Cts. Eki 23rd, 2021
  • Ev Aletleri
  • Ev
  • Çamaşır makineleri
  • Temizlik

Çamaşır makinem kötü kokuyorsa ne yapacağıma dair kesin kılavuz

Ev aletleri uzmanı olarak birçok kez bize şu soruyu sorduk: Çamaşır makinem kötü mü kokuyor, ne yapabilirim? Ve gerçekten de, hiç beklemediğiniz bir anda, çamaşır makinesi sizi böyle bir sorunla şaşırtabilir.  bu makalesinde, çok basit önerilerle çamaşır makineniz kötü kokuyorsa ne yapmanız gerektiğine dair en iyi ipuçlarını ve püf noktalarını anlatıyoruz.

Çamaşır makinesi neden kötü kokar?

Çamaşır makinenizin giysilerindeki kötü kokunun nedeni , filtrede veya kapı lastiğinde hatta Deterjan çekmecesinde biriken kir kalıntılarına ek olarak nemden kaynaklanan bakterilerin çoğalmasıdır.

Bu bir sorun olabilir , Çamaşır makinesi kokusu nasıl temizlenir kadınlar kulübü  çünkü küf kokusu yıkama sırasında giysilerimize nüfuz edebilir . Bazı çamaşır makinesi modelleri, alerjenleri veya bakterileri tamamen ortadan kaldırmaktan sorumlu özel programlara sahiptir. Biz gibi programlara kastediyoruz SensoFresh dahil, Siemens çamaşır makineleri veya ActiveOxygen programında yer, Bosch çamaşır makineleri diğerleri arasında.

Çamaşır makinesi tamburunda kötü koku nasıl önlenir?

In Milar  bazı derledik çamaşır makinesinin içine kötü koku önleyecektir öneriler:

-Küf kokusunun nedeni olabileceğinden, her yıkamadan sonra çamaşır makinesinin kapatılması önerilmez .

– Küçük giysilerin kapı lastiğinde yanlışlıkla kalmasını önlemek için file çanta kullanın .

-Ne sizin çamaşır makinesinden elbiselerini kaldırmanız önerilir bitirmek en kısa sürede giysi küf kokusunu önlemek için programı.

– Ürün kalıntılarını gidermek için deterjan çekmecesini yıkayın .

– Yıkama programı sona erdikten sonra fazla suyu çıkarmak için kapak lastiği için emici bir bez kullanın.

Çamaşır makinemin tamburu kötü kokuyorsa ne yapmalıyım?

Eğer çamaşır makinesi tambur kötü kokuyor, bir de kullanabilirsiniz davul temizleme programı hatta yararlanmak beyaz yıkama . Tamburun derinlemesine temizliğini yapacağımız için 90 derecelik bir yıkama programı da kullanabilirsiniz . O nasıl çalışır? Sıcak su da koku dolayısıyla bakteri ve öldürür.

Aynı şekilde kutuya deterjan yerine beyaz sirke koyarak 30º üzerinde kısa bir yıkama yapmayı da deneyebilirsiniz . Bu sayede çamaşır makinenizin içinde kötü kokuya neden olan bakterileri azaltarak tamburun içinin tamamen temizlenmesi sağlanır. Devir bittiğinde, çamaşır makinesini kapatmanız ve günün geri kalanında kapısını açık bırakmanız yeterlidir.

Piyasada çamaşır makinesini temizlemek için özel ürünler var , ancak çamaşır makinesinin iç kısmına zarar vermeyen doğal ürünler kullanmak en iyisidir .

Ayrıca yerleştirme seçeneği var kabartma tozu kase içinde tamburun . Bu çok yardımcı olur ve tamamen etkili bir temizlik elde ederken çamaşır makinenizin kötü kokusunu ortadan kaldırabilir.

Çamaşır makinesinin filtresi nasıl temizlenir?

Filtre bulunan en düşük alana , çamaşır makinesinin teşhis edildiğinde kez bazen bir kapakla kapatılmış olabilir, sadece o sökün ve içinde kalıntılar olabileceğinden temizlemek için kaldırmak zorunda.

Bu yüzden filtreyi sökmeniz , kabartma tozu veya beyaz sirke karışımıyla yıkamanız ve temizlendikten sonra tekrar yerine koymanız yeterlidir.

Temiz bir çamaşır makinesi şüphesiz su ve deterjan tasarrufu yapmanıza yardımcı olacaktır.Tüm ipuçlarımızı takip ederek çamaşır makinenizi hemen şimdi temizleyin!

Anti bakteri programlı çamaşır makinesi modelleri

Sahip çamaşır makinelerinin en son modelleri arasında davul temizleme programları olduğu Siemens WM12UT64ES C çamaşır makinesi . Bu 9 Kg Siemens modelinde , kumaş türü ne olursa olsun her türlü giysiyi temiz ve bakımlı tutmak için her türlü yıkama programı bulunur. Ayrıca, iQdrive motoru sayesinde her yıkama döngüsünde gürültü azalır. Kısacası kıyafetlerinize ve günlük hayatınıza her zaman uyum sağlayan bir çamaşır makinesidir.

Tambur temizliğini içeren önerdiğimiz bir diğer model ise Grundig GWX 38232 RC çamaşır makinesidir . Bu Grundig modeli , 8 kg tambur kapasitesine ve her döngüde tüketimi ve toplam gürültüyü azaltacak bir Inverter motora sahiptir. Machine Care sayesinde tüm yıkamalarınızın mümkün olduğunca verimli olmasını sağlayacaksınız. Niye ya? Çünkü bu sistem ayda bir veya iki kez bağlanarak, tambur boşken , cihazın içinin kapsamlı bir şekilde yıkanması gerçekleştirilir. Bu şekilde cihazın kir ve zararlı maddelerden arınmış olmasını sağlayabilirsiniz.

Daha ucuz bir model istiyorsanız Beko WMY 81283 LMB4R C çamaşır makinesini öneriyoruz . Beko’nun bu modelinde kazan temizleme fonksiyonuna ek olarak , buhar fonksiyonu ile sadece çamaşırlarınız değil, aynı zamanda her devirde cihazın kendi temizlik bakımı da yapılmaktadır . Kulağa hoş gelen ne? Bu çamaşır makinesi alın ve bir de benzersiz bir temizlik olsun ucuz fiyata ait € 345 yılında  .

Web sitemizde , hiçbir şey yapmanıza gerek kalmadan iyi bir bakımın keyfini çıkarmanızı sağlayan en iyi temizleme işlevlerine sahip akıllı çamaşır makineleri bulacaksınız . Bakterileri tamamen ortadan kaldıracak ve gerçekten önemli olanın keyfini çıkarmaya başlayacak varil yıkama programı veya dezenfeksiyon programları olan en yeni modellerden bazılarını seçin . Mutfağınız için en iyisini en iyi fiyata burada, Milar’da .

Aşağıdaki ilgili makalelerde diğer çamaşır makinesi modelleri hakkında çok daha fazlasını keşfedin:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir