Cts. Eki 23rd, 2021

Bir kaykaya binmeden önce kaykay parçaları, hangi parçalara sahip olduğunu ve hangilerinin seçileceğini bilmek uygundur. tarafından kaykay yedek parça Yavaş yavaş temel paten numaralarını nasıl ütüleyeceğimizi öğretmek ve gördüğümüz en canavarca numaralardan bahsetmek amacıyla, parmak kaykay seti kaykay hakkında bilinmesi gereken her şeyi içeren bir dizi yazımız var. Bu, temel, bir tablonun sahip olduğu parçalar ve birini veya diğerini seçmek için bazı ipuçları hakkında . kaykay yedek tekerlek

1 – Tutma bandı:

Ayakkabı ile tahta arasındaki tutuşu sağlamak için tahtanın üstüne yapıştırılan malzeme. Ayrı satılırlar ve yerleştirirken dikkatli olunmalıdır. Ayakkabıların aşınmasından sorumlu olan taraftır. Bu nedenle paten ayakkabılarını sabitlemek için bant veya aşındırıcı olmayan zımpara kağıdı gibi şeyler icat edilmiştir . 

2 – Masa (güverte): 

Çoğunlukla 7 yaprak Kanada (akçaağaç) ağacından yapılmıştır . Öne çıkan kısım Burun (burun), arkaya giden kısım ise Kuyruktur (kuyruk). Ve takip eden her şeyden en yaygın olanı hakkında konuşuyoruz, ancak herkesin tercihleri ​​​​var …Hangisini seçmeli? Boyutları, ona verilecek kullanıma göre değişir. Uzunluk 84cm olup. (33 inç) veya daha az sokak için ve 89 cm (35 inç) seyir için, ancak sürücünün yüksekliği de etkiler (daha kısa, daha kısa). Genişliği 21cm 19’dan aralıkları (7,5 8.25 inç). Daha geniş ve daha uzun, geçiş yüzeyleri ve parklar için daha fazla stabilite, denge ve kontrol. Sokak numaraları ve taklalar için daha dar, daha fazla manevra kabiliyeti. 7.75 en yaygın ve en popüler ölçümdür. Panoları şekli genellikle içbükey onlar kaldırdı iki ucunu sahip olduğunu,. Daha içbükey, hileler daha aşırı olabilir. Pro skate

3 – Yükselticiler (yükseltici ped):

Özellikle uzun tahtalar, kruvazörler, slalom için. Titreşimleri en aza indirmeye yardımcı olur ve tekerleklerin tahtaya (‘Tekerlek ısırığı’ denir) temas etmesini önler. Aks tabanı ile masa arasına yerleştirilir.

4 – Akslar (kamyonlar):

İki tane var ve masanın kenarlarına bağlılar , ancak aşırıya kaçmadan. Çoğunlukla kalaminden yapılmıştır (alüminyum alaşımı ancak daha az ağırdır). Tekerlekleri tabla ile birleştirir (8 vida ve 4 somun vasıtasıyla) ve dönüş yapmaya yarar. Bu, elbette, çeşitli bileşenler gerektirir. Ana olan, iki kauçuğun birleştiği 1/2 12,5 mm demir “saplama” olan Kingpin veya ana vidadır ve somunlarla sıkabilmek için şafttaki bir delikten geçer.Nasıl seçilir?Daha büyük, daha fazla denge ve kontrol, aynı zamanda daha fazla ağırlık. Yarı profesyonel kaykay hakkında 

5 – Rulmanlar (rulmanlar):

Her tahtada tekerlek başına 8, 2 adet bulunur . İki ince disk ile korunan, içi 6, 7 veya 8 bilyeli metal halkalardır . Genellikle alüminyumdan yapılırlar. Rulman ve rulman arasında, hız kaybetmemek ve tekerleğin eşit şekilde aşınmasını önlemek için biri ile diğeri arasındaki mesafeyi kapatan bir ara parçası vardır. Hangisini seçmeli? ABEC adı verilen 1’den 9’a kadar (tek sayılarda) bir sınıflandırma vardır ve bu, dönüş hızının bir fonksiyonudur. Daha iyi rulmanlar var, bunlar Skate Rated. En hızlı onlar.

6 – Tekerlekler:

4 tane var ve millerin uçlarına gidiyorlar. Üretandan yapılmıştır.Nasıl seçilir?Boyuta göre:- 52 mm’den 55 mm’ye kadar: caddede veya parklarda veya bowlinglerde ve küçük patenciler için kullanılırlar (tekerlekler ne kadar küçükse, kaykayın tepkisi o kadar fazla olur).- 56 mm’den 60 mm’ye kadar: sokaklarda, kaykay parklarında, kaselerde, tencerelerde, dikey rampalarda ve daha büyük patenciler için kaykay yapmak için kullanılır.- 60 mm veya daha büyük: uzun tahta için, yokuşlarda veya toprak yollarda yürümek için kullanılır.Sertliğe göre:- 87A: Uzun paten, seyir tarzı, yokuşlar için iyi bir seçimdir. Düz olmayan yüzeyler için çok iyidir.- 95A: Sokak stili için ideal ve çukurlarda kontrolü kaybetmemek.- 97A: parklar, rampalar ve saksılar gibi her türlü pürüzsüz yüzeyde iyi performans.- 100A: uzmanlar tarafından kullanılır. Özellikle kayalık yerler için çok az çekişe sahip çok sert tekerleklerdir.

7) Vidalar

Eksenleri masaya yapıştırmak için gereklidir. Şaftın yükselticilere (yükseltici ped) sahip olup olmamasına bağlı olarak, farklı bir vida uzunluğuna ihtiyacınız olacaktır. Ve buraya kadar. Kaykayı zaten biliyorsunuz, şimdi Goofy veya Regular olup olmadığınızı bilmenin zamanı geldi … ve sonra herkes için.İlgili Düzenli mi yoksa aptal mı? Zaten bilmeniz gereken 6 paten kelimesi Hangi masanın seçileceği hakkında daha fazla bilgi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir