Hata D3 Samsung Çamaşır Makinesi


Çamaşır makinenizin hata kodlarını kontrol edin

Çamaşır makineniz çalışmıyorsa ekranda bir hata kodu görebilirsiniz. Aşağıdaki kodları ve talimatları kontrol edin ve verilen önerileri deneyin. Ekranda herhangi bir kod görünmeye devam ederse, daha fazla yardım için lütfen bir Samsung Yetkili Servis Merkezi ile iletişime geçin.


Hata kodu nedir?

Yıkayıcı, yıkayıcınızda neler olduğunu anlamanıza yardımcı olabilecek hata kodları görüntüler. Bu nedenle, çamaşır makinesi çalışmıyorsa, lütfen önce kontrol panelini kontrol edin. Çoğu durumda, mekanik bir sorun değildir.

Sık görüntülenen hata kodları

         4C, 4E, E1                                            Su temin edilmiyor.-Su musluklarının açık olduğundan emin olun.-Su hortumlarının tıkalı olmadığından emin olun.-Su musluklarının donmadığından emin olun.-Çamaşır makinesinin yeterli su basıncıyla çalıştığından emin olun.-Soğuk su musluğu ile sıcak su musluğunun doğru şekilde bağlandığından emin olunuz.-Tıkanmış olabileceğinden ağ filtreyi temizleyin.-Hata kodları göründükten sonra tüm düğmeler 3 dakika süreyle devre dışı kalacaktır.
5C, 5ESu akmıyor.– Tahliye hortumunun donmadığından veya tıkanmadığından emin olun.-Bağlantı tipine bağlı olarak tahliye hortumunun doğru yerleştirildiğinden emin olun.-Tıkanmış olabileceğinden artık filtresini temizleyin.- Tahliye hortumunun tahliye sistemine kadar düz olduğundan emin olun.-Hata kodu kalırsa, bir müşteri hizmetleri merkeziyle iletişime geçin.
AD, ADKapı açıkken çamaşır makinesinin çalışması.-Kapının düzgün kapatıldığından emin olun.-Giysilerin kapıya sıkışmadığından emin olun.
  OC, OE, OF                                       Su taştı.– Döndükten sonra yeniden başlatın.-Ekranda hata kodu kalırsa, bir Samsung Yetkili Servis Merkezi ile iletişime geçin.
Ub, ABSantrifüj değil.-Giysilerin iyi yerleştirildiğinden emin olun.-Çamaşır makinesinin düz ve sabit bir yüzeyde olduğundan emin olun.-Yükü yeniden dağıtır. Hata D3 Samsung Çamaşır Makinesi
AC, AEAna kart ve alt PBA’lar arasındaki iletişimi kontrol edin.– Ekipmanı kapatın ve döngüyü yeniden başlatın.-Hata kodu kalırsa, bir Samsung Yetkili Servis Merkezi ile iletişime geçin.
                                  ddc, ddc                                                                        Ekleme Kapısı Başlat/Duraklat’a (Başlamak için Basılı Tut) basılmadan açıldı.Bu mesaj, Başlat/Duraklat’a (Başlamak için Basılı Tut) basmadan Ekle Kapısını açtığınızda görünür. Bu olursa, aşağıdakilerden birini yapın:- Düzgün kapatmak için Kapı Ekle tuşuna basın. Ardından Başlat/Duraklat tuşunu basılı tutun (Başlamak için uzun basın) ve tekrar deneyin.-Giysi eklemek için Ekle Kapısını açın ve eksik kıyafetleri ekleyin. Ekleme Kapısını düzgün bir şekilde kapatın. Ardından , çalışmaya devam etmek için Başlat/Duraklat tuşuna basın ve basılı tutun (Başlamak için uzun basın)

“Hata D3 Samsung Çamaşır Makinesi” için bir cevap

  1. […] Ancak çözümlerden bahsetmeden önce , Samsung çamaşır makinesinde 3e hatası ne anlama geliyor? Başta kısaca söyledik ama şimdi daha detaylı anlatalım. Samsung çamaşır makinesindeki 3E hata kodu, motorda veya çalışmasını kontrol eden sensörler ve elektronik kartlardan birinde bir arıza meydana geldiği anlamına gelir. Hata D3 Samsung Çamaşır Makinesi […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.