Cts. Eki 23rd, 2021

Suyun duvarlara sızmaya başlaması ve daha sonra beton malzemenin parçalanmaya başlaması ve duvarlarda altyapıyı etkileyen çatlaklar ile çatlaklar net bir şekilde ortaya çıkması nedeniyle, derz arasından su sızması Su sızıntısının zararlarından bazıları ve bunları tedavi etme ve tespit etme yolları aşağıdadır, bu yüzden bizi takip edin.

Fayans arasından su sızması hasarı

Fayansların altından veya genellikle duvarların içinden su sızıntısı, evin veya tesisin bütünlüğünü etkileyerek büyük can ve mal kayıplarına yol açtığından, özellikle uzun süre göz ardı edildikten sonra beton ve çimento tabakaları içinde parçalanmaya neden olur, iklim koşullarının yanı sıra yağmur ve yer altı suları da sorunun boyutunu büyütmekte ve daha fazla kayıplara neden olmaktadır.

Al-Safwa Vakfı’nın Suudi Arabistan’daki diğer şubelerini ve hizmetlerini görün:

  • Yüzme havuzlarını ve tankları en iyi şekilde yalıtın
  • Yerden su kaçağı tespit cihazı
  • zemin nemi

Evin kolonlarını oluşturan demir şişlerin, su onlara ulaştığında paslanmaya ve paslanmaya başladığı, hatta içeriden ve dışarıdan binada büyük çatlaklar ve çatlaklar oluştuğu, hatta büyük tuğla blokların bile düşmeye başladığı yer. duvarlarda ve tavanlarda, su damlalarının sürekli düşmesi ve boya tabakalarının aşınması nedeniyle gözlendiği gibi, kiremitlerin altındaki su sızıntısının zararlarının boyutunu azaltmak için acil müdahale gerektiren büyük oyuklar. nem.

Fayans altı su sızıntısının sebepleri ve zararları

Su iletimi için kullanılan boruların korozyonu, ya pasa maruz kalma nedeniyle zamanla korozyona uğrayan demir boruların kullanılması nedeniyle, duvarların içinde parçalanmaya başladığında ve içlerinde delikler oluştuğunda su sızıntısının oluşmasının arkasındaki ana faktördür. bu borulardan sızmaya başlar ve duvar ve tavanların içinde birikmeye başlar Özellikle fayansların altında zeminde büyük deliklere neden olur ve evin yapısını etkiler.

Banyo veya mutfağın fayanslarını değiştirirken bile keskin bir makine vasıtasıyla şiddetli darbeler meydana gelebilir, bu da duvarlarda zamanla artmaya ve birikmeye devam eden görünmez bir sızıntıya neden olur ve sonunda duvarlardan veya tavanlardan sızıntı şeklinde ortaya çıkar. derz dolgu nasıl yapılır

Bazı evler ve tesisler için su şebekesi kurulurken, su sızıntısı, kötü yapılmış yapıştırıcılar veya plastikten yapılmış borular sorununu tedavi etmek için su sızıntısı tespit yöntemleri kullanılır, ancak bu borularla eşit olmayan bağlantılar yapılır ve bu da bazı boşlukların ortaya çıkmasına neden olur. ve daha sonra bunlardan su çıkar ve ciddi hasara neden olur.

Fayans altı su kaçağı nasıl anlaşılır

Yeraltı suyuna ulaşmadan duvar ve tavanlardan boya tabakalarının düştüğü, o mekanda yüksek nemin varlığına işaret eden çeşitli noktaların görünümü ile su kaçakları, sızıntıya bakarak veya sızıntıyı fark ederek birkaç farklı yöntemle tespit edilir. ve su damlacıkları duvarlardan dışarı sızmaya başlar.

Suyun varlığının anlaşılmasına rağmen tam yerini tespit etmek zor olsa bile, bu durumda karoların altındaki su sızıntısı hasarını kullanım yoluyla doğru bir şekilde tespit eden en son teknolojileri kullanan su kaçağı tespit firmaları  kullanılmaktadır. su basıncı cihazlarının yerine kolayca tedavi edilebilmesi için.Duvarlarda tamamen çatlamadan.

Fayans altında su sızıntısı hasarı nasıl önlenir

Genel olarak su sızıntılarını önleme yöntemlerine gelince, erken sızıntıları tespit etmek ve böylece hayatta kalma veya yıkıma maruz kalma şansını ve evin betonunun etkisini artırmak için su borularının periyodik ve kapsamlı kontrollerinin yapılmasında temsil edilir , iyi yapıştırıcılar veya Takviyeli plastikten yapılmış ve ısı yalıtım özelliğine sahip su dağıtım borularının seçilmesi tercih edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir