Per. Eki 21st, 2021

RİSKSİZ KAYKAY YAPMAK İÇİN 5 TAVSİYE

Paten veya kaykay kaykay tavsiye popüler bir dünya çapında bir spor ve yol açmıştır kamu parklar, tatbik edilen etmek yapımında skateparks şehirlerde. Buna rağmen kaykay parklarının tasarımı ve kamusal alanların sağlanması, kaykay sporunu yaralanmalardan arınmış bir spor olarak bırakmıyor . elektrikli kaykay tavsiye

Tüm spor dallarında olduğu gibi kaykay  ile kendinizi yaralayabilirsiniz ama şu dikkat çekicidir ki, 1998 yılında ABD’de yayınlanan bir araştırmaya göre, tekerler üzerinde bireysel olarak egzersiz yapan üç sporcu arasında ( kaykaycılar , patenciler ve dört tekerlekli patenciler), bizi işgal edenler, yaralıların %50,8’ini biriktirirken, ikincisinin %33,7’sini ve sonuncunun %18,8’ini oluşturuyor.

Evet, yaralanma riski yüksektir, ancak bunun için değil, gözümüzü korkutmamız gerekiyor. Bu yazıda , güvenliği en üst düzeye çıkarırken sporunuzu yapmanız için temel ipuçlarını veriyoruz .

1.- KAFANIZLA UYGULAYIN

Sanki bir motosiklette veya bisikletteymişsiniz gibi koruyucu bir kask takın  . Bir bisiklet size iyi gelecektir (motosiklet – diyelim ki – abartılı olacaktır, ağır demeyelim ve dahası, dengenizi bozabilir). Anne-baba iseniz, ters de olsa, soğukkanlı olmadığı  veya “terleten” olduğu için çocuğunuza koyun .

2.- ÖZEL KORUYUCU EKİPMAN GİYİN

Uygun ayakkabı son derece önemlidir ve ayağınızın tahtaya yapışmasını sağlayacaktır. Dizlikler, dirseklikler ve bilek koruyucuları, düştüğünüzde (özellikle ilk başta düşeceğiniz) kırık gibi bir yumru veya morluktan daha fazlasını almanızı engelleyecektir.

3.- BİR KAHRAMAN GİBİ HİSSEDİN, ANCAK GÜVENLİ BİR ALANDA

Bu amaç için tasarlanmış düz yüzeyler ve kaykay parkları arayın , trafiğin ve yayaların yoğun olduğu alanlardan kaçının ve her şeyden önce yürüyerek dolaşan insanları koruyun. Herkesten korkarlar (bisikletçiler dahil) ve kötü bir çarpışmayı tetikleyen yanlış hareketlerinizi önceden görebilirler. Ah,  kulaklık kullanımı kesinlikle yasaktır !

4.- MASAYI HER ALDIĞINIZDA KONTROL EDİN

İyi bir önleyici bakım, masanın üzerinde çatlak veya çentik olmamasına dikkat etmektir. Çok eski bir tahtanız varsa (ama bu nedenle ayrılmaz), düzeltici bir bakım yapın veya bir profesyonele götürün.

5.- RİSKLİ NUMARALARDAN KAÇININ

Denetimsiz riskli numaralar uygulamayın veya gerekirse yakındaki bir ilk yardım merkezine gidebileceğinizden emin olun.

Ve lütfen, deli olmayın: Hız kazanmak için hareket halindeki bir araca tutunma şeklindeki televizyon hilesinden vazgeçin. Araba beklemediğiniz bir dönüş yaparsa veya durursa, kendinizi trafiğin ortasında bulabilir ve çarpabilirsiniz; Veya en iyi ihtimalle sert veya keskin bir yüzeye sert bir şekilde  vurabilirsiniz .

2021’de yeni başlayanlar için en iyi paten hangileri?

Kaykay hem dünya çapında en popüler alternatif sporlardan biri için çocuklar ve için yetişkinler . Ancak paten kaymadan ve kalkıştan önce, sizin için doğru tahta türünü seçmek önemlidir.

Yeni başlayanların çoğu, tahtayı sadece estetik çekiciliği için satın alır ( hata! ) Ve orada sonsuz çeşitlilikte tahta tasarımları ve stilleri varken, bu tür bir tutum, başlangıçta en iyiden daha az paten seçmeye yol açabilir. Paten kaymaya başlamak

için en ucuz pateni seçerken göz önünde bulundurulması gereken birkaç şey vardır . Şans eseri, tavsiye edeceğimiz ve seçim yapmanız için size rehberlik edeceğimiz bu web sitesini buldunuz. en iyi satın alma seçeneğiniz !

Keyifli okumalar, eminiz ki bitirdiğinizde bu dünyaya başlamak için ihtiyaçlarınıza en uygun paten konusunda netleşeceksiniz . Kaykay yaparken hangi kıyafetleri giyersiniz?

ELEKTRİKLİ KAYKAY SATIN ALMAK İÇİN 10 İPUCU

Elektrikli bir scooter satın almak, hafife alınamayacak bir şeydir. Sadece maliyeti nedeniyle değil, çoğu durumda günlük ulaşım aracı olarak hizmet edeceği için, bu da güvenilir ve güvenli bir ürüne ihtiyacınız olduğu anlamına gelir.

Bu yazımızda ihtiyaçlarınıza en uygun elektrikli scooter’ı satın alabilmeniz için bir dizi öneride bulunuyoruz.

1. Fiziksel mağazası olan özel bir mağaza bulun

E-ticaret yükselişte ve hepimiz kullanıyoruz. Şimdi, elektrikli scooterların özel durumunda, bir elektrikli scooterın zaman içinde bakıma ve/veya yedek parçaya ihtiyacı olacağını hesaba katmanız gerekir. Bir çevrimiçi mağaza, bir elektrikli scooter satın alırken ortaya çıkabilecek herhangi bir sorunla yüzleşmek zorunda olduğundan, fiziksel bir mağazanın size verebileceği hizmeti garanti edemez.
Öte yandan, geniş bir alanda veya oyuncak mağazasında bir elektrikli scooter satın almak, gelecekte ortaya çıkabilecek olayları çözmenize daha sonra yardımcı olabileceklerini garanti etmez.
Daha da kötüsü, Çin gibi diğer ülkelerdeki mağazalardan satın alma durumudur. Aradığımız markanın elektrikli scooterlarını daha düşük fiyatlarla sunan, genellikle Çinli olan çevrimiçi mağazalardan sosyal ağlar veya e-posta yoluyla çok cazip teklifler almak yaygındır. Bu durumlarda, ürünün teslimatı için uzun süre beklemenin yanı sıra, birçok durumda orijinal scooter’ın kopyalarıdır, çok benzer görünmelerine rağmen, tanınmış marka elektrikli scooter’ların sahip olduğu kaplama ve bileşenlerin kalitesine sahip değildirler. . . . Bazı durumlarda, sağlanan faydalar bile sunulanlardan çok daha düşüktür ve bu durumda talepte bulunmak neredeyse imkansızdır.

2. Elektrikli scooter kullanımına ilişkin düzenlemeleri kontrol edin

Bugün farklı güçlere ve çok farklı avantajlara sahip elektrikli scooterlar var. Giderek artan bir şekilde şehirlerde elektrikli scooter kullanımına ilişkin düzenlemeler sıkılaştırılırken, halihazırda 25 km/s hızı geçmeyen elektrikli scooterların şehirde dolaşmasına izin verileceği duyurulmuştu. Ancak gelecekte neler olacağını bilmek için henüz çok erken.

3. Elektrikli scooter’ınızı nasıl kullanacağınızı iyi düşünün.

Hafif ve minimalistten büyük hacimli motosikletlere benzeyen bazılarına kadar sayısız elektrikli scooter tasarımı vardır. Ancak burada elektrikli scooter veya scooter’ınıza vereceğiniz kullanım hakkında çok iyi düşünmelisiniz. Geniş eğimleri olmayan şehir içi kullanım için ise 350 Watt’lık bir elektrikli scooter fazlasıyla yeterli.
Ayrıca onu taşımak zorunda olup olmayacağın gerçeği de var. Örneğin, giderek daha fazla kullanıcı elektrikli scooter’larını toplu taşıma ile birlikte kullanıyor. Bu durumlarda scooter’ın hafif ve katlanabilir olması çok önemlidir.
Öte yandan, onu asla taşımak zorunda kalmayacaksınız ve A’dan B’ye kolaylıkla gitmek sizi ilgilendiren şeyse, ağırlık artık o kadar belirleyici bir faktör olmayacak.

4. Pilin kalitesine iyi bakın

Elektrikli bir scooterın pili, dikkate alınması gereken en önemli unsurlardan biridir. Üç tip pili ayırt edebiliriz:

Kurşun asitli aküler : Teknolojik düzeyde en ağır ve en eski akülerdir. Dirençlidirler ancak her kullanımdan sonra onları tamamen şarj etme gibi bir dezavantajı vardır.

Jel aküler: Düşük maliyetli oldukları için ucuz elektrikli scooterlarda kullanılanlardır. Olumsuz bir nokta olarak, daha az şarj döngüsünü desteklerler (yaklaşık 500 şarj) ve hafızaları vardır, bu nedenle her kullanımdan sonra onları %100 şarj etmeniz gerekir. Ayrıca aşırı ısınma sorunları yaşama eğilimindedirler.

Lityum piller: En verimli pillerdir ve aynı zamanda en pahalı olmalarına rağmen en kaliteli elektrikli scooterları donatırlar. Daha fazla şarj döngüsüne (2500 ile 3000 şarj arasında) dayanırlar ve hafıza etkisi yoktur, bu nedenle şarj seviyeleri ne olursa olsun şarj edilebilirler.

Son bir nokta olarak, batarya Samsung gibi tanınmış bir markadan ise, kalitesinden oldukça emin olabiliriz.

5. Pil ömrü ve kapasitesi

Bir pilin şarj kapasitesi Amper cinsinden ölçülür. Amper ne kadar yüksekse, yük kapasitesi o kadar yüksek ve dolayısıyla daha fazla özerklik. Markanın özerklik konusunda verdiği değerler, ideal koşullar altında alındığından her zaman gerçek değildir. Bu nedenle, örneğin günlük 15 km’lik geziler yapmayı planlıyorsanız ve satın almak istediğiniz elektrikli scooter’ın beyan edilen menzili 20 km ise, daha fazla özerkliğe sahip bir scooter arayın.

6. Frenler

Elektrikli scooterlar hızlı gider. Bazı durumlarda çok hızlı. Ve şehir içi bir araç olduğu için aşırı güvenlik önlemleri almanız gerekiyor. Frenler açıkçası bu güvenliğin çok önemli bir parçası. Elektrikli scooter modeline bağlı olarak doğrudan arka tekerleğe uygulanan disk, pabuç, motor veya kol frenlerini bulabiliriz. Çoğu zaman, motor freni fazlasıyla yeterlidir, ancak daha fazla frenleme elemanına sahip olmak her zaman memnuniyetle karşılanır.

7. Yedek parçalar, aksesuarlar ve ekstralar

Elektrikli scooter patlamasıyla karşı karşıyayız. Ne yazık ki, birçok şirket orta ve uzun vadeyi hesaba katmadan elektrikli scooterların ticarileştirilmesine girişiyor. Yani günümüzde, temelde Çin’den doğrudan ithal edilen bilinmeyen markalardan elektrikli scooter bulmak her yerde kolay. Bu tür ürünlerin kötü olması gerekmez, ancak kesin olan şu ki, bir noktada yedek parçalara ihtiyaç duyacaklar. Ve birkaç avro tasarruf ederek, artık tamiri imkansız bir ürünle baş başa kalan birçok alıcının serüveninin başladığı yer burasıdır.
Öte yandan elektrikli scooter’ımızı kullandıkça, koltuk, taşıma çantası veya ekstra şarj cihazı gibi hayatı kolaylaştıracak bazı ekstraları da eklememiz gerektiğini göreceğiz. Bu nedenle, elektrikli scooter’ınızı yıllarca kullanabilmeniz için size geniş bir aksesuar ve yedek parça yelpazesi sunan markaları bulmaya çalışın.

8. Daima kask takın

Tamam, kask, bir elektrikli scooter modeline veya başka bir modele karar verirken belirleyici bir nokta olabilecek bir şey değil. Ancak önemli bir ürün olduğunu düşündüğümüz için satın alma tavsiyeleri listesine dahil etmek istedik. Daha önce de söylediğimiz gibi, elektrikli scooterlar hızlı hareket eder ve 25 km/s veya daha yüksek bir hızda düşme veya çarpma ölümcül olabilir. Sertifikalı bir bisiklet veya paten kaskı takmak yeterli olabilir. Inercia’da hayatınızı kurtarabilecek çok çeşitli kasklarımız var.

9. Elektrikli scooter tarafından desteklenen maksimum ağırlık

Daha önce de söylediğimiz gibi, birçok farklı elektrikli scooter türü vardır. Her elektrikli scooter, belirli bir kullanım ve kullanıcı için tasarlanmıştır. Bu nedenle, scooter’ın desteklediği maksimum ağırlığa iyi bakın. 70 kg’lık bir yetişkin olsanız bile, her zaman her şey için bir araç olarak kullanacağınız için her zaman yukarı çekin: yiyeceklerinizi taşımak, spor salonuna sırt çantanız dolu olarak gitmek, çocuğunuzu almak vb. Bu yüzden yaklaşık 100kg’ı destekleyen birini aramak yeterli olacaktır.

10. Elektrikli scooter için sigorta yaptırın

Elektrikli scooterlar birçok insan için oyuncak olmaktan çıkıp günlük ulaşım aracı haline geldi. Her şey ve bugün mevzuatın henüz tam olarak tanımlanmadığı için, hem diğer araçlara hem de yayalara karşı bir kaza olasılığı var. Bu nedenle, elektrikli scooterlar için özel sigorta yaptırmanız ve böylece büyük korkulardan kaçınmanız şiddetle tavsiye edilir. Bu sigortalar genellikle üçüncü şahıslara verilen zararları karşılamak için yılda 25 ila 40 avroya mal olur.

Tüm garantileri olan bir elektrikli scooter alırken bu 10 nokta çok önemlidir. Tek bir önemli noktayı vurgulamak istersek, bir elektrikli scooter uzmanının tavsiyesine güvenmek olurdu.
Inercia’da, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun elektrikli scooter veya scooter’ı bulmanız için size mümkün olan en iyi tavsiyeyi vermekten mutluluk duyacağız.


2021’e Yeni Başlayanlar İçin En İyi 3 Komple Paten

1. Disuppo

Çok çekici bir tasarıma sahip, dünyada başlayan tüm izleyiciler için uygun komple paten.

Kaykaycılar için 70’li ve 80’li yıllardan kalma ahşap güverteler harika , ancak Disuppo kaykay klasik bir görünüme sahip ancak mevcut teknolojiye sahip. 

Kanada akçaağaç ağacından yapılmıştır , çok rahattır ve hem yeni başlayanlar hem de ileri seviyedeki patenciler için uygundur , çünkü çok elastiktir ve ekstra ağırlık oluşturmaz , ayrıca akçaağaç sağlamdır ve piruet yapmasına rağmen tahtanın kolayca kırılmasına izin vermez. onunla.

Onun poliüretan tekerlekler çok dirençlidir ve onlar da sahip krom ABEC-11 , rulmanlar iyi tekerleklerin açısından mevcut.

Rulmanların paslanmaz çelik büyük olanak hassas Eğer tam hızda gitmek bile hızlı yön verme değiştiğinde bu kullanışlı olacaktır bir acemi yüzden eğer.

Ayrıca kaymaz yüzey ayakkabının kaymasına izin vermez ve platformun yüzeyinde yeterli tutuşa sahip olması atlamalarınızda iyi bir güvenlik sağlar.

Hafif ve pratik , yeni başlayanlar için bu eksiksiz kaykay, istediğiniz yere kolunuzun altında taşınabilir, ayrıca neredeyse hiç yer kaplamadığı için bir dolapta saklayabilirsiniz.

Ollies, 160 derece ve diğer hilelerinizi sorunsuz yapın, çünkü bu kaykay hafif olduğu için başlarken atlamalar için özeldir, bu retro tarzı tahta ile ancak modern teknoloji ile dengenizi ve güvenliğinizi koruyun .

Yeni başlayanlar için bu patenden öne çıkıyoruz

  • Rakipsiz kalite / fiyat
  • Çarpıcı retro tarzı
  • Başlamak için En İyi Paten

İyileştirilecek şeyler

  • Yanlış bir şey bulamadık 😛

2. Hikole Komple Kaykay

Başlamak isteyen biri için mükemmel bir hediye arıyorsanız , Hikole kaykay piyasadaki en eksiksiz tahtadır, sadece ona ağırlık, sağlamlık ve kaykay yapmaya karşı direnç kazandıran Kanada akçaağaçtan değil , aynı zamanda 9 katmanlıdır. yüksek yoğunluklu , özellikle esnekliğini artırarak çok yönlü hale getirir.

Ayrıca boardun yüksekliği simetriktir, yani her iki tarafta aynı seviyededir, kişiye mükemmel bir denge sağlar ve bu nedenle paten yaparken çok daha fazla güvenlik sağlar.

Onun 55mm süper pürüzsüz bir anti-şok ve anti-aşındırıcı PU tekerlekler sadece rampalar için yapılır ancak kolayca ve sokak ve yokuş yukarı yollarda tam hızda gidebilir.

Bu sahiptir ABEC-7 paslanmaz çelik rulmanlar çok kolay tahta manevra sağlayan, yüksek hızlarda gidiş özellikle kuruluna kesinlik sağlamaktadır. Kapağı kaymaz ve 30,6 “uzun x 7,6” genişliğindedir ve maksimum 100 kg’a kadar ağırlığı destekler . Ağır bir şeysen sorun olmaz.

Kaykay başladığında sokaklarda doğan sporu mükemmel bir şekilde tamamlayan farklı sokak grafiti sanatı baskı stillerine sahiptir .

Tekerlekleri güçlüdür ve alüminyum alaşımlıdır ve sürüşlerimizden çok daha fazla keyif almamızı sağlayan titreşimleri azaltan yükseltici pedler içerir .

Yeni başlayanlar için bu patenden öne çıkıyoruz

  • Teklifler olduğunda 50 € ‘dan düşük fiyat
  • Müthiş acemi paten
  • Seçim için çeşitli tasarımlar

İyileştirilecek şeyler

  • Geliştirilebilir eksenler

Çift tekme içbükey tasarım, çok yönlülük. Sokak patencileri, paten parkları, rampalar, yüzme havuzları ve diğer düz yüzeyler ve hatta engebeli araziler için uygundur.

Garantili Güvenlik ve Dayanıklılık : Hafif dayanıklılık ve garantili optimum şekil için 7 katlı akçaağaç ahşap yapı ve tek presli güverte mengenesi. 100 kg ağırlığı destekler .

Kaykay, güçlü kavrama ve şok emilimi ile süper sessiz bir ABEC-7 yüksek hızlı krom çelik rulman olan 85-50 mm yüksek geri tepme poliüretan tekerlekler kullanır .

Eksiksiz kaykayımız tamamen monte edilmiş, kutudan çıkmaya ve yola çıkmaya hazır olarak gelir. Gençler için harika olan 31 “uzun x 8” genişliğinde.

Tasarım masaya renk ve grafik oldukça olan yaratıcı ve göz – alıcı , sen kesinlikle olacak farklı yaş gruplarındaki arkadaşlarınız arasında göze çarpıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir