Cum. Eki 22nd, 2021

GRİ BİR KANEPE NASIL BİRLEŞTİRİLİR: DUVAR VE MİNDERLER İÇİN RENKLER

Duvarların ve minderlerin renklerini oturma odasında veya mevcut olduğu herhangi bir alanda gri bir kanepe ile birleştirmek gerçekten basittir. gri koltuk kırlent kombinleri , koltuk kırlent kombinleri , kırlent kombinleri , siyah beyaz kırlent kombinleri , mavi kırlent kombinleri , yastık kombinleri, Neyse ki nötr renklerin kralı griden bahsediyoruz.

Ancak, basit olmasına ve büyük beceriler gerektirmemesine rağmen, gri kanepeli oturma odalarının fotoğraflarını, fikirlerini ve ipuçlarını görmek gibisi yoktur , gri kanepemizin oturma odasında nasıl görüneceğine dair daha sadık bir fikir edinmek için. duvarlarda farklı renkler ve üzerinde minderler.

Bu yüzden makaleyi iki bölüme ayırdım, böylece doğrudan ilginizi çekene, tıklayarak veya istediğiniz buysa hepsini okuyabilirsiniz:

  • gri koltuk kırlent kombinleri
    Gri bir kanepede minderler nasıl birleştirilir

GRİ BİR KANEPE İLE DUVARLAR NASIL BOYANIR

boş . Duvarları gri bir kanepe ile boyamak için tüm renkler kullanılır, çünkü dediğim gibi, her şeyden önce beyaz olmak üzere başka herhangi bir rengi kabul eden nötr bir tondur.

Ve beyazın sadece gri ile birleştirilmesi güvenli değil, aynı zamanda oturma odasındaki mobilyalar, zemin, minderler, kilimler ve diğer dekoratif öğeler gibi diğer renklerle de güvenlidir.

Ancak endişelenmeyin, eğer beyaz çok yumuşak görünüyorsa, duvarları boyamak ve şu anda göreceğimiz gri bir kanepe ile birleştirmek için daha birçok renk var.

Not : Gri ne kadar koyu ve duvar rengi ne kadar açık olursa, iki ton arasında o kadar fazla kontrast olur ve o kadar çok öne çıkar.

Toprak tonları . Oturma odamızın duvarlarını gri kanepeye uyacak şekilde boyayabileceğimiz bir başka renk de çok yumuşak bir toprak tonudur, çünkü kanepe ile birleştirmenin yanı sıra dekorasyonun geri kalanına da eşlik ederler. Jotun’un Yumuşak Dokunuşu.

Bu arada, daha sonra gri bir kanepede minderleri birleştirmek için fotoğraflar ve fikirler görsek de, duvarların renklerine ek olarak gördüğümüz bu fotoğraflara zaten bakıyorsanız zarar vermez. fikir edinmek.

Başka bir renge geçelim.

Çok yumuşak toprak tonu hala çok zayıf görünüyorsa, orta toprak tonları, bu çizgilerin üstünde gördüğümüz gibi, bir malzemesi olan ahşap gibi diğer renklerle mükemmel bir şekilde bir araya gelmenin yanı sıra, gri bir kanepe ile de çok iyi çalışır. her zaman bir evde çok. Resimde gördüğümüz bu, Bruguer’in 2019 için yeni rengi Baharatlı Bal.

Hala o toprak tonlarını çok mu yumuşak buluyorsun? Tamam, tonunu biraz daha yükseltelim, bu da geçerli ve gri ile çok iyi birleşiyor. gri koltuk kırlent kombinleri , koltuk kırlent kombinleri , kırlent kombinleri , siyah beyaz kırlent kombinleri , mavi kırlent kombinleri , yastık kombinleri,

Düşük, orta veya yüksek toprak tonları, gri veya beyazın eksik olduğu sıcaklığı ekledikleri için oturma odasının duvarlarını gri bir kanepe ile boyamak için iyi bir seçimdir.

Daha fazla renk görelim. En kullanışlı mutfak perdeleri nasıl seçilir

bej . Eh, bejinin yanı sıra kırmızının kanepenin kömür grisi ile nasıl birleştiğini de görebiliriz.

Doğal olarak kırmızı, kanepe ile değil, oturma odasının dekorasyonunu oluşturan diğer unsurlarla birleştirirken zaten daha dikkatli ve dikkatli olmamız gereken bir tondur.

Mavi orta tonlar . Yumuşak mavi renkler sadece kanepenin grisiyle eşleşmekle kalmaz, orta-yüksek tonlar da iyi sonuç verir. Zarif bir şekilde, daha “yetişkin” bir alan yaratmak.

Koyu mavi . Blues ile bitirmek için, burada çok genç ve modern bir lacivertin, kanepenin mavimsi grisiyle nasıl mükemmel bir şekilde birleştiğini görebiliriz.

gri . Tahmin edebileceğiniz gibi, duvarlardaki veya başka herhangi bir yüzeydeki gri tonları da gri bir kanepe ile mükemmel uyum sağlar.

Bu nedenle, şimdi göreceğimiz gibi, gri bir kanepeniz varsa ve duvarları gri tonlarda boyamak istiyorsanız, güvendesiniz. Yumuşak, orta veya yüksek tonlar olsun.

siyah . Doğal olarak siyahla da griyi birleştirmek zorunda kaldım ve oturma odamızın duvarlarını, istediğimiz zaman gri kanepeyle birleştirmek için siyaha boyayabiliriz veya daha doğrusu, aydınlatma, alan ve diğer öğelerin bize izin verdiği her zaman. duvarlara siyah ekleyin.

İpucu : Hem gri hem de siyah tonlar, tüm gri kanepelerle çok iyi bir şekilde kombinlenseler de, hepsinde nüans olmadığı için birlikte soğuk bir alan yaratırlar. Bu nedenle, örneğin ahşap gibi sıcak malzemeler veya örneğin toprak tonları gibi başka bir sıcak renk eklenmesi tavsiye edilir.

kırmızı . Kırmızı, gri ile en iyi birleşen renklerden biridir ve gri ile birleşen renkleri gördüğümüz bu yazımızda zaten görebildik .

Normalde olduğu gibi, duvarları gri kanepe ile birleştirmekten korkmadan kırmızıya boyayabilsek de, kırmızı çok etkileyici bir renk olduğundan ve iyi bir şekilde kombinlenmesi gerektiğinden oturma odasındaki diğer unsurlara daha dikkatli davranmalıyız.

Rustik kırmızı veya pişmiş toprak . Pişmiş toprak veya rustik kırmızı renk kırmızı, diğer tonları daha sıcak çok güzel bir kırmızı, ve yaygın iç kullanılan ve biz bu satırların üstünde rustik oturma odasında görebileceğiniz gibi o da, gri kanepe ile mükemmel bir araya getirir.

Mercan . gri bir kanepe varsa onlar mükemmel bir araya beri, hiç korkmadan, duvar boyamak hangi başka renktir.

yeşil . Yeşil, herhangi bir alanı aydınlatan ve ona hayat veren taze ve çekici bir renktir. Oturma odasında gri bir kanepe olduğunda çok iyi giden bir şey, çünkü gri genellikle oldukça kapalı bir renktir.

Gri bir kanepe ile birleştirmek için duvarları boyamak için birçok renk görmüş olsak da, başta da söylediğim gibi, makalede yer almasa bile tüm renkler bu renkle birleşiyor.

Tamam, şimdi duvarlardaki renkleri gördüğümüze göre tekstillere, özellikle de minderlere geçelim.

GRİ BİR KOLTUK kırlent kombinleri BİRLEŞTİRİLİR

Kanepe gri olduğu için duvar renkleri ile aynı diyebilirsiniz ve aslında şunu söyleyebilirim: herhangi bir renk veya desen minder kanepe ile iyi görünecektir.

Minderleri doğru bir şekilde elde etmek için, sadece kanepenin rengi değil, bu durumda gri olması herhangi bir minder eklememize izin verir, ancak dekorasyonun geri kalanıyla birlikte dikkate alınması gerekir.

Öyleyse, gri kanepedeki minderlerin ve oturma odasının geri kalanının birleştirildiği bazı iyi örnekleri görelim, böylece sahip olduğunuz birçok seçenekten bazılarını görebilirsiniz.

Hardal gibi sarı tonları eklerseniz, kombinasyon kazanır. Gri ve sarı, tüm tonlarında çok iyi anlaşırlar.

Dekorunuz yukarıda gördüğümüz oturma odası gibi nötr tonlarda, dingin renklerdeyse ve minderlerle büyük bir kontrast yaratmak istemiyorsanız, o zaman beyaz ve nötr tonlar ve bazı renk vurgularının bir arada olduğu ancak incelikli, çok iyi çalışabilir..

Basit ve etkili: gri kanepeye iki beyaz minder ekleyin. Minder seçimi ile doğru olanı elde etmenin kesin bir yoludur. Doğal olarak beğenmek zorundasınız, sadece başarılı olmak için değil, uygulayacaksınız.

Ancak, gri bir kanepede olsa bile, sadece minderlerin rengi önemli değildir; Boyut veya onları nasıl yerleştirdiğimiz gibi diğer faktörleri de hesaba katmalıyız ve bunun için

Mavi-gri tonlarında veya nötr tonlarda birkaç minder kombinasyonu, gri bir kanepe için mükemmeldir.

Hafif kareli minderler ve göze çarpmayan gri tonlar, kanepeyi çok iyi süsler, İskandinav tarzı mekanlar için mükemmeldir.

Ancak minderleri seviyorsanız ve onlarla “kendinizi sarmak” istiyorsanız, emin olmanın bir yolu, nötr tonları veya oturma odanızın renk paletinde zaten var olan renkleri, bu durumda olduğu gibi siyah seçmektir.

Sıcaklık istiyorsanız, yumuşak toprak tonlarını tercih edin. Neredeyse nötrdürler, diğer her şeyle uyum sağlarlar ve sıcak ve davetkar bir atmosfer yaratırlar.

Şimdi, tam tersine, sadece minderler veya başka bir unsur nedeniyle kontrast yaratmak istiyorsanız, o zaman bunların rengiyle bu kontrastı yaratabilir ve diğer aksesuarlarınkini geliştirerek bir renk yaratabilirsiniz. odayı dekore etmek için palet. çok ilginç salon.

Neyse ki, farklı minderler ve bunları gri bir kanepede birleştirmenin yolları olduğu gibi sonsuz kombinasyonlar var. Umarım bu fikirler ve ipuçları size yardımcı olmuştur ve her zaman söylediğim gibi, yardımcı olmadıysa ve herhangi bir sorunuz varsa, size cevap vermekten mutluluk duyacağım bir yorum bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir