Paz. Eki 17th, 2021

2022’de yayınlarınızı vurgulamak için Instagram’daki yazı tipi nasıl değiştirilir?

2021’de Instagram için en iyi uygulamaları içeren raporu ücretsiz olarak indirin.

Instagram, markalar tarafından en çok kullanılan sosyal ağlardan biridir. Ve  tüketicilerin en az% 62  bu sosyal ağda gördükten sonra bir marka veya ürün ilgilenen edildiğini beyan ederiz.

<< 2021’de Instagram için en iyi uygulamaları içeren raporu ücretsiz indirin >> 

Ürünlerinizin görselleri çok önemlidir, ancak tüketicilerinize nasıl daha fazlasını verebilirsiniz? En iyi seçeneklerden biri, Instagram’daki içeriğinizin tipografisini değiştirmektir.  İnstagram yazı tipi yazı stilleri tipleri yazi tipi 

Oldukça basit bir fikir gibi gelebilir, ancak görsel sonuçlar muhteşem. Instagram’ınızın yazı tipini nasıl değiştireceğinizi görün.

Instagram varsayılan olarak hangi yazı tipini kullanır?

Instagram oldukça basit ve işlevsel bir yazı tipi kullanır:  Helvetica . Dünyanın en ünlü yazı tiplerinden biridir. Tarafsızlığı, çok yönlülüğü ve yüksek oranda okunabilirliği ile karakterizedir. Instagram’ın kullanıcılarının düşüncelerini ve fikirlerini çerçevelemek için mesajın açık ve okunması kolay olmasını sağladığı için onu kullanmayı seçmesi şaşırtıcı değildir. 

Hikayeler açısından Instagram’ın daha fazla alternatifi var: klasik, modern, neon, daktilo ve cesur. Bu tip bir tipografi size yetmiyorsa özelleştirmek sandığınızdan daha kolay. 

Profilinizin veya Instagram gönderilerinizin tipografisini değiştirmenin faydası nedir?

Farklı yazı tiplerine sahip olan ve farklı göründüğü için dikkatinizi çeken başka Instagram profillerini mutlaka görmüşsünüzdür. Bunun nedeni, bir yazı tipinin markanız, kişiliğiniz ve hatta tarzınız hakkında çok şey anlatabilmesidir . Profiliniz veya Instagram’daki gönderileriniz için yazı tipini seçmek, onların orijinal görünmelerine ve kalabalıktan sıyrılmanıza yardımcı olacaktır.

Eşsiz ve seçkin bir görsel estetiğe sahip olmak, yaratıcılığınızı öne çıkarmak istiyorsanız kaçıramayacağınız bir avantajdır. Instagram’da tipografinin değişmesi, influencer’ların ve markaların sitelerine daha fazla trafik çekmek ve daha yüksek satışlar elde etmek için kullandıkları trendlerden biri. 

Artık Instagram’da yazı tipini değiştirmenin önemi hakkında daha fazla şey öğrendiğinize göre, bunu yapmanın zamanı geldi. İşte adımlar:

Instagram’da yazı tipi nasıl değiştirilir?

  1. Instagram için bir yazı tipi oluşturucu seçin.
  2. Kaynağı Instagram’dan kopyalayın.

1. Instagram için bir yazı tipi oluşturucu seçin 

Çok çeşitli kaynaklara sahip oldukları ziyaret edebileceğiniz birkaç site var. Bunlar bulabileceğiniz jeneratörlerden bazıları: 

  • Meta etiketleri
  • Instagram Yazı Tipleri
  • Insta Yazı Tipleri
  • LingoJam
  • Harfler ve yazı tipleri

Hepsi aynı işlevi görse de, Meta Etiketler kaynağın önizlemesine izin verir. Bu şekilde, belirli bir yazı tipinin görünüşünü beğenip beğenmediğinizi en baştan kontrol edebilirsiniz.

Değiştirmek istediğiniz metni yazın, araçlar size mevcut yazı tiplerinin bir listesini gösterecektir. En çok beğendiğinizi veya markanızın kişiliğine uygun olanı seçebilirsiniz. Seçtikten sonra, “Kopyala” seçeneğine tıklayın. 

2. Kaynağı Instagram’a kopyalayın 

Instagram hesabınıza gidin ve “Profili düzenle” seçeneğine gidin.

Kaynağı “Ad” bölümüne yapıştırın ve “Kabul Et / Gönder” e tıklayın. 

Profilinize geri dönün ve seçtiğiniz yazı tipinin beğeninize uygun olup olmadığını kontrol edin. Aksi takdirde, diğer seçenekleri deneyebilirsiniz. 

İçeriğinizin markanızın özünü gerçekten emdirmesi için Instagram yazı tiplerini kendi yararınıza kullanın. Instagram’daki profilinizin açıklamasının sizin ön yazınız olduğunu unutmayın: onu ziyaret eden kişi genel bir fikir verecektir ve bu da onları tüm yayınlarınızı incelemeye götürecektir. 

Kullanıcılar için daha çekici olma fırsatını bir kenara bırakmayın. Örneğin, insanların yapmasını istediğiniz bir eyleme dikkat çekmek için kalın yazı tipleri ekleyebilirsiniz: web sitenize tıklayın veya özel bir promosyonunuz olduğunu vurgulayın. 

Instagram, işletmenizi tanımlamanız için 150 karakter sağlar. Bu alanı akıllıca işgal edin ve bazı özel yazı tipleri ile tamamlayın. Kullanıcının okuması zor olabileceğinden, tüm metninizi başka bir yazı tipiyle yeniden yüklemekten kaçının. 

Instagram’daki gönderilerinizin yazı tipini değiştirmek için bir masaüstü yazı tipi uygulamasını da kullanabilirsiniz. İOS veya Android için birçok harika uygulama var. Hangisinin sizin için en iyisi olduğunu bilmiyorsanız endişelenmeyin, çünkü daha sonra sizin için birkaç öneride bulunacağız. ÜCRETSİZ RAPOR

2021 İçin İyi Instagram Uygulamaları

Rapora erişmek için bize biraz kendinizden bahsedin

Merhaba 👋 nasılsın?İsimsoyadlarıMerhaba null, e-posta adresiniz nedir?ETelefon numaran nedir?Telefon numarasıŞirketinizin adı ve web sitesi nedir?Şirketİnternet sitesiŞirkette kaç çalışan çalışıyor?1İndirmeye hazır

Instagram’a italik nasıl yazılır?

  1. Instagram Yazı Tipleri sitesine gidin.
  2. İstediğiniz metni italik yazın.
  3. Metni italik olarak Instagram’ınıza kopyalayın.

1. Instagram Yazı Tipleri sitesine girin

Instagram Yazı Tipleri  , başka bir ekstra uygulama indirmeye gerek kalmadan italik yazmanın mümkün olduğu Instagram yazı tiplerinin üreticisidir. Tek ihtiyacınız olan, kopyanın buraya dönüştürülmeye hazır olması. “İtalik, Kalın ve yeni yazı tipi” seçeneğini seçin.

2. İstediğiniz metni italik yazın

İtalik olarak dönüştürmek istediğiniz metni kutuya girin.

3. Metni italik olarak Instagram’ınıza kopyalayın

En çok beğendiğiniz yazı tipini seçin ve metne tıklayın; italik metin otomatik olarak panonuza kopyalanacaktır. 

Şimdi tek yapmanız gereken Instagram gönderinizi girmek ve oluşturduğunuz italik metni yapıştırmak. 

Artık Instagram yazı tiplerini kendi avantajınıza nasıl kullanacağınıza dair bir fikriniz olduğuna göre, özelleştirebileceğiniz bir öğe de Instagram Hikayeleri. Size nasıl başaracağınızı anlatıyoruz. 

Instagram Hikayelerinizin yazı tipi nasıl değiştirilir?

Birkaç basit adımı paylaşıyoruz: 

1. Instagram Hikayelerinde kaynakları değiştirmek için bir uygulama indirin 

Android veya iOS için, şu anda hikayelerinizi özelleştirmenize olanak tanıyan birçok seçenek var. Örneğimiz için Hype uygulamasını seçiyoruz.

2. Uygulamayı açın ve resminizi düzenleyin 

Uygulamayı mobil cihazınıza indirdikten sonra düzenlemek istediğiniz görseli seçin. Yalnızca çarpıcı bir arka plana sahip metin eklemek istiyorsanız, bu uygulamalar en çok beğendiğinizi seçmeniz için birçok seçeneğe sahiptir.

Tercih ettiğiniz arka planı veya resmi seçtiğinizde, metninizi eklemeniz yeterlidir. Uygulamaya bağlı olarak yazı tipini, metin geçişini, hızı, renkleri ve boyutu özelleştirebilirsiniz. İşiniz bittiğinde, eserinizi kaydedin. Uygulama size cihazınıza kaydetme, Instagram Hikayelerinde veya diğer sosyal ağlarda otomatik olarak paylaşma seçeneklerini sunacaktır. 

3. Yaratıcılığınızı Instagram Hikayelerine ekleyin

Uygulama sizi otomatik olarak yönlendirmiş veya cihazınıza kaydetmiş olsun, Instagram Stories’e yükleyin. Buraya, görselinizi daha çekici kılan bir bağlantı, anket, sayaç veya GIF gibi uygun görürseniz daha fazla öğe ekleyebilirsiniz. 

En çok ne tür bir uygulamayı severseniz sevin, hepsi size içeriğinizi özelleştirmenize yardımcı olacak Instagram için harika yazı tipi seçenekleri sunar. 

Instagram profilinizdeki yazı tipini değiştirmek için 9 uygulama

1.  Mojito  (Android)

Bu uygulama, Instagram Hikayenize istediğiniz özel dokunuşu vermek için 50’den fazla yazı tipine sahiptir. Ayrıca doku, boşluk ve hizalama ekleyebilirsiniz. 

2.  Aç  (Android)

Farklı yazı tiplerinin yanı sıra şablonlar, tasarımlar ve filtrelerle hikayeleri ve kolajları düzenlemek için favori uygulamalardan biri. 

3.  Heyecan Türü  (iOS)

İstediğiniz, seçtiğiniz yazı tipine bir animasyon dokunuşu vermekse, bu uygulama idealdir. 

4.  Word Swag  (Android ve iOS)

iOS ve Android için mevcut olan bu uygulama, mesajınız için mutlaka bir yazı tipi bulacağınız çok çeşitli bir yazı tipi kataloğu içerir. 

5.  Yazı Tipi Klavyesi  (Android)

Bu yazı tipi klavyesi, sonraki Instagram gönderilerinizden birinde orijinal bir yazı tipiyle metin yazmak için idealdir. Kurulumu çok basittir: sadece uygulamanın gösterdiği talimatları izleyin ve hepsi bu kadar. 

6.  Harika Yazı Tipleri  (Android)

Yayınlarınızda özel bir alanı öne çıkarmak istiyorsanız bu uygulama ile bunu çok kolay bir şekilde yapacaksınız. 60’tan fazla yazı tipi içerir ve her türlü sosyal platform ve cihazla uyumludur. Böylece orijinal mesajınızı görmeden kimse kalmayacak. 

7.  Yazı Tipi Değiştirici  (Android)

110’dan fazla yazı tipi ve 140 varsayılan metin ile Fonts Changer, markanızın favori uygulaması olacak. 

8.  Fontify  (Android)

İçeriğinizin kişiselleştirilmesi, Instagram’da kopyalayıp yapıştırmaktan yalnızca bir tık uzakta. Ayrıca uygulamadan çıkmanıza gerek kalmadan değişiklik yapma imkanı sunar. 

9.  FancyKey  (iOS)

İçeriğinizin kişiselleştirilmesini tamamlamak için 70’den fazla eğlenceli yazı tipi ve 3.200 emoji ve ifadeye sahiptir. Bu uygulama aynı zamanda gelişmiş bir otomatik düzeltme motoruna ve hiçbir ayrıntıyı kaçırmamanız için önerilere sahiptir. 

Instagram’da yazı tipi değiştirmeye 5 örnek

Fark ettiğiniz gibi Instagram’da yazı tipini değiştirmek bir şirketin yayınlarında büyük bir değişiklik yaratıyor. Aşağıda sizinle paylaştığımız hesaplar bunu biliyor ve çok iyi yapıyor. 

Bu, Instagram’daki metnin yazı tipini değiştirmek için çevrimiçi bir uygulamadır. En yaygın yazı tipi stilleri vardır: Anahat / Küçük Büyük Harfler / Kabarcık Metin / Kare Metin / Kalın / Eski İngilizce Metin / İtalik / Geriye Dönük Metin / Üstü çizili / Görünmez Mürekkep / Bir Şey Tüm stiller sosyal ağlarda veya sohbette sınırsız olarak kullanılabilir. Sonuçlar, Windows Not Defteri’ndeki metin gibi unicode olan düz metindir.

Metni ilk kutuya girin, metin oluşturucu metni gerçek zamanlı olarak birçok stile dönüştürecektir. Daha sonra Instagram, Twitter veya Facebook’a kopyalayıp yapıştırabilirsiniz. Bu yazı tipleri Slayt Gösterisi, Başlık ve Yorumda kullanılabilir. Daha süslü metin stillerine sahip olmak istiyorsanız, bazı emoji veya Unicode sembollerini karıştırmayı deneyin. https://fossbytes.com/tools/es/font-generator

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir