Cts. Eki 23rd, 2021

Doğru Kaykay dingili Seçmek

Kaykay dingili, kaykayın alt tarafına monte edilen ve kaykay tekerleklerinizi ve yataklarınızı güverteye güvenli bir şekilde bağlı tutan metal T şeklindeki parçalardır. Kendi kaykayınızı yaratmanın önemli bir bileşenidirler ve özel tamamlamanızı sürme şeklinizi etkileyebilirler.

Kaykay dingili birkaç farklı parçadan oluşur: akslar, askılar, kilit pimleri ve burçlar. Tüm bu parçalar kaykayınızın performansını etkiler ve seçtiğiniz veya kaykayınıza uygun olan kaykay kamyonlarının türü ve boyutu doğrudan dengenizi etkiler. Doğru kaykay kamyonlarını seçmek ve bakımını yapmak, tekerlekleriniz tahtaya sürtündüğünde ve bir hile veya dönüş sırasında çarpma anında durmanıza neden olduğunda meydana gelen tekerlek ısırmasından kaçınmanın anahtarıdır.

dingili, tahtanızda daha dar dönüşler veya hileler yapmak için kolayca ayarlanabilir, ancak kolay dönüş için daha yumuşak burçları veya sert dönüş için sert burçları da seçebilirsiniz. Kamyonlarınızı ne kadar gevşek veya sıkı tuttuğunuz, gerçekte nasıl kaymayı tercih ettiğinize bağlıdır, ancak her şey doğru kamyonları seçmek ve tarzınıza uygun kaykay türünü oluşturmakla başlar.

Warehouse Skateboards, birçok boyut ve renkte kaykay dingili taşır ve kişisel zevkinize uygun çok çeşitli markalara sahibiz.


Kaykay dingili özellikleri

Kaykay dingili birkaç ana bileşenden oluşur:

Aks Aks
, askıdan geçen ve tekerleklere bağlanan uzun pimdir. En iyi uyum için, aksınızın uçları kaykayınızın kenarlarına hizalanmalıdır (veya yakın gelmelidir). Farklı markalar, aks genişliğini ölçmek için farklı ölçekler kullanır, ancak genellikle milimetre veya inç cinsinden ölçümlere bağlı kalır.
Tüm aks somunları 3/8 inçlik bir anahtar soketi gerektirir.

Askı Askı
, kaykay dingili en büyük parçası olan ve içinden geçen dingili destekleyen üçgen metal parçadır.

Kingpin Kingpin
, burçların içine oturan ve paten dingili parçalarını bir arada tutan büyük cıvatadır. Son zamanlarda, içi boş mafsallar (ve akslar) daha hafif oldukları, ancak güç veya dayanıklılıktan ödün vermedikleri için yükselişe geçti. Çoğunlukla burçlara uygulanan toplam basınç miktarını kontrol ettiği için, sağlam kilit pimlerinin bile kırılabileceğini unutmayın. Sağlam veya içi boş bir kilit pimi arasında karar verirken, daha hafif bir seçeneğe mi ihtiyacınız olduğunu, yoksa daha sıkı basınç ayarlarında ve daha fazla etki gerektiren hilelerle daha uzun süre dayanacak bir seçeneğe mi ihtiyacınız olduğunu değerlendirin. Yeni başlayanlar için kaykay önerileri
Tüm mafsallı somunlar, 9/16 inçlik bir anahtar soketi gerektirir.

Burçlar Burçlar
, tahtanın düzgün bir şekilde dönmesini ve dönmesini sağlamak için mafsal piminin etrafına takılan yumuşak üretan halkalardır.

Malzemeler
Kaykay dingili için alışveriş yaparken genel olarak alüminyum hangarlar ve çelik akslar bulmayı bekleyebilirsiniz. Yine de birkaç seçenek daha var: titanyum ve hatta fırçalanmış çelik gibi. Genel olarak, satın aldığınız şey, genellikle kaykayınızı nasıl sürdüğünüze bağlıdır. Baskı altında kalabilecek kamyonlara ihtiyaç duyan hevesli bir patenci olduğunuzu biliyorsanız, kaykayınızı monte ederken daha ağır metalleri tercih edin.


En Çok Satan dingil

Depo Kaykayları Standart Cilalı Kaykay dingili- 5.25″ Askı 8.0″ AksMSRP $25.99
$19.99 SatışDepo Kaykayları Standart Cilalı Kaykay dingili- 5.75″ Askı 8.5″ AksMSRP $24.99
$19.99 SatışDepo Kaykayları Standart Cilalı Kaykay dingili – 5.0″ Askı 7.75″ DingilMSRP $26.99
$19.99 SatışBağımsız Aşama 11 – 139mm Standart Gümüş Kaykay dingili – 5.39″ Askı 8.0″ AksMSRP $47.90
$39.99 Satış


Doğru kaykay dingili boyutunu seçme

dingili boyutu, aks genişliği veya askı genişliği ile ölçülür. Askı ve aksın genişliği, tekerleklerinizin ne kadar uzakta olduğunu belirler. Farklı kamyon genişlikleri belirli sürüş stilleri için daha uygun olduğundan, kamyonlarınızın genişliği tahtanızın performansını etkileyecektir. En yaygın kurulum, kamyon aksının güvertenizle yaklaşık olarak aynı genişlikte olmasıdır – bu kurulum en fazla dengeyi sunar. Genel olarak konuşursak, tahtanın genişliğinin 1/4″ genişliğinden daha büyük veya daha az olan bir aks ile gidin.

6″-7,25″ kamyon aksı – 6,5″ ila 7,25″ kaykay güverteleri
7,5″ kamyon aksı – 7,25 ila 7,5″ kaykay güverteleri
7,75″ kamyon aksı – 7,5″ ila 8″ kaykay güverteleri
8,0″ kamyon aksı – 8″ ila 8,5″ kaykay güverteleri
8,5″ kamyon aksı – 8,5″ ila 9″ kaykay platformları
9,0″ kamyon aksı – 9″ ila 10″ kaykay platformları
10,0″ kamyon aksı – 10″ genişliğinde ve üzeri kaykay platformları

Bir kaykay dingili profili seçme

Askı ile paten güvertesinin altı arasındaki mesafe,dingili profili olarak bilinir. Genellikle orta boy kamyonlar çoğu kaykaycıya uygundur, ancak paten tarzına bağlı olarak yüksek veya alçak kamyonlar için ikame edilebilirler.

Düşük: Küçük tekerlekler için tasarlanan alçak dingili, çevirme hileleri gibi belirli hareketler için ekstra denge sağlar. Alçak kamyonlar için 50-53 mm tekerlek boyutu öneririz.

Orta: Orta seviye dingili, park veya sokak kaykayları için sağlam seçeneklerdir. Orta seviye kamyonlar için 53-56mm tekerlek boyutunu öneriyoruz. Kaykay ve elektrikli kaykay tavsiye

Yüksek: Büyük tekerlekler için ideal olan yüksek dingili sokakları oymak ve gezinmek için yapılmıştır ve bir longboard veya kruvazör için iyi çalışır. Yüksek kamyonlar için 56mm+ tekerlek boyutunu öneriyoruz.


Eski dingili

Sonunda, son birkaç yıldır garajınızda duran o eski tahtayı tamir edip cilalayacak vaktiniz var mı? Doğru yere geldiniz.

Bu endüstriyle ilgili en havalı şeylerden biri, üreticilerin sürekli olarak farklı paten stillerine ve püf noktalarına uyarlanabilecek iyileştirmeler ve değişiklikler yapıyor olmasıdır. Bu nedenle, eski bir kaykay güvertesini incelerseniz, bugünkü taban plakasının güvertenizin montaj delikleri için biraz fazla kısa olduğunu fark edebilirsiniz. Bunun nedeni, bugün paten yaptığımız modern deseni (42mm x 55mm) benimsemeden önce, dingili daha uzun bir taban plakasına (42mm x 65mm) sahip olmasıydı. Bu, somun ve cıvatalara daha kolay erişim sağladı. Patenciler burun ve kuyruk kaydırma yapmaya çalışırken daha uzun taban plakası genellikle takılırdı, bu nedenle üreticiler taban plakasını kısaltarak yanıt verdi. Bu, tahmin ettiğiniz gibi daha kısa bir delik düzeniyle sonuçlandı.

Piyasadaki dingili çoğu eski delik düzenine uymasa da, en iyi seçeneğiniz Tracker ve Independent (159s, 169s ve 215s) markalarını kontrol etmektir. Hem eski hem de yeni okul modeline uyacak 6 delikli taban plakaları sunarlar.

Kingpin ve burçlarınızın bakımı ve değiştirilmesiyle ilgili 101 için, Kaykay dingili Bakım Kılavuzumuza bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir