Cts. Eki 23rd, 2021

E-posta, facebook veya telefon olmadan instagram hesabı nasıl kurtarılır

E-posta veya telefon olmadan bir Instagram hesabı nasıl kurtarılır? Bu çok sık sorulan bir sorudur, çünkü çoğu durumda Instagram hesabımız otomatik olarak başlar ve bir noktada oturum kapanırsa, şifreye asla ihtiyacımız olmadığı ve tamamen unuttuğumuz için bir sorun yaşarız. Endişelenmeyin, yine de, bu sorun için çözümler var, okumaya devam edin ve nasıl iyileştiğini öğrenin.

 • Bölüm 1: instagram hesabını instagramdan kurtar
 • Bölüm 2: instagram hesabını üçüncü taraf yazılımlarla kurtarın

Bölüm 1: instagramdan yardım alarak instagram hesabını e-posta, FaceBook veya telefon olmadan kurtarın

Peki, e-posta veya telefon olmadan Instagram şifresi nasıl kurtarılır? Facebook, e-posta veya telefonunuz yoksa Instagram’dan yardım alma seçeneğini kullanabilirsiniz. Bu ek Instagram yardımının Android ve iOS cihazlarda nasıl çalıştığını görelim.

iOS cihazlarda

Uygulamayı açmanız ve ardından “Şifrenizi mi unuttunuz?” seçeneğine dokunmanız yeterlidir, Şimdi ekranın alt kısmındaki “Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var?” seçeneğine dokunmanız gerekir. ve sadece ekrandaki talimatları izleyin.

SMS ile

Başka bir hızlı yol da şifrenizi bir SMS ile kurtarmaktır. Bu seçeneğin iOS cihazlarda çalışmadığını bilmelisiniz yani eğer bir Android cihazınız varsa bu Instagram şifre kurtarma seçeneğini SMS ile deneyebilirsiniz.

 • Öncelikle Instagram uygulamanızı açmalı ve hemen “Giriş bilgilerinizi mi unuttunuz?” seçeneğine tıklamalısınız.
 • Şimdi kullanıcı adınızı girmeniz ve ardından “İleri” düğmesine dokunmanız ve “SMS Gönder” seçeneğini seçmeniz yeterlidir.
 • “SMS Gönder”e tıkladığınızda, hesabınıza bağlı numaranın bulunduğu cep telefonuna bir SMS alacaksınız. Şimdi, SMS’in hesabınıza yeniden erişmenizi söylediği talimatları izlemeniz yeterlidir.

Bölüm 2: Üçüncü taraf yazılımla posta veya FaceBbook veya telefon olmadan instagram hesabını kurtarın

Bazen çözümü e-posta veya telefon olmadan Instagram şifresi nasıl kurtarılır? Cihazınızın şifrelerini kontrol edebilen bir yazılım kullanmak olabilir, doğru, riskli görünüyor ama burada size en güvenli yazılımları göstereceğim. Sadece dikkat etmeniz ve hangisinin sizin için en uygun olduğunu görmeniz gerekiyor.

1. Tenorshare 4uKey – Şifre yöneticisi ile instagram hesabını e-posta veya telefon olmadan kurtarın

Tenorshare 4uKey – Şifre yöneticisi , listedeki en güçlü ve güvenli yazılımdır, bu yazılımla sadece Instagram’ın şifresini değil, aynı zamanda Facebook, e-posta hesapları, Apple hesabı vb. Başarıyla kullanmak için aşağıdaki adımları izleyin.

 • Önce uygulamayı indirin, ardından Mac’inizde veya PC’nizde başlatmanız ve cihazınızı bağlamanız gerekir.
 • Yazılımın size cihazda saklanan tüm şifreleri göstermesi için “Analiz başlat” üzerine tıklayın.
 • Şimdi saklanan hesapları ve şifreleri alacaksınız. Uygulamalardan, postadan, kredi kartından vb. olabilir. Aşağıda gösterildiği gibi.
 • Şimdi bunları PC’nize .CSV formatında kaydetmek istiyorsanız, “Dışa Aktar” düğmesini tıklamanız gerekir.

Gördüğünüz gibi, kullanımı oldukça kolay ve güvenlidir. Bu yazılımı en rahat ve güvenli olduğu için tavsiye ediyorum, bilgileriniz hiçbir zaman çalınmayacak.

2. LastPass ile instagram hesabımı e-posta veya telefon olmadan kurtarın

LastPass bir şifre yöneticisidir, şifreyi yalnızca bir kez kaydetmeniz yeterlidir ve ister mobil ister bilgisayar olsun, herhangi bir cihazınızda kullanabilirsiniz. Lastpass bir tarayıcı uzantısına ve mobil uygulamaya sahiptir. Ardından, nasıl kullanılacağını göstereceğim:

 • Uzantıyı yükleyin veya iOS veya Android için uygulamayı indirin ve ardından bir hesap oluşturun.
 • Hesabınızı aldıktan sonra giriş yapıyorsunuz ve Instagram şifrenizi sadece bir kez kaydetmeniz gerekiyor ve Instagram Uygulamasına her girmeye çalıştığınızda LastPass size hatırlatacak.

3. 1Password ile e-posta veya cep telefonu olmadan instagramı kurtarın

1Password , kullanmanız gereken diğer şifre yöneticisidir, bunun gibi bir şifre yöneticisinin ve bir öncekinin şifreleri kurtarmanıza izin vermediği, ancak bunları kaydetmenize ve hatırlamanıza gerek kalmadan otomatik olarak tüm hesaplarınızda oturum açmanıza izin verdiği açıktır. her Uygulamanın şifresi (yalnızca şifre yöneticisinin şifresini kaydetmeniz gerekir). Ardından, bunun nasıl çalıştığını size göstereceğim.

 • Önce 1Password uygulamasını indirin veya uzantıyı bilgisayarınıza yükleyin ve ardından “ana anahtar” ile bir hesap oluşturun.
 • Artık tek yapmanız gereken Instagram dahil en sevdiğiniz uygulamaların şifrelerini 1Password’e kaydetmek. Kaydettikten sonra, 1Password oturumunuz her oturum açmanız gerektiğinde otomatik olarak başlayacaktır.

4. Dashlane ile e-posta, telefon veya facebook olmadan bir instagram hesabını kurtarın

Bu, kullanımı oldukça basit olan başka bir şifre yöneticisi ve yöneticisi uygulamasıdır. Dashlane’i kullanmak için web sitelerine gitmeniz ve uygulamayı indirmeniz yeterlidir . Sahip olduğunuzda, hesabı oluşturuyorsunuz ve her gün kullandığınız ve asla unutmak istemediğiniz uygulamaların şifrelerini koymaya başlıyorsunuz.

5. Keeper ile e-posta veya telefon olmadan bir instagram hesabı girin

Bu başka bir uygulama, masaüstü uygulaması, tarayıcı uzantısı ve mobil uygulama olarak çalışan başka bir şifre yöneticisidir. Keeper oldukça iyi bilinir ve güvenlidir, yalnızca dünya çapındaki büyük şirketler için planlar ve güvenlik sunmakla kalmaz, aynı zamanda Instagram şifrenizi kaydetmek için ücretsiz olarak kullanabilir ve bir daha asla kaybetmek veya hatırlamak zorunda kalmazsınız.

 • Uygulamayı önce keeper’ın resmi web sitesinden indirmelisiniz, indirdikten sonra Keeper hesabınızı oluşturmalısınız.
 • Artık tek yapmanız gereken Instagram dahil unutmak istemediğiniz uygulamaların şifrelerini kaydetmek.

çözüm

Artık “e-posta veya telefon olmadan Instagram hesabı nasıl kurtarılır” çözümünün bir şifre yöneticisine sahip olmanın ve şifreleri önceden kaydetmenin iyi olduğunu biliyorsunuz, böylece onları asla unutmayacaksınız. Öte yandan, şifrenizi kurtarmak istiyorsanız ve bir yöneticiniz yoksa Tenorshare 4uKey – Şifre yöneticisi kullanmanızı öneririm. Bu uygulama oldukça güçlüdür ve cihazınızın şifrelerini sorunsuz bir şekilde kurtarır.

Instagram’da şifrenizi nasıl kurtarırsınız?

Instagram hesapları için güvenlik ve kurtarma sorunları hakkında web üzerinden çok sayıda soru alıyoruz Instagram’daki varlığınızı koruyabilmek için en önemli adımları burada özetliyoruz.

Ya yeni bir cep telefonu satın aldığınız için ya da uygulamayı güncellediğiniz için , ana hesabınız ve diğer aktif profilleriniz için yeni bir oturum başlatmanız istenebilir. Bir cihazda aynı anda 5 farklı profile sahip olabileceğinizi unutmayın.

Daha büyük bir sorun, Instagram profilinizin çalınmış veya kimliğine bürünülmüş olabilir ve orijinal hesabınızı kurtarmanız gerekebilir. İşte size çözümü sunuyoruz.

Her durumda, hem mobil yazılımınızı hem de uygulamalarını en son güncellemelerle her zaman güncel tutmanızı öneririz .

Şifrenizi nasıl sıfırlarsınız?

.

Instagram hesabınızda şifre değişikliği

Parolanızı sıfırlamak veya güncellemek çok önemlidir. Periyodik olarak yapın.

.

Instagram’da şifrenizi kurtarmanın üç farklı yöntemi vardır :

 1. Kullanıcı adınız veya e-posta adresiniz.
 2. Telefonunuza bir SMS.
 3. Facebook hesabınız.

1. Kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi kullanın.

.

Giriş yapmadan Instagram’ı açın ve Parolanızı mı unuttunuz?  (iOS’ta) o  Giriş bilgilerinizi mi unuttunuz?  (Android’de).

Kullanıcı adı üzerine tıklayın ve hesabınızı oluşturmak için kullanıcı adınızı veya e-postanızı yazın . Bunlardan herhangi birini hatırlamıyorsanız, daha sonra belirteceğimiz başka bir yardım yöntemini kullanmanız gerekecektir.

Ardından,  Erişim bağlantısını gönder’e tıklayın ve şifrenizi değiştirmek için bir bağlantı içeren bir e-posta alacaksınız . Bu bağlantıya tıklayın, yeni bir şifre girin ve değişikliklerinizi kaydedin. Instagram’a bir sonraki girişinizde, yeni şifre ile giriş yaptığınızdan emin olun.

.

2. Instagram şifrenizi bir SMS ile geri yükleyin (yalnızca Android).

.

Android’de şifrenizi SMS yoluyla sıfırlama seçeneğiniz vardır. Instagram’ı açın ve Giriş bilgilerinizi mi unuttunuz? Kullanıcı adınızı girin, İleri düğmesine dokunun   ve SMS Gönder seçeneğini seçin  .

Daha sonra hesabınızı oluşturan telefon numarasına bir SMS gelecek ve şifrenizi sıfırlamak için mesajdaki talimatları takip edeceksiniz . Lütfen bu seçeneğin iOS cihazlarda mevcut olmadığını unutmayın.

.

3. Facebook üzerinden Instagram şifrenizi kurtarın.

.

Instagram, ana uygulama olan Facebook kimlik bilgilerinizi kullanarak hesabınıza erişmenizi sağlar.

Instagram giriş ekranında, Giriş bilgilerinizi mi unuttunuz?  (Android’de) u  Parolanızı mı unuttunuz?  (iOS’ta). Ekranın alt kısmında, Facebook ile giriş yap’a dokunun  . iOS’ta bu seçenek ilk oturum açma ekranında da mevcuttur.

Instagram, Facebook hesabınızla giriş yapmak için izninizi istediğinde Devam’a dokunun .

Instagram’da şifrenizi veya hesabınızı kurtarmaya yardımcı olun

Hala başlatma sorunları mı yaşıyorsunuz? Oturum açmak için ek yardım alın.

.

Android’de:

E-posta adresinizi, Facebook hesabınızı hatırlayamadığınız veya telefon numaranızı değiştirdiğiniz için şifrenizi sıfırlamada sorun yaşıyorsanız, Instagram ek yardım sunar.

Instagram uygulamasını açın,  kullanıcı adınızı girin ve Yardım al’a dokunun . İleri düğmesine basın,  Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var? seçeneğini seçin.  ve talimatları izleyin.

.

iOS’ta:

Instagram uygulamasını açın ve hemen  Parolanızı mı unuttunuz? :

Sayfanın alt kısmında  Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var?  ve ekranda görünen talimatları izleyin.

E-posta olmadan bir Instagram hesabı nasıl kurtarılır?

.

Instagram kullanıcı adınız elinizin altında olduğunda, bilgisayarınızdan bu  hesap kurtarma sayfasına erişin  .

İçinde, kullanıcı adınızı girmeli ve Erişim bağlantısını gönder düğmesine tıklamalısınız  . Ardından, e-postanızda şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı alacaksınız. Bu bağlantıya tıklayın, yeni bir şifre belirleyin ve değişikliklerinizi kaydedin.

Çalınan Instagram hesabınızı nasıl kurtarırsınız?

.

Çalınan Instagram hesabınızı nasıl kurtarırsınız?

..

Hesap hırsızlığı tüm öfke.

Sen hiç Instagram dan çok mesaj almış olacak şifresini sıfırlamak zaman, bunu talep DEĞİLDİR var . Hesabınıza girmeye çalıştıkları için gerçek bir Instagram e-postası olabilir, ancak çoğu zaman hesap hırsızlığı girişimleridir .

Kimlik avı tekniğini kullanarak (çeşitli numaralar, logolar ve iletişim tarzıyla Instagram gibi davranarak) bilgisayar korsanları erişim verilerinizi çalmaya çalışır . Size gönderdikleri her şeye inanmaktan kaçının!

Bir aldatmacadan şüphelenirken, e-postalara yanıt verilmemesi veya e -posta veya SMS yoluyla sağlanan şüpheli e-postaların bağlantılarına tıklanmaması tavsiye edilir . Her zaman doğrudan uygulamaya gidin ve oradan veya resmi Instagram web sitesinden kimlik bilgilerinizi sıfırlayın .

.

Güncellenmiş hesap kurtarma yöntemi.

.

Uzun zaman önce, çalınan bir Instagram hesabının nasıl kurtarılacağı konusunda çok kapsamlı bir makale yayınladık ancak Instagram, süreci güncelliyor ve basitleştiriyor.

Tüm erişim verilerinize sahip olun (kullanıcı adı, e-posta, hesap oluşturma telefon numarası ve şifre).

.

En kolay yöntem şu adımları izlemek olacaktır:

.

 • Giriş ekranını size gösterdiği Instagram uygulamasını cep telefonunuzda açın.
 • Bir kez orada, “Daha fazla yardıma ihtiyacım var” seçeneğini seçin.
 • Enter orijinal e-posta hesabı ve açılan hangi ile ilişkili telefon numarasını .
 • Daha sonra hem e-postanıza hem de cep telefonunuza altı haneli özel bir kod alacaksınız .
 • Kodu eklemeniz gerekecek ve hesabınızı kurtarabileceksiniz.

.

Çalınan hesaplar için Instagram, profilinize yeniden erişim sağlamak için izlemeniz gereken adımları içeren çok ayrıntılı bir form sunar.

.

.

Hesabımı bir güvenlik koduyla kurtaramazsam ne yapmalıyım?

.

Hesabı şikayet edin!

.

Hesabınızı güvenlik koduyla kurtaramazsanız, Instagram uygulamasında saldırıya uğramış bir hesabı şikayet etmek için bir mesaj gönderin.

.

Android’de:

 1. Giriş ekranında tıklayın alın yardım  altında  , Oturum .
 2. Adınızı, e-posta veya telefon numarasını girin, ardından İleri . Kullanıcı adınızı bilmiyorsanız ne yapacağınız hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz .
 3. Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var?  ve ekrandaki talimatları izleyin.

.Göz! Yalnızca sizin erişebileceğiniz güvenli bir e-posta belirttiğinizden emin olun. 24 ila 72 saat içinde Instagram’dan atılacak sonraki adımları içeren bir e-posta alacaksınız ..

iOS’ta:

 1. Giriş ekranında, Şifrenizi mi unuttunuz?
 2. Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var? İleri  düğmesinin altında  ve ekrandaki talimatları izleyin.

.Göz! Yalnızca sizin erişebileceğiniz güvenli bir e-posta belirttiğinizden emin olun. 24 ila 72 saat içinde Instagram’dan atılacak sonraki adımları içeren bir e-posta alacaksınız .

Kimliginizi dogrulayin

.

İstek gönderildikten sonra, Instagram güvenlik ekibinden kimliğinizi doğrulayan otomatik bir yanıt e-postası alacaksınız . Birkaç ilginç ama etkili yol var.

.

 • Sağlayacakları bir kod yazacağınız bir kağıt parçası ile kendinizin bir fotoğrafını göndermeniz gerekecektir.
 • Sizden hesabı oluşturan e-posta adresini veya telefon numarasını ve ayrıca kayıt olurken kullandığınız cihazın türünü (iPhone, Android, iPad, vb.) isteyeceklerdir.
 • Ayrıca, hesabınızın devre dışı bırakıldığına dair bir bildirimden sonra, “recaptcha”ya ek olarak, sizden o anda, doğrudan uygulamada kaydedilen, başınızı farklı yönlerde hareket ettiren bir video-selfie isteyebilirler . O sırada hesabı kimin yönettiği önemli değil, sadece bir robot değil, bir insan olduğunuzu doğrulamak istiyorlar. Video-selfie doğrulandıktan sonra, kurtarma genellikle hemen gerçekleşir.

Bu bilgiler sağlandıktan sonra, gönderdiğiniz güvenli e-posta adresine hesabınızı kurtarmak için ayrıntılı talimatlar göndereceklerdir .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir