Cum. Eki 22nd, 2021

Bu harika numara sayesinde Google ile Huawei P40 Lite’ınız

Huawei P40 Lite belki bütün P40 ailesinin en dengeli üyesidir. 300 Euro’yu geçmeyen resmi bir fiyatı var ve dörtlü arka kamerası gibi ilginç özellikler sunuyor. Ancak, Google Hizmetleri ile gelmemek, onu zaten satın almış veya almayı planlayan birçok kullanıcıya neden olabilir. Bugün bu sorunu birkaç dakika içinde çözmenin ne kadar zor olmadığını göreceğiz.

Amerika Birleşik Devletleri’nden Huawei’ye olan sopa, mevcut durumla mümkünse daha da ağırlaşmaya devam ediyor. Geçen yıl P30 Lite için gördüğümüzden daha iyi bir fiyata piyasaya sürüldüğü için bir P40 Lite satın almak çok tatlı. Ancak, cep telefonu açıldığında, tüm kullanıcılar kendilerini Google’ın ve Google Play veya Google Haritalar gibi en önemli hizmetlerinin izi olmadan bulacaklar .

Google Play ve daha fazlasını yükleme adımları

Ancak bu yazıya bir Huawei P40 Lite sahibi olduğunuz için geldiyseniz ve bu durumdaysanız, bilmelisiniz ki beş dakika içinde büyük G’nin hizmetleri cep telefonunuza gelecek. Google Play yardımıyla yüklemek istediğiniz tüm uygulamaların yanı sıra. Çözüm yöntemlerin ilkinde paradoksal olarak basit bir uygulamada bulunur.

Bir uygulama indirin

Çözüm, mobil için bir eksiklik dedektörü olarak çalışan ve gerekirse Google Hizmetlerini ekleyerek tamir etmeyi başaran Chat Partner adlı bir uygulamada . İzlenecek adımlar son derece basit, çünkü yapmamız gereken ilk şey uygulamayı bu bağlantıdan indirmek . Ayarlar / Güvenlik’ten yapabileceğimiz bir şey olan harici kaynak yükleme izinlerini etkinleştirmiş olmanız gerekir.

İzinleri kabul et

Uygulama indirildikten sonra normal şekilde kurulumuna geçiyoruz. Şu anda, talep ettikleri tüm izinleri kabul etmemiz ve web’den dosya yüklemenin riskleri konusunda bizi uyaran bir mesajı okumamız gerekecek. Kurulduktan sonra Chat Partner’ı çalıştırıyoruz ve “Cihazı Algıla” yı tıklıyoruz . O sırada uygulama, cep telefonumuzun bir analizini yapacaktır. Bittiğinde, Google Hizmetlerinin bulunmadığı konusunda bizi uyaracaktır.

Eksik olanı bul

Ardından, uygulama bize bu sorunu otomatik olarak düzeltme imkanı vereceği için bir sonraki adımı izlememiz gerekecek. Bunu yapmak için “Şimdi Onar” düğmesine tıklayın . Ardından , uygulamanın Google Hizmetlerinin kurulumuna erişebilmesi için bazı izinleri kabul etmemiz gerekecek . Şimdi, tamamlanması iki veya üç dakikadan fazla sürmemesi gereken, yüzdeli bir yükleme işlemi göreceğiz.

Her şey hazır

Terminalde, Google hesabımızda her şeyin yolunda gittiğinin bir göstergesi olan giriş ekranını göreceğiz . Artık istediğimiz tüm uygulamaları indirmek için sadece hesabımıza girip zaten yüklü bulacağımız Google Play’e gitmemiz gerekecek.

İyi haber şu ki, herhangi bir GMS uygulamasına sahip olmamak, bizi herhangi bir GMS uygulamasına sahip olmak zorunda bırakmıyor. Başka bir deyişle, Google Filmler, Google Müzik veya Google Kitaplar gibi muhtemelen asla kullanmayacağımız Google uygulamalarından kurtulabileceğimiz için sıfırdan başlamak biraz faydalıdır . Ancak artık Google Haritalar, WhatsApp ve Android marketteki tüm uygulamaları yeniden yükleyebiliriz.

Sizin için işe yaramadıysa alternatif yöntem

Teknolojide değişiklikler sabittir ve bu makaleye aylar sonra ulaşırsanız, ilk seçeneğin çalışmayı durdurduğunu veya istenen sonucu vermediğini göreceksiniz. Bu nedenle, Huawei P40 Lite cihazınıza Google hizmetlerini de hızlı ve kolay bir şekilde yüklemenizi sağlayan başka bir alternatif sunuyoruz, ancak bunun için hata yapmamak için süreçte titiz olmamız gerekecek.

Kullanacağımız işlem, mümkün olan en iyi sonucu elde etmek için hizmetlerin tüm kurulum işlemlerini otomatikleştirmeyi başaran Googlefier olarak bilinir . Bu şekilde, Google hizmetlerinin kurulumu hızlı düğmeler aracılığıyla tamamlanacağından, süreçte olası hataları ve hataları kaydediyoruz.

İlk şey EMUI sürümünü indirmektir.

Ne kadar çelişkili olursa olsun, bir adım geri gitmemiz ve sonra iki adım ileri gitmemiz gerekiyor. Bunu gerçeğe dönüştürmek için, Googlefier’ı kullanmamıza izin veren belirli sürüme sahip dosyayı indirmemiz gerekiyor, bu durumda bir sonraki XDA gönderisinde parmaklarımızın ucunda buluyoruz .

Şimdi HiSuite’i bilgisayara ve EMUI’nin önceki sürümüyle dosyayı seçebileceğimiz HiSuite Proxy aracına yükleme zamanı. İşlem tamamlandıktan sonra Kurulum’a dokunmanız yeterlidir ve HiSuite’i açmaya devam ediyoruz. Şimdi yapacağımız şey, terminali bilgisayara USB üzerinden kesmek ve onu güncelleme seçeneğini tanıyacak, ancak göreceğimiz gibi EMUI 10’a doğru yapacak.

Cep telefonumuzun eskimesi tamamlandıktan sonra, herhangi bir güncelleme uygulamamak önemlidir , aksi takdirde Google hizmetlerine erişim adımlarını takip edemeyiz.

Googlefier bizim için her şeyi yapar

EMUI 10’a girdikten sonra, sadece eksik olduğumuz ve işlemi tamamlamak için oyun verecek olan Googlefier uygulamasını indirmemiz gerekecek. Bu durumda bizim için herhangi bir komplikasyon olmamasına rağmen, internette bulabileceğimiz diğerleriyle aynı şekilde tekrarlanan bir yöntem.

Yükleme işlemini tamamladıktan sonra cep telefonumuzda yeni simgeler göreceğiz. Bunlardan biri Googlefier ve bize erişim sağlayan sorumlu olan başka LZPlay denilen mevcut Google ile yedekleme bizim akıllı telefon üzerinde hizmetlerinin keyfini sağlayacak.

Hata yapmamak için endikasyonlar

Her şey nispeten basit görünse de, özellikle bulutta bulunan hizmetlere, kayıtlı öğelere ve hatta dosyalara erişmek için Google hesabımızı ekleme zamanı geldiğinde, bazı çok önemli noktaları gözden kaçırmamalıyız.

  1. Tüm servislerin kurulacağı yeşil oka dokunuyoruz.
  2. Google hesabını, bir hatanın ortaya çıkması durumunda gerektiği kadar ekliyoruz. Aynısını mobilde ikincil olarak sahip olmak istediğimiz hesaplar için de yapıyoruz.
  3. Bize görünen tüm izinleri hiçbirini atlamadan kabul ediyoruz.
  4. Tornavidalı araç, bazı cep telefonlarında GMS’nin yüklenmesinden sonra başarısız olan bildirimleri düzeltmek için tasarlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir