Per. Eki 21st, 2021

Halılar nasıl seçilir

 Kilim odaları soyunma ve sıcaklık sağlayan dekoratif işlevi yerine getirmektedir.  halılarımız ,  kilim salonlarımız  ,  jüt kilimlerimiz gibi evin her odasına uygun farklı stil, renk ve malzemelerde bulunabilen estetik bir tamamlayıcıdır . Aynı zamanda, termal (ısıyı koruyarak) ve akustik olarak (ayak seslerini azaltarak) yalıttıklarından, jüt halı , jüt kilim , ikea jüt halı , jut hali , jut halı , jüt halı ikea , yuvarlak jüt halı , ikea jüt halı kullananlar , jüt halı modelleri , jüt hali , jüt halı temizliği,

yüksek aktivite alanlarında zeminin korunmasına yardımcı olduklarından ve farklı alanların sınırlandırılmasına izin verdiğinden pratik bir işlevi de yerine getirirler. 

Havlu veya düz, yuvarlak veya kare olsun, kilimler rahatlık sağlar ve atmosfer yaratır. Daha büyük olanlar oturma alanını sınırlandırabilir ve uzun olanlar salondaki ayak seslerini yumuşatır. El yapımı kilimlerimiz, kişisel tarzınızı göstermenin ve ayaklarınıza nazikçe davranmanın harika bir yoludur.

Jüt kilimlerimiz arasındaki farklar nelerdir?

Jüt halılar modadır. Ve biz onu seviyoruz! Jüt %100 doğal bir elyaftır, ekolojiktir, biyolojik olarak parçalanabilir, geri dönüştürülebilir ve ayrıca her türlü dekorasyonla güzel görünür.

Esnaf estetiği, özellikle en sıcak zamanları olan ilkbahar ve yaz aylarında mekana yeni bir soluk getiriyor.

Hamid Halı’da sadece jüt kilim çeşitlerimiz yok. Bizde çok var!, bu yüzden hangisine ihtiyacınız olduğu konusunda şüpheleriniz olması normaldir. Birkaç faktörü göz önünde bulundurarak sizin için en iyisini seçmenize yardımcı olmak istiyoruz.

Karar vermenize yardımcı olmak için modellerimizi bazı özellikleriyle birlikte sunuyoruz:

ALHAMBRA

Alhambra çok ince ve yumuşak bir halıdır, jüt lifi örülerek birbirine dikilir. Doğal elyaf ile uzun örgü yapılarak kilimin boyutuna göre katlanarak birlikte dikilir. Farklı örgüleri birbirine bağlayan ipliği görebilirsiniz. En iyi halı olan bu halı, yatak odası gibi trafiğin az olduğu alanlar için önerilir. Tasarımı sayesinde oldukça dekoratiftir. Bir renk olmasını tercih ederseniz, Online mağazamızda nelere sahip olduğumuzu görebilirsiniz .

Kerala

Kerala modelinin kalın bir düğümü vardır, bu da onu çok dayanıklı kılar. Bununla birlikte, kalın ve çok sıkı bir düğüme sahip olduğundan, dokunuşa daha serttir. Daha fazla trafiğe sahip alanlar için önerilir. Oturma odaları ve oturma odaları için mükemmeldir.

PANAMA

Bu model de örgülüdür. Fotoğrafta görüldüğü gibi çift elyaf iplik oluşturularak çözgü ve atkı şeklinde örülür. Kalın ve oldukça dayanıklıdır. Oturma odaları gibi trafik alanları için tavsiye ediyoruz.

HESAP

Alhambra gibi, jüt de örülür, ancak kenarlara serilir ve bu şekilde birlikte dikilir. Bu sebeple oldukça kalındır. Daha sonra birleştirilen küçük kareler yapılarak yapılır. Kenar örgüleri yerinde olduğu için çok kalın ve dayanıklıdır. Oturma odaları ve geçiş yerleri için mükemmeldir. Ayrıca kare tasarımından dolayı çok dekoratiftir.

Bu jüt kilim Sumak tarzında düğümlenmiştir. Kalın değildir ancak kullanılan teknik sayesinde oldukça dayanıklı ve yumuşak bir halı olup elimizdeki en iyi ikinci jüt halıdır.

Seçim yaparken tasarımın yanı sıra halıyı koyacağımız yeri, geçişi çok olan bir yer olup olmadığını, çok dayanıklı olmasına ihtiyacımız varsa, eğer halıyı koyacağımız yeri de göz önünde bulundurmak önemlidir. Çıplak ayakla yürüdüğümüz odalar için geniş bir odaya koymak veya daha yumuşak hale getirmek istiyoruz.

Dikkate alınması gereken bir faktör, her modelin kalınlığının mevcut tüm boyutlarında aynı olmasıdır, küçük boyutlu bir halı, büyük bir oturma odası halısı kadar kalın olacaktır.

Taban ve üstüne kilim olarak koymak istersek jüt halının ince olması, kilimlerin üst üste binmesinin çok kalın olmaması ve takılıp düşmemesi için tavsiye edilir.

Jütün rengi parçadan parçaya değişir, doğal bir lif olduğundan aldığı güneşe, ekildiği bölgeye ve toplandığı zamana bağlıdır. Bu nedenle, iki parça her zaman aynı olmayacaktır. İşte manuel ve doğal malzeme kilimlerin cazibesi!

Bir sonraki fotoğrafta size farklı kalınlıkları gösteriyoruz. Yukarıdan aşağıya
inceden kalına 

Bu bilgilerin ihtiyaçlarınızı ve zevklerinizi göz önünde bulundurarak bu jüt halılardan birine karar vermenize yardımcı olacağını umuyoruz. Başka sorularınız varsa, bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir