Cts. Eki 23rd, 2021

Çay, ölçülü olarak yaptığınız sürece tüketebileceğiniz en sağlıklı içeceklerden biridir. Birçok insan sabah kahvesini bu içecekle değiştirirken, diğerleri yemekten sonra içiyor. En iyi çaydanlık yorumları Kadınlar Kulübü, tavsiye, Kadınlar Kulübü, çaydanlık markası 2020, Her zaman çeşitlerinden birinin tadını çıkarmak iyidir. Bir fincan yapmanın en iyi yolu bir su ısıtıcısı kullanmaktır.

Birçok farklı çaydanlık modeli bulacaksınız. Tabii ki, onlarla sadece çay değil, aynı zamanda başka herhangi bir infüzyon da hazırlayabilirsiniz. Bu amaçla oluşturulmuş bir makaledir, bu nedenle her zaman en iyi sonucu alırsınız. Suyu bir tencerede veya mikrodalgada ısıtmanıza gerek yoktur. Bir su ısıtıcısı ile her şey daha kolay olacak.

En iyi çaydanlık hangi marka?

Hangi çaydanlık daha sağlıklı?

Çaydanlık alirken nelere dikkat edilmeli?

Emaye çaydanlıkta çay güzel olur mu?

İçindekiler

 • Kişisel finans konusunda en iyi tavsiyeleri içeren 1Haftalık Bülten
 • 2En önemli
 • 3Sıralama: Piyasadaki en iyi çaydanlıklar
  • 3.1En ucuz su ısıtıcısı
  • 3.2En iyi paslanmaz çelik su ısıtıcısı
  • 3.3Düdük ile en iyi su ısıtıcısı
  • 3.4En iyi cam çaydanlık
  • 3.5En iyi dökme demir su ısıtıcısı
 • 4Satın Alma Rehberi: Çaydanlıklar Hakkında Bilmeniz Gerekenler
  • 4.1Ne tür su ısıtıcıları vardır?
  • 4.2 Suısıtıcılar nasıl çalışır?
  • 4.3Bir su ısıtıcısına sahip olmanın faydaları nelerdir?
  • 4.4Kendi çayımı nasıl yapabilirim?
  • 4.5Ne tür çaylar var?
  • 4.6 Suısıtıcılarının avantajları ve dezavantajları nelerdir?
 • 5Satın alma kriterleri
  • 5.1Kapasite
  • 5.2İşlevsellik
  • 5.3Kalite
  • 5.4Tasarım
  • 5.5Bakım
  • 5.6Özet
En iyi çaydanlık yorumları Kadınlar Kulübü
Korkmaz Çaydanlık
Schafer Çaydanlık
Jumbo Çaydanlık
Paçi Çaydanlık
Hisar Çaydanlık
Karaca Çaydanlık
Amboss Çaydanlık
Emsan Çaydanlık
Tefal Çaydanlık
Neva Çaydanlık
Sinbo Çaydanlık
Heifer Çaydanlık
Acar Çaydanlık
Özkent Çaydanlık

En önemli

en iyi çaydanlık yorumları , en iyi çaydanlık yorumları kadınlar kulübü , en iyi çaydanlık , en sağlıklı çaydanlık , en iyi çaydanlık 2020 , en iyi çaydanlık markası 2021 , en iyi çaydanlık markası , en iyi çaydanlık kadınlar kulübü,
 • Çaydanlıklar, diğer infüzyonlar kadar çay hazırlamanın en iyi yoludur. Bazı çaydanlıklar suyu ısıtmak için doğrudan ateşin üzerine yerleştirilebilir, diğerleri içeceği demlemek için, diğerleri ise servis yapmak için kullanılabilir.
 • Dahili bir demliğe sahip çaydanlıklar, içeceği bir bardağa göre daha uzun süre sıcak tutar.
 • Bir su ısıtıcısı ile aynı anda birkaç kişi için bir içecek hazırlayabilirsiniz. Sıcak su tutarken yanmanızı engelleyecek güvenli ürünlerdir.

Sıralama: Piyasadaki en iyi çaydanlıklar

Ardından, piyasada bulabileceğiniz en iyi 5 çaydanlık modelini gösteriyoruz. Diğerleri olsa da, bu seçimde iki temel tür belirir. Her seçenek hakkında size anlatacağımız her şeye özellikle dikkat edin. O zaman doğru seçimi yapabilir ve en sevdiğiniz çayın tadını çıkarabilirsiniz.

 • En ucuz su ısıtıcısı
 • En iyi paslanmaz çelik su ısıtıcısı
 • Düdük ile en iyi su ısıtıcısı
 • En iyi cam çaydanlık
 • En iyi dökme demir su ısıtıcısı

En ucuz su ısıtıcısı


Düşük fiyatına rağmen, bu su ısıtıcısı, dökme demir konstrüksiyonu nedeniyle yüksek kalitededir. Ayrıca içi emaye olduğu için ısıyı çok iyi korur. Aynı iç kısımda çok kullanışlı bir paslanmaz filtre içerir.

Kapasitesine gelince, 0,30 litre (çok fazla değil, bu yüzden daha çok tek bir tüketiciye odaklanmış bir çaydanlık). Elektrikli, gazlı, cam-seramik veya indüksiyonlu ocaklara kolayca uyum sağladığı için çok yönlülüğü ile de öne çıkıyor.

Editoryal değerlendirme : Bir kişi için ucuz seçenek. İçeriği daha uzun süre sıcak tutan emaye iç kısmı için onu seviyoruz.

En iyi paslanmaz çelik su ısıtıcısı

Sansasyonel malzemeleri, paslanmaz çelik ve yüksek kaliteli plastik detayları, suyun sadece 55 saniyede kaynamasını sağlar. Bu nedenle enerji tasarrufu yapmak isteyenler için ideal bir su ısıtıcısıdır.

Yüksek kapasitesini (1 l) veya aşırı verimliliğini de (şaşırtıcı olmayan bir şekilde, hassas bir nozülü ve kullanışlı bir güç gösterge ışığına sahiptir) unutamayız. Doruk olarak mı? Rekabetçi fiyatı.

Editoryal değerlendirme : Özel tasarımı yüksek verimlilik sağlar. Ayrıca suyu bir dakikadan daha kısa sürede kaynattığı için çok ucuzdur ve enerji tasarrufu sağlar.

Düdük ile en iyi su ısıtıcısı

Bu su ısıtıcısı siyah paslanmaz çelik olarak sunulmaktadır. Her zaman kırmızı, turuncu veya mavi gibi diğer tonlara bahis yapma seçeneğiniz vardır. Tabii ki, fiyat biraz değişir. İndüksiyonlu, cam-seramik, gazlı veya elektrikli ocaklarda kullanılabilir. Temizliği kolaylaştırmak için su ısıtıcısını bulaşık makinesine koyabilirsiniz.

Dikkatli olmalısınız ve su ısıtıcısını asla dıştaki işaretlerin üstüne veya altına doldurmamalısınız. Tabii ki, kullanmadan önce su ısıtıcısının kapağını iyice kapatın. Dikkatli olun ve su olmadan asla bir su ısıtıcısını ateşe koymayın. Düdük bir güvenlik unsuru değil, bir uyarıdır. Su ısıtıcısını gözetimsiz bırakmayın.

Editoryal değerlendirme : Klasik çaydanlık sevenler için paslanmaz çelikten yapılmış bu model var. Sayısız renk seçeneği ile iç dekorasyon tutkunları için harika bir seçenek.

En iyi cam çaydanlık

Su ısıtıcısı büyük kapasitesi ile dikkat çekiyor, bir buçuk litreye kadar çay veya başka bir infüzyon hazırlayabilirsiniz. İçeceğinizi daha uzun süre sıcak tutmanıza yardımcı olur, ayrıca ücretsiz bir kupa ısıtıcısı içerir. Tasarımı modern ve günceldir. Sıcaklıktaki değişikliklere dayanmaya yardımcı olan borosilikat camdan yapılmıştır.

Su ısıtıcısı, içeceği mükemmel şekilde hazırlamak için paslanmaz çelikten yapılmış bir filtreye sahiptir. Ayrıca çayı doğrudan su ısıtıcısına koymak için ek bir çıkış filtresine sahiptir. Bu ürünü bulaşık makinesinde yıkayabilirsiniz. Bu konuda var olan yönetmeliklere uygun olarak kimyasallardan arındırılmış olarak üretilmiştir.

Editoryal değerlendirme : Malzemeleri (borosilikat cam) sayesinde sıcaklık değişimlerine karşı en iyi çaydanlıklardan biridir. Aynı zamanda geniş kapasitesi (bir buçuk litre) ile de dikkat çekiyor.

En iyi dökme demir su ısıtıcısı

Oryantal bir görünüme sahip bireysel bir çaydanlıktır. Kapasitesi 300 mililitredir, sadece sizin için bir fincan infüzyon hazırlamak için mükemmeldir. Bu model siyahtır ancak daha fazla ton ve tasarımda bulabilir, böylece favorinizi seçebilirsiniz. Elbette her çaydanlığın fiyatı aynı değildir, o detaya dikkat edin.

Bu ürün %100 dökme demirden yapılmıştır. Her ayrıntıya dikkat edilerek, ancak güvenlikten ödün vermeden tasarlanmıştır. Herhangi bir çeşidi kullanarak lezzetli bir çay hazırlamakla kalmaz, aynı zamanda dekoratif bir obje olarak da kullanabilirsiniz. Sap, sizi yakmamak için üstte kenevir ipi ile çevrilidir.

Editoryal değerlendirme : Düşük bir kapasite sunmasına rağmen, oryantal tasarımı onu tekrarı olmayan bir kettle yapıyor. Dökme demirden yapıldığı için uzun ömürlüdür.

Satın Alma Rehberi: Çaydanlıklar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Gördüğünüz gibi piyasada birbirinden farklı çaydanlık modelleri bulabilirsiniz. Bu nedenle, sizin için mükemmel olanı bulmak için özelliklerini iyi incelemeniz çok önemlidir. Mümkün olan en iyi kararı verebilmeniz için bu ayrıntıların bazılarını biraz daha derinlemesine incelemenize yardımcı olacağız. Çok dikkat.

Ne tür çaydanlıklar var?

Bir önceki bölümde de söylediğimiz gibi piyasada birbirinden farklı çaydanlık çeşitleri bulacaksınız. Ardından, hepsini gözden geçireceğiz. Esas olarak yapıldıkları malzemeye odaklanacağız. En göze çarpan özelliklerinden bazılarını kısaca öğreneceksiniz. Ana noktalarına iyi dikkat edin:

 • Cam: Isıyı oldukça iyi muhafaza etme eğilimindedirler. Bu malzeme sayesinde suyun infüzyonun rengini nasıl aldığını detaylı olarak görebilirsiniz.
 • Paslanmaz çelik: Bu tür bir modelle ilgili en iyi şey, onu doğrudan ateşin üzerine yerleştirebilmenizdir. Isıyı çok iyi tutarlar. Demleme yapılırken dökülmeyecek şekilde hazırlanırlar.
 • Dökme demir: Mükemmel geleneksel Çin çaydanlıklarıdır. Yapıldıkları malzeme nedeniyle ısıyı çok iyi tutarlar. İçki servisi sırasında filtre görevi gören ağızlıkta küçük delikler vardır.
 • Porselen: Porselen çaydanlıklar Çin kökenlidir. Ateşe konamazlar ama içindeki suyu dökmeniz gerekir. Daha sonra, sıcaklığı oldukça iyi tutarlar. Bazı durumlarda içlerinde bir filtre bulunur.
 • Barro: En eski çaydanlıklardan biridir. Çayın tadını emen gözenekli bir iç yapıya sahiptirler, onunla herhangi bir içecek hazırladığınızda algılanan bir şeydir. Genellikle en güçlü çay çeşitlerini yapmak için kullanılır.
 • Gümüş: Arap ülkelerinde en çok kullanılanlardan biridir. Isıyı kısa süre tutması dezavantajıdır. Genellikle metal üzerine yapılmış farklı çizimlere sahiptir. En güçlü çay çeşitlerini hazırlamak için mükemmeldir.

Su ısıtıcılar nasıl çalışır?

Su ısıtıcıların başka türleri de olsa da, bir önceki bölümde gördüğünüz gibi biz ikisine odaklanacağız. Su ısıtıcılarında ve infüzyon makinesi olanlarda. İlkinde, su ateşin üzerinde ısıtılır ve infüzyon, sıvının döküleceği bardağa yerleştirilir. Bu su ısıtıcısının içine yerleştirilebilecek demlikler vardır.

Öte yandan, demlikli çaydanlıklar ateşe yerleştirilemez. Bu durumda, merkezde kullanacağınız infüzyonla doldurmanız gereken bir kap vardır. Daha sonra suyu ayrı olarak kaynatıp üzerine eklemeniz gerekecektir. Bu modelin bir avantajı da çayı bir süre demlenmeye bırakabilmenizdir, ısıyı çok iyi tutar.

Bir su ısıtıcısına sahip olmanın faydaları nelerdir?

Bir su ısıtıcısına sahip olmanın en büyük faydası, bu içeceği daha kolay hazırlamaktan keyif alabilmenizdir. Ölçülü içilen çayın sağlığa çok faydalı olduğunu başta söylemiştik. Burada bu infüzyonun birçok özelliğinden bazılarını gözden geçireceğiz. Not al, günlük almanın ne kadar iyi olduğunu göreceksin.

 • antioksidanlar Serbest radikallerin etkisiyle savaşmaya yardımcı olan çok sayıda antioksidan sağlar. Hücresel yaşlanmanın doğal sürecini geciktirmenize yardımcı olur.
 • Vitaminler Sizi şaşırtabilir, ancak çay önemli bir vitamin kaynağıdır. Bu nedenle, bu besini çaydan elde edebileceğinizi hiç düşünmemiş olsanız da, bu faydadan yararlanmaktan vazgeçmeyin.
 • Bağışıklık sistemi. Çay, bol miktarda flavonoid ve ayrıca H vitamini sağlar. Her iki madde de bağışıklık sistemini uyarır. Vücudun savunmasını güçlendirirler.
 • Kardiyovasküler hastalıklar. Çay, birçok kalp probleminin nedenlerinden biri olan kanın pıhtılaşmasını önlemeye yardımcı olur. Çay tüketimi ile bu tür hastalıklara yakalanma riskinin daha düşük olması arasındaki ilişkiyi gösteren çalışmalar var.
 • Kilo kaybı. Çay kilo vermeye çalışan insanlar için büyük bir yardımcıdır. Sebeplerden biri, sıvıları ve toksinleri ortadan kaldırmaya yardımcı olan güçlü bir idrar söktürücü olmasıdır. Ayrıca bu içecek kalori sağlamaz ve güçlü bir doyma etkisine sahiptir.
 • hidrasyon. Birçok insan, gerekli miktarda su tüketmediği için hidrasyon sorunu yaşar. Çoğunlukla yaz aylarında olur. Sıcak veya soğuk çay, bunun olmasını önlemenin mükemmel bir yolu olabilir.

Kendi çayımı nasıl yapabilirim?

Genellikle su ısıtıcısı ile yapılan demlemenin analizi ile devam ederek, üretim aşamalarını vurgulayabiliriz. Bu karmaşık bir süreç değildir, ancak bazı bölümlerine bağlı olarak şu veya bu çeşitliliğe yol açabilir. İzlenecek tüm adımları daha net görebilmeniz için bir tablo hazırladık.

AşamalarNe oluyor?
1yapraklar toplanır
ikisolmaya bırakılır
3yuvarlanıyorlar
4Hava ile temasında yaprakların paslanmasına izin verilir
5Kurumasına izin verilir

Ne tür çaylar var?

Farklı çay türleri vardır. Elde edilen çeşitlilik, bu bitkiye verilen işleme bağlıdır. Bu popüler içeceği sevenler için, her sınıfın sunduğu nüanslar açıktır, bu nedenle bunlardan herhangi birini tercih etmek olağandır. Ardından, en sık görülenleri açıklıyoruz:

çay türüAçıklama
Yeşil çayYaprakların minimum oksidasyonundan sonra elde edilir. Büyük bir antioksidan değeri veren çok miktarda izoflavon ve kateşin sağlar.
mavi çayKısmen fermente edilmiştir. Oolong da denir. Genellikle sadece bütün yapraklar kullanılır. Yeşil çaydan daha fazla tanen içerir. Vitamin ve mineral sağlar. Daha iyi bir sindirime yardımcı olur
kırmızı çayBu durumda, fermantasyon süreci neredeyse tamamlanmıştır, çünkü 60 güne kadar fermente kalabilir. “Pu-erh” kökenli bir çeşittir. Kırmızı renk fermente edildiği fıçılarda elde edilir.
Siyah çayFermantasyonu tamamlanmıştır. Yaprakları yaklaşık 12 saat kurumaya bırakılır. Yapraklar hava ile temas ettiğinde oksidasyon süreci başlar. Rengini ve lezzet yoğunluğunu sağlar
Beyaz çayBeyaz çay, Batı’da yaygın olarak tüketilmeyen farklı bir çeşittir. Bitkinin en genç sürgünleri kullanılarak geleneksel bir şekilde yapılır. Onun tadı daha hafiftir. Polifenollerin yüksek katkısı nedeniyle çok güçlü bir antioksidandır.

Gördüğünüz gibi, farklı çay çeşitleri var. Her biri sadece farklı bir lezzet getirmekle kalmaz, aynı zamanda kendi yararlarını da getirir. Bu içkiden bir gün içmeden gitmeyen pek çok kişi var.Rudyard Kipling’in ne dediğini hatırlayın, masada çay içmemek Evrenin düzenini bozan bir şeydir.

Su ısıtıcılarının avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Çaydanlıklar bize birçok avantaj ve bazı dezavantajlar sunar. Daha önce de belirttiğimiz gibi çay içmek sağlığımıza da birçok fayda sağlar. Bu yüzden evimizde bir su ısıtıcısının olması her zaman avantajlıdır. Su ısıtıcılarının ana avantajları ve dezavantajları şunlardır:Avantaj

 • İnfüzyonları kolayca hazırlamaya yardımcı olurlar
 • İçeceği sıcak tutuyorlar
 • Aynı anda birkaç infüzyon hazırlayabilirsiniz.

Dezavantajları

 • Bazılarının fiyatı yüksek
 • Kapasiteniz sınırlı

Satın alma kriterleri

Su ısıtıcınızı satın alırken bazı hususları göz önünde bulundurmalısınız. Şansa bırakılabilecek bir konu değil. Hangi faydaları aradığınızı veya ne sıklıkla kullanacağınızı çok iyi analiz etmenizde fayda var. Alacağınız modeli seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bazı hususlar şunlardır:

 • Kabiliyet
 • işlevsellik
 • Kalite
 • Tasarım
 • Bakım

Kabiliyet

Su ısıtıcıların kapasitesi her zaman aklınızda bulundurmanız gereken bir şeydir. Onunla aynı anda kaç tane infüzyon hazırlamak istediğinizi hesaplamanız gerekir. Aynı anda birkaç fincan yapabileceğiniz modeller ve diğer bireysel olanlar var. Bu içeceği çok seviyorsanız, her iki türü de almak ilginizi çekebilir.

işlevsellik

Bakmanız gereken bir diğer temel özellik ise işlevselliğidir. Seçtiğiniz su ısıtıcısını ateşe koyup çayı içeride hazırlayabiliyorsanız veya sadece suyu ısıtmak mümkünse. Diğer durumlarda, suyu ayrı olarak kaynatmanız ve çayı su ısıtıcısında demlemeniz gerekir. Seçim, sizin için en rahat olana bağlı olacaktır.

Kulpunun tasarımının ergonomik olduğunu unutmayın, su ısıtıcısını manipüle etmek daha kolay ve daha güvenli olacaktır. Kulp için seçilen malzemenin su ısıtıcısını hareket ettirmek için soğuk kalmasını sağlaması da önemlidir. Bu sayede ciddi yanıklara neden olabilecek kazaların önüne geçmiş olursunuz. Güvenliği asla atlamayın.

Kalite

Seçilen modelin yapıldığı malzemeyi dikkate almanız önemlidir. Su ısıtıcısının süresini işaretleyecek bir yönüdür. Sadece içeceği demleyen cam olanlar genellikle oldukça uzun süre dayanır. Su ısıtıcılar bazen basınç kaybı sorunları yaşarken.

Tasarım

Daha önemli olabilecek birçok yönün olduğu doğrudur, ancak tasarım da dikkate alınabilir. Bazı modellerin mutfağınızda bir dekoratif objeye dönüşmesi mümkündür. Su ısıtıcısını görünürde tutmayı planlıyorsanız, ortamın geri kalanıyla iyi uyum sağlayan bir seçenek arayın.

Bakım

Su ısıtıcısının gerektirdiği bakım türünü kontrol etmelisiniz. Örneğin, kullanım nedeniyle bir parçanın sık sık değiştirilmesi gerekiyorsa. Ayrıca bulaşık makinesinde yıkanabilir mi yoksa temizlik açısından başka bir saç kremi varsa. Genel olarak bakımının kolay olup olmadığını kontrol etmenizde fayda var, zamanla sorunlardan kaçınacaksınız.

Devam et

Gördüğünüz gibi çaydanlıklar her türlü demlemeyi hazırlamak için çok kullanışlıdır. Seçilen modelin türüne göre farklı avantajları vardır. Bazıları sadece suyu ısıtır, bazıları ise sıcak suyu alıp içeceği demlemeye hazırdır. Seçim yaparken, hangi modelin sizi en çok ilgilendirdiğini değerlendirmelisiniz.

Bir su ısıtıcısı ile her türlü infüzyonu, özellikle de çayı hazırlayabilirsiniz. Bu bitkinin farklı çeşitleri vardır. Onlarda sonsuz özellikler bulabilirsiniz. Bu nedenle günlük olarak sorunsuz içebileceğiniz bir içecektir. Ayrıca, birçok insan tadına bayılır. Bu makale ile siz ve aileniz bir bardak içmenin keyfini çıkaracaksınız.

Çaydanlıklar hakkındaki bu bilgiyi ilginç buldunuz mu? O zaman bu makaleyi sosyal ağlarınızda paylaşmayı bırakmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir