Doğru olta kamışı önerileri ve modelleri


  • Balık tutmak istiyorsanız ve bu spora başlamak üzereyseniz, ihtiyacınız olan ilk şey, kendinizi uygulamaya tam olarak tanıtmak için iyi ve ucuz bir oltadır.
  • Balık tutmanın birden fazla çeşidi vardır, bu nedenle denizde veya nehirde antrenman yapacaksanız disipline göre bir olta veya çok yönlü bir model seçmelisiniz.
  • Business Insider ile ilgili daha fazla hikaye keşfedin  .

Balıkçılık, yalnızca Hollywood aile ideolojisinin bir parçası olmayan pastoral faaliyetlerden biridir. Ayrıca, kıyılardan yarımada ve takımadalarda bulunan birçok nehir ve göle kadar yaygın bir uygulamadır.

Sadece sabır ya da yem seçimi değil, ihtiyaç duyduğu zihinsel ve fiziksel denge açısından tam bir spordur . Balık yakalandıktan sonra güç ve tepki verme yeteneği önemli bir rol oynar.

Elbette bu uygulama , yapılan avlanma yerine veya türüne bağlı olarak farklı ekipman ve prosedürler gerektirir . Bu, diğer ayrıntıların yanı sıra, deniz balıkçılığı , yüzey balıkçılığı veya döküm ( sörf veya eğirme ) için uygun bir oltaya ve hatta herhangi bir zeminde yeni başlayanlar için genellikle en iyi seçenek olan daha klasik bir modele sahip olmak anlamına gelir.

Bu sporun en temel kelimeleri ile kendilerini zar zor savunabilen yeni başlayanlar için karmaşık bir şirket. Durumunuz buysa, Business Insider Spain ,  aşağıdaki noktalarla ilgili olarak yeni başlayanlar için en iyi oltaları seçti :

Üstesinden gelmek

Rahat ve dayanıklı bir tutuş sağlamak için en yaygın malzemeler köpük veya mantardır.

Malzemeler

Oltalar esas olarak dayanıklı ve hafif karbon elyafından , daha ucuz modellerde bulunan içi boş cam elyafından ve sağlam cam elyafından – sağlamlık sağlar- yapılır.

Bununla birlikte , daha az yaygın olan ve büyük direnç sağlayan grafit çubuklar satın alabilirsiniz .

Mango

Yerleşimi, oltanın nasıl olduğunu belirler. Teleskopik olabilir , istediğiniz zaman genişletirken depolama için idealdir. Sağlamlık sağlayan ancak depolama ve taşıma için daha fazla alan gerektiren klasik bir kulp bulmak da mümkündür .

Öte yandan, ters sap veya tıkaç için gidebilirsiniz . Her ikisi de, otomatik kurtarma için ilk göze çarpan, çubuğun iyi bir sürekliliğini sunar.

Balıkçılık çubukları için halkalar

Bunlar , çizgiyi çubuk boyunca yönlendirir , böylece daha fazla sayıda halka, çubuğun dökümü sırasında kontrolü iyileştirir. Surf Olta Kamışı seçmek 2022 

Hala ihtiyacınız olan olta türünden emin değilseniz, uygulayacağınız modaliteye göre kılavuzu ve temel ekipmanı görmeyi seçebilir veya başlamak istiyorsanız ve nerede balık avına izin verildiğini bilmiyorsanız, Ayrıca bölgelere ve modaliteye göre ayrılmış balıkların farklı yerlerine göz atabilirsiniz .

Aksesuarlar

Çıplak oltalar hariç, geri kalanı yardımcı ekipman gerektirir, bu nedenle bir olta mı yoksa bir paket mi almayı tercih ettiğinizi göz önünde bulundurmalısınız – balıkçılık aksesuarları içerdiğinden daha pahalı bir şey.

Abu Garcia GT Tekne

Bu olta, yeni başlayanlar için harika bir alternatif olarak sunulan basit ve basit bir modeldir .

Ayrıca cam elyafı büyük bir esneklik ve dayanıklılık kazandırdığı gibi , yapısı da iki bölüme ayrılmış olması sayesinde kolayca taşınmasını sağlar.

Özelliklerine gelince, bu olta 13,6 kilograma kadar destekler – küçük ve orta boy balıklar için idealdir – önceden kurulmuş bir bobin veya yem veya olta kutusu gibi diğer aksesuarlar içermez .

32 Euro’ya satın alabilirsiniz.

BnnTeam Çoklu Hava İplik Çubuğu Kombo

Bu çubuk kalitesi/fiyatı , karbon fiber yapısı ve 3,6 metreye kadar uzatılabilir uzunluğu ile dikkat çekiyor.

Aynı şekilde profesyonel gibi balık tutabilmeniz için 11 adet rulman, misina, kanca ve diğer aksesuarların bulunduğu makarayı da paketinde barındırmaktadır.

53 Euro’ya satın alabilirsiniz.

Shimano VAXTRZ330 İntikam Baltası

206 gram hafifliği ve 3,30 metre uzunluğuyla öne çıkan bu model, yeni başlayan balıkçılar için idealdir . Her ne kadar teleskopik bir yapıya sahip olmasa da, onu saklamak için yeterli alana ihtiyacınız olacak. Hassas tekne kamışı tavsiyesi

Ek olarak, misinanın daha fazla stabilitesi için 2 metal halkaya sahiptir ; ancak yem veya makara içermez, bu nedenle bunları ayrıca satın almalısınız.

60 Euro’ya satın alabilirsiniz.

HART Mutlak IKA

Bu olta, sığ derinlikte deniz ve kara balıkçılığı için mükemmeldir . 2.10 metre uzunluğunda olup, makara yuvası ve Fuji halkaları içerir ancak makara içermez , bu da başlangıç ​​​​oltalarında zaten yüksek olan fiyatına ek bir yatırım yapmanızı gerektirecektir .

88 Euro’ya satın alabilirsiniz

maymun balıkçılığı

Yüzey balıkçılığını tercih ediyorsanız , bu sizin ideal kamışınızdır. 2,25 metre uzunluğa ve 174 gram ağırlığa sahip olması, onu çok yönlü olduğu kadar hafif bir seçenek haline getiriyor.

Ayrıca grafitten yapılmış olması büyük yemler eklemenize olanak tanır. Ancak tek dezavantajı makara içermemesidir .

91 Euro’ya satın alabilirsiniz Uyarı: Business Insider İncelemelerinde ilginizi çekebilecek ürün ve hizmetleri vurgularız. Onları satın alırsanız, ticari ortaklarımızın satışından elde edilen gelirin küçük bir kısmını elde ederiz, bu da size hiçbir şekilde ek bir maliyet anlamına gelmez. Reklam ekibimizden bağımsız çalışıyoruz. Daha fazla bilgi. Herhangi bir sorunuz varsa, businessinsider.afiliacion@axelspringer.es adresinden bize yazın.


“Doğru olta kamışı önerileri ve modelleri” için bir cevap

  1. […] Mikro Halkalar, sinek olta takımlarında yaygın olarak kullanılan çok küçük misina klipleridir. Mikro halkalı bir çubuk, çubuk üzerinde daha fazla halka gerektirir, bu nedenle genellikle daha pahalıdır. Yeni başlayanlar ve acemiler için spin kamış tavsiye […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.