ancak iç mekanı uzun süre serin tutmanıza izin verecek.

Aktif kuru temizleme olarak elektrikli süpürge kullanabilirsiniz. Birkaç ayda bir, en küçük lekeyi ve tozu temizlemek için perde kumaşını süpürün. Ancak aşırı emiş gücünün tuvale zarar vermemesine ve üzerinde kırışıklık ve kıvrım bırakmamasına dikkat edin. Bunu yapmak için, elektrikli süpürge için yalnızca panjurların hassas temizliği için kullanılacak özel bir meme satın alabilir veya dikebilirsiniz. Elektrikli süpürge borusuna lastik bir bantla bağlanan normal bir kumaştır.

Islak temizleme stor perdeler

Uygun ve uygun bakımla, stor perdelerin ilk birkaç yıl için kardinal yıkamaya ihtiyacı yoktur. Ancak yılda en az birkaç kez ihtiyaç duydukları ıslak temizlik. Bunu yapmak için bir pazen bezi alın ve ılık suya batırın. Perdelerden geçin, her köşeyi ovalayın. Bundan sonra, perdeleri kuru bir bezle silin ve tamamen kurumaları için düzleştirilmiş halde bırakın.

Perdeler leke oluşumundan korunmalıdır. Pişirme sırasında, çiylerin yere düşmemesi için perdeleri kaldırmanız gerekir. Aynısı, çocuklar pencere pervazına yaklaşırsa yapılmalıdır. Mürekkep ve keçeli kalem lekelerini önlemek onları çıkarmaktan çok daha kolaydır.

Bununla birlikte, lekeler ortaya çıkarsa, normal bir büro silgisi ile çıkarılabilirler. Gerçek şu ki, işlenmiş kaplamaya düşen leke kumaşın kendisini yemez, yüzeyde kalır. Bu yüzden oldukça basit bir şekilde bir silgi kullanılarak görüntülenir. Silgi yardımcı olmazsa, özel leke çıkarıcılar kullanabilirsiniz. Doğal bir temelde olmaları gerektiğine dikkat edin. Stor perde leke çıkarıcılar klor ve diğer agresif bileşenleri içermemelidir. Yağ lekelerini ıslak mendil ile çıkarmak çok kolaydır. Sadece lekeyi çıkarmakla kalmaz, leke bırakmazlar.

Ancak perdelerinize ne kadar özen gösterirseniz gösterin, onlara ne kadar özen gösterirseniz gösterin, er ya da geç yıkanmaları gereken bir zaman gelecektir.

Yıkamanın rulo tabakayı kısmen tahrip ettiğini unutmayın, bu nedenle bu tür perdeleri yalnızca kesinlikle gerekli olduğunda yıkayın. Bu tür perdeleri “Önlemek için” yıkamak imkansızdır.

 1. İlk önce perdeleri bir rulo üzerinde toplamanız ve ruloyu çıkarmanız gerekir. Farklı tasarımların farklı mekanizmaları vardır, bu nedenle baş edemiyorsanız, ustayı denememek ve aramamak daha iyidir. Panjurları dikkatlice kaldıracak ve bunları nasıl yeniden kuracağınızı gösterecek, ardından kendiniz yapabilirsiniz.
 2. Makinede yıkanabilir perdeler yasaktır. Böyle bir yıkamadan sonra atılabilirler. Sadece elde yıkama!
 3. Bunun için bir banyoya ihtiyacınız var. Ilık su banyosunun altına yazın ve içerdiği deterjanı çözün. Bu, ağartıcı ve diğer sert bileşenleri içermediği sürece bir toz veya çamaşır sabunu olabilir. Deterjanın tamamen çözülmesini sağlayın ve suda tanecik olmasın.
 4. Ruloyu banyoya indirin ve perdenin bir ucunu nazikçe düzeltin. Koruyucu tabakaya zarar vermemek için yumuşak ama çok hassas bir fırça veya bezle temizleyin.
 5. Perdelerin yıkanan kısmı eğri, kirli kısmı ise kademeli olarak açılmalıdır. Bu şekilde panjurların tüm köşelerini temizleyebilirsiniz (yıkayabilirsiniz).
 6. Yıkandıktan sonra durulanmalıdırlar. Bunu duş altında yapmak, sabunlu suyu bir bezden yıkamak yeterlidir. Sabunlu suyla durulamanın ikinci yolu, banyoya su akıtmak, ardından perdeleri temiz olana kadar indirip kaldırmaktır. Durulama perdeleri çok dikkatli olmalıdır, aksi takdirde kalan sabun lekeleri kuruduktan sonra fark edilir.
 7. Kurutma perdeleri de bazı nüanslara uyulmasını gerektirir. Öncelikle perdeler sımsıkı çekilmemeli, Allah korusun bükülmemeli. Su tamamen boşaltılana kadar banyoda bırakılırlar.
 8. Bundan sonra perdeler düzleştirilmeli ve dik konumda kurutulmalıdır. Prensip olarak, hemen ve tamamen açılarak kapatılabilirler. Aynı zamanda temiz havaya ve cereyana erişim önemlidir – pencereleri açın.
 9. Hiçbir durumda stor perdeleri bükülmüş halde kurutamazsınız. Perdeleri çamaşır ipinde kurutmayın. Kıvrımların ve kırışıklıkların oluşumu kabul edilemez.
 10. Isıtma cihazlarının veya gazlı fırının etrafındaki panjurları kurutmayın. Isı, tuvali deforme eder: bükülebilir, küçülebilir veya tersine gerilebilir.
 11. Pileler hala oluşuyorsa, perdeler ütülenebilir. Ancak, bu son derece hassas bir şekilde ve sadece istisnai durumlarda yapılmalıdır. Perdeleri mutlaka tülbentten orta sıcaklıkta ütülemek gerekir.

Bu basit kurallar, stor perdelerinizi temizlemenize ve yenilemenize yardımcı olacaktır. Hassas kaplamaya zarar vermekten korkuyorsanız, iç elemanı kuru temizlemeden geçirmeniz önerilir. Deneyimli profesyoneller, panjurları nasıl temizleyeceğini ve orijinal görünümlerini nasıl koruyacağını bilir.

Stor perde bakımı

  İlk bakışta, panjurların bakımı çok çaba gerektiriyor gibi görünebilir. Ancak durum böyle değil. Zamanında temizlik, kaplamanın tazeliğini ve saflığını, parlaklığını ve renk doygunluğunu korumanıza yardımcı olacaktır.

Perde mekanizmasının rutin muayenesini yılda bir kez yapın. Silikon sprey ile düzenli olarak yağlanmalıdır. Zincir mekanizmasının çalışması, sert çekmeye gerek kalmadan mümkün olduğunca dikkatli ve hassas olmalıdır.

Radyatörlerin yanına stor perde asılmamalıdır. Tuvalin kalitesinin bozulmasına katkıda bulunurlar. Isı nedeniyle perdeler yanabilir veya şeklini değiştirebilir. Stor perdeler, özelliklerini kaybedeceklerinden, yüksek neme sahip bir odaya asmak için önerilmez.

Herhangi bir mobilya parçası düzenli temizlik gerektirir ve stor perdeler istisna değildir. Onlara düzenli olarak çok az zaman verirseniz, yıllar içinde mükemmel görüneceklerdir.

Video: Panjur nasıl yıkanır

Stor perde sahipleri er ya da geç yıkama sorunuyla karşı karşıya kalırlar. Birisi sadece kuru temizlemenin onları kusursuz bir şekilde temizleyebileceğini düşünüyor. Diğerleri onları kendi başlarına yıkamak ister ama nasıl yapacağını bilmiyor. Ve uzman bir hostes için o kadar da zor değil. Panjurların evde nasıl yıkanacağını düşünelim.

Stor perde kumaşının özellikleri

Özel kumaşlardan yapılmış rolleta. Üretimleri için özel teknolojiler kullanırlar ve toz ve kiri itme özelliği kazandıkları için bir bileşim ile emprenye edilirler. Islanmazlar ve uzun yıllar şeklini iyi korurlar.

Dokuların yoğunluğu farklı olabilir. Genel olarak bir dereceye kadar güneş ışığını iletirler, ancak tamamen karartma stor perdeler de vardır ve sipariş edilirse yansıma da yapabilirler.

Stor perde kumaşlarının dokusu ve rengi farklı olabilir. Emprenye onları yıkama sırasında aşınmaya, yıpranmaya ve renk kaybına karşı korur. Sıradan perdelere göre avantajı, kepenkleri yılda birkaç kez temizlemenin yeterli olmasıdır. Diğer zamanlarda, temiz, nemli bir bezle süpürülebilir veya temizlenebilirler.

Stor perde yıkama kuralları

Kendi kendini temizleyen silindirleri bozmamak için bir takım kurallara uymalısınız.

 1. İlk ve en önemli kural: çamaşır makinesi ve panjur uyumsuz şeylerdir.
 2. Perde eyerden kaldırıldı.
 3. Yıkanmak için en uygun yer banyodur.
 4. Küvetin içine kıvırma perdesi tamamen kapanacak şekilde ılık su dökün ve elde yıkama deterjanı ekleyin.
 5. Bir ruloyu suya batırın ve genişliği boyunca süngerleyin.
 6. Ruloyu yavaş yavaş çevirerek tüm perdeyi yıkayın.
 7. Birlikte çalışabilirler. Biri iki eliyle küvetin üzerindeki perdeyi tutar, diğeri süngerle yıkar.
 8. Suyu boşaltın ve ruloyu sabun çözeltisi oluşacak şekilde konumlandırın veya perdeyi hizalayın ve kapağı tutun.
 9. Ilık suyu açın, musluk kolunu duş moduna getirin ve perdeyi duş hortumu ile durulayın. Birlikte gerçekleştirmek de daha uygundur.
 10. Perdeyi durulamak başka bir şekilde olabilir: temiz su dökün ve tüm köpük düşene kadar tuvali içine daldırmak için birkaç kez. Durulamak kötüyse, güneşte kurutulduğunda temizlik maddesinin kalıntıları kumaşın rengini değiştirebilir.
 11. Perdeyi düz bir şekilde kurutun, mandalları üst kenara asın veya temiz bir zemine koyun. Fazlalık ve kıvrım olmadığından emin olun.
 12. Yarı kuru durumda, stor perde, şeklini koruyarak tamamen kuruyacağı pencereye asılabilir. Ütülemeye gerek yok.

Lekeler nasıl çıkarılır

Stor perdelerde, örneğin mutfak su sıçramalarından, kirli eller veya kedi ayaklarından kaynaklanan lekeler görünebilir. Leke yeni ekildiyse nemli bir bez veya okul silgisi ile temizlenebilir.

Kahve ya da çayın üzerine leke sürerseniz ya da çocuk bir keçeli kalemle tuvale boyanırsa, sert kimyasallar içermeyen leke çıkarıcı ile yıkamanız gerekecektir. Safra sabunlu çok kullanışlı rulo leke çıkarıcılar var. Önce aracı gizli bir sitede test etmeniz gerekir.

Bambu perdeler sadece elektrikli süpürge ile kuru olarak temizlenir. Maksimum nem, lekeleri çıkarmak için ıslak mendildir. İşe yaramazsa, pamuklu çubuğa leke çıkarıcı uygulayın ve lekeyle hafifçe ovalayın.

Muhteşem fırfırlar, fırfırlar ve fırfırlar, çiçek ve rahat tasarımlarla pencerelerde güzel perdeler, şimdi sadece ayrı bir iç dekorasyon alanı. Çoğu durumda, apartman ve müstakil ev sahipleri, arzu ettikleri konforu elde ederken güneşten daha pratik korumayı tercih ederler. Bu nedenle, modern pencere tekstillerini kullanan ev hanımları, stor perdeleri evde nasıl yıkayacağını merak ediyor. Bu makalede göreceğimiz şey bu.

Stor perdeler nelerdir?

Rulo perdeler – Bu, pencere açma dekorasyonu için en popüler modern seçeneklerden biridir. Günümüzde kumaş perdelere göre daha pratik, panjurlara göre daha rahat ve sıcak bir seçenek. Bu nedenle, stor perdeler giderek artan sayıda tüketiciyi seçiyor. Moda tasarımcılarının eserlerinde de sıklıkla görülebilirler.

Önemli!Pencerelerin tasarımı ile mevcut iç mekanı farklı şekillerde yenebilirsiniz. Çeşitli nüansları tanıtarak, zaman zaman tasarımı kolayca ve fazla yatırım yapmadan güncellemek mümkündür. Bunu yapmak için yayınımızdaki ana sınıfları kullanın.

Tüm nüansları bilmeden, stor perdelerin bakımı çok zor görünebilir ve süreç uzun sürebilir. Ama değil. Öncelikle panjurların yapıldığı özel kumaş sayesinde kanvaslarda sıradan kumaşlarda olduğu gibi aktif olarak toz birikmez. Bu nedenle, periyodik olarak bir bezle çıkarmak yeterlidir.

Stor perde bakımı nasıl yapılır?

 • Bakım sırasında kumaşta kırışıklık oluşumunu önlemek, ürünleri kesik ve delinmelerden korumak gerekir.
 • Yapı mekanizmasının düzgün çalışması için zaman zaman perde mekanizmasını özel bir bileşik (yağ veya silikon sprey) ile yağlamak gerekir.
 • Perdeleri kaldırırken veya indirirken zincir mekanizmasına daha fazla baskı yapmamalısınız. Stor perdeleri kontrol ederken hareketler sarsılmadan düzgün olmalıdır.
 • Düzenli havalandırma, panjurların temiz kalmasına yardımcı olur. Günde en az bir kez, perdeleri kör bir durumda bırakırken pencereyi tamamen açmanız gerekir.

Stor perde nasıl yıkanır?

Düzenli önlemeye rağmen ürününüz orijinal görünümünü kaybetmişse ve temizlenmesi gerekiyorsa, panjurlarınızı evde yıkamanın birkaç yolu vardır.

Önemli!Sık yıkamanın haddelenmiş ürünlerin kumaşı üzerinde olumsuz bir etkisi olduğunu unutmayın. Mümkün olduğunca az üretmeye çalışın. Bambu gibi doğal malzemelerden yapılmış perdelerin yıkanması kesinlikle yasaktır.

Kuru temizleme

Panjurları yıkamadan önce kuru temizlemeye başvurabilirsiniz:

 • Perdeler özel leke tutmaz emprenye ile emprenye edildiğinden toz sadece kanvasın yüzeyinde birikir ve kumaşa derinlemesine nüfuz etmez. Bu nedenle, her 1-2 haftada bir malzemeyi hafif nemli bir bezle silin.

Önemli!Perdeyi eforla ovmaya gerek yoktur. Bezler sadece yumuşak dokularla kullanılmalıdır.

 • Evinizdeki stor perdeleri, hassas bir bezle elektrikli süpürge kullanarak kuru ve güçlendirilmiş bir şekilde temizleyebilirsiniz. Bir hava akımı ile deforme olmaması için kumaşın yüzeyinde dikkatli ve dikkatli bir şekilde yürüyün.

Kuru temizleme

Birçok insan, panjurları yıkamanın ve profesyonel kuru temizleme yardımı almanın mümkün olup olmadığından şüphe ediyor. Bu daha pahalıdır, ancak panjurlarınızdaki kiri temizlemenin en kolay yoludur. Uzmanların takdirine bağlı olarak hem kuru hem de ıslak temizlik mümkündür. Göreviniz, ürünü servise teslim etmek ve kullanıma hazır temiz bir sayfa elde etmektir.

Önemli!Kuru temizleyici seçerken, stor perde bakımının özelliklerini iyi bildiğiniz güvenilir bir kuruluşla iletişime geçmeniz gerekir. Bu tür hizmetler için ödeme yapmaya hazır değilseniz, fiyat ve kalite açısından size uygun derecelendirmemizden birini seçin.

boyama

Panjurların tamamen değil, kısmen de leke nedeniyle yıkanması gerektiğinde sorunlar vardır. Bu, basitçe aşağıdaki yollarla yapılacaktır.

Silgi

Kumaşın dayanıklı olmayan kısmi kirlenmesi normal bir silgi ile temizlenebilir. Bu yerleri silgi ile ovalamanız yeterlidir, kir kolayca çıkarılmalıdır.

Leke çıkarıcı

Yağ ve diğer zor lekeler, doğal leke çıkarıcılar kullanılarak en iyi şekilde yerel olarak temizlenir.

Leke çıkarıcıyı kullanmadan önce, ağın göze çarpmayan bir bölümünde test etmek önemlidir. Aseton, benzin veya benzeri ürünler gibi çözücüler veya aşındırıcı sıvılar kumaşa zarar vereceğinden kullanmayın.

süreç:

 1. Kirlenmiş alana leke çıkarıcı uygulayın ve talimatlarda belirtildiği gibi oturmasına izin verin.
 2. Kalan müstahzarı yumuşak bir süngerle çıkarın.

ıslak temizlik

Panjurları evde yıkamak banyoda daha iyi olur. Başarılı bir şekilde yıkamak ve malzemeye zarar vermemek için, ayrıntılı talimatları izleyerek ürünü dikkatli bir şekilde tutmalısınız.

Önemli!Stor perde bakımı yapılırken, sadece en gerekli durumlarda ve sadece yedek yıkamaya izin verilir. Kumaşın çamaşır makinesinde yıkanması kesinlikle yasaktır.

süreç:

 1. Bandın kaldırma mekanizmasından çıkarılması gerekir. Bunu yapmak için, tuvali mile yuvarlamak için bir zincir kullanın. Ardından yaylı mili bir tornavida ile tapa gövdesine sıkıştırarak boruyu tutucudan çıkarın.
 2. Perdeleri banyoya katlanmamış halde koyun, böylece kumaş kırışmaz ve kırışmaz.
 3. Kanvas, lekelerin varlığı için dikkatlice incelenmelidir. Bulunan kontaminasyon, yukarıdaki yöntemlerden biri ile temizlenebilir.
 4. Deterjanı ılık suda tamamen seyreltin. Çamaşır tozu kullanırken, her şeyin çözüldüğünden ve topak olmadığından emin olun.

Önemli!Çeşitli katkı maddeleri renk doygunluğunu olumsuz etkileyebileceğinden, tamamen nötr deterjanlar (nötr asit dengesine sahip) kullanmak gereklidir. Hiçbir koşulda aşındırıcı tozlar veya diğer sert temizleyiciler kullanılmamalıdır.

 1. Elde edilen solüsyonda yumuşak bir süngeri nemlendirin ve temiz dairesel hareketlerle perdelerin yüzeyini nazikçe silin.
 2. Sabun kalıntısını birkaç kez temiz suyla yıkayın. Ürünü duşun altında durulayabilirsiniz.

Önemli!Ürünü iyice durulamak gerekir, böylece daha sonra güneş ışığı çarptığında tuval üzerinde leke kalmaz.

 1. Yıkadıktan sonra kanvasın yüzeyini kuru mendil ile kurulayabilirsiniz.
 2. Kurutma storları ürünün esnememesi için düzleştirilmelidir.
 3. Bazı durumlarda, tuvali nemli bir bezle ütüyle buharlayabilirsiniz. Aynı zamanda, dikişlerde ütünün ucunu dikkatlice yürümeniz gerekir.

Yıkanamayan stor perdelerin bakımı nasıl yapılır?

Bu pencere süslerini satın alırken panjurları tamamen sararak yıkayıp yıkayamayacağınıza hemen açıklık getirmelisiniz. Tüm ürünler iyi bir yıkamayı tolere etmez. Nemlendirilemeyen modeller vardır, çünkü tozun bileşimi ile birlikte yıkanır, bu da ürünün güneşte yanmasını önler.

Stor perdeler sadece dairenin iç kısmına mükemmel uyum sağlamakla kalmaz, aynı zamanda iç mekanı güneş ışığından güvenilir bir şekilde kapatır.

Tuvalin rulo şeklindeki kompaktlığı, tozu iten ve kirlenmeyi önleyen özel emprenye kullanımı onları özellikle çekici kılmaktadır. Sıradan perdelerin ve perdelerin normal yıkanmasından farklı olmasına rağmen, panjurların bakımı zor değildir. Stor perde bakımının özellikleri hakkında sizi detaylı olarak bilgilendireceğiz.

Çamaşır makinesinde klasik yıkama, temizlemenin en güvenilir yolu gibi görünüyorsa, stor perdelerin elle yıkanması ve yalnızca yıkamanın tamamen kontrendike olmadığı durumlarda yapılması gerekecektir. Ne tür bir aidiyet, yıkanmasına izin veriliyorsa, ne zaman satın alacaklarını belirtmeniz gerekiyor. Su prosedürleri kontrendike olmayan tuvali yıkama prosedürünü düşünün.

Önemli : Rulo perdeler için sadece elde yıkayınız! Bir çamaşır makinesi, hassas bir yıkama programına sahip olsa bile, rulo ürünler için uygun değildir!

Yıkamak için öncelikle rulo üzerinde toplanmış bezlerin bulunduğu kutuyu çıkarmanız gerekir.

Bunları ılık su ve deterjanla dolu bir küvette yıkayın. Ruloyu kademeli olarak açarak prosedürü gerçekleştirin.

Kanvasın bir kısmı sünger, bez veya yumuşak fırça ile yıkandıktan sonra rulo gibi sarılır. Tüm işlem düzenli bir şekilde gerçekleştirilir: Rulo kirli bir perde ile açılır, yüzeyin serbest kısmı her iki taraftan temizlenir ve ardından kanvasın temiz kısmı rulo haline getirilir.

Durulama

Yıkama bittiğinde, ürün durulama için tamamen açılır. Sabun çözeltisi bir duş başlığı ile yıkanabilir. Ve tuvali oraya daldırmak için banyoyu temiz suyla ve birkaç kez doldurabilirsiniz.

Durulamadan sonra perde küvetin içinde düz bir şekilde bırakılır ve suyun akmasına izin verilir.

Kurutma

Genişletilmiş formda kuru stor perdeler, dikey konumda. Koşullar izin veriyorsa, bunları yatay olarak genişletebilirsiniz. Ancak aynı zamanda, tüm tuval, kenarlardan çıkıntı yapmadan yüzeyde mükemmel bir şekilde uzanmalıdır.

Bir bezden nem, kuru bez peçeteler kullanılarak toplanabilir. Ayrıca son kurumayı bekleyip ürünü asabilirsiniz, camı tamamen açıp açtığınızdan emin olun.

Panjurları yıkamanın daha iyi bir yolu.

Yıkarken doğru deterjanı seçmek önemlidir. Sonuçta, yıkama, özel emprenyeye ve ürünün yapıldığı malzemeye zarar vermemelidir.

Ev kimyasalları üreticileri, antistatik emdirilmiş malzemeler için tasarlanan bu özel sıvıları sunar. Ancak bu, kesinlikle özel bir deterjan satın almanız gerekeceği anlamına gelmez.

Dikkat Panjurları yıkamak için klor içermeyen herhangi bir deterjan kullanabilirsiniz.

Çamaşır deterjanı veya sıvı deterjan olabilir. Ayrıca uygun sabun. Yıkamadan önce seçilen ajan suda çözülür. Çamaşır deterjanı kullanırken tamamen çözülmesini sağlamak önemlidir, aksi takdirde sert taneler tuvali çizebilir ve astara zarar verebilir.

Doymuş sabun çözeltisi kullanmayın. Minimum deterjan konsantrasyonu malzemeyi temizlemek ve yüzeyinde sabun lekesi bırakmamak için yeterli olacaktır.

Stor perdeleri çıkarmadan nasıl yıkanır.

Yıkama ürünleri camdan çıkarılmadan yapılabilir.

Bu en iyi elektrikli süpürge ile yapılır.   Rulo olmayan bir bez kuru bir bezle temizlenir, tozu alınır. Ardından elektrikli süpürgenin talimatına göre tüm yüzeye yayılan perdeye deterjan sürülür. Malzemeyi etkilemek için sıvı deterjan 3-5 dakika bekletilir, ardından dikkatlice toplanır. Tuvali genişletilmiş biçimde kurutun.

Perdeyi pencerede manuel olarak yıkamak da mümkündür. Bunu yapmak için yumuşak bir sünger ve deterjan çözeltisine ihtiyacınız var. Kumaşı nazikçe silmek için nemli bir sünger kullanın, ardından temiz suya batırılmış başka bir sünger kullanın. Sabun çözeltisinin kalıntılarını çıkararak perdeyi temizledi. Gerekirse, suyu değiştirerek prosedürü birkaç kez gerçekleştirin.

Kuru temizleme

Rulo perdelerin sık yıkanması onları kırılgan hale getirebilir. Bu nedenle, yıkamaya ek olarak hafif temizlik kullanın.

Stor perdelerin kuru temizliğinde sert ve sert bez kullanılmaması önemlidir . Kumaş veya peçeteler yumuşak olmalıdır!

Peçete hafif nemli olabilir.

Stor perdelerin kuru temizliği için elektrikli süpürge kullanabilirsiniz. Tuvali verimli ve kolay bir şekilde temizlemenizi sağlar. Bununla birlikte, malzemeyi güçlü bir şekilde çeken güçlü bir birimin hasara neden olmamasını sağlamak için dikkatli olmanız gerekir.

Bu, elektrikli süpürge borusuna takılan kumaştan yapılmış özel bir ağızlık kullanılarak önlenebilir. Mağazadan satın alınabilir veya kendiniz dikilebilir ve temizlerken borunun üzerine lastik bir bantla sabitleyin. Bu, aspirasyonu daha hassas ve güvenli hale getirecektir. Perdeleri elektrikli süpürge ile temizlemek 2-3 ayda bir defadan fazla olmamalıdır.

ıslak temizlik

Perdeler ve ıslak temizlik faydalı olacaktır. Yıkamak yerine yapılabilir. Bu durumda, rulo pencerede kalır. Böyle bir prosedür için en uygun malzeme yumuşak bir pazendir.

Islak temizlik yaparken bu mendillerden en az 3 tanesine ihtiyacınız olacaktır. İlk olarak, sabun ve suyla nemlendirilmiş nemli bir bezle yüzeyi dikkatlice silin. İkincisi de ıslak, ancak yalnızca temiz suya batırılmış, deterjan yok. Sabun çözeltisini toplamak, kumaşı durulamak için kullanılır. Üçüncü seferde tüm yüzey kuru bir bezle temizlenir.

Stor perdelerdeki lekeler nasıl çıkar

Bu tür perdelere bakarken, sahipleri onları sadece tozdan değil, aynı zamanda lekelerle “savaşmak” zorundadır.

Görünüşünü engellemek elbette daha kolay ve daha doğrudur. Bunu yapmak için genellikle perdenin alt kenarını hafifçe kaldırmak yeterlidir. Bu, çocuk odasında ve mutfakta hoş olmayan sonuçlardan kaçınmaya yardımcı olacaktır.

Ama hepiniz lekeler fark ettiyseniz, üzülmemelisiniz ve bu sorun çözülebilir.

Silgi

Kumaşa nüfuz etmeyen ancak emprenyenin yüzeyinde kalan birçok leke, normal bir okul silgisi olan bir silgi yardımıyla yüzeyden kolayca çıkarılabilir. Kirli bölgeyi bununla temizlerseniz lekeyi çıkarabilirsiniz.

Leke çıkarıcı

Silgi yardımcı olmadıysa veya leke tamamen çıkmadıysa, leke çıkarıcı kullanın. Deterjanla aynı şekilde seçilir: sadece klor içermeyen leke çıkarıcı uygundur.

Önemli   Leke çıkarıcı ile çalışırken, talimatları dikkatlice incelemeli ve tavsiyelerine kesinlikle uymalısınız.

Kuru temizleme

Leke çıkarıcıyı dikkatli bir şekilde uygulamak yardımcı olmazsa, daha agresif bir şekilde uygulamaktan, tekrar tekrar kullanmaktan ve kuvvetlice ovalamaktan kaçının. Böylece kumaşa zarar verebilirsiniz. Bu durumda en doğru olanı, kuru temizlemede sağlanacak uzmanların nitelikli yardımıdır.

Seçilen panjurların işlevselliklerini korumaları ve görünümlerinden zevk almaları için uzmanların tavsiyelerine kulak vermelisiniz:

 • Kuruturken perdeleri hafifçe düzeltin.   Kuru, buruşuk tuvallere düzgün bir görünüm kazandırmak zordur. Ve kıvrımlar, kıvrımlar ağ kusurlarına yol açabilir.
 • Stor perdeleri ütülememek daha iyidir!   Onsuz yapamıyorsanız, dikişleri düzeltmek mümkündür. İşleme için ütünün tüm tabanını değil, sadece keskin ucunu kullanmak gerekir. Bu durumda, destekleyici malzemeler kullandığınızdan emin olun: gazlı bez, ütü ağı.
 • Perdeleri yüksek nemli odalarda (örneğin banyoda) ve ayrıca ısıtma cihazlarının, fırınların veya fırınların yakınında kullanmayın.

Sonuç

Modern tasarımcıların giderek daha fazla panjur tercih etmesi tesadüf değil. İç mekanda muhteşem, günlük yaşamda pratik ve rahatlar. stor perde yıkama , perde yıkama , stor perde temizliği , perde temizliği , store perde yıkama , zebra perde yıkama ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir