Sal. Eki 19th, 2021

Bir bakalım, bir düşünün: Hiç olmayan birini tanıyor musunuz? en iyi mikrodalga , en iyi mikrodalga fırın 2021

2021’in en iyi 10 mikrodalga fırını – karşılaştırma ve kılavuz

En çok hangi cihazı kullandığımızı ve onsuz yaşayamayacağımızı öğrenmek için bir anket yapsaydık , tüm bahisleri kazanacak bir tane var. Doğru anladın! Mikrodalga. Piyasadaki En İyi Mikrodalga Fırın Hangisi?

Mutfağın olmazsa olmazı kesinlikle . Ne tür bir insan olduğunuzun, zevklerinizin ne olduğu veya sürdürdüğünüz yaşam hızının bir önemi yok. Elbette günün bir noktasında bir kahve ısıtmanız, bir demleme hazırlamanız veya buzdolabından yeni çıkardığınız yemeğe dokunmanız gerekir.

Ve şu anda, hiçbir şeyi lekelemeden ve tam zamanında ihtiyacınız var. Mikrodalga, hayatınızı saniyeler içinde çözen bir cihazdır .

Bu nedenle, size en uygun fırını seçmek istiyorsunuz, çünkü teklifler artıyor ve çok temel cihazlardan performans ve işlevselliklerini büyük ölçüde artırmış diğerlerine kadar bulabilirsiniz : ızgaralı, konveksiyonlu, ankastreli -in, vb.

Seninkini bulmaya cesaretin var mı?

2021’deki en iyi 10 mikrodalga

Piyasada neler bulabileceğiniz hakkında bir fikir edinebilmeniz için, 2021 yılında kullanıcılar tarafından en çok değer verilen mikrodalgaların hangileri olduğunu ve paranın karşılığını aşağıda gösteriyoruz.

2021 En İyi Mikrodalga Fırın Tavsiyeleri (Markalar & Yorumlar)
Samsung MS23F300EEK Solo Mikrodalga Fırın
Samsung GE83X/AND 23 lt Mikrodalga Fırın
Samsung MS23K3515AS Gri 23 Lt Mikrodalga Fırın
Vestel MD-20 MB Mikrodalga Fırın
Awox AWX-P20 Mikrodalga Fırın
Arçelik Md 891 I 20 Lt Ankastre Mikrodalga Fırın
Luxell LX-9460 Ankastre Mikrodalga Fırın

10. Cecotec Beyaz

Sadece ısıtma ve buz çözme için yoğun hafif kullanım için bir mikrodalga.

Litre: 20

Dahili: Hayır

Izgara: Hayır

Güç: 700 W

Listedeki en ucuz seçenek, ancak aralığında daha az işlevsel değil. Sadece ısıtmak için, doğru güçte ve herhangi bir elektronik komplikasyon olmadan bir mikrodalgaya ihtiyacınız varsa, buna zaten sahipsiniz: Cecotec White size ihtiyacınız olan hizmeti verecektir.

Bununla başa çıkmak daha kolay olamazdı. İki tekerlek, biri gücü belirtmek için, diğeri zamanı yönetmek için. Kapı kolundan çekilerek açılır. Paketini açıyor, tezgahın üzerine koyuyor, fişini prize takıyor ve işiniz bitti.

700 W, onları diğer modellerle karşılaştırırsak adildir, ancak hepsi kullanıma bağlıdır: tek bir kişi için veya ara sıra kullanımlar için ise , daha pahalı bir şeye de gitmeniz gerekmez.

Fiyat bazı ayarlarda gösterilir. Bacaklar tamamen dengeli değil ve hafif bir “gevşeme” var, milimetre meselesi. Ve iç astar kullandıkça biraz sararır. Kulp çekilerek açılan çok hafif bir mikrodalga fırın olduğu da göz önünde bulundurulmalıdır . Tutmak için ellerinizi serbest bırakmanız tavsiye edilir, çünkü açılırken biraz hareket edebilir.

Ömrünüzün yarısına yetecek bir fırın almıyorsunuz, ancak Cecotec White sizi beladan kurtaracak ve vaat ettiklerini yerine getirecek .Artıları

 • Ekonomik
 • Çok kolay
 • Küçük, dar alanlar için ideal

Eksileri

 • Düşük güç
 • Hafif, kapı açıldığında değiştirilebilir

9. Orbegozo MI 2018

Sadece ısıtmak istiyorsanız temel, ikinci bir mikrodalga fırın veya ofis için ideal.

Litre: 20

Dahili: Hayır

Izgara: Hayır

Güç: 700 W

Çok para harcamak istemiyorsanız ama en çok günlük çözmek için mikrodalgaya ihtiyacınız varsa bu Orbegozo size yeter.

İki döner manuel kontrole sahiptir. Birinde zaman; diğer yandan, güç seviyeleri ve buz çözme işlevi. Ve kapı kolunu çekerek açılır. Sadece sezgisel olması değil: bulacağınız en basit şey . Örneğin, daha yaşlı bir kişi için bir mikrodalga fırın satın almak istiyorsanız, bunun gibi bir tane iyi bir seçimdir.

Yoğun kullanımın olmayacağı yerlerde de kullanmak iyi bir seçenektir . Tabii ki, evde büyük bir aile iseniz, mikrodalga fırınınız değildir: 700W, diğer işlevleri kaçırabileceğiniz gerçeğinin dışında kısa olacaktır. Izgaralı isteseydiniz aynı kapasite ve güçte “ağabeyi” MIG 2030’a gitmeniz gerekirdi .

Gri renkte (paslanmaz çelik değil), zarif bir dış tasarıma sahiptir , ancak bacaklar belki biraz daha iyi ayarlanabilir. Hafif bir fırındır ve kulpunu çektiğinizde biraz hareket edebilir, kaymaz bir yüzeye koymak fena fikir olmaz.

İspanyol markası Orbegozo , küçük ev aletlerinde iyi sonuçlar veriyor ve bu MI 2018, sadeliği içinde hayal kırıklığına uğratmıyor.Artıları

 • çok ekonomik
 • kullanımı çok kolay
 • dikkatli tasarım

Eksileri

 • sadece güç
 • Düz tezgahlarda bacaklar biraz kaygan

8. Bosch HMT 72 G 650

Kompakt, küçük, yerleşik bir mikrodalga ve kullanımı çok, çok kolay.

Litre: 17

Dahili: Evet

Izgara: Evet

Güç: 800 W

İhtiyacınız olan basit ve çok büyük olmayan bir dahili mikrofon (17 l) ise, bu Bosch hayatınızı çözecektir. Isıtma, buz çözme ve kolay bir tarif hazırlamak için mükemmeldir, ancak her şeyden önce sizi elektronik programlama veya diğer ekstralarla karmaşıklaştırmaz . Her mutfakta kullanılabilen güzel bir paslanmaz çelikten yapılmış basit bir fırındır.

Izgara fonksiyonu biraz daha tam hale getirir. Programları olmadığı için zamanları ve gücü biraz hesaplayarak onunla basit yemekler pişirebiliriz.

Kontroller maksimuma basitleştirildi. Biri güç seviyesini, buz çözme işlevini, tek başına ızgarayı veya ızgarada pişirmeyi seçmek için iki tekerlek. Diğeri dakikaları ayarlamaktır. Ekranı olmadığı için, özellikle kısa sürelerde, sadece bir kahve veya demleme ısıtmak istediğinizde, zaman seçimi çok kesin değildir.

Kurulumu çok basit ve 800 W gücü hiç de fena değil. Bu basit Bosch ile uzun yıllar mikrodalga fırınınız olacak.Artıları

 • Markanın kalitesi
 • kullanımı çok kolay
 • ızgarası var

Eksileri

 • Fiyat
 • Zaman programlamasında çok hassas değil

7. Teka MWE 230G

Zarif ve çekici, basit kullanımlar için ızgaralı bir mikrodalga.

Litre: 23

Dahili: Hayır

Izgara: Evet

Güç: 800 W

Teka , özelliklerine göre oldukça eksiksiz bir ızgaralı mikrodalga fırını makul bir fiyata sunuyor.

Başlangıç ​​olarak, içte ve dışta paslanmaz çelikten yapılmış ve göze çok çekici gelmesini sağlayan minimalist bir tasarıma sahip basit ve güzel bir cihazdır : sıralı beş küçük dikdörtgen düğmeli bir ekran; aşağıda, zamanı veya ağırlığı düzenlemek için bir tekerlek. Düğmelerin hepsi aynı (hızlı başlatma düğmesi bile göze çarpmıyor!) Ve açıklayıcı çizim oldukça küçük. Her komutun ne için olduğunu bildiğinizde özellikle karmaşık değildir, ancak ilk başta açık değildir. Konuyu anlamalısın.

Geri kalanı için, beş seviyede ayarlanabilen ortalama bir güce, bir çocuk güvenlik kilidine ve birkaç programa sahiptir. İlginç olan bir şey de en sevdiğiniz yemekleri ezberleyebilmesidir : onların hazırlanması için gereken zaman ve güç.

Pişirme sonu uyarıları ısrarlıdır: kapatılamayan beş çift bip sesi, küçük daireler için veya kullanıcıların evde çok farklı programları varsa dikkate alınmalıdır.

Günlük mikrodalga fırın olarak Teka MWE 230 G pratik ve kullanımı kolaydır . Yemek pişirmek istiyorsanız, piyasada daha iyi olmayan, ancak daha sezgisel başka modeller bulabilirsiniz.Artıları

 • İyi mikrodalga ve ızgara gücü
 • ağırlıkla çözülmüş
 • Para için iyi bir değer

Eksileri

 • İşlem sezgisel değil
 • Bip sesleri biraz tiz

6.  Şeker MIC201EX

Isıtma ve kızartma için mükemmel, basit ve ucuz bir ankastre mikrodalga.

Litre: 20

Dahili: Evet

Izgara: Evet

Güç: 800 W

İtalyan markası Candy bize tamamı paslanmaz çelikten yapılmış zarif ve basit bir ankastre mikrodalga fırın sunuyor . Temel işlevler için yeterli ancak pişirmesini istiyorsak 800 W’ı biraz kısa olabilir.

Yine de, farklı mikrodalga güçlerini ızgara işleviyle birleştiren sekiz pişirme programından yararlanma olanağı vardır. Sadece zamanla değil, ağırlık olarak buz çözme imkanına sahip olması da takdir edilmektedir.

Ev tuşu günlük kullanım için rahattır. Belki de sadece otuz saniyelik sürelerin eklenmesine izin vermesini ve daha az seçenek sunmasını daha az seviyoruz.

Unutulmamalıdır ki , ısıtma bittiğinde devre dışı bırakılamayan dört bip sesi ile uyarı verir. Diğer bir detay ise kapı açıkken iç aydınlatmanın yanık kalmasıdır, bu nedenle her zaman kapatmayı unutmamanız gerekecektir. Ve özellikle pişirdikten sonra bir süre açık bırakmayı tercih ettiğiniz zamanlar olacaktır. Küçük çocuklarınız varsa, çocuk kilidi yoktur.

Candy MIC201EX, günlük kullanımlarınızı mükemmel bir şekilde çözecek bir cihazdır .Artıları

 • İyi bir fiyata gömme
 • Temel işlevleri karşılar
 • ızgarası var

Eksileri

 • Işık sadece kapı kapalıysa söner
 • sesi kapatamıyorum

5. Balay 3WGX 1929 P

Uzun yıllar dayanacak şekilde tasarlanmış küçük, zarif bir dahili mikrofon.

Litre: 17

Dahili: Evet

Izgara: Evet

Güç: 800 W

Bu ankastre balay, yüksek hacimli mikrodalga fırına ihtiyaç duymayanlar için iyi bir seçenektir . Mikrodalga işlevi için 800 W gücü ve aynı anda veya ayrı olarak kullanılabilen bir ızgara ile 17 litresi çok iyi kullanılır. Dayanıklı, güçlü ve güvenilir bir fırındır.

Kullanımı oldukça sezgiseldir. Beş güç seviyesi ayrı düğmelerle gösterilir ve ilgilendiğimiz gibi ekranda zaman veya ağırlık seçmek için döner bir tekerleğe sahiptir. Bu kontrol, dışarı çıkan tek kontroldür ve entegre olması için içeri itilebilir. Böylece ön kısım tamamen üniform bir görünümle bırakılmıştır.

Bu, fırfırsız, ancak önerdiği sekiz pişirme programını iyi bir şekilde kullanan işlevsel bir mikrodalgadır .

Isıtma bittiğinde, iç ünite fanı birkaç saniye daha çalışmaya devam eder. Bazı kullanıcılar için, özellikle sessiz cihazlardan hoşlananlar için biraz can sıkıcı olabilir, ancak bunun karşılığında pişirme alanının iyi bir şekilde havalandırılmasını sağlar.

Sesli uyarı sinyallerinin yapılandırılabilir olduğu takdir edilmektedir. Tamamen geçersiz kılınamazlar, ancak Balay 3WGX 1929 P’nin işini bitirdiğinde sinyal vermeye yetecek kadar üç tek bip sesine indirgenebilirler.Artıları

 • Yapılandırılabilir uyarı sesleri
 • Gizli kontrol
 • Sağlam, uzun süre dayanacak şekilde yapılmıştır

Eksileri

 • Parmak izi önleyici değil
 • Fan biraz gürültülü

4. Daewoo KOG-837RS

Çok iyi bir sonuç veren orta menzilli bir mikrodalga için modern ve zarif tasarım.

Litre: 23

Dahili: Hayır

Izgara: Evet

Güç: 800 W

Bu Daewoo’nun sunduğu 800 W güç, cihazın içindeki dalgaların dağılımı sayesinde çok şey veriyor. Ev buna CRS diyor (çift emisyon sistemlerini bu şekilde vaftiz ediyorlar) ama bizi asıl ilgilendiren , neredeyse pişen diğerlerinin yanında soğuk parçalar olmadan, tek tip ısıtma ve eşit derecede dengeli buz çözme sağlamasıdır.

Izgara , 23 litrelik bir cihaz için çok iyi olan, beş güç seviyesine ve dikkat edilmesi gereken 28 santimetrelik bir plakaya sahip bir mikrodalga fırının faydalarını tamamlıyor .

Her durumda, pişirme bölmesi biraz meraklıdır. Bir yandan ızgarayı birbirinden bir ızgara ile ayırarak alan kazanır , böylece hem iyi temizlenir hem de kullanışlı alan kaplamaz; diğer yandan, iç kısım arka duvara doğru hafifçe incelir ve bu da çalışabilirliği biraz azaltır.

Paslanmaz çelik ön yüzün siyah kenarlarla kombinasyonu zarif, açma kolu çok rahat ve özellikle gürültülü bir fırın değil : üç uyarı bip sesi ve sessiz kalıyor. Ayrıca çocuk kilidi vardır.

Aksi takdirde, Daewoo KOG-837RS iyi bir şekilde tamamlanmıştır ve makul bir fiyata iyi pişirme seçenekleri sunar.Artıları

 • 28 cm tabak
 • Geniş iç mekan
 • Hatta yemek pişirmek

Eksileri

 • Özellikle sezgisel değil

3.  CMXG25DCS

Denemeye istekli “mutfaklar” için ızgaralı bir mikrodalga fırın.

Litre: 25

Dahili: Hayır

Izgara: Evet

Güç: 800 W

Yemek yapmayı seviyorsanız ve yeni mikrodalga fırınınızdan en iyi şekilde yararlanmaya cesaret ediyorsanız, İtalyan markası bu önerisini dikkate almalısınız . Elbette 40 otomatik programı işinizi kolaylaştırır ve ayrıca bu fırının olanaklarından en iyi şekilde yararlanmanız için size ipuçları ve püf noktaları veren Simply-Fi uygulamasını da indirebilirsiniz .

Ve fırın diyoruz çünkü bu bir mikrodalgadan daha fazlası . Tabii ki, ısıtma ve buz çözme seçeneğiniz var İkincisi ayrıca belirli bir programla yapılır , burada yiyeceğin ağırlığını girersiniz ve sadece gerekli süreyi hesaplamakla ilgilenir.

Ama aynı zamanda bir ızgarası var, bu yüzden neredeyse normal bir fırın gibi yemek pişirmek için kullanabilirsiniz . Tüm bu özelliklerin yanı sıra programlama yeteneği , mutfakta deney yaparak zaman harcıyorsanız , onu harika bir seçenek haline getirir . Karşılığında aradığınız şey sadelik ise bu cihazın bu kadar çok tuş ile sizi aşması mümkün.

Gerçekten sevdiğimiz diğer şeyler: tüm sesleri devre dışı bırakabilirsiniz, ECO işlevi, hızlı başlatma düğmesi ve çocuk kilidi vardır.

İç tasarım, kirin birikebileceği çatlakları önlemek için cilalanmıştır ve düşük gözenekli malzemeler kullanılarak temiz tutulması kolaylaştırılmıştır.

litrelik bir kapasiteye sahiptir: o küçük ama geniş iç 24,5 cm döner tabla ile. Sınırlı alana sahip , ancak büyük bir cihazdan vazgeçmeyen mutfaklar için mükemmeldir .Artıları

 • Çeşitli pişirme programları
 • Ses kapatılabilir
 • Kolay temizlik
 • Hızlı başlatma işlevi

Eksileri

 • Kullanım kılavuzundan yararlanmak için iyi çalışılmalıdır.

2. Severin MW 7875

Çok uygun fiyata 2×1 isteyenler için mikrodalga fırın.

Litre: 20

Dahili: Hayır

Izgara: Evet

Güç: 700 W

Izgara işlevini eklemenin yanı sıra mikrodalga ve konveksiyon fırın olarak da pişirebilen bu Severin’in iyi bir yatırım olduğuna ikna olmak için denemelisiniz Bütün bunlarla birlikte artık mutfakta iki fırına da gerek yok. Bize sunduğu tüm olanakları sıkıştırmak için bunun talimatlarını iyi incelemek (bu arada, Kastilya’da gelmiyor, ancak onları çevrimiçi hale getirmek zor olmasa da) yeterli. Ardından, yiyecekleri yerleştirmeniz ve programı seçmeniz yeterlidir. Izgara, kızartma, buz çözme ve tabii ki yeniden ısıtma arasında seçim yapabilirsiniz.

Mikrodalga fonksiyonunu iptal edersek, tipik bir fırınımız olur. Ayrıca sadece mikro olarak kullanıp kahvaltı kahvemizi ısıtabiliriz.

Tabii ki, güç açısından , 700 W, genellikle 1.000 W ızgaraya sahip olan benzer fiyattaki diğerlerinin altındadır .

24,5 cm’lik bir plakaya sahiptir ve bir ızgara rafı içerir.

Severin MW 7875, ondan çok şey elde etmek için bir mikrodalga fırındır . Bu nedenle, sadece infüzyonları ısıtmak için kullanacaksanız, sizin için uygun olmayabilir. Ancak mutfakta çok az yeriniz varsa veya çok fazla alete sahip olmak istemiyorsanız, bu 2’si 1 arada sizi ikna edecektir.Artıları

 • Mikrodalga ve 2’si 1 arada fırın
 • Mutfakta yerden tasarruf edersiniz
 • Izgara içerir

Eksileri

 • Bekleme modundayken gürültülü
 • Kullanım kılavuzu İspanyolca değil

1. LG MH6535GDH

Bir dizi ekstra fonksiyona sahip mikro artı masa üstü ızgara.

Litre: 25

Dahili: Hayır

Izgara: Evet

Güç: 1000W

Yeni başlayanlar için, ısıyı pişirme bölmesine çok eşit bir şekilde dağıtan marka teknolojisi (Smart Inverter) sayesinde özellikle iyi kullanılan 900 W’lık çok iyi bir güç . Bu cihazla, yemeğin eşit şekilde ısınması için pişirme işleminin yarısında açmanız, karıştırmanız ve yeniden bağlamanız gerekmez.

Ve bununla bir artı: plaka (geniş, 29,2 cm) altı desteğe sahiptir ve normal üç değil, böylece stabilite kazanır; Ek olarak, döner işlevin bağlantısı kesilebilir, yani dikdörtgen bir tabak (2 kg’a kadar tutar) koyabilir , alanı daha iyi kullanabilir ve her şeyin eşit şekilde ısınmasını sağlayabilirsiniz.

Bir başka ilginç nokta ise 25 l’lik iç kapasitesi için çok büyük bir mikrodalga fırın olmamasıdır. Kompakt boyutu , küçük bir mutfağa büyük kapasiteli bir mikrodalga fırın koymanıza olanak tanır.

Ve vurgulanacak daha pek çok şey: Bekleme modundayken ışığı devre dışı bırakan Eco işlevi, geleneksel olandan çok daha çekici LED iç aydınlatma, çocuk kilidi, buharlı pişirme aygıtı, müzikli akustik uyarı (tipik bip sesleri değil) … Ve çeşitli programlar, bazıları tereyağı yumuşatmak veya hamuru mayalamak kadar faydalı.

Kısacası LG MH6535GDH, aklınıza gelmeyenleri bile tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak ızgaralı bir mikrodalga fırın . Beyaz, siyah ve şeffaf siyah olarak mevcuttur.Artıları

 • Eşit şekilde ısıtır ve buzunu çözer
 • Döner tabla devre dışı bırakma
 • Çok kompakt tasarım

Eksileri

 • ses kapatılamıyor

En iyi mikrodalgaların karşılaştırılması

Aşağıda, satın alma işleminizde size yardımcı olmak için özetlenen özellikleriyle birlikte önerilen modellerin bir karşılaştırmasını bulacaksınız.

Not: Tabloyu cep telefonunuzdan görüntülerseniz, tüm sütunları görmek için parmağınızla kaydırın.

Hayır.modelilitregömmeızgaraMikrodalga gücüPaslanmaz çelikfiyatı gör

Önerilerimiz

En ucuz mikrodalga fırın:

Büyük bir harcama yapmak istemiyorsunuz ama sizin için temelleri çözen bir mikrodalgaya mı ihtiyacınız var? Gerçek şu ki, çok az bir fiyata ihtiyacınız olan şeye sahip olabilirsiniz. En basit modelleri inceledikten sonra , kurulum gerektirmeyen ve kullanımı son derece basit bir masa üstü mikrodalga fırın olan Orbegozo MI 2018’i seçtik .

Mikrofonun temel kullanım amacı olan ısıtma için kullanacaksanız daha fazlasına ihtiyacınız yok . Günden güne sizin için çözer. Başka bir şey, onunla yemek pişirmek istemenizdir. Dikkatli olun, bir güç olarak yapabilirsiniz, ancak orada biraz daha fazla gücü ve işinizi kolaylaştıran küçük bir programı kaçırabilirsiniz.

En iyi ankastre mikrodalga: Bosch HMT 72 G 650

En iyi gömme ürünü önermek için değeri kesin olan bir markaya gittik Bosch HMT 72 G 650, size uzun yıllar hizmet edecek çok yönlü bir ürün olacak tüm özelliklere sahip ve aynı zamanda kullanıcılar tarafından en çok değer verilen markalardan biridir.

Sen kullanabilirsiniz sezgisel kontroller ile, basit bir cihaz için tercih edilecek , ızgara defrost ve kahverengi ısıtmak için Tümünün en basit yerleşik mikrodalgalar Alman markası olduğunu ve aynı zamanda en ekonomik (yapamaz Ankastre bir cihaz istediğimizde fiyatların yükseldiğini unutun). Bir ekranı olmadığı için zaman hesaplamasının yüzde yüz doğru olmadığı doğrudur, ancak gerçekten bir kez yaptığınızda, günlük olarak kaçırılan bir şey değildir.

Mutfağınıza iyi bir güce (800 W), paslanmaz çelikten çok çekici bir estetiğe sahip bir cihaz kuracağınızı ve uzun yıllar mikrodalga fırınınız olacağını unutmayın.

Candy CMXG25DCS’yi, aynı zamanda 25 litrelik küçük bir mikrodalga olan, bir araya getirdiği işlevsellik miktarı için gerçekten sevdik .

Bunları hala daha düşük kapasitede bulabileceğiniz doğrudur (en yaygın olanı 17 l’dir), ancak satın almaya gittiğinizde sadece evin yaptığı iç kapasitenin litre cinsinden değerine değil, aynı zamanda dış ölçümler . Değilse, olduğu gibi orta büyüklükte ama daha fazla kapasiteli bir başkası yerine, içinde küçük kapasiteli büyük bir “çöp” satın alıyor olabilirsiniz.

Ölçüleri 30,7×51,3×41 cm olup çok iyi kullanılmıştır. Pikap şaşırtıcı derecede büyük ve iç mekan göstermeleri dolayısıyla optimize edilmiş ızgara üstünde ve yolcu kabininden alanı “çalmak” değil.

Evde onun için yeriniz varsa, bu Şeker’in sunduğu her şey için buna değer olduğuna inanıyoruz, özellikle onunla yemek pişirerek yararlanmak için (artık temel konulara girmiyoruz: ısıtma, buz çözme vb.). Pişirme işlemi sırasında, mikrodalgaların saran dağılımı olan “ekstra” olduğunu fark edebilirsiniz ve ızgara, gevrek noktası ile size bazı pizzaları garanti edecek kadar iyidir .

Ayrıca elektronik mikrofonların , kullanılmadığında ışığı kapatan ECO işlevine sahip olmasını ve gerçekten çok takdir ettiğimiz bir şeyi: sesin kaldırılabilmesini seviyoruz .

Tüm önerilenler listemizden doğrudan Severin MW 7875’e geçiyoruz çünkü iyi bir 700 W ızgara ile bizi hoş bir şekilde şaşırtıyor.Örneğin bisküvilere altın nokta vererek ızgara ile birlikte mikrodalga işlevinden en iyi şekilde yararlanabiliriz. .

Geleneksel fırını kullanmayarak enerji tasarrufu yapmanın mükemmel bir yolu… Ama aynı zamanda, geleneksel şekilde istiyorsanız, sizde de var, çünkü fırına girmeden önce 230 °C’ye kadar ısıtılabilen bir konveksiyonlu fırın . geleneksel bir fırın gibi yiyecek kaynağı.

Her mod ayrı ayrı veya diğerleriyle kombinasyon halinde kullanılabilir , bu sayede olasılıklar gördüğümüz diğer cihazlardan çok daha geniştir.

Ayrıca, sahip olduğu tüm işlevler için çok uygun bir fiyatı vardır.

En iyi mikrodalgayı satın alma rehberi

Gerçek şu ki, mikrodalgalar geldiğinde kalmak için yaptılar. Yaşam kalitemizi bu kadar arttıran çok az cihaz var .

Bugün çok amaçlı cihazlardır . Çay yapmak için biraz su kaynatabilir, ekmeğin buzunu çözebilir veya geleneksel bir fırında pişirildiğinde imrenilecek bir şey olmayan garnitürüyle kızarmış bir tavuk hazırlayabiliriz.

Ondan çok şey elde edebilirsiniz, ama birçoğu. Sadece zamana, programlara alışmanız ve bize olanaklar sunan iyi bir cihaza sahip olmanız gerekiyor .

Size neler sunabileceğini keşfetmeye cesaretiniz var mı?

Mikrodalga nedir?

Evet, işte bu, mutfak tezgahınızdaki cihaz. Ama biz bilimsel kıyafeti giyeceğiz ve hepimizin bildiği o aparatın nasıl çalıştığını basit bir şekilde açıklamaya çalışacağız.

Kullandıkları teknoloji yetmiş yıldan fazla bir süre önce keşfedilmesine rağmen, 1960’ların sonlarına kadar ticarileşmeye ve popüler olmaya başlamadı.

Bunlar, ısıya neden olmak için bir magnetrondan (basit bir ifadeyle, elektrik enerjisinden elektromanyetik dalgalar üretebilen bir cihaz) radyo dalgalarını kullanan cihazlardır .

Bu keşfin birçok olasılığı, özellikle de yiyecekleri ısıtmak için uygulamaları hızla görüldü. “Mikro” olan şey, gıdadaki suyu ısı üretene kadar titretebilen çok kısa uzunlukta dalgalar kullanılmasıdır .

Bu nedenle kapları doğrudan ısıtmazlar (sıcaklık kazanırlarsa içerdikleri gıda ile temas ederek olur). Ayrıca bu nedenle , bunların r içinde hiçbir şey olmadan çalıştırılmaması tavsiye edilir : magnetron hasar görebilir.

Mikrodalganın kullanım alanları

Mikrodalganın sadece kahvaltıda süt ısıtmaya yaradığına inananlardan mısınız? Değil! Görüşlerinizi genişletin. Bugün daha birçok şey için kullanılan bir cihazdır . Bulabileceğiniz işlevler şunlardır:

1 Isı

En bariz olanı ve hepimizin ne için kullandığı . Bir bardak sütü ısıtın, demlemek için suyu kaynatın, öğleden sonra kalan o pirinç tabağından soğuğu çıkarın… En basit kullanımıdır.

İşlemin analog veya dijital olmasına bağlı olarak, zamanı mekanik bir çarkta veya geri sayımlı bir ekranda programlayacaksınız. Önemli değil: kahvaltınız aynı şekilde ısıtılacak.

Tam olarak bu işlemler gün içinde en çok tekrarlanan işlemler olduğundan, birçok mikrofonda ısıtma işlemini pratik olarak otomatikleştiren bir hızlı başlatma tuşu bulunur .

2 Buz çözme

Başka bir çok yaygın kullanım. Çalıştırmadan önce buz çözme modunu seçmemiz gerekecek .

En basit mikrodalgalar sadece zamanı programlamanıza izin verir , bu yüzden sürecin farkında olmalı ve nasıl gittiğini görmek için zaman zaman açmalıyız.

Biraz daha gelişmiş olan diğer modeller, ağırlık değişkeninin girilmesine izin verir , böylece cihaz, defrost için koyduğumuz “blok” un boyutlarına bağlı olarak zaman ve güç hesaplamalarını zaten yapar.

Burada nitelikler zaten fark edilmeye başlandı. İyi bir dalga dağılımına sahip bir cihazımız varsa, buz çözme düzgün ve aşamalı olacaktır. Aksi takdirde, yarı pişmiş yiyeceklerin kenarlarını ve içini hala donmuş bulabiliriz.

3 Kahverengi

Birçok mikrodalga fırın bir ızgara içerir , üst kısımda ızgara yapmak veya pizza hazırlamak için kullanacağımız bazı ısıtma elemanları bulunur Ayrıca ne pişirmiş olabileceğimize daha iyi bir görünüm verir. Mikrodalgalar, yiyeceklere gözlerden düşmesine neden olan o göz kamaştırıcı esmerleşmeyi vermez. Izgara çözer.

Genellikle , süreci hızlandırmak için plakayı yukarıya yaklaştıran bir tamamlayıcı olarak yükseltilmiş bir ızgara ile gelirler .

Bazı cihazların görünür dirençleri vardır, bu da temizliği biraz zorlaştırır. Diğerleri ise onları küçük bir ızgara ile korurlar, bu da bir kumaşın cihaza zarar vermeden geçmesini kolaylaştırmasının yanı sıra pişirme bölmesindeki alanı daraltmaz.

4 Pişirme

Mikromuz basit ise bize kombine pişirme (mikrodalga + ızgara) imkanı sunacak ve gücü deneme yanılma yoluyla seçilecektir; Eklerseniz, tarif kitabındaki yönergeleri de uygulayabiliriz (ki bu hala geliştirilmiş bir deneme yanılma sürümüdür). Ve ilginç sonuçlar elde edebiliriz.

Bir kez daha, cihazın kalitesi fark yaratıyor . Daha iyi bir cihaz, ağırlık girilerek zaman, güç ve mikrodalga ve ızgara kombinasyonunun otomatik olarak hesaplandığı programları getirecektir. Sonuç önemli ölçüde iyileşir.

Ve eğer ileri (ya da iki) bir adım atmak istiyorsak, bir konveksiyon mikrodalga ile cesaret edebiliriz .

Yukarıdaki tüm işlevleri yerine getirebilen ve … konveksiyon ekleyebilen, yani bir ömür boyu fırınımız gibi, çok daha gelişmiş cihazlardan bahsediyoruz.

Normal bir konveksiyonlu fırın, sürekli sıcak hava sirkülasyonu sayesinde (genellikle bir fan sistemi ile) yemek pişirir. Konveksiyonlu mikrodalgaların avantajı, bu işlevselliğe mikrodalga ve ızgarayı eklemeleri ve ayrıca daha fazla verimlilik için bu üç teknolojiyi birleştirerek pişirme programlama olanağını eklemeleridir .

Konveksiyon mikrodalgaları başka bir dünyadır. Onlardan en iyi şekilde yararlanmak için onlarla başa çıkmayı öğrendiğinizde bir harika.

Bir mikrodalga fırın seçmenize yardımcı oluyoruz: bu önemli noktalara bir göz atın

Kendiniz pişirebilir veya evde yiyecek satın alabilirsiniz. Bir sabah tarifleri prova edenlerden veya önceden pişirilmiş bir süper yiyeceği ısıtarak günü bitirenlerden biri olabilirsiniz. Ya da belki bir pişirme aksesuarı olarak istersiniz ya da hayatınızda bir daha tava yıkamak istemezsiniz…

Mesele şu ki , mikrodalga fırınsız bir mutfak yok . Şimdi, bir tane satın almak zorunda mısın? Seninkini kırdığı için mi yeniledin? Sahip olduğunuz işlev yetersiz kaldığı için onu daha fazla işleve sahip bir başkasıyla mı değiştiriyorsunuz? Pratik bir hediye mi arıyorsunuz?

Durumunuz ne olursa olsun , seçimi sizin için kolaylaştıracak, kullanıcı deneyimine dayalı birkaç ipucu .

Boyut

Her zaman en büyüğü, sizi en çok ilgilendiren şey değildir.

Başlamak için , mevcut alanı hesaba katmanız gerekir . Bir film mutfağınız varsa, bolca yeriniz var, bu yüzden en çok beğendiğinizi satın alın.

Ancak durum böyle değilse ve çoğu ölümlü gibi normal büyüklükte bir mutfağınız varsa, o zaman ihtiyaçlarınıza göre ayarlayın: evde kaç kişisiniz, düzenli olarak ne işe yarayacaksınız, alışkanlıklarınız neler . ..

Yani, pizza yemeyi seviyorsanız, büyük tabaklı bir tane arayın . Evinizdeyken en sevdiğiniz pizzanın kenarlarını kesmezseniz sığmayacağını anlarsanız ayıp olur… Ve hayatınızda kızarmış tavuk pişirmeyecekseniz, ihtiyacınız olmayabilir. dünyanın en büyük bölmesine sahip mikrodalga pazarı.

Alışkanlıklarınıza mümkün olduğunca bağlı kalmanız her zaman önerilir.

¿ Piyasada hangi bedenler bulunabilir ? Pek çok ara önlem olmasına rağmen, internette veya büyük mağazalarda daha kolay bulacağınız önlemleri özetliyoruz:

 • 17/18 litre olanlar. Küçük mikrodalgalar olarak kabul edilirler. Bekarlar veya çiftler için tavsiye edilir.
 • 20 litre olanlar. Standart olduklarını söyleyebiliriz. Bir ara kapasite, her şey için biraz.
 • 25/30 litre olanlar. Zaten bir “Bay Mikrodalga” satın alıyorsunuz, bu iyi bir boyut, daha büyük kaplar kullanmanıza izin verecek ve daha fazla ağırlık kabul edecek. 40 litreden büyük cihazlar bulabilirsiniz, ancak bunlar yaygın değildir ve bu yüzden onları bu karşılaştırmaya dahil etmiyoruz.

Masaüstü veya yerleşik (entegre edilebilir)

Bunlar iki farklı kavram aynı cihaz için.

Masa mikrodalga kurulum gerekmez bağımsız bir cihaz olan bir fiş ve iyi havalandırma sağlanır bir yerde başka. Yerleştirdiğiniz yüzey kaymaz ise çok daha iyi. Değilse, ayakların lastikli olduğundan ve kullandığınızda hareket etmeyeceğinden emin olun.

Ancak mutfak mobilyanızda bir delik varsa, bir integrale bakmak ilginizi çekebilir Tezgahta yerden tasarruf edeceksiniz ve mutfak daha derli toplu görünecek. Bakımı daha kolaydır (çünkü sadece görünen kısmı, yani ön tarafı temizlemeniz yeterlidir) ve diğer mutfak aletlerinizle kombine edebilirsiniz.

Dikkate almanız gereken tek şey , mevcut nişe tam olarak uyan bir tane satın alabilmeniz için ölçümlerdir . Bunlar genellikle standarttır , ancak her ihtimale karşı önce mezuranızı alın. Aksi takdirde, kurulum basit ve estetik sonuç muhteşem.

Paslanmaz çelikten veya diğer malzemelerden yapılmış

Dışarıdan size bunun biraz önemli olmadığını , zevklere veya görüşlere bağlı olduğunu söyleyebiliriz Paslanmaz çelik şık ve moderndir. Normal olan, parmak izi önleyici bir işleme sahip olmasıdır, ancak buna rağmen, gerçekten temiz tutmak istiyorsanız, sık sık silmekten kurtulmayacaksınız.

Beyaz, gri, siyah ve hatta renkli diğer mikrodalgalar da fena değil. Ne Çoğu gibi.

Bir diğer konu ise iç mekan. Emaye olanlar daha kötü yaşlılığa sahip olma eğilimindedir. Daha fazla kir birikir, zamanla sararma eğilimi gösterirler, kaplama şişebilir ve hatta pas lekeleri görünebilir. Bütün bunlar cihazın çalışmasını ve kullanım ömrünü etkiler.

Birçok kullanıcı , yüzeyin daha düzgün olması ve daha iyi temizlemesi nedeniyle paslanmaz çeliği tercih eder .

Ve akılda tutulması gereken bir ayrıntı: Daha fazla paslanmaz çelik cihazınız varsa ve bunların eşleşmesini istiyorsanız , bir markadan diğerine ve hatta farklı modeller arasında çeliğin görünümünün hem ton hem de ton olarak biraz farklı olabileceğini unutmayın. renk. damarların oluşumu. Kusura bakmayın ama şaşırmayın.

Güç

Normalde mikrodalga gücü 700 ile 1000 W arasında dalgalanır ve yiyecekleri ısıtma veya pişirme hızı buna bağlıdır .

En mantıklısı, 900 W’lık bir cihazın 800 W’lık bir cihazdan daha yüksek bir hızda ısıtacağını düşünmektir ve muhtemelen durum budur, ancak teorik güç her zaman tam olarak kullanılmaz. Bu biraz malzemeye, iç tasarıma ve mikrodalganın mikrodalgaların düzgün dağılımı için özel olarak geliştirilmiş bazı teknolojilere sahip olup olmadığına bağlı olabilir.

Bir cihazın gerçek gücünü ölçmenin çok ev yapımı ama çok güvenilir bir yolu var: eski mikrodalga fırınımda infüzyon suyu bir buçuk dakika içinde kaynatılırsa ve yenisinde (ve daha güçlü) iki tane alırsa, bir şey olmaz ekleyin. Başarısız olmayan bir diğer ölçü birimi de patlamış mısır torbasıdır. Aptalca görünebilir, ancak bitirmek için gereken süre bir standarttır ve referans için iyidir.

Izgara gücü genellikle 1000 W ve her ikisi de pişirirken 1500 W civarında. Ancak ısrar ediyoruz: Bu noktada teknoloji fark yaratıyor.

ekstralar

Sadece tekliflere kapılmamanız ve neye ihtiyacınız olduğunu veya mikrodalga fırınınızın neye sahip olmasını istediğinizi iyi analiz etmeniz çok önemlidir, böylece gerçekten size daha iyi bir yaşam kalitesi sunan kullanışlı bir cihazdır. günlük bazda. Bunlar daha ilginç ekstralardan bazıları:

 • Çoçuk kilidi. Evde çocuğunuz yoksa veya daha büyüklerse, bu çok önemli olmayacak, ancak küçüklerse yeterli olmayacak. Dikkat edilmesi gereken bir şey daha az.
 • Döner tabla bağlantısının kesilmesi. Bu işlevsellik çok yaygın değildir, ancak buna sahip cihazlar vardır, genellikle bazı gelişmiş ısı dağıtım sistemlerine sahip olanlar. Tabağı durdurmak, daha çeşitli yemekler (dikdörtgen, oval) kullanmanıza ve fırının toplam yüzeyinden daha iyi yararlanmanıza olanak tanır.
 • EKO işlevi. İlk olarak, enerji tasarrufu nedeniyle ilginç. İkincisi, sürekli yanan küçük ışıklardan oldukça rahatsız olanlar var. ECO’lar bir süre kullanılmadığında ekranı otomatik olarak kapatır.
 • Enerji verimliliği. Ne kadar verimli o kadar iyi. Etikete bakın ve fiyatın ne kadar arttığını ve daha verimli tüketim ile ne kadar tasarruf edeceğinizi (özellikle fırını çok kullanacaksanız) hesaplayın. Bazen günlük olarak tasarruf etmek için biraz daha fazla harcamak öder.
 • Işık. Bazı mikrodalgalarda iç ışık sadece kapı kapatıldığında kapanır. Belki umursamıyorsun ama bunu önceden bilsen iyi olur çünkü pişirdikten sonra fırının soğumasını veya biraz havalandırmasını istesen bile bu seni her zaman kapıyı kapalı tutmaya zorlayacaktır.

Bazı mikrodalgalar, daha verimli ve daha güzel LED ışıkları içerir.

 • Ses. Pişirme sonu uyarıları ve tuşlara basıldığında çıkan sesler, kullanıcıları en çok rahatsız eden şeylerden biridir. Her cihazın kendi bardak sütünüzün hazır olduğunu size bildirmenin kendi yolu vardır: uzun bir bip, birkaç tekdüze bip veya birkaç tonu birleştirmek veya hatta biraz müzik içerenler bile vardır ki bunların daha fazla olacağını tahmin ederler. hoş.

Bazıları birkaç dokunuşla sınırlıdır ve diğerleri bunu büyük bir hayranlıkla duyurur. Cihazı değiştirmeden önce o sesle her gün yaşayacağınızı ve binlerce kez duyacağınızı düşünün, bu yüzden uyarı şekliyle iyi geçinmelisiniz.

Sesi yapılandırma veya hatta kaldırma yeteneğine sahip bir mikrodalga satın almak en iyisidir. Küçük bir apartman dairesinde yaşıyorsanız, evin geri kalanından daha erken uyanırsanız veya ısrarlı bip seslerinden hoşlanmıyorsanız, bu çok pratik olacaktır.

Ne yazık ki tüm cihazlarda bu seçenek yoktur. Sevdiğiniz kişi evet ya da evet diyorsa, en azından ondan özellikle hoşlanmayın. Göründüğünden daha önemlidir.

Sahtekarlıkları Sökmek: Mikrodalgalar Tehlikeli mi?

Zaman zaman tekrar dolaşıma sokulan mikrodalgalar hakkında birkaç şehir efsanesi üretildi .

Elbette bazılarını duymuşsunuzdur: mikrodalgaların kansere neden olduğunu, radyasyonun gıdaların özelliklerini yok ettiğini, çalışırken fazla bakamayacağınız için gözlerinize zarar verebileceğini…

Aslında, senin mikrodalga iyi durumda ise , o cam kırık değil, hiçbir çatlaklar var, iç astar cihazı kullanılacak Normal şartlarda ise … olduğunu, nedeniyle kullanımına kötüleşti değil hiçbir yoktur Bu risklerin hiçbirinin gerçek olmadığının kanıtı. Kolayca en iyi aspiratör nasıl seçilir

Ancak, almanız gereken bazı önlemler vardır :

 • Daima uygun kaplar kullanın . Tüm plastikler mikrodalgada kullanıma uygun değildir. Erimeden ve bozulmadan çok yüksek sıcaklıklara dayanacak şekilde işlenmeleri gerekir.
 • boşta çalıştırmayın . Mikrodalgalar, yukarıda açıklandığı gibi su molekülleri üzerinde hareket eder. Aşırı ısınmaya ve arızaya neden olur.
 • Metalleri ısıtmayın yoksa iyi bir korku yaşarsınız. Ve alüminyum folyoya dikkat edin, fark etmeden içeri kayması kolaydır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir