Paz. Eki 17th, 2021

Sert hava koşullarına maruz kalır, pencerelerinizi korur ve sizi soğuktan ve doğrudan evinizin önündeki güneşin etkisinden korur, ayda en az bir kez temizlik yapmaktan daha azı!

plise perde temizliği, plicell perde temizliği, cam balkon perdesi temizliği, ahşap jaluzi perde temizliği , ahşap jaluzi temizliği, Güneşin yoğun ultraviyole ışınları üzerine düşer. Güçlü rüzgarlara, yoğun yağmura, hatta bazen çamur ve dolu taşımaya bile dayanırlar ve ürettiğimiz kirliliği binanın tepesinde biriktirirler.

Perde temizliği

Ayda en az 1 kez yaptığınız evinizin genel temizliğinde panjur temizliği önceliğiniz olmalıdır . Dikey perde kullanıcı yorumları kadınlar kulübü  Evet, özellikle dışını temizlemek ve her köşesine ulaşmak zor ama en azından mümkün olduğunca temizlemeye çalışmalısınız ki daha uzun süre mükemmel durumda kalabilsin. Evinizi ve pencerelerinizi temiz tutmak konusunda endişeleniyorsanız, neden körünüz olmasın? Mazeretiniz yok, körleri kolayca temizlemek için bu 7 pratik numarayı uygulayın.

1. Onları vakumlayın

Evdeki elektrikli süpürgenizi almak veya daha küçük bir el tipi elektrikli süpürgeniz varsa ve bunları süpürmek kadar son derece kolay bir şey. En büyük düşmanı olan tozu ortadan kaldırabileceksiniz. Bunu yapmak için fırça eklentisini kullanın ve çıtaları süpürün.

2. Silgi

Toz bezi, evinizde kir kalmasını önleyeceğinden, özellikle açık alanda güneşliği kolayca temizlemek için başka bir iyi numara olabilir. En azından biraz daha temiz tutmanıza ve çok karanlık olmamasına yardımcı olacaktır.

3. Nemli bez ve cam temizleyici

Elbette evde tipik bir pencere temizleyiciniz var. Nemli bir bezi veya eski bir kumaş parçasını bununla nemlendirin, ellerinizi korumak için bir eldiven giyin ve perdeyi yatay bir zemini temizliyormuş gibi silin.

4. Ahşap panjurlar için temiz parke

Panjurlarınız ahşap ise olağanüstü bir şekilde panjurunuzu temizleyebilmek için ürün aramanıza gerek yok. Sadece parke için özel bir ürüne ihtiyacınız olacak ve hafif nemli bir bezle birazını silmeye devam edeceksiniz.

5. Duşa!

Çıkarılabilir jaluzileriniz varsa çıkarın ve küvete götürün, onları hak ettikleri gibi temizlemenin zamanı geldi! PVC panjurlar için en yaygın olarak kullanılan ılık su ve bir deterjan jeti yeterlidir. Onları kurumaya bırakın ve geri koyun. En kullanışlı tül perde hangisi seçim

6. Çıtalar

Körleri kolayca temizlemenin bir yolu, körü iki şekilde temizlemektir. Bir yandan, farklı çıtalarının derinlemesine temizlenmesi için önce panjur kapalı, ardından panjur açıkken su ve deterjan içeren bir sünger geçirin.

7. Panjurlar

Evinizde bu tür güneşlikler varsa, bunları temizlemenin kolay bir yolu, onları iyice sıkılmış bir sünger ve temizleyici ile yıkamaktır. Temiz suya batırılmış bir süngerle her iki tarafını durulayın ve eski bir havluyla kurulayın. Hala biraz nemliyken onları tekrar asın. Ve bunlar yıkanabilir değilse, sadece elektrikli süpürgenin fırçasını kullanın.

Bu ipuçlarından bazılarını uygulamak ve hepsinden önemlisi evinizin her zaman pırıl pırıl olması için en iyi ürünlere ihtiyacınız olacak. Travel Club üyesi iseniz, puanlarınızı ev temizliği hediyeleri ile değiştirebilirsiniz . Az emekle evinizi ışıl ışıl yapacak en etkili ürün ve cihazlar.

Perdeler çamaşır makinesinde hata yapmadan nasıl yıkanır?

Mayıs ayı genellikle bahar temizliğinizi perdelerinizi yıkamak gibi son rötuşlarla tamamlamak için mükemmel bir aydır.

Bu basit rehberde, perdeleri çamaşır makinesinde zarar vermeden yıkamak için faydalı ipuçlarımızla evinizdeki perdelere nasıl yeni bir ışık vereceğinizi göreceğiz.

Perdeleri çamaşır makinesinde yıkamak: ipuçları ve püf noktaları

Perdeleri çamaşır makinesine koymadan önce hangi malzemeden yapıldığını bilmelisiniz. Tüm kumaşlar bu tip yıkama için uygun değildir.

Genellikle evlerde bulunan perdeler keten, ipek, pamuklu veya diğer sentetik kumaşlardan yapılabilir.

Perdelerin yapıldığı malzemeyi bilerek, sadece çamaşır makinesinde yıkanıp yıkanamayacağını bilmekle kalmayacak, aynı zamanda yıkamayı kaç derecede yapmamız gerektiğini de belirleyebileceğiz.

Devam etmeden önce son bir önlem: Yıkama sırasında çıkmalarını ve çamaşır makinesine zarar vermelerini önlemek için destek kancalarını perdelerden çıkarın.

Perdeleri çamaşır makinesinde yıkamak: sıcaklık ve sıkma

Ön işlemleri bitirdikten sonra, perdeleri fazla buruşturmamak için fazla yüklememeye dikkat ederek tamburu yükleyin. Yıkanacak perdeler renkliyse, renk yakalayan bir mendil de eklemeyi unutmayın.

Çamaşır makinesinin perdeler için özel bir programı varsa, bunu etiketteki açıklamalara ve talimatlara göre ayarlayın. Elinizde yoksa Hassas programını 30°’ye ayarlayın ve pamuklu perdeler için 600’de döndürün. Yıkamanın sonunda, çok fazla kıvrım yapmaktan kaçınarak perdeleri mümkün olduğunca açın ve hemen ütüleyin (hala biraz nemliyse, daha iyi).

Beyaz perdeler 40°’de yıkanabilirken, şeffaf sentetikler 30°’de yıkanmalıdır. Keten ve ipek perdeler, daha hassas malzemeler oldukları ve belirli bir şekilde işlem görmeleri gerektiği için özel bir sözü hak ediyor.

Çamaşır makinesinde keten perdeler nasıl yıkanır: eksiksiz kılavuz

Farklı keten çeşitleri vardır: karde, buruşuk, keten-yün ve keten kumaş. Her biri için doğru yıkamayı nasıl yapılandıracağımızı görelim: plise perde temizliği, plicell perde temizliği, cam balkon perdesi temizliği, ahşap jaluzi perde temizliği , ahşap jaluzi temizliği,

Karde keten perdeler: nasıl yıkanır

Bunlar, en geniş desene sahip olan hafif keten perdelerdir. Bu perdeleri yıkamak için, kendini yıkamadan önce, sıkmadan iki kez durulama yapılması tavsiye edilir.

Hassas programı 400’de sıkma ile 30°’ye ayarlayın. Yıkama bittikten sonra perdeleri mümkünse dikey olarak asarak açın. Hala biraz nemli olduklarında, orta ateşte ütüyle yatay olarak ütüleyin.

Buruşuk keten perdeler: nasıl yıkanır

Bu tür keten perdeler için, karde çarşaflarla aynı şekilde ilerleyin, ancak 800’de bir dönüşle. Ütülenmesi gerekmediğinden, hala nemliyken pencerelere tekrar yerleştirilebilirler. 

Keten yün perdeler: nasıl yıkanır

Bu çok hassas bir keten türüdür, bu nedenle narin giysiler için maksimum 30 ° sıcaklıkta ve 400 devirden fazla olmayan bir program türü kullanılması tavsiye edilir.

Keten kumaş perdeler: nasıl yıkanır

En sağlam keten çeşididir; bu perdeler 40°’de bile yıkanabilir, ancak her zaman hassas bir programla. Kırışmayı önlemek için, sıkma kullanmaktan kaçının ve ütülemeyi kolaylaştırmak için biraz nişasta ekleyin; bu işlem, perdeler hala nemliyken ve ütü orta-yüksek sıcaklıkta, her zaman yatay olarak yapılmalıdır.

Çamaşır makinesinde ipek perdeler nasıl yıkanır: faydalı ipuçları

İpek, piyasada bulunabilecek en hassas kumaşlardan biridir . Bu malzemeden yapılmış perdeleri çamaşır makinesine koymadan önce suda yıkanabilir olup olmadığını kontrol edin çünkü genelde kuru temizleme önerilir .

Hassas çamaşırlar için maksimum 30° sıcaklıkta bir program kullanın ve perdenin perdelerinin yıkanmasına dikkat edin, maksimum iki bezi aynı anda yerleştirin ve santrifüj kullanmayın.

Yıkadıktan sonra mümkünse perdeleri tamamen uzamaları için dikey olarak asın. Bunları da ütülemek istiyorsanız, ütüyü düşük sıcaklıkta ve buharsız kullanın.

Piyasada , yıkamalarınızı kolaylaştırmak için tasarlanmış akıllı ve yenilikçi çamaşır makineleri bulunmaktadır .
Özellikle, çamaşır makineleri ile, ağa bağlı edilebilir  Akıllı Yıkama fonksiyonu favori yıkama döngülerinin bir hatırlatıcı ayarlamak için. Perdelerinizi yıkamak için doğru programı belirledikten sonra yapmanız gereken tek şey favorilerinize eklemek. Candy Simply-Fi uygulaması, perdeleri yıkama zamanının geldiğini size bildirmek için doğru zamanda size bir bildirim gönderecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir