Cum. Eki 22nd, 2021

2 adet yapımı kolay ahşap mumluk tasarımı

Belki de ahşap avizelerin günümüzden çok geçmiş zamanlara özgü olduğunu düşünüyorsunuz. Aslında tüm modalar geri gelir ve kullanılmayı hiç bırakmamıştır . ahşap şamdan fener mumluk

Tek fark, geçmişte işlevsel bir öğeyken, günümüzde daha çok dekoratif bir nesne olmalarıdır. Bugün ahşap avizelere bakıyoruz ve onları nasıl kendiniz yapabileceğinizi açıklıyoruz.

Göreceğiniz gibi, çok fazla bilgiye sahip olmak veya evde çok fazla kakmacılık aleti bulundurmak gerekli değildir . Önerdiğimiz iki fikir çok basit ve kolayca detaylandırılabilir.

Ayrıca, bu önerilerin hayal gücünüzü ateşlemesini ve bu teknikleri takip ederek farklı olanlar yaratmasını umuyoruz. Kendin Yap tekniği ile ilgili en iyi şeyin tek sınırın hayal gücünüz olduğunu unutmayın, bu yüzden orijinal ve doğal avizeler yaratmak için uçmasına izin verin.

Ateşten sakının!

Avizelerinizi oluşturmaya başlamadan önce bunların içinde ateş barındıracak nesneler olduğunu unutmamalısınız . Sadece küçük bir alev olsa bile, aslında büyük bir tehlike olabilir. Avizeleri perde , minder gibi kumaşların veya benzeri nesnelerin yakınına yerleştirmeyin .

Mumluğun ahşap olması ekstra bir risk oluşturduğundan mumu yerleştirirken özel dikkat göstermeniz gerekecektir. Küçük metal bir kap içinde olan mumları tercih etmenizi öneririz . Güvende kalmanın ve ahşap mumluğun keyfini sonuna kadar çıkarmanın çok basit bir yolu.

Ayrıca evden çıkarken avizeyi kapatmayı unutmayın çünkü bu size büyük bir memnuniyetsizlik yaşatabilir . Bütün bunlarla birlikte korkmanızı değil, her türlü tehlikeyi önlemek için gerekli güvenlik önlemlerini almanızı istiyoruz.

1. Rustik ahşap avizeler

Ahşap avizeler için ilk önerimiz bu kadar sade, estetik ve kendinizi evinizde hissedebileceğiniz bu avizeler. Tek yapmanız gereken, yeterince kalın bir tahta gibi bir tahta parçası bulmak. Ardından mumları yerleştirmek için istediğiniz kadar delik açarak tahtayı delmeniz gerekecek .

Sonucun daha estetik olması için ahşabı zımparalayıp verniklemenizi öneririz. Ayrıca bunu boyayabilirsiniz tebeşir boya , çok moda olan ve mükemmel sonuçlar sunmaktadır.

Diğer bir seçenek de, bu aynı tip mumlukları tek tek mumlar için yapmaktır.Tek fark , tahta parçasının daha küçük olması ve yalnızca bir delik içermesi dışında teknik aynıdır .

Avizeyi yaptıktan sonra üzerine iki küçük ip asıp yüksek bir yere koyabilirsiniz . Anlattığımız farklı avize çeşitlerini bir araya getirmek özgün, samimi ve romantik bir kompozisyon ortaya çıkaracaktır.

2. Geri dönüştürülmüş saplı şamdan

Geri dönüşümün çok takipçisi olduğumuzu fark etmişsinizdir . Her zaman çöpe atılacak gibi görünen nesnelerin aslında hala çok sayıda seçeneğe sahip olduğunu düşündük. Onlardan zevk almaya devam edebilmek için biraz yaratıcı olmak ve bu nesnelere yeni bir hayat vermeyi bilmek yeterlidir.

Bu durumda artık kullanmadığımız nesnelerin çubuklarından veya kulplarından ahşap şamdanlar yapmayı seçtik . Resimde de görebileceğiniz gibi, eğlenceli ve orijinal bir şamdan seti oluşturmak için birkaç beyzbol sopasının ucunu kesmeniz yeterli.

Farklı yüksekliklerde keserseniz sonuç çok daha estetik olacaktır . Sen olabilir onları cilalamalıyım veya onlara farklı bir görünüm vermek için bazı boya uygulayın. Dekoratif 3 lu ahşap fener mumluk modelleri

Çubukların çok dar olması durumunda, düşmemeleri ve gerekli stabiliteye sahip olmaları için üzerlerine bir taban koymalısınız .

Daha fazla DIY tekniği bilmek mi istiyorsunuz? Artık kullanmadığınız nesnelere ikinci bir hayat verin, burada size geri dönüştürülmüş öğelerden yapabileceğiniz bazı dekoratif nesnelerin linkini bırakıyoruz .

Artık kendi başınıza avize yaratmanın iki farklı tekniğini bildiğinize göre, onları yaratmaya başlamak için gerekli malzemeleri bulmanız yeterlidir. Bunların alev içerebilecek nesneler olduğunu unutmayın, bu nedenle güvenlik her zaman öncelik olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir