Cts. Eki 23rd, 2021

Şerit Testere – Satın Alma Rehberi, Görüşler ve 2021’de Analiz

Şerit testereler, diğerlerinin yanı sıra ahşap, demir, plastik gibi çok çeşitli malzemelerde enine kesimlerin yapılmasına izin verdiğinden, En iyi şerit testere hangisi kurulumu kolay ve oldukça sağlam olduğu için hem atölyelerde hem de kendin yap işleri için çok kullanışlı araçlardır.en iyi şerit testere hangisi , şerit testere , şerit testere makinası , einhell şerit testere , şerit testere fiyatları , makita şerit testere , mini şerit testere , serit testere,

 Bu ekipmanlardan birini almayı düşünüyorsanız, yapılacak malzeme ve işin türüne uygun olan bıçağın boyutu ve türü, kesme kapasitesi ve kullanım kolaylığı gibi belirli özellikleri göz önünde bulundurun ve Kurulum. Ağdaki uzmanların ve kullanıcıların görüşlerini dikkate alarak, her şeyden önce Makita LB1200F’yi önerebiliriz.900W gücünde çerçeveli, kılavuzlu, ahşapla çalışmak için özel testeresi ve çalışma alanını aydınlatmak için led ışıklı zemin testeresi. İkinci sırada FEMI 780 XL , 850W gücünde bir masa testeresi ve her türlü ahşabı kesebilen tırtıklı bir testere var. Güvenlik sistemleri var ve sadece 17 kilo.

900 Watt gücü 165 mm kalınlığa kadar ahşabı kesmeye olanak tanır ve diğer avantajlarının yanı sıra kılavuzları, saplı bir masası, toz nozülleri ve LED ışığı gibi özellikleriyle piyasadaki en eksiksiz testerelerden biri olarak öne çıkar. Fiyatı, özellikle benzer özelliklere sahip diğer testerelere göre oldukça yüksektir, bu nedenle bazıları için erişilebilir olmayabilir. Ancak, maliyeti telafi eden üstün bir kaliteye sahiptir. Ahşap işleme için özel bir ürün, profesyonel kesim işleri için yüksek güç ve verimlilik. Amazon.com’da fiyatı görün En iyi şerit testere hangisi

İKİNCİ SEÇENEK

FEMI 8.48.43.21 METAL ŞERİT TESTERE, 850 W, 230 VGÜNÜN TEKLİFİNE BAKIN

Çok yönlü ve güçlü bir testeredir. 850 watt gücündedir, hemen hemen her tür ahşabı kesebilir. Oldukça ayarlanabilir ve ağırlığı hafif olduğu için hem dikdörtgen hem de kavisli çeşitli tip ve ölçülerde kesime izin verir.Alıcılardan gelen bazı yorumlara göre bu makinede yapılan kesimler, ev ve kendin yap işleri için ideal olmasına rağmen profesyonel alanda kullanılacak kadar hassas değil. Evde ve zanaatkar atölyelerinde çalışmak için iyi bir testere, rahat ve hafif bir kullanım ile birlikte büyük kesme kapasitesi sunar.

2021’in en iyi şerit testeresi hangisi?

Şerit testere, hem profesyoneller hem de DIY’ciler için çok kullanışlı bir araçtır. Ahşap ve metallerin yanı sıra diğer malzemeleri kesmek için kullanılır. Bu testereler, düzensiz veya kavisli şekilleri kesmek için harikadır, ancak düz kesimler yapmak için de kullanılabilir. Ağaç işlerinde bu testere karmaşık kesimleri kolaylaştırır. Şerit testere arıyorsanız 2021 yılının en iyi şerit testeresini seçebilmeniz için özellikle yaptığımız bu seçime dikkat edin.

Önerilen Ürünler

Makita LB1200F

Ana avantaj:

Marangozluk, duvarcılık veya basitçe DIY sevenler için, atölyelerimizde ve hatta evimizde bir şerit testere modeline sahip olmaktan daha iyi bir şey yoktur ve gücü ve ayrıca kesme hassasiyeti için piyasadaki en iyilerden biridir. Makita LB1200F , maksimum 165 milimetre kesme kapasitesine ve 900 W’a kadar kuvvete sahiptir.

Ana dezavantaj:

Alıcıları hem yeni başlayanlar hem de küçük bir atölyesi olan profesyoneller için tasarlanmış bu aletin kullanımında herhangi bir dezavantaj görmese de, talimatları çok net olmadığı için makinenin ilk ayarının biraz zor olduğunu düşünüyorlar. Ancak, web üzerinden, işinizi kolaylaştıracak çeşitli ipuçları ve talimatlar alabilirsiniz.

Karar: 9.8 / 10

Makita LB1200F, paranın karşılığı nedeniyle, şerit testere almaya karar verdiğinizde ideal bir seçenektir, çünkü çok fazla çaba harcamadan profesyonel finisajlı çeşitli işleri yapmanıza olanak tanır.

Açıklanan Ana Özellikler

Güç ve çok yönlülük

900W gücü, oldukça hızlı ve aynı zamanda hassas çalışma garantisi verir ve bu, Makita LB1200F çerçeve şerit testere sayesinde, maksimum milimetre olarak 165 kapasite ile düz, kavisli ve ayrıca gönye kesimler yapmak için özeldir.

Ayrıca bu testereyi satın aldığınızda, kesimlerin daha etkili olabilmesi için bir açısal kılavuza ve bir paralel kılavuza sahip olacaksınız. Bu makineyi satın aldığınızda ayrıca 4 farklı kesme testeresine sahip olacaksınız: 3 tanesi enine, kavisli veya düz kesimler için ahşap için özel ve bir tanesi de demir dışı metaller üzerinde çalışmanıza izin verecek. Bu son nokta ile ilgili olarak, cihazınızın kullanım ömrüne zarar verebilecek başka herhangi bir materyal uygulamamanız için kullanım talimatlarını iyi okumalısınız.

Aletleri değiştirmek için çalıştırabileceğiniz bir kola sahip olduğu için bu testerelerin her birini sorunsuz bir şekilde değiştirebilirsiniz. en iyi şerit testere hangisi , şerit testere , şerit testere makinası , einhell şerit testere , şerit testere fiyatları , makita şerit testere , mini şerit testere , serit testere,

aydınlatma

Bu Makita LB1200F şerit testere, farklı yüzeylerde yapacağınız kesim alanlarını tam olarak görebilmeniz ve istediğiniz sonuçları elde edebilmeniz için işinizin verimliliğini kolaylaştırmak için bir LED aydınlatma sistemi de getiriyor.

Tasarım

Büyük ve ağır bir makine olmasına rağmen, tasarımcıları, çalışma kolaylığı ve gövdesinin tabanına bir çift tekerlek ekleyerek hareket ettirmenin nasıl basitleştirileceğini, böylece onu hareket ettirmenizi zorlaştırmayacağını düşünmüşler.

9 gramlık toplam ağırlığı 82 kilo ve santimetre cinsinden spesifik aralıkları 77,5 x 61,5 x 160’tır, bu çok önemli bir gerçektir çünkü atölyenizde veya evinizde sahip olduğunuz alana göre dikkate almanız gerekir.

Ayrıca bir ağızlık ve toz kutusuna sahiptir, böylece yaptığınız iş mümkün olduğunca temiz olur ve genellikle işi engelleyen can sıkıcı kalıntılar hakkında endişelenmenize gerek kalmaz.  

FEMI FM-780XL 

Piyasadaki en iyi ikinci şerit testere olabilir. FEMI FM-780XL çok yönlü ve dayanıklı bir masa şerit testeredir.

850 W güce ve 8/12 mm diş sayesinde her türlü ahşabı kesebilen 1335 x 13 x 0,65 mm kayışa sahiptir. Dakikada 60/80 metre hıza ulaşır. Ve hepsinden iyisi, çok hafif, sadece 17 kg ağırlığında.

Çok yönlülüğü sayesinde her türlü kesime izin verir: 0°’de dikdörtgen kesimler için 105 x93 mm (maksimum kesim); Dairesel kesim için 105 mm ve kare kesim için 102 mm. Ayrıca 45 ° ‘de dikdörtgen kesim için 70 x 60 mm sağlar; 72 mm dairesel kesim için ve 68 mm kare kesim için.

FEMI FM-780XL şerit testere, anti-start sistemi ile çok güvenli bir cihazdır. Aynı şekilde kendi kendini yağlayan teknolojisi sayesinde bakımı kolaydır. Son olarak, yaprak temizleme filtresi için bir yedek kit içerir.

Şu anda bir masa şerit testere aradığınız için, mevcut pazardaki en iyi şerit testere markası tarafından geliştirilen bir model olarak listelendiğinden

Sabitleyici SN 1470 

Otomatik kesme ve çok amaçlı testereler söz konusu olduğunda, güç, onu hareket ettiren sistemin kalitesi veya kullanım ve konfigürasyon kolaylığı gibi temel unsurlar buluyoruz.

Düşük güçlü bir şerit testere, ihtiyaç duyduğunuz şeyi kesmek için daha uzun sürer. Ve motor düşük kalitedeyse, ürün ancak birkaç yıl dayanacaktır.

Neyse ki Stayer SN 1470 modeli gibi kaliteli ürünlerle tüm bu sorunların önüne geçiliyor.Demir veya plastik gibi her türlü malzemeyi kesebilen yarım beygir gücünde bir üründen bahsediyoruz.

Testereyi döndürme ve malzemeleri sıkıştırma sistemi, her türlü kesimde daha az çabayla daha iyi sonuçlar elde etmenize yardımcı olarak zamandan ve işten tasarruf etmenizi sağlar.

Bunun için dirençli çenelere ve ideal sonuçlar elde etmek için 0’dan 45 derece eğime sahip olduğunuz bir sisteme sahipsiniz. Testere ve bıçak değiştirme sistemi, mükemmel bir kesim ile daha da sıkı sonuçlar elde etmenize yardımcı olur.

Her türlü ahşabı kesebilmek için şerit testereler iyi bir alternatiftir. Bu testereler, her türlü malzemeyi nispeten basit boyutlarda kesmenize olanak tanır, böylece bu kesimleri tam da ihtiyacınız olan şekilde yapabilirsiniz.

makita şerit testere

Bant sistemi, sonuçları iyileştirmek için otomatikleştirerek kesmeyi kolaylaştırmaya yardımcı olur. Bu işlevler Silverline 441563 modelinde bulunanlardan bazılarıdır.Bu testere, her tür malzemeyi yüklemek için ideal olan 30 x 30 santimetre genişliğinde bir tabla üzerinde 80 x 190 milimetre uzunluğa kadar maksimum kesme derinliğine sahiptir.

Kesim masasında iki itici ve bir döner kılavuz bulunur, bu da kesim açısını 45 dereceye kadar ayarlamanıza olanak tanır, böylece her zaman ihtiyacınız olan kesimleri yapabilirsiniz. Tüm bunlar, 350 watt güce ve sıkı bir çalışmaya sahip bir elektrikli endüksiyon motoru tarafından tahrik edilir.

Baştan çalışmaya başlayabilmeniz için ürün, kullanmak istediğiniz malzeme türüne uyarlamak için kolayca değiştirebilmenize rağmen 6 dpi kesme bıçağı içerir

Proxxon 2227172 

Bu testereyi bu özel seçkiye dahil etmemiz tesadüf değil. Proxxon 2227172, onu piyasadaki en iyi şerit testereler arasında sıralayan özellikler sunar.

Bu kullanışlı ahşap şerit testere, küçük işleri evinizin rahatlığında yapmanızı sağlar. 220 V motoru ile çok az ses çıkarır, ancak mükemmel kesme performansı ve uzun kullanım ömrü sunar.

Nervürlü alüminyum dökümden yapılmış sağlam bir ana kasaya sahiptir, bir bakışta çelik boru veya sac yapı içermeyen kaliteli bir ürün olduğunu anlayacaksınız. Çift bilyalı rulmanlar üzerinde alüminyum makaralara sahiptir ve tablası oldukça stabildir.

Elmas bantlı işlerde farklı genişlikteki bantlar ve soğutma sıvısı nozulu için ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, masanız gönye kesimler için 45 ° eğilebilir.

Proxxon 2227172, ahşap, cam ve seramiğin yanı sıra kesim yapabilmesi ile sağlam ve çok yönlü olması açısından en iyiler arasındadır.

Kendin yap ve yenileme hayranıysanız, kaliteli, sağlam bir şerit testere istersiniz. Bu anlamda, bu testerenin artılarını ve eksilerini dikkate almalısınız:

Makita LB1200F 

Bu model, bir çerçeveye sahip, yerde duran bir şerit testeredir. Birçok kişi tarafından bugün piyasadaki en iyi şerit testere olarak kabul edilir.

Makita LB1200F, 165 mm kalınlığa kadar kesme kapasitesine sahip olduğu 900 W nominal güce sahiptir. Testere bıçağının kaldırılması kolaydır, böylece ek aletler kullanmanıza gerek kalmaz.

Bu en eksiksiz şerit testerelerden biridir, paralel bir kılavuza, açılı kılavuza sahiptir ve saplı tabla ve pratik bir toz nozulu içerir. Hepimiz bu büyük testerelerin ağır olduğunu ve hareket ettirilmesinin zor olduğunu biliyoruz, bu nedenle Makita LB1200F’de hareket etmeyi kolaylaştıran çok rahat bir çift tekerlek bulunur.

Ağaç işleri için ideal bir şerit testeredir, özelliği kavisli kesimlerdir. Çalışma alanını aydınlatmak için bir LED ışığı içerir, böylece karanlık yerlerde çalışabilirsiniz. Kendimize 2021’in en iyi şerit testeresinin ne olduğunu sorarsak bu ürün cevap olacaktır.

Gereksinimlerinizi karşılayan kaliteli bir ürün elde etmeyi seven insanlardan biriyseniz, o zaman bunun için tasarlandığından beri sahip olabileceğiniz en iyi şerit testerenin özelliklerini açıklayacağız.

Piyasadaki en iyi şerit testere hangisidir?

Şerit testereler, hem atölye hem de kendin yap işlerini yapabileceğimiz çok yönlü kesici aletlerdir. Bunlar masa üstü olabilen veya bir yapıya veya tabana sahip olabilen sabit makinelerdir. Ana avantajı, kılavuzlardan daha hızlı ve daha doğru olmalarıdır, ancak bir tane almaya karar verdiğimizde, çok fazla seçenek buluruz. İşte bu yüzden en iyi şerit testereyi almak için bu rehberi hazırladık; Buradaki fikir, iyi ve ucuz bir tane almanızdır.

Alışveriş Rehberi

Şerit testere ne için?

Şerit testerelerin kullanım alanları çok çeşitlidir: metalürji uzmanları, her tür metal ve boru için onları en çok kullanan profesyonellerden biridir. Kasaplarda ve restoranlarda et ve kemik kesmek için kullanılırlar. Marangozlar bu testereleri çapraz kesim yapmak için kullanırlar, düz ve kavisli şekiller yapmak için çok hassastırlar.

Şerit testerenin çerçevesi, masaya yerleştirilmek üzere kompakt olabilir, ancak daha büyük de olabilir. İkincisi tam bir temele sahiptir ve genellikle en güçlüleridir. Kesim alanı, malzemeyi yakınlaştırdığında hassas bir şekilde kesebilmesi için yüksek hızda hareket eden bir bıçak veya dişli bandı tutan iki makaradan oluşur. Bazı durumlarda, bıçak dikey olarak sabitlenir ve malzemeyi yaklaştıran kullanıcıdır, diğer modellerde bıçak yatay katlama pozisyonundadır, böylece malzeme çalışma alanına yerleştirilir ve kullanıcı bıçağı bastırarak indirir. bir sap, her türlü malzemeyi bu şekilde kesmek için.

Bu özellikler temel olarak ihtiyaçlarınıza bağlı olacaktır. Her testerenin belli uygulamaları olduğunu ve bu anlamda fiyatlarının da farklı olduğunu söyleyebiliriz ancak ne kadara mal olduğunu sormadan önce şunlara dikkat etmenizi öneririz.

Boyut

Şerit testere karşılaştırması yaparken boyutu dikkate almalısınız. Atölyeniz için bir şerit testere ise, büyük olasılıkla büyük bir testere seçeceksiniz, ancak evinizde bir tane olması söz konusu olduğunda durum farklı olabilir. Evde her zaman atölye kuracak alanımız olmuyor, bu yüzden kuracağımız yerde ne kadar yerimiz olduğu konusunda net olmalıyız.

Boyut, daha büyük veya daha küçük malzemeleri kesme yeteneğini doğrudan etkiler. Bu sınır, kesme bıçağı ile testere çerçevesi arasındaki boşluktur; Normalde testere ne kadar büyük olursa, o kadar fazla çalışma alanımız olur. Bu, profesyonel testereleri tanımlayan bir şeydir, ancak bilmeliyiz ki, aynı zamanda daha ağır ve daha pahalı olacaklardır.

Bıçak

Metalurji veya marangozluk uzmanıysanız, tam olarak neye ihtiyacınız olduğunu bileceksiniz, ancak bazılarımız şu anda ilk testeremizi alacağından, tüm bıçakların aynı tür malzemeyi kesmek için kullanılmadığını hatırlıyoruz. Kalın bıçaklar hassas kesimleri doğru şekilde yapmaz, ince bıçaklar ise sağlam malzemeyi kesmeye zorlanırsa zarar görebilir.

Bıçağın genişliği en incesi 1/8 inçten en kalını 1 inç’e kadar olabilir. İnç başına diş sayısı da önemlidir: İnç başına 5’ten fazla dişe sahip ince bir testere, küçük kıvrımlar ve yarıçaplar yapmak için idealdir, hafif eğriliklere sahip düz kesimler ise kalın, düşük dişli bıçaklarla yapılır.

Kesme kapasitesi ve çerçeve

Bu, tek geçişte ne kadar malzeme kesebileceğinizle ilgilidir. 6 inç ila 36 inç arasında olabilir, ancak testerenin boyutuna bağlı olacaktır. Ne tür kesimler yapacağınızı dikkatlice düşünün çünkü normalde küçük odun parçalarını keserseniz, aynı zamanda pahalı olan büyük bir testereye ihtiyacınız olmaz.

Çerçeve, kesmeniz gereken maksimum genişliktir. Bu “boğaz”, bir masa üstü şerit testere için 12 ila 14 inç uzunluğunda olabilir, ancak bağımsız testereler daha büyüktür ve bu nedenle profesyonel ölçümler sunar.

Son olarak, özellikle evde kullanım için bir tane satın alırsanız, testerenin pratik olmasını öneririz. Bıçağı germek için basit bir mekanizmaya ve mümkünse bir güvenlik sistemine sahip olduğundan emin olun, böylece beklenmedik bir elektrik kesintisinden sonra testere kendi kendine çalışmaz.

şerit testere nasıl kullanılır

Şerit testere, marangozluk dükkanlarında ve evinizde yapabileceğiniz işlerde kullanılabilecek çok kullanışlı bir araçtır. İhtiyacınız olanı zaten satın aldığınız için, şimdi onu doğru bir şekilde kullanmak için can atıyorsunuz, ancak endişelenmeyin, çünkü bu makalede size bu aracı nasıl doğru şekilde kullanacağınızı öğrenmek için ilk adımları göstereceğiz.

Şerit testerenizin kullanım kılavuzunu kontrol edin

Aleti kullanmaya başlamadan önce, montajı için kullanım kılavuzunu gözden geçirmek ve parçalarını ve çalışmasını bilmek, ayrıca bilinmesi gereken diğer özellikler ve detaylar arasında kesilebilecek malzeme türünü bilmek önemlidir.

Yapmak istediğiniz kesim için uygun bıçağı seçin

Kesiminiz için doğru bıçağı seçmek için kalınlığı ve inç başına diş sayısını dikkate almalısınız. Daha ince bıçaklar çoğunlukla daha kolay işler ve kavisli kesimler içindir, daha kalın bıçaklar ise kalın düz çizgiler kesmek içindir. Testerenizin modeline bağlı olarak, kesilecek malzemeye bağlı olarak kullanmanız gereken bıçağı kullanım kılavuzunda doğrulayabilirsiniz.

Bıçak gerginliğini ayarlayın ve hizalamayı kontrol edin

Çoğu şerit testere modelinde, şeridin yeterince gergin olması ve kesim sırasında kaymaması için makinenin üstünde veya arkasında bulunan bir düğme veya vida bulunur. Ayrıca, makineye zarar verebileceğinden bandın çok sıkı olması da önerilmez. Korkuluk sıkı olduğunda, ayar çarkı kapağını açın ve bıçak hizasını doğrulamak için elle yaklaşık 10 devir çevirin. Yanlış hizalanmışsa, bıçak gerginliğini tekrar ayarlayın.

Makine kesiminin kalınlığını ayarlar

Tüm şerit testereler, ihtiyacınız olan kalınlığı belirlemek için bir kesme yüksekliği ayarlama sistemine sahiptir. Bunu yapmak için kasnak emniyet kolunu bulun ve devre dışı bırakın. Ardından, yükseklik ayar kolunu konumlandırın, çevirirken kesme yüksekliğini kesme parçasına mümkün olduğunca yakın yükseltin veya alçaltın. Ardından, yükseklik ayarlanana kadar kolu tekrar çevirin ve güvenlik kolunu tekrar etkinleştirin.

Düz veya eğimli kesimler yapmak için parçayı alete yerleştirir

Düz kesim kılavuzunu testere masasının yanına yerleştirin. Ahşap, metal veya diğer malzemelerden kesmek için şerit veya çıta seçin. Düz kesim kılavuzuna dokunarak doğrudan bandın önüne, masanın üzerine yerleştirin. Eğimli kesimler yapmak istiyorsanız, düz kesim kılavuzunu çıkarın ve istenen eğim açısını ayarlamak için düğmeyi gevşeterek eğimli kılavuzu şerit testere masasının diğer ucuna yerleştirin. Ayarlandıktan sonra düğmeyi sıkın ve çıtayı seçilen kaliteye uyacak şekilde tırmık kılavuz braketi üzerine yerleştirin.

Makineyi açın ve kesmeye devam edin

Kesim kalınlığını ve tırmık/düz kesim açısını ayarladıktan sonra makineyi üreticinin belirttiği prize takınız. Ardından, makineyi başlatmak için güç düğmesini bulun. Açıldıktan sonra, kesimin düz olması için düz kesim kılavuzuna dokunarak çıtayı iki elinizle itin. Açı kılavuzuyla eğimli kesimler yaparken, çapraz kesim yapılana kadar iki elinizi itin.

Son düşünceler

Testereyi kullanmaya gittiğinizde, kesimler yapmak için yeterli alana sahip olduğunuzdan emin olun. Aleti kullanmak için gerekli güvenlik ve önlem önlemlerini kullanım kılavuzu rehberliğinde alınız.

En popüler markalar

Yerli bir tamirciden daha profesyonel bir ürün olmasına rağmen, gerçek şu ki, marangozluğa daha hevesli kullanıcılar şerit testerede daha az çabayla daha hızlı ve daha kesin sonuçlar elde etmek için mükemmel bir ürün bulacaklar. Bu ileri düzey kullanıcı grubu arasındaysanız, size ürünleri kalitesi ve dayanıklılığı ile tanınan üç üst düzey üretici sunuyoruz.

Japon şirketi Makita, yolculuğuna 1915’te elektrikli ekipman, motor ve transformatör inşa edip onararak başladı. İkinci Dünya Savaşı’nın getirdiği yıkımın ardındaki bir yol, şirketi 50’li yıllardan başlayarak her türlü elektrikli el aletini satmak için faaliyetlerini yeniden düşünmeye yöneltti.

Üretilen ilk alet, şirketi sektörde bir ölçüt haline getirecek bir elektrikli fırça olacaktı. Daha sonra şirket, testereler, matkaplar ve benzerleri gibi diğer ürünleri de içeren ürün yelpazesini genişletecekti. Hatta 1969’da ilk akülü matkabını, 1979’da da ilk akülü matkabını yaptı. Bu eğilim, şirketin kalite ve teknolojiye açık bir bağlılığı sürdürerek, neredeyse tüm dünyada şubeler açmasına neden oluyor.

şerit testere makinası

Çok dayanıklı bir kesim sistemi sunan ancak aynı zamanda her işe veya malzemeye uyum sağlayabilen şerit testereleri ile öne çıkan bir şey. Aslında, bantlarının malzemesi kullanım sırasında neredeyse hiç bakım veya ayar gerektirmez.

Kuaförlük gibi diğer sektörlerde olduğu gibi, Fox şirketi profesyonel dünyadan ev DIY dünyasına bir sıçrama yaptı ve ev kullanıcısına profesyonel kalite sunuyor. Aslında bu kalite, şirketin Avrupa’daki fabrikalarında çok yüksek gereksinimlerle üretilen ve mevcut olan geniş bir ürün kataloğunu sürdürmesine izin verdi.

Bu ayrıntı, ürünlerinizin kalitesi ile kalitesi genellikle şüpheli olan Asya üretimi arasındaki kalite farkını açıkça belirtecektir. Avrupa üretimi ayrıca, bu tip tüketicinin iddia ettiği gibi, ürünlerinin farklı üye ülkelerin kalite ve güvenlik testlerinden sorunsuz geçmesine izin verir.

Bu nedenle Fox marka bir şerit testere almaya karar verirseniz, ihtiyaçlarınız düşünülerek tasarlanmış, profesyonelce kesilmiş ve her zaman doğru çalışması için yeterli kalitede bir ürüne sahip olmanın huzurunu yaşayacaksınız. Tüm bunlar, teknik servislerini çağırmak gerekirse, mükemmel müşteri hizmetini unutmadan.

1924 yılında kurulan Metabo, bir Alman mekanik ve elektrikli alet üreticisidir. Ancak ilk ürünü, 50.000’den fazla satacağı bir el matkabı olacaktı.

İlk elektrikli el aletleri 1927’de ortaya çıktı ve şirket dünya savaşıyla ilgili sorunlardan aşırı derecede muzdarip olmamasına rağmen, 1945’te Nürtingen’deki fabrikayı neredeyse yok eden bir yangınla karşı karşıya kaldı. Neyse ki şirket hızlı tepki verebildi ve küllerinden yeniden yükselerek pazardaki yerini geri kazandı. Almanya’nın yetmişli yıllardan muzdarip olduğu endüstriyel yeniden yapılanma sürecinde, farklı şirketlerin satın alınmasıyla pekiştirilecek bir konum.

Yenilikleri arasında 1934’te piyasaya sürülen ilk elektrikli matkap, 1966’da piyasaya sürülen ilk gönye testere veya 2012’de piyasaya sürülen elektrikli el aletleri için modern büyük kapasiteli pil sistemleri yer alıyor. Bugün şirket, aralarında mürekkep lekesi de bulunan 500’den fazla ürün sunuyor. , her türlü işi yapabilen geniş kesme kapasitesi ile tanınır.

Sıkça Sorulan Sorular 

S1: Metabo şerit testere ile hangi malzemeler kesilebilir?

Metabo, kendin yap çalışmalarını hızlandıran yeterli performansa sahip güçlü araçları işlevsel ve ergonomik bir yapıyla sunmak için piyasanın en iyileri arasında konumlanmış kaliteli bir markadır. Şerit testerelerinde metal kesmeye uygun modellerden ahşap kesmeye kadar farklı modeller bulunmaktadır. Bazı Metabo pro-tipi teklifler, çoğunlukla hassas oldukları için her iki malzemeyi de kesmek için kullanılabilir. 

S2: Şerit testere bıçaklarını nereden satın alabilirim?

Şerit testere bıçakları satın alabileceğiniz farklı mağazalar var. Bazıları sadece DIY araçlarının satışına adanmıştır. Benzer şekilde, donanım mağazalarında ve büyük mağazalarda bulunabilirler. Ancak evden çıkmak istemiyorsanız büyük ve güvenilir mağazalarda online alışveriş yapmayı da tercih edebilirsiniz. Bunlardan biri, birden fazla seçenek bulabileceğiniz, aramayı farklı parametrelere göre daraltabileceğiniz ve ayrıca öğenin ve satıcısının değerlemesi hakkında bilgi edinebileceğiniz Amazon’dur.

S3: Şerit testere ile daireler nasıl yapılır?

Tam daire yapmak için, daire şeklinde kesilecek ahşabın kılavuzu ve tabanı olacak bir tahta gereklidir. Bu nedenle, bu ahşap kılavuzu ilk tahtaya (kesme şablonu) yerleştirmek ve ayrıca bir stoper yerleştirmek ve perçin için birkaç delik açmak gerekir.

Makine çalıştırılmalı ve durdurma izin verdiği kadar kesilmelidir. Ardından, bir kare ile bir çizgi çizmeli ve ikinci tablodaki (daire olacak) dairenin yarıçapını ve merkezini işaretlemelisiniz. Devam etmek için ikinci tahta birincinin üzerine (istenilen perçin ölçüsünde) yerleştirilmeli ve dönmelidir. 

Ardından, testereyi açmalı ve kılavuzu durağa değene kadar takip etmeli, masayı çevirmeli ve daire oluşturacak şekilde dolaşmalısınız. Çevresi tamamlandığında, sadece zımparalanması gerekir. İnce ahşapta işlem hızlıdır, ancak kalın ahşapta aletin sıkışmaması için yavaş yapılmalıdır.

S4: Şerit testere nasıl bükülür?

Şerit testerelerde depolama için katlanabilen şey bıçaktır. Bunu yapmak için, bilekleriniz aşağıda ve vücuttan uzakta olacak şekilde tutmalısınız. Daha sonra aşağı indiğinizde hareket etmemesi için bir ayağınızı çarşafın üzerine koyup oval yapmaya çalışmanız gerekecek. 

Devam etmek için levha yapılmalı, böylece levhanın kenarlarını diğerlerine doğru getirmek, ovali ikiye katlamak gerekir. Daha sonra, sayfanın iki yarısı üst üste gelecek şekilde eller çaprazlanmalıdır. Tüm çevreler ayağın altındaki halkada istiflenene kadar katlamaya devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir