Cum. Ara 3rd, 2021

Ölçme ve özel panjur için pencereyi boyutlandırma b ve tonları nispeten kolaydır. Doğru bir ölçüm, mükemmel uyum sağlayan özel pencere uygulamaları sağlar. Bu, evinize zarif ve şık bir dokunuş katar.

 Panjur ve Perdeler Nasıl Ölçülür

Panjurları ölçmeye başlamak için önce bir pencere kaplaması seçin. İç montaj mı yoksa dış montaj mı kullanmak istediğinize karar verin. Pencere ayrıntılarınızı kaydetmek için bu çalışma sayfasını indirin , ardından yerel mağazanıza getirin ve sizin için doğru olan pencere işlemlerini seçin. Panjurların nasıl ölç

KalemPencere Başına Maliyet
çıta panjur$11-$215
Stor perdeler$8-$140
Akülü Panjur12-135 dolar
Dikey Jaluziler50-115 dolar
Malzemeler için Toplam Maliyet$64-$1.720
Sekiz pencere için işçilik maliyetleri80-160 dolar
Panjur Toplam Maliyeti144-1.880 dolar

üleceğine ilişkin basit talimatlar için okumaya devam edin. Pencere panjur fiyatları 2021 2022

İç Montaj ve Dış Montaj Panjurları ve Gölgelikleri

Yeni pencere tedavileri için mükemmel uyumu mu arıyorsunuz? Her şey doğru bir ölçümle başlar. Çoğu donanım paketi, ahşap veya alçıpan üzerine kurulum için ihtiyacınız olan her şeyle birlikte gelir. Metal veya duvar için, pencere işlemlerini kurmak için doğru matkap uçlarına ve uygun vidalara sahip olduğunuzdan emin olun. 

Herhangi bir ölçüm yapmadan önce, pencere işleminin iç montaj mı yoksa dış montaj olarak mı kurulacağını belirleyin. En yakın 1/8-inç’e kadar doğru bir şekilde ölçmek için metal bir şerit metre kullanın. Aşağı yuvarlamayın.

İç montaj işlemleri, pencere kasasının içine kurulur. Genellikle pencerenin dışına monte edilen perdelerle birlikte kullanılırlar. İç montaj parçaları ayrıca temiz, aerodinamik bir görünüm sunabilir. Dış montajlar kadar ışık kontrolü sağlamazlar.

Dışa monte pencere uygulamaları, pencere kasasının dışına monte edilir. Panjurlar tek pencere kaplaması olacağı zaman popüler bir seçimdir. Bunları pencerenin ötesine uzatmak maksimum ışık kontrolü sağlar.2

İç Montaj Panjurları ve Perdeleri Nasıl Ölçülür?

Montaj panjurları için ölçüm yaparken , doğruluk çok önemlidir. Neyse ki, üç basit adımda ölçüm alabilirsiniz: 

 • Pencere çerçevesinin içini genişlik için üç yerden ölçün: üst, orta ve alt boyunca. Bunun nedeni, tüm pencerelerin mükemmel şekilde inşa edilmemesidir. Üç ölçümün en dar genişliğini ölçün.
 • Yükseklik ölçümü: sol, orta ve sağ tarafta. Üç ölçümün en uzun uzunluğunu belgeleyin.
 • Pencerenin derinliğini ölçün, böylece panjurların ne kadar derin olabileceğini bilirsiniz.

Ek Hususlar: 

 • Panjurlar için pencereleri nasıl ölçeceğinizi öğrenirken yuvarlamayın. Fabrikamız, panjurlarınızın veya güneşliklerinizin pencerenize tam oturması ve düzgün çalışması için gerekli adımları atacaktır.
 • Pencerenizin bir iç montajı yerleştirmek için yeterli derinliğe sahip olduğundan emin olmak için seçtiğiniz ürünün “montaj gereksinimleri” bölümünü iki kez kontrol edin. Olmazsa, bir dış montaj seçin veya başka bir ürüne geçin.
 • Pencere genişliği ve yüksekliği boyunca birden çok yerde ölçmeyi unutmayın. Nerede ve kaç kez ölçüleceğine ilişkin özel talimatlar için ürününüzün özel ölçüm kılavuzuna bakın.

3

Dış Perde ve Perdeler Nasıl Ölçülür?

Dışa montaj panjurları için ölçüm yaparken, montajı yerleştirmek için yeterli duvar alanı bırakın. Doğru ölçümleri nasıl alacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 • Kaplanacak genel alanı ölçün. Hem pencerenin genişliğini hem de pencerenin yüksekliğini ölçün.
 • Optimum ışık kontrolü ve mahremiyet için genişliğe ve yüksekliğe fazladan 3 inç eklemeyi düşünün. Panjurları pencerenin dışına genişletmek, aynı zamanda askılar için gerekli alanı sağlayacak ve pencerenin gerçekte olduğundan daha büyük görünmesine yardımcı olacaktır.
ÖNCÜ FİRMAModelFiyatı
PİMAPENELEKTRIKLİ PANJUR160 – 200 TL (m2 fiyatı)
WİNSA PVCELEKTRIKLİ PANJUR135  – 250 TL (m2 fiyatı)
ADOPEN PVCELEKTRIKLİ PANJUR160– 200 TL (m2 fiyatı)
AKAPEN PVC SİSTEMLERİELEKTRIKLİ PANJUR160 – 200 TL (m2 fiyatı)

Ek Hususlar:

 • Fabrikamız, sağladığınız tam ölçümlere göre panjur veya gölgenizi yapacaktır. 2 1/2-inç yüksekliğe kadar olabilen baş rayı ve montaj braketleri için fazladan boşluk bıraktığınızdan emin olun. Artan ışık tıkanıklığı ve mahremiyet istiyorsanız, pencere alanının dışına birkaç inç daha ekleyin.
 • Kapı kolları, sürgüler veya pervazlar gibi engel olabilecek engelleri göz önünde bulundurun. Engelleriniz varsa, perdenizin veya gölgenizin çıkıntıları önlemek için yeterince uzamasına yardımcı olmak için ara bloklar veya uzatma braketleri mevcuttur.
 • Dış montajlar, montaj braketleri için pencerenin veya çerçevenin üzerinde en az 2 inç düz yüzey gerektirir. Çerçeve kalıbını temizlemek için projeksiyon braketlerine ihtiyacınız olabilir.

4

Panjur ve Gölgelik Ölçüm İ

Panjurları ölçerken, birkaç önemli şeyi hatırlamak önemlidir: 

 • Ölçüm işlemine başlamadan önce iç montaj mı yoksa dış montaj mı istediğinize karar verin. Emin değilseniz, her iki yönde de ölçüm yapın ve ardından size hitap eden panjurları seçin.
 • Çelik bir mezura, bir kumaş mezuradan çok daha hassastır. 
 • Daima en yakın 1/8-inç ile ölçün. Yarım veya tam inç yuvarlamayın. 
 • Ölçümleri aktarma konusunda dikkatli olun. 
 • Her zaman genişlik ve yükseklik açıkça işaretlenmiş olsun. 
 • Her zaman genişlik ölçümünüzü önce ve yüksekliği en sonda (G x Y) koyun.

Panjurları nasıl ölçeceğinizi keşfettikten sonra, evinizdeki her pencere için doğru pencere kaplamasını seçmenin kolay olduğunu göreceksiniz. Alanınızın görünümünü yükseltecek bir stil ve bitiş bulmayı kolaylaştıran çok çeşitli panjurlar taşıyoruz. Sarf malzemelerine hızlı mı ihtiyacınız var?   ihtiyaç duyduğunuz yerde ve zamanda teslim eder. Son seçiminizi yaptıktan sonra 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir