Paz. Eki 24th, 2021

Globe

Globe, kaykay ve tahta sporları ekipmanları, sokak modası ve ayakkabı konusunda önde gelen bir globe üretici ve distribütördür. Şirket 100’den fazla ülkede dağıtım ve satış yapmaktadır. Bugün çok uluslu, çok markalı bir kaykay imparatorluğuna dönüşmesine rağmen, markayı 90’larda yaratan aynı kaykaycılar, sörfçüler ve snowboardcular ekibi tarafından yönetiliyor.

Globe, Globe adı altında ve Enjoi, Blind, Neredeyse, Darkstar, Girl, Flip, Chocolate, Thrasher, Andale, Pro-tec, M/SF/T dahil olmak üzere diğer birçok sahip olunan veya lisanslı markalar altında kaykaylar üretir ve/veya dağıtır.

Bu yazıda, Globe kaykaylarını gözden geçireceğim ve Globe serisindeki 10 harika tamamlamaya bakacağım.

Not : Bu makale yalnızca sokak kaykaylarına odaklanmaktadır. Globe’un longboard’ları ve kruvazör kaykaylarının derinlemesine incelemeleri için diğer gönderime göz atın .*Bu gönderide bağlı kuruluş bağlantıları olabilir, bu, sağladığım bağlantılar aracılığıyla satın almayı seçerseniz komisyon alabileceğim anlamına gelir (sizin için hiçbir ek ücret ödemeden). Bir Amazon İş Ortağı olarak, uygun satın alımlardan kazanıyorum.

İçindekiler

Globe kaykayları

globe kaykayları, kaykay topluluğunda iyi sayılır. Kaykay tamamlayıcıları genellikle 90 ila 110 dolar arasında fiyatlandırılır ve fiyat için iyi kalite sunar. Kullanılabilir panolardır, ucuz “Walmart” tipi panolar değildir. Patenciler, Globe sokak güvertelerinin kalitesini ve görünümünü takdir ediyor.

Globe’un kaykay güverteleri, tarihi, önde gelen bir kaykay fabrikası olan DSM tarafından yapılmıştır . DSM, kaykay efsanesi Rodney Mullen tarafından yaratılan ve daha sonra Dwindle Distribution olan ve şimdi Globe grubunun bir parçası olan eski bir paten şirketi olan World Industries için yıllardır kaliteli güverteler inşa ediyor . Çoğu deneyimli kaykaycı, DSM tarafından yapılan destelerin güçlü, dayanıklı ve iyi performansa sahip olduğu konusunda hemfikirdir.

Globe’un kaykay güverteleri, su bazlı yapıştırıcıdan (endüstri standardı) üstün olan epoksi reçine yapıştırıcı kullanılarak preslenir ve bu da güverteleri daha hafif, daha güçlü ve delaminasyona ve bükülmeye daha az eğilimli hale getirir. Her güverte ayrı ayrı bastırılır, bu da güverteler arasında tutarlı bir içbükey ile sonuçlanır. Buna karşılık, çoklu güverte presleme, güverteler arasında değişen içbükeylere yol açar. Tek katlı presleme işlemine Rodney Mullen öncülük etmiştir.

Globe kaykay tamamlandı

Piyasadaki diğer büyük kaykay markalarının çoğu gibi, Globe’un kaykay takımları da uygun fiyatlıdır, ancak kamyonlar, tekerlekler ve rulmanlar dahil olmak üzere çok iyi bileşenler sunarlar.

Globe ürünleri, Globe’un kendi kamyon markaları olan Tensor (TKP) kaykay kamyonlarıyla birlikte gelir. Tensörler – RKP kardeşleri Eğimli Kamyonlar gibi – birinci sınıf alüminyum ve magnezyum alaşımları kullanılarak üretilmiştir ve 8. Sınıf kilit pimleri ve yüksek geri tepme burçları içerir. Normal kullanımda üretim hatalarına ve kırılmalara karşı ömür boyu garantilidirler.

Globe kaykay herhangi bir iyiliği tamamlıyor mu?

Tamamlayıcılar, özellikle, sokakta ve kaykay parkında daha sert numaralara geçmeden önce, sürüş becerilerini geliştirmek ve temel kaykay numaralarını öğrenmek isteyen yeni kaykaycılar için çok uygundur.

Gerçek patenci deneyimine dayanarak, bir Globe hisse senedi kaykay kurulumunda yüksek etkili atlamalar ve tekme hileleri yaparak, kamyonlarınızda biraz eğrilik görebilirsiniz. Bu nedenle, daha ileri bir seviyeye geldiğinizde, daha yüksek performanslı kamyonlara geçmek isteyebilirsiniz. Ayrıca stok tekerleklerinizi daha sert tekerleklerle değiştirebilir ve yataklarınızı yükseltebilirsiniz. Bununla birlikte, Globe desteniz muhtemelen evriminizi desteklemeye devam edecektir.

Özetlemek gerekirse, Globe’un kaykay tamamlayıcıları, başlangıç ​​seviyesinden orta seviyeye kadar patenciler için kaliteli güverteler ve uygun giriş seviyesi bileşenleri sunar. Daha gelişmiş patenciler, daha zorlu sokak ve rampa sürüşü için daha yüksek performanslı kamyonlara, tekerleklere ve rulmanlara geçebilir.

Şimdi dikkatimizi Globe serisindeki en iyi eksiksiz kaykaylardan bazılarına çevirelim.

Globe G2 Typhoon Kaykay incelemesi

Globe G2 Typhoon kaykay, 14 inçlik bir dingil mesafesi ile 32 inç uzunluğunda ve 8 inç genişliğindedir. Tüm Globe paten platformları gibi, epoksi reçine kullanılarak tek preslenmiş 7 kat sert ağaçtan yapılmıştır ve iyi bir pop ile dayanıklı, hafif bir güverte ile sonuçlanır. G2’de tam bir içbükey vardır. Güvertenin üst tarafının yaklaşık yarısı, rüzgarın süpürdüğü palmiye ağaçları arasında yürüyen bir iskeleti gösteren gerçekten harika grafikler içeriyor. Palmiye ağaçları da kahverengi bir arka planın üstünde güverte tabanında bulunur. Başlangıç seviyesi için kaykay modelleri

Beyond’dan Globe G2 kaykay incelemesi

Globe G2 From Beyond kaykayın alt kısmında şeffaf renkler ve kabartmalı mürekkep detayları ile güzel sanat eserleri bulunuyordu. Kuyruğunun ucunda palmiye yaprakları olan bir akrep, etrafı çiçek motifleriyle çevrili rengarenk turuncu ve pembe soluklu bir ovalin içinde yer alır. Kuyruk kısmı orta oval ile benzer renklere sahip olsa da, güverte çoğunlukla parlak bir yüzeye sahip siyahımsı bir arka plana sahiptir.

Globe G2 In Flames kaykay incelemesi

Globe G2 In Flame güverte, eski yıkanmış, yıpranmış görünümlü siyah ve mor gölgeli ahşabın üzerinde kamyonlar arasında dramatik, kıyameti koparan holografik folyo prizma sanatına sahiptir. Grafikler alevlerle dolu bir duman yığınını ve “hepimiz alevler içinde batıyoruz” ifadesini içeren dairesel bir ifadeyi tasvir ediyor. Çemberin altında, mizahi bir şekilde “1-800-biz battık” yazan bir grup satır var.

Bu güverte ayrıca 13.8 “dingil mesafesi ile 31.6″ x 7.75″ boyutundadır. Komple 5” Tensör kamyonları ve 52 mm tekerlekler (101A) ile birlikte gelir. Amazon’da tamamlanan Globe G2 In Flames kaykayına göz atın .

Globe G1 Full On Skateboard incelemesi

Globe G1 Full On, kamyonların arasında alt tarafta çok havalı bir kömür rengi ve kırmızı renk gradyanına ve kuyruk ve burun üzerinde bir kömür arka plana sahiptir. Bu, 14″ dingil mesafesi ile 32″ x 8.0″ boyutunda daha büyük bir güverte. Diğer Globe kaykay güverteleri gibi, G1 de güçlü, dayanıklı ahşap ve çok hoş pop ile harika bir tahta. Tutma bandı çok tutucudur.

Komple 5,25″ Tensörler ve 99A durometreli 52mm Globe tekerlekler ile birlikte gelir – bu daha büyük güvertede daha rahat seyir için önceki panolardan biraz daha yumuşak. Amazon’da tamamlanmış Globe G1 Full On’a göz atın .

Globe G1 Argo Kaykay incelemesi

Globe G1 Argo, altta muhteşem saten siyahı ve kahverengi ahşap renk tonlarıyla, üstte sade siyah tutma bandıyla harika görünümlü bir başka güverte. Diğer tahtalar gibi, çift vuruşlu, yön için burundan biraz daha geniş bir kuyruk ve güçlü bir içbükey olan klasik bir buzlu şeker şeklindeki sokak güvertesidir.

G1 Argo, 32″ x 8″ (14″ dingil mesafesi) olarak mevcuttur ve eksiksiz olarak 5.25″ Tensör kamyonları ve 53mm 99A Globe tekerlekleri ile birlikte gelir. Fiyatını burada Amazon’da görebilirsiniz .

Globe G3 Bar Kaykay incelemesi

Globe G3 Bar siyah versiyonu dingil mesafesi 14,25 “ile – şaşırtıcı zarif stili ve boyutları 31.6” x 8.0 “vardır. G3 Bar aynı zamanda 31.875″ x 8.125″ (14.25” dingil mesafesi) ile biraz daha büyük olan ve daha büyük ayakları olan daha büyük sürücüler için mükemmel olan şık bir Karbon Gümüş versiyonuyla gelir .

Globe G3 Bar’ın üçüncü versiyonu, daha küçük 7.75″ güverte boyutunda gelen Opal versiyonudur . Daha büyük versiyonlar, daha küçük Opal için 5,0″ ve 52mm jantlara karşılık Tensor 5,25″ kamyonlar ve 53 mm jantlarla gelir. Bu Opal Amazon kurulumu ayrıca Magnezyum Kaydırıcı Kırmızı Tensörleri ve üst düzey Amfetamin yataklarını yükseltti.

G3 ayrıca sedefli dolgulara ve gitarlar ve gitar penalarında olduğu gibi kenar detaylarına sahip bir İnci versiyonuyla gelir. Ancak bu ek sürümler Avrupa dışına gönderilir. İnci’ye  .

Globe Goodstock Kaykay incelemesi

Globe Goodstock, pembe bir dikdörtgen üzerinde lacivert harflerle Globe logolu, degrade lacivert renkli, mat bir yüzeye sahiptir. Güverte üstü, uçtan uca opak siyah tutma bandı ile tamamen kaplanmıştır. Bu Goodstock güvertesi, 14″ dingil mesafesi ile 7.875″ boyutunda gelir. Amazon’daki donanma versiyonuna bakın .

Goodstock ayrıca 5″ Tensör kamyonları ve 52 mm tekerlekleri ile kırmızı renkte ve küçük boyutta (7.75″) gelir.

Dünya Cennet Kurbanları Mikro Kaykay incelemesi

The Globe Victims of Paradise Micro tam kaykay, çocuklar için 28.2″ x 6.5″ boyutlarında küçük bir güvertedir. Havalı sanat eseri, mavi solmaya boyanmış bir arka plana ve cennet görüntüsünü betimleyen renkli bir merkezi grafiğe sahiptir – tropik bir ada, renkli bir gün batımı, palmiye ağaçları ve tropik çiçekler.

Bu güverte gerçekten kısa bir dingil mesafesine sahiptir ve daha küçük 4.75 ″ kamyonlar ve daha küçük sürücüler için en uygun 51 mm tekerleklerle birlikte gelir. Daha fazla konfor ve kavrama için daha derin bir içbükey, darbeleri yumuşatmaya yardımcı olan köpük kavrama ve daha kolay sürüş ve dönüş için yumuşak burçlara sahiptir.

Globe Endless Bummer Skateboard incelemesi

Globe Endless Bummer, 12,75 inçlik kısa bir dingil mesafesine sahip daha küçük 29,8 inç x 7,375 inçlik bir güvertedir. Bu, genç biniciler için tasarlanmış çok havalı başka bir kaykay. Grafikler, yeşil ve doğal ahşap bir arka plan üzerinde tropikal tipte bir ortamda bir iskelete sahip renklidir. İsim, “Sonsuz Yaz” ve sörf kültürüne komik ve çarpıtılmış bir göndermedir.

Bu anakart, kolay seyir için yumuşak bir içbükey, genişliğine uyan 5,0 inç Tensör kamyonları ve daha küçük, hafif bir sürücü için en uygun olan daha yumuşak tarafta (95A) 51 mm tekerleklere sahiptir. Amazon’daki Globe Endless Bummer kaykayının fiyatını görün .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir