Cts. Eki 23rd, 2021

KAR KÜRESİ YAP

Çocuklarınızla (veya ebeveynlerinizle) yapabileceğiniz eğlenceli bir Noel sanatı mı arıyorsunuz? Bir seçenek kar küresi yapmaktır. Kar küresi, evde kar küresi yapımı evinizdeki eşyaları kullanarak kolayca monte edebileceğiniz eğlenceli bir geleneksel dekorasyondur. kötülük de yapabilirsin el yapımı kar küresi

Çocuklarınızla (veya ebeveynlerinizle) yapabileceğiniz eğlenceli bir Noel sanatı mı arıyorsunuz? Bir seçenek kar küresi yapmaktır. Kar küresi, evinizdeki eşyaları kullanarak kolayca monte edebileceğiniz eğlenceli bir geleneksel dekorasyondur. Ayrıca, yıllarca sürecek daha profesyonel görünümlü bir kar küresi yapmak için çevrimiçi veya bir hobi mağazasından hazır bir kit satın alabilirsiniz. Seçiminiz ne olursa olsun, başlamak için aşağıdaki 1. Adıma geçin.

YÖNTEM 1/2: EV YAPIMI ALETLERLE BİR KAR KÜRESİ YAPIN

 1. Hava geçirmez kapaklı bir kavanoz bulun. Eşleşecek kişilikleriniz olduğu sürece, potun boyutu önemli değil.
  • Bebek maması kavanozları, kırmızı biber, zeytin veya enginar kalbi uygundur, ancak aslında hava geçirmez kapaklı herhangi bir kavanozu kullanabilirsiniz. Ne bulabileceğini görmek için buzdolabına bakman yeterli. evde kar küresi yapımı , el yapımı kar küresi , evde kar kuresi yapimi,
  • Kasenin içini ve dışını yıkayın. Etiketi çıkaramıyorsanız, kavanozu sıcak, sabunlu suya batırmayı ve etiketi kazımak için plastik bir kart veya bıçak kullanmayı deneyin. Kaseyi iyice kurulayın.
 2. Kartopunun içine ne koyacağınıza karar verin. Kar kürenizin içine istediğiniz her şeyi koyabilirsiniz. İkinci el ve hobi mağazalarından satın alabileceğiniz kış figürleri veya kek bebekleri (kardan adam, Noel Baba ve Noel ağaçları gibi) gibi küçük çocuk oyuncakları iyi bir seçenektir.
  • Metal gibi diğer malzemelerden yapılmış biblolar uzun süre suya daldırıldığında paslanabileceği veya çirkin görünebileceği için plastik veya seramik biblolar kullandığınızdan emin olun.
  • Gerçekten yaratıcı olmak istiyorsanız, kendi kil heykelciklerinizi yapmayı deneyin. Hobi dükkanından kil satın alabilir, ondan figürler yapabilir (kardan adam yapmak çok kolaydır) ve fırında pişirebilirsiniz. Figürleri su geçirmez boya ile boyayın ve kullanıma hazırdır.
  • Başka bir fikir, kendinizin, ailenizin veya evcil hayvanlarınızın fotoğraflarını çekmek ve onları lamine etmektir. Daha sonra herkesi kesebilir ve resimleri kartopunun içine koyabilirsiniz. Bu şekilde çok kişisel bir dokunuşla bir kar küresi yapabilirsiniz.
  • Karlı soğanlı denir , ancak bir kış manzarası yaratması gerekmez. Deniz kabukları ve kumla bir plaj sahnesi oluşturabilir ya da dinozor ya da balerin gibi eğlenceli ve ilginç bir şey kullanabilirsiniz.
 3. Kaputun altında bir sahne oluşturun. Kavanozun kapağını çıkarın ve altını sıcak tutkal, güçlü tutkal veya epoksi ile kaplayın. İsterseniz, önce bir parça zımpara kağıdı ile kapağı zımparalayabilirsiniz. Yüzey daha sonra pürüzlü olacak ve yapıştırıcı ona daha iyi yapışabilecektir.
  • Tutkal hala ıslakken kapağın altında bir sahne oluşturun. Karakterlerinizi, laminat resimleri, kil bebekleri veya diğer nesneleri kapağa yapıştırın.
  • Kapağı yapıştırmak istediğiniz nesne dar bir tabana sahipse (lamine resimler veya bir çelenk veya plastik bir Noel ağacından kesilmiş bir şey gibi), kapağın altına renkli çakıl taşları koymak yardımcı olabilir. Bir sopa. Daha sonra nesneyi taşların arasına yerleştirebilirsiniz.
  • Yarattığınız sahnenin kavanozun ağzına sığması gerektiğini unutmayın, bu yüzden çok geniş yapmayın. Rakamları kapağın ortasına yerleştirin.
  • Sahne hazır olduğunda, kapağı bir süre kurumaya bırakın. Suyu kaseye koymadan önce tutkal tamamen katı olmalıdır.
 4. Kavanozu su, gliserin ve parıltıyla doldurun. Kavanozu neredeyse ağzına kadar suyla doldurun ve 2 ila 3 çay kaşığı gliserin ekleyin (süpermarketteki fırın rafında bulabilirsiniz). Gliserin suyu “kalın” hale getirir, böylece parlaklık daha yavaş düşer. Bebek yağı da benzer bir etkiye sahiptir.
  • Şimdi parıltıyı kavanoza koyun. Ne kadar kullanacağınız, tencerenin boyutuna ve ne sevdiğinize bağlıdır. Kavanoza, parıltının bir kısmı kavanozun dibine yapışacak kadar koyun, ancak yarattığınız sahne görünmeyecek kadar çok kullanmayın.
  • Bir kış veya Noel sahnesi yarattıysanız, gümüş ve altın parıltı çok hoş. Ancak herhangi bir rengi kullanabilirsiniz. Ayrıca hobi mağazalarından ve internetten özel kartopu satın alabilirsiniz.
  • Evde parıltınız yoksa, ezilmiş yumurta kabuklarından gerçek görünümlü kar da yapabilirsiniz. Bulaşıkları oklava ile ezin.
 5. Kapağı yavaşça kavanozun üzerine yerleştirin. Kapağı tutun ve yavaşça kavanozun üzerinden geçirin. Kapağı mümkün olduğunca sıkın ve dökülen suyu bir kağıt havluyla kurulayın.
  • Kapağın düşmesinden endişe ediyorsanız, kapağı kavanozun üzerine yerleştirmeden önce kavanozun kenarına bir çizgi yapıştırıcı sürün. Ayrıca kapağın etrafına renkli bant da sarabilirsiniz.
  • Bununla birlikte, bazen bir şeyi sabitlemek veya taze su veya daha fazla parlaklık eklemek için kavanozu yeniden açmak gerekir. Bu yüzden kavanozun kapağını kapatmadan önce bunu aklınızda bulundurun.
 6. Kapağı süsleyin (isteğe bağlı). Dilerseniz kapağı süsleyerek kartopunuzu bitirebilirsiniz.
  • Kapağı parlak bir renge boyayın, etrafına dekoratif bir bant sarın, keçe dalları veya bir çilek çubuğu, kutsal veya küçük çanlarla örtün.
  • İşiniz bittiğinde tek yapmanız gereken kartopunu sallamak ve yarattığınız güzel sahneye ışıltının nazikçe düşmesini izlemek.

YÖNTEM 2/2: MAĞAZADAN BİR KİT KULLANARAK BİR KAR KÜRESİ YAPIN

 1. Çevrimiçi olarak veya bir hobi mağazasından bir kartopu kiti veya kiti satın alın. Birçok farklı kombinasyon mevcuttur. Bazı gruplarda sadece bir şövale resmi koyabilirsiniz, diğer gruplarda kendi kilden figürlerinizi yapabilirsiniz, bazılarında ise top, dip ve diğer malzemelerle profesyonel görünümlü bir kar küresi yapabilirsiniz.
 2. Bir kar topu toplayın. Bir set satın aldığınızda, kar küresini monte etmek için paketin üzerindeki talimatları izleyin. Bazı kitlerde parçaları boyamanız ve şekilleri alt kısma yapıştırmanız gerekecek. Sahne bir kar küresinde sona erdiğinde, genellikle tabana bir cam veya plastik top yapıştırmanız ve alt kısımdaki bir delikten küreyi suyla (ve kar veya parıltıyla) doldurmanız gerekir. Ardından kartopunu kapatmak için kitteki tapayı deliğe sokun.

İPUÇLARI

 • Suya parıltı, boncuk veya diğer küçük nesneleri koyun. Yeterince küçük olan her şey, kavanozdaki eşyaya zarar vermediği sürece iyidir.
 • Kar kürenizin merkezi nesnesi olarak, örneğin küçük bir plastik oyuncak ve/veya plastik hayvan ve/veya Monopoly gibi bir masa oyunundan bir oyuncak parçası veya bir model tren setinden bir karakter kullanabilirsiniz.
 • Kartopunuzu daha eğlenceli hale getirmek için, sim veya boncuk eklemeden önce suya birkaç damla gıda boyası ekleyebilirsiniz.
 • Kar kürenizdeki nesneyi daha eğlenceli hale getirmenin bir yolu, onu parıltılı veya sahte karla süslemektir. Bunu, nesneye bir kat şeffaf cila veya yapıştırıcı sürerek ve ardından ıslak vernik veya yapıştırıcının üzerine parıltı veya sahte kar serperek yapabilirsiniz. Öğeyi suya koymadan önce bunu yapmayı unutmayın. Tutkal, vücut ıslanmadan önce kurumalıdır, aksi takdirde etki görünmez.

UYARILAR

 • Ev yapımı kartopunuz zamanla sızabilir, bu yüzden ıslanmasını umursamayacağınız bir yüzeye koyduğunuzdan emin olun.
 • Suyu gıda boyası ile renklendirmeye karar verirseniz açık renkler seçin. Mavi, yeşil, siyah veya lacivert kullanmayın yoksa kar küresini göremezsiniz. Ayrıca, gıda boyası ile rengi bozulmayacak bir ürün kullandığınızdan emin olun.

İHTİYAÇLAR

 • Kapaklı temiz bir kavanoz (bir saklama kabı çok uygundur)
 • Su
 • tutkal veya epoksi
 • gliserin
 • Parıltı veya küçük boncuklar
 • küçük plastik eşyalar
 • gıda boyası (isteğe bağlı)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir