Cts. Eki 23rd, 2021

Araba İçin En İyi 12 Volt araç vantilatör tavsiye

12 voltluk fanlar ve 12 voltluk portatif klima üniteleri aracınızın iç kısmına eklemek için harika bir şeydir. Modern otomobillerin çoğu kendi AC üniteleriyle birlikte gelir, ancak bunlar genellikle çeşitli nedenlerle bozulur veya çalışmaz hale gelir veya yetersiz etkili olur. Bu gibi durumlarda, en kolay ve en hızlı çözüm genellikle taşınabilir bir fan veya AC ünitesi almaktır. Ancak böyle bir cihaz nasıl seçilir? Aslında, dikkate alınması gereken birçok faktör var.

Size yardımcı olmak için, piyasadaki otomobiller için en iyi 12 voltluk fan ve klimaların Top 3 ve Top 10 listelerini aşağıda derledik. Aramamızı 24 voltluk kamyonlar için değil, bu liste için 12 voltluk cihazlarla sınırladık, bu yüzden bunu aklınızda bulundurun. İki listemizden sonra, bu cihazların ne olduğu, aralarında nasıl seçim yapılacağı ve maksimum verimlilikte nasıl kullanılacağı hakkında hızlı ve basit bir kılavuz da hazırladık.

Öyleyse, kazalım!

En iyi ürün incelemeleri

1. Alagoo Mitchell Araba Soğutma Fanı

Bu Alagoo Mitchell Araba Soğutma Fanı ile en iyi taşınabilir araba klimamızı ve 12 voltluk araba fanı listemizi başlatalım. Onu piyasadaki en iyi 12v fan seçeneklerinden biri yapan şey, çok sessiz çalışma moduyla birlikte mükemmel ve güçlü havalandırma potansiyelidir. Bunun gibi bir fan, sizi ve yolcularınızı hiç rahatsız etmeden veya rahatsız etmeden uzun süre rahat ve kolay bir şekilde çalışabilir.

Bu Alagoo Mitchell 12 volt taşınabilir fanı tavsiye etmenin bir başka nedeni de beraberinde gelen çok sayıda ek özellik ve ayardır. Birincisi, büyük, güçlü ve sabit kelepçe, fanı tek bir yerde güvenli bir şekilde tutabilir ve ayrıca istediğiniz yere ve istediğiniz şekilde yerleştirme esnekliğine izin verecek kadar ayarlanabilir.

Ayrıca, çakmak fişi sayesinde çakmak fanı olduğu için herhangi bir araca bağlanması da çok kolaydır. Fanın kendisi 6 inç çapında ve 3,5 inç derinliğindedir . Bu birimin toplam yüksekliği 7,5 inç iken ayarlanabilir alkışın uzunluğu 5.5 inçtir. Özel aracınız ve ihtiyaçlarınız için uygun olup olmayacağına karar verirken bunları aklınızda bulundurun.

Bu fanın dikkate değer bir dezavantajı, otomatik olarak çok iyi dönmemesidir. Yani bu fanın havalandırmasıyla ulaşmak istediğiniz büyük bir arabada birden fazla kişi varsa, biraz kısa olabilir. Araç Vantilatörleri Önerileri ,

Sevdiklerimiz:

 • Alagoo Mitchell araba soğutma fanı, ekonomik güç tüketimi için mükemmel havalandırma sunar.
 • Dahası, bu soğutmalı araba fanı, bir arabanın veya bir minibüsün sınırlı alanında harika olan çok sessiz çalışır.
 • Çakmak fişine takılan bir fan arıyorsanız, bu Alagoo Mitchell 12 volt soğutma fanı bu açıklamaya uygundur.

Neyi sevmiyoruz:

 • Fanın kusurlu dönüşü, aracınızda her yöne havalandırma kabiliyetini sınırladığı için bazen bir problemdir.

2. Tvird Negatif İyonlar Araba Fanı

Başka bir iyi fan seçeneği için, bu sefer mükemmel 360 derece dönüş ve düz yüzeylere tutturmak için bir vantuz ile Tvird Negatif İyonlar araba fanına bir göz atın.

360 derecelik dönüş, herkesin bu araba fanının ürettiği serin esintiden neredeyse eşit şekilde faydalanmasını sağladığından, birden fazla yolcusu olan büyük arabalar için harikadır. Vantuza gelince – olumsuz olduğu kadar olumlu. Emiş gücü oldukça güçlüdür ve aracın hareketinde önemli sorunlar olmadığı sürece fanı çoğu yüzeyde her zaman sabit tutacaktır. Bununla birlikte, çoğu durumda hala çok yönlü veya bir kelepçe kadar kararlı değildir. İdeal olarak, bir araba fanı kullanıcı için her iki seçeneğe de sahip olacaktır.

Bununla birlikte, Tvird’in bu portatif araba fanının ana satış noktası, çalışırken yayabileceği negatif iyonlardır. Bu, istediğiniz zaman bir anahtarı çevirerek etkinleştirebileceğiniz isteğe bağlı bir özelliktir. Negatif iyonlar endüstride biraz fazla abartılmış olabilir, ancak aracınızdaki havadaki koku ve tozun bir kısmını gidermeye yardımcı olurlar, bu da önemli bir artıdır. En çok satılan araç vantilatör tavsiye

Bahsetmemiz gereken bir sonraki önemli faktör, fanın tasarımının ve malzemelerinin saf kalitesidir. Evet, plastikten yapılmış, ancak düzgün kullanıldığında uzun süre dayanabilen kalın, yüksek kaliteli, dayanıklı plastik.

Sevdiklerimiz:

 • Bu portatif araba fanının en büyük satış noktası, arabadaki kötü kokular ve tozla başa çıkmak için yaydığı negatif iyonlardır.
 • Üçüncü Negatif İyonlar araba fanının 360 derecelik mükemmel dönüşü, birden fazla yolcusu olan daha büyük araçlar için mükemmeldir.
 • Bu portatif araba fanı için uzun bir çalışma ömrü garanti ettikleri için tasarımın ve malzemelerin kalitesi de kayda değer.

Neyi sevmiyoruz:

 • Vantuz, yüzeylere tutturmak için harikadır ancak bir kelepçenin çok yönlülüğünden yoksundur. İdeal olarak, her iki seçenek de mevcut olacaktır.

3. HueLiv Araba Fanı

Ana listemiz için üçüncü seçenek, 2 kafalı bu HueLiv taşınabilir araba fanıdır. Birden fazla yolcusu olan daha büyük araçlar için ideal olan bu fanın çift kafalı tasarımı, havalandırmasının tüm yolculara eşit ve etkili bir şekilde ulaşmasını sağlar.

Bu cihazın iki fanı, bir AC ünitesinin yokluğunda orta büyüklükteki herhangi bir arabayı hızlı ve verimli bir şekilde soğutmak ve havalandırmak için yeterince güçlüdür. Tabii ki, arabanın arkasına etkili bir şekilde ulaşamayacaklar, ancak herhangi bir portatif araba fanının yapması beklenebilecek kadar iyi bir iş çıkarıyorlar.

Bu çift kafalı araba fanının üreticisiyle aynı fikirde olmadığımız bir şey, fanın ne kadar “sessiz” olduğu konusundaki değerlendirmeleridir – özellikle listemizdeki diğer bazı ürünlerle karşılaştırıldığında, hiç de sessiz değil. Bu, elbette, güçlü bir çift kafalı fan olduğu için anlaşılabilir . Ancak yine de belirtmekte fayda var.

Yine de, bu çift kafalı fanın gücü ve verimliliği ile birlikte mükemmel genel etkinlik oldukça mükemmel. Yapının oldukça dayanıklı olduğu ve bu fanın düzgün kullanıldığında uzun süre dayanmasını sağladığı gerçeğini ekleyin ve bu öğeyi neden önerdiğimiz açık.

Sevdiklerimiz:

 • İki kafası sayesinde bu HueLiv fanı aracın her iki yanından mükemmel ve eşit şekilde üfleyebilir. Buna iki fanın mükemmel dönüşü de yardımcı olur.
 • Fan, çakmak fişi sayesinde her araca kolayca bağlanabilir. Altındaki güçlü çıkartmalar sayesinde oldukça geniş bir tabana sahip olmasına rağmen, çoğu arabanın ön paneline takmak nispeten kolaydır.
 • Bu çift kafalı fan sadece güçlü değil, aynı zamanda oldukça dayanıklı ve uzun ömürlüdür.

Neyi sevmiyoruz:

 • İki fan kafası, güçleri göz önüne alındığında beklenen nispeten gürültülüdür.

Dikkate alınması gereken diğer ürünler

Tabii ki, dikkate alınması gereken birçok kaliteli ürün var. Ve hiçbir AC ünitesi ana listemizde yer almasa da, dikkat edilmesi gereken bazı taşınabilir araç AC üniteleri de var. Biraz daha harika seçeneklere bir göz atalım.

4. Excoup Araba Fanı

Burada bu sefer Excoup’tan başka bir çift kafalı hayranımız var. Bu cihazdaki kafalar da 360 derece rahatlıkla dönebiliyor ve fanın kendisi toplamda 12 farklı hız seçeneğine sahip. Ayrıca fanın tabanında, aracınızdaki hem nemi hem de sıcaklığı gösterebilen büyük bir LED ekran bulunur.

Fan, geniş tabanına rağmen gösterge paneliniz gibi herhangi bir düz yüzeye kolayca takılabilir – çok uzun süre yerinde sabit tutabilen 4 mükemmel yapışkan ped ile birlikte gelir.

Ne yazık ki, fan kafaları bizim zevkimize göre biraz fazla küçük ve her biri yalnızca 5 inçlik bir aralıkla . Ancak, bu hala birçok standart otomobil için yeterli, dolayısıyla bu hala memnuniyetle tavsiye edeceğimiz bir ürün.

5. Sürpriz Araba Fanı

Biraz daha klasik bir görünüme sahip bir şey için, Yesurprise’ın çift kafalı araba fanına ne dersiniz? İster bir Amerikan klasiği kullanıyor olun, ister sadece yaptığınız gibi hissetmek istiyorsanız, bu havalı hayran size biraz yardımcı olabilir.

Bununla birlikte, bu fanın iki kafası şaşırtıcı derecede az ses çıkardığı ve çok az enerji tükettiği (ironik bir şekilde klasik bir Amerikan otomobilinin aksine) ancak yine de etkileyici miktarda havalandırma sağlayabildiği için güzel bir yüzden daha fazlasıdır.

İki kafanın hareketliliğine gelince, yatay olarak 180 derece ve dikey olarak 160 derece dönebiliyorlar ki bu optimal değil ama kesinlikle kötü de değil.

Bu ünitenin tabanı çok sağlam ve stabildir ve bu taşınabilir araba fanıyla birlikte gelen güçlü 3M yapışkan bant kullanılarak herhangi bir düz yüzeyde yerinde tutulması oldukça kolaydır.

6. MightyKool K2

Araba veya kamyonet için güçlü ve etkili bir taşınabilir AC için MightyKool K2 kesinlikle dikkat edilmesi gereken bir şeydir. Listemizdeki bu tipteki ilk ünite olan K2, aracınızın içinde daha iyi kapsama alanı için iki ayrı soğuk hava çıkışı aracılığıyla 25 mph soğuk hava üretir.

Bu ünite, aracınızdaki havayı havalandırmak ve soğutmak ve ayrıca nemi artırmak için buz değil su kullanır. Ortalama bir günde, ünitenin bir depo suyu 6 saate kadar tüketmesini bekleyebilirsiniz, ancak ekstra sıcak ve kuru günlerde tüm bir depoyu üç saat kadar kısa bir sürede tüketebilir .

Ünite nispeten gürültülüdür, bu tür bir klimadan beklenebilir ancak sıcak ve kuru bir iklimde uzun saatler sürmeniz gerekiyorsa buna daha fazla değer olduğunu söyleyebiliriz.

7. O2Cool Taşınabilir Fan

Sadece araçlardan daha fazlası için uygun olan portatif bir seçenek için O2Cool büyük portatif fana göz atın. Minimum güç tüketimi ve gürültü ile mükemmel havalandırma yeteneği sağlayan 10 inçlik bir boyuta sahiptir. Aynı zamanda kolay taşıma için bir tutamağa ve üzerinde durmak için ayaklara sahiptir, ancak gerçekten bir gösterge panosuna yeterince takılacak bir kelepçe veya yapışkanlara sahip değildir – daha çok bir zemin vantilatörüdür.

Bunun iyi yanı, aracın dışına da kolayca yerleştirilebilmesi, bu da onu kamp ve diğer açık hava yaz eğlencesi aktiviteleri için mükemmel kılıyor. Fan ayrıca birden fazla güç seçeneğiyle donatılmıştır – dahili şarj edilebilir güç, birlikte verilen AC veya DC adaptörlü bir eklenti veya 8 D-Cell pil kullanma seçeneği (bunlar dahil değildir). Fan, birden fazla güç kaynağı mevcut olduğunda en yüksek güç kaynağına öncelik verecek ve sürekli olarak hıçkırık olmadan çalışacak şekilde otomatik olarak programlanır.

8. Viav Mitchell HX-T301

Kanatsız bir seçeneği tercih ederseniz, Viav Mitchell HX-T301 taşınabilir araç fanı mükemmel bir seçimdir. Bir güç kaynağına kolay bağlantı için çakmak fişli uzun bir güç kablosuna sahiptir ve güç tüketimi söz konusu olduğunda son derece verimlidir.

Ayrıca, aracınızın zeminine yerleştirilecek sabit bir zemine sahiptir, ancak sadece birkaç çıkartma ile büyük bir gösterge panosuna da takılabilir. Fan, hava akış yönünü otomatik olarak döndürmez, ancak manuel olarak istediğiniz gibi ayarlanabilir.

Fan hızı bir düğmenin çevrilmesiyle kolayca ayarlanabilir, fan kanatlarının olmaması nedeniyle tasarım çocuklar ve evcil hayvanlar için uygundur ve genel yapı dayanıklıdır ve herhangi bir kazayı önleyerek uzun süre dayanır

9. RoadPro RPSC-857

Bu RoadPro fanı, piyasadaki en güçlü 22 voltluk araba fanı olarak tanıtılıyor . Kesin olarak doğrulayamasak da, bunun çok güçlü küçük bir cihaz olduğunu inkar edemeyiz. Ayrıca 15 fit uzunluğundaki güç kablosu adaptörü ve güçlü bağlantı kelepçesi sayesinde aracınızın herhangi bir yerine takmak ve kullanmak çok kolaydır.

Fan otomatik olarak dönmüyor ancak manuel olarak kolayca ayarlanabiliyor ve birkaç tanesi büyük bir aracın tamamı için mükemmel havalandırma sunabiliyor. Fan, bir çakmak fişiyle çalıştırılmak üzere tasarlanmıştır, ancak birden fazla fan veya diğer cihazlara uyum sağlamak için bu tür birkaç fiş için bir adaptör alabilirsiniz.

10. Zmoon Araba Fanı

Zmoon araba tavan vantilatörü hem 12 hem de 24 volt seçenekleriyle gelir. Yatay yönü 360 derece, dikey yönü 90 derece döndürülebilir. Bu, bir çakmak fişi ile biten uzun güç kablosu ve güçlü bağlantı kelepçesi ile birlikte, Zmoon portatif araç fanının aracınızın herhangi bir yerine kolayca takılabileceği anlamına gelir.

Fanın ayrıca, aletin minimum gürültü ve güç tüketimi ile mükemmel havalandırma sunmasını sağlayan büyük kanatları vardır. Bıçaklar ayrıca evcil hayvanlarınızın veya çocuklarınızın zarar görmemesi için metal bir koruma ile korunmaktadır.

12 voltluk araba fanları ve klimalar hakkında

12v araba fanları ve diğer taşınabilir AC üniteleri, en güçlü veya kullanımı rahat seçenekler olmayabilir, ancak genellikle standart bir otomobil için ek havalandırma açısından yapabileceğimizin en iyisidir.

24 volt fanlar çoğu açıdan daha iyidir, evet – araçlardaki 12 ve 24 voltaj arasındaki farkla ilgili bu ayrıntılı açıklamaya bakın – ancak bunun kısası, çoğu aile arabasının 24 voltluk bir cihazı sürdüremeyeceğidir.

Bu nedenle, kullanmak üzere olduğunuz 12 voltluk fanın veya taşınabilir AC ünitesinin yeterince yüksek kalitede olduğundan emin olmanız çok önemlidir.

Nasıl çalıştıkları açısından, tüm portatif fanlar ve araç AC üniteleri aynı prensipte çalışırlar – ya kanatlı ya da dahili türbinlidirler ve aracınızın içinde soğutmak için güçlü bir hava akımı oluştururlar. Bazıları havayı temizlemeye yardımcı olmak için negatif iyonları kullanır, diğerleri ise bir su deposu kullanarak nemlendirici görevi görür. Her iki durumda da, hepsi ya enerji tasarrufu için aracınızın dahili AC ünitesine eşlik edecek ya da arızalanması durumunda onun yerine kullanılacaktır.

satın alma rehberi

Taşınabilir bir araba fanı veya AC satın almak nispeten basittir ancak yine de dikkatli bir şekilde yapılması gerekir. Dışarıda görünüşte iyi ve uygun çok sayıda ürün var ama bunların çoğu gerçekten dikkate almaya değecek kadar yüksek kalitede değil. Bu da bizi bir araba fanı satın alırken dikkat etmeniz gereken ilk ve ana faktöre getiriyor:

 1. Kalite hayati önem taşır. 12 volt o kadar fazla değil, bu yüzden bunlardan en iyi şekilde yararlanabilecek bir AC ünitesine ihtiyacınız olacak. Her basit hayran “güçlü” ve “etkili” olarak tanıtılır, ancak çok azı aslında . Çok sayıda profesyonel ve kullanıcı incelemesi okuyun ve gözden geçirenlerin hem önyargısını hem de cehaletini hesaba katmaya çalışın. Kendinizi bir kayıp hissediyorsanız, şu markaları öneriyoruz: Zmoon, RoadPro, HueLiv, Third, Viav Mitchell, O2Cool, MightyKool, Yesurprise, Alagoo Mitchell ve Excoup.
 2. Fanın erişimini, aracınıza ve kişisel ihtiyaçlarınıza göre de göz önünde bulundurun. Arabanızın içi ne kadar büyük? Arka koltuklara da ulaşmak için fana ihtiyacınız var mı? Ön yolcu koltuğuna ulaşmak için buna ihtiyacınız var mı? Ne kadar dönmesini istiyorsun? Birden fazla fan kullanmaya açık mısınız?
 3. Fanın nasıl takılmasını istiyorsunuz? Kelepçeler ve çıkartmalar ana yöntemlerdir ancak vantuzlar ve basit yer vantilatörleri de vardır.
 4. Çakmak fişine ulaşmak için güç kablosunun ne kadar uzun olması gerekir? Başka güç seçeneklerine sahip olmak için fana ihtiyacınız var mı?

İhtiyaçlarınız için ideal ürünü elde etmek istiyorsanız, satın alma işleminizi yapmadan önce bu ana soruları yanıtlayın.

12 voltluk araba fanları ve klimalar için kullanım ipuçları

Bir vantilatör kullanmak nispeten kolay bir şeydir, bu yüzden sizi çok fazla anlamsız ipucu ile sıkmayacağız. İşte muhtemelen aklınızda tutmak isteyeceğiniz birkaç ana şey:

 • Taşınabilir araç fanları ve AC üniteleri, gücünü korumak için aracın kendi yerleşik AC’si ile birlikte kullanılması en iyisidir.
 • Arabanızı başka şekillerde de serin tutmayı unutmayın – gölgede park etmek, aşırı ısıtmamak vb.
 • Mümkünse çok sıcak havalarda seyahat etmekten kaçının.

Çözüm

Gördüğünüz gibi, arabanızda kullanabileceğiniz çeşitli klima üniteleri ve fanlar söz konusu olduğunda çok fazla çeşitlilik var. Bu, seçimi zorlaştırabilir ama aynı zamanda herkesin ihtiyacına göre bir şeyler olduğu anlamına gelir. Umarım önerilerimizden en az birkaçını sizin için uygun bulmuşsunuzdur, ancak gitmeden önce, işte yine ilk 3’ümüz:

 1. İlk önerimiz Alagoo Mitchell’den geldi – 6 inçlik açıklığa sahip 12 voltluk araba soğutma fanı, ekstra sessiz çalışma ve ayarlanabilir klips, çakmak fişi ve diğer birçok ek avantaj. Mükemmel soğutma havalandırması sunarken çok düşük güç tüketimine sahiptir.
 2. Ardından, Üçüncü Negatif İyonlar araba fanını öneriyoruz . Ana özelliği, fanın havalandırmasıyla birlikte negatif iyon yayma yeteneğidir. Bu iyonlar sadece aracınızı havalandırmak için değil, aynı zamanda hoş olmayan kokuları ve tozu araçtan çıkarmak için de büyük fayda sağlar. Bu portatif araba fanı aynı zamanda güçlü bir vantuz ve etkili bir 360 derece döndürme cihazı ile donatılmıştır.
 3. Ana listemizde sonuncusu HueLiv’in çift ​​kafalı bir hayranıydı . Eşsiz tasarımı, özellikle her iki başlığın 360 derece döndürülmesi sayesinde her yöne kolayca havalandırma yapabilmesini sağlar. HueLiv fanı da oldukça güçlüdür, bu da onu büyük araçlar için daha da iyi hale getirir ve ayrıca herhangi bir düz yüzeye takılması da kolaydır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir