Cum. Eki 22nd, 2021

bej hangi stillerde kullanılır

Bu doğal gölgenin olanakları sonsuzdur, kum beji rengi , kum beji renk, kum beji boya rengi ancak hepsinden öte, altın desenler ve yüksek ayaklı pahalı mobilyalarla tamamlanan zamansız klasiklerle ilişkilidir.

Bej renk, minimalizmin somutlaşmış halidir, ancak iç mekana siyah mobilya ve dekoratif unsurların eklenmesiyle de doygun hale getirilebilir. Ayrıca bu tarzda memnuniyetle karşılanan ve yaygın olarak kullanılan beyaz tonu, açık beji daha etkileyici hale getirecektir.

Gotik tarzda odaların tasarımı bu renk olmadan imkansızdır, taş ve mermerden yapılmış ve altınla süslenmiş doğal süslemeleri vurgulayan kişidir.

İskandinav ve Provence tarzlarındaki geleneksel temel, dekorasyonu ve tüm tasarımın temeli haline gelen bej rengidir.

Farklı odalarda bej uygulamak

Gölge paleti sadece apartmanlarda değil, aynı zamanda kır evlerinde de yaygın olarak kullanılmaktadır. Bej rengi çok yönlüdür ve herhangi bir odayı dekore etmek için kullanılabilir.

Oturma odası

Ailenin ve arkadaşların toplandığı oda, bej, ruh halini ve refahı etkileyecek olan sıcaklık verecektir. Genellikle oturma odaları, leylak, yeşil, bordo, kahverengi ve altın gibi renkleri başarıyla vurgulayacak küçük bir ihtişamla dekore edilmiştir. Bu vurgular, ışık tonunun derinliğini ve göze batmayanlığını vurgulayacaktır.

Mutfak

Kahverengi, yeşil ve turuncu ile uyumlu bir bej tonunda dekore edildiğinde temizlikle parlayacak ve tüm aileyi kendine çekecektir. Ana şey, mutfağın altında parlak kontrastların olması ve üst kısmın hafif olması gerektiği kuralına uymaktır. Bu düzenleme, küçük bir alanın sınırlarını genişletmeye ve daha hafif hale getirmeye yardımcı olacaktır.

Yatak odası

Bu odanın tasarımında bej rengi vazgeçilmezdir, sinir sistemi üzerinde iyi bir etkiye sahip olan ve iyi bir dinlenme için tüm koşulları yaratan kişidir. Yatak odasında bej rengine iyi bir katkı, açık kahverengi renkler ve altın kaplama olacaktır. Parlak kontrastlar burada istenmez.

koridor

Misafirlerini sıcaklık ve konforla karşılar, bej bir fonda süslerseniz daha hafif ve hacimli hale gelir. Açık gölgeyi, doğal ahşap mobilyaları ve duvardaki güzel aynayı tamamlayın.

çocuklar

Bej çok yönlüdür ve hem kızlar hem de erkekler için oda tasarımına uygundur. Ayrıca, çocuk, ışık iç mekanını nasıl tamamlayacağına kendisi karar verecektir: kendi çizimleri veya putların fotoğraflarıyla.

Banyo

Bej ile dekore edildiğinde daha sıcak görünecek ve beyaz bir gölge ile birleştirilirse daha geniş ve daha hafif görünecektir. Küçük odalar için güvenlik ve rahatlık hissi veren en başarılı kombinasyonlardır.

İç kısımdaki bej rengin tamamlayıcıları ve kombinasyonları

Tasarım çözümleri farklı olabilir, şık bir klasik apartman dairesinde ana ton haline gelebilir ve minimalist bir stile sıcaklık katabilir. Avangard sevenler için bej, parlak vurguların temeli olacak ve doğallığı destekleyenler için ek rahatlık yaratacaktır.

gri ve bej

Huzura ve sessizliğe değer veren insanlar için mükemmel bir çözüm olacaktır. İki doğal ton, bir odayı görsel olarak daha temiz ve daha havadar hale getirebilir; bu, genellikle İskandinav tarzında ve minimalizmde kullanılır. Bu tasarım mutfak ve oturma odasında veya alanı genişletmeniz gereken küçük bir stüdyo dairede uygun olacaktır.

İç mekan bitkileri rahatlık yaratmaya yardımcı olacak ve ayna yüzeyleri küçük bir odanın sınırlarını zorlayacaktır. Bu tür iç mekanlarda, her küçük şeyi düşünmeniz gerekir: pencereler, kapılar ve mobilyalardaki perdeler . Her şey uyumlu görünmelidir, aksi takdirde bu tasarım bir ay içinde sıkılır.

kahverengi ve bej

Aristokrasi ruhu içinde asil bir tasarım için bir kombinasyon. Krem ve çikolata renkli dairelerde insanlar kendilerini rahat hissederler. Bu seri mutfakta, oturma odasında ve yatak odasında harika görünecek.

Odaları dekore ederken vurgu olarak kahverengi kullanılır, bu yüzden çok fazla olmamalı, bej tonları baskın olmalıdır.

Bu kombinasyon duvar dekorasyonunda ve iç mekanda parlak bir vurgu olarak kullanılabilir. Ancak odanın mavi bolluğundan soğuk görünmemesi için aydınlatma armatürlerini doğru bir şekilde dağıtmanız gerekir. Avizeyi sevimli bir zemin lambası, aplikler ve ayrı bölgelerin spot aydınlatmasıyla tamamlayın .

bej ile mor

Zengin rengin ışıkla birleşimi, zihinsel çalışma ve yaratıcılıkla uğraşan insanlara güç katacaktır. Birbirini gölgeleyen ve tamamlayan tonlar, iyi bir şekilde etkileşir ve insanları harekete geçmeye iter.

Böyle bir tasarımın koridordaki, çalışma odasındaki ve oturma odasındaki bir kişi üzerinde olumlu bir etkisi olacaktır, yatak odasında böyle bir kombinasyonu reddetmek daha iyidir.

bej ile pembe

Romantik doğa için uyumlu bir kombinasyon. İç kısımdaki pembe renk parlak bir gölgeye sahip olabilir, ancak minimal miktarda mevcut olabilir veya tasarımda hassas ve hakim olabilir. Hangi seçeneğin seçileceği kişisel tercihe bağlıdır, ancak uzmanlar güçlü kontrastlara kapılmanızı önermezler.

Bu tasarım, romantik bir atmosfer yaratacağı bir çocuğun kız ve ebeveyn yatak odasında harika görünecek. İkili, oturma odasında ışık kombinleri ve parlak pembe ile yaratıcı tasarımlarıyla sıcacık bir atmosfer sağlayacak.

yeşil ve bej

Doğal tonların en uyumlu kombinasyonu. Böyle bir iç mekanda, doğa ile sakinlik ve birlik hissedilebilir. Odaları dekore ederken koyu zümrüt ve açık yeşil renkleri birleştirebilirsiniz. Bu kombinasyon özellikle oryantal ve eko stiller için geçerlidir. Böyle bir ittifaktaki tasarım, dekorasyondaki herhangi bir yaşam alanına, mutfakta bir kulaklık olarak ve koridorda uygun olacaktır.

Bej ve yeşil, mobilya ve döşemelerde kahverengi tonlarla iyi gider. Böyle bir iç mekan, doğal renkleri takdir eden kayıtsız insanları bırakmayacaktır.

beyaz ve bej

Şık ve zengin bir dokunuşla klasik iç mekanlar için bir tandem. Altın veya gümüş metalik kaplama ile birlikte tüm daireyi dekore edebilirsiniz. Beyaz saflığı ve huzuru simgeliyor, bej ise tasarıma yumuşak bir katkı olacak. Böyle bir kombinasyon genellikle banyolarda, yatak odalarında, oturma odalarında ve mutfakta, koridorda veya uzun dar bir koridorda kullanılır, ışık katacak ve odayı görsel olarak genişletecektir.

Birçoğu bu renklerin kolayca kirlendiğini ve kısa ömürlü olduğunu düşünür, ancak onlar sayesinde evinizi bir tasarım sanatının şaheseri yapabilirsiniz.

Mekanın tasarımı ayrıca, birbirini başarıyla tamamlayan ve dönüştüren zeytin, kırmızı ve siyah kontrastlarla açık renkli bir arka planın kombinasyonlarını kullanır.

Evinizi dekore etmek için temel olarak bej rengi seçmek yanlış gitmek zordur. kum beji rengi , kum beji renk, kum beji boya rengi İç mekanda farklı stiller yaratmak için temel olarak kullanılan bu gölgedir ve kombinasyon imkanı, herhangi bir odayı dönüştürmenize ve benzersiz projeleri hayata geçirmenize izin verecektir. kum beji rengi , kum beji renk, kum beji boya rengi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir