Paz. Eki 24th, 2021

Mükemmel bir mangal nasıl yapılır: ipuçları ve püf noktaları

Yaz gecelerinde ve sıcak havalarda en çok arzu edilen şeylerden biri mangaldır. Evde mangal yapmayı gösteriyoruz. gazlı mangal tavsiyesi , gazlı mangal , weber gazlı mangal , gazli mangal , gazlı mangal fiyatları , landmann gazlı mangal,

 1.  MANGAL tavsiyesi
 2. KÖMÜR
 3. GAZ
 4. EVDE YAPILAN İLAÇLAR
 5. HİLELER
 6. YAZ

Ada Funes 

Mangal hazırlamak zahmetli bir iştir. Nasıl satın alınır, pişirilir, köz yapılır ve diğer işler zaman alır. Halihazırda biraz tecrübeniz varsa, evdeki mangalın türü ne olursa olsun, her şeyin yolunda gitmesinin zaman aldığını bileceksiniz.

Burada, satın alma seçiminiz ne olursa olsun, nasıl mangal yapılacağına dair bazı ipuçları sunuyoruz.

Mangal nasıl yapılır: Barbekü türleri hakkında bilmeniz gerekenler

Eğer bir tamirciyseniz, ankastre bir mangal yapabilirsiniz veya evde çok yeriniz varsa, profesyonellere de sizin için yaptırabilirsiniz. Ankastre mangallar, bahçede geniş alana sahip kişiler için idealdir. Kömür veya gaz olabilirler ama en mantıklısı kömür olmalarıdır.

 • Gaz mangal sabitlenebilir (bu durumda büyük olacaktır) ya da mobil (küçük) mükemmel diğer alanlara çekmek için. Izgarayı başlatmak için sadece bir şişe bütana ihtiyacınız olacak . Unutulmamalıdır ki, daha geleneksel mangal o lezzetli kokusuna ve kömür tadına sahip olmayacaklardır. Her ne kadar lehine olsa da , beş dakika içinde hazır olduğu söylenmelidir . Zayıf noktası, iyi bir kömür közünün ısısına kıyasla kalorifik güç eksikliğidir.
 • Karakalem mangal , kendi payına, aynı zamanda sabit veya mobil ve üzerinde çalışacak edilebilir , mangal için kömür torbaları temelinde sadece çoğu durumda inşaat mangal gibi.

Mangal hazırlamaya nasıl başlanır: önceki adımlar

Muhtemelen ızgara paslanmaz çelikten yapılmıştır, paslanmaz çelik nasıl temizlenir yazımızda temizlemenin çözümünü görebilirsiniz . Ayrıca hiçbir şey pişirmeden ızgarayı ısıtacağız ve yağ ve kötü kokuların kireçten arındırıp yok olması için yaklaşık on dakika bekleyeceğiz . Daha sonra, sıcak, metal bir fırça kullanacağız, iyice ovalayarak ve dikkatli bir şekilde, önceki mangal dan gelen tüm yağları yok edene kadar.

Temizlendikten sonra yaptığımız ilk şey, eğer gazlı bir mangal ise, onu açmak ve ızgarayı yaklaşık 10 dakika iyice ısınmasına izin vermektir . Yemek pişirmeye başlayabilmemiz için ızgara çok sıcak olmalıdır.

Kömürden yapılmışsa , bekleme süresini azaltmak için yanıcı sıvılar kullanmamalı veya ateşleme hapları kullanmamalıyız , çünkü ilk durumda tehlikelidir ve ikincisinde yemek gazyağı tadı alacaktır . Sadece iyi yanmasını sağlamanız ve kömürün kor haline gelmesini beklemeniz gerekiyor. 

İyi bir mangal hazırlama zamanı

Mangalda pişirmenin iyi olması için, ızgaranın közden yaklaşık 15 santimetre ayrılması gerekir , böylece yemek yavaş yavaş pişer ve tütsülenmiş kömürün o harika lezzetini elde eder.

İlk önce en uzun sürenlerle başlayacağız : kümes hayvanları, domuz pastırması, şişler, sosisler, daha az zaman alanları sona erdirerek. Son şey dana eti, kuzu eti ve siyah puding olmalıdır. İlk ikisi pişmesi çok az zaman aldığından ve sert olmaması için neredeyse çevrilmesi gerektiğinden, siyah puding çok kolay patladığı için ve uzun süre mangalda kalmaması gerektiğinden.

Arada yan sebzeleri (patlıcan, biber, soğan, kabak) ve pişmesi daha uzun süren mısır başaklarını da pişirebiliriz. Sebzeler yanmaması için izlenmeli ve pişmesi uzun sürmediği için etten daha sık çevirmeye özen gösterilmelidir. 

Mükemmel mangalı yapmak için bazı ipuçları ve püf noktaları

Başarılı mangal hazırlamak söz konusu olduğunda deneyim ve sabır en iyisi olsa da, mangal hazırlamayı öğrenmek ve olağanüstü sonuçlar elde etmek için kullanışlı olan bazı ipuçları vardır .

gazlı mangal tavsiyesi , gazlı mangal , weber gazlı mangal , gazli mangal , gazlı mangal fiyatları , landmann gazlı mangal,

Ancak bazı iyi hileler şunlardır :

 • Kendinizi çok güçlü bir ısı kaynağından korumanız gerektiğinden, ızgarada yiyecekleri tutarken kendinizi korumak için her zaman eldiven ve maşa kullanın .
 • mangalbittiğinde, iyi durumda olduğundan emin olun. Kömürlü bir mangal ise kendi kendine sönecek ve sonunda kırmızımsı köz olacak. Sadece kontrol etmeniz ve közlerin söndüğünden emin olmanız gerekiyor, bu da zaman alacak.
 • Yiyecekleri koymadan önce oda sıcaklığında tutmaya çalışın ve doğrudan buzdolabından veya damlayan sudan gelmeyin . mangal ile tanıştırmadan önce soğuk algınlığı giderilirse çok daha iştah açıcı olacaktır.
 • Yiyecekleri fazla düşünmemeye çalışın . İyi pişmiş olduklarını düşündüğünüzde, bir yandan göz atın, çünkü değilse, ya çok çiğ ya da fazla pişmiş ve bu nedenle biraz kuru olursunuz.
 • Sebzeleri daha altın rengi, gevrek ve sulu hale getirmek için birkaç damla sızma zeytinyağı ile fırçalayın .
 • Etlerin kurumaması için pişirmenin sonunda tuzu ekleyin .
 • Yiyecekleri mangaldan çıkardıktan sonra, tüketme zamanı geldiğinde daha sulu olması için yaklaşık beş dakika dinlendirin .
 • Özellikle kömürlü barbeküler için iyi bir numara, torbaya birkaç dal biberiye eklemektir . mangal etlerinin lezzeti eşsiz olacaktır. https://fittirik.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir