Per. Eki 21st, 2021

Dar balkon dekorasyonu ve ekonomik çözümler

Birçok insan gibi küçük balkonlu kompakt bir dairede yaşıyorsanız, dar balkon dekorasyonu önerilerimizi beğeneceksiniz. Spesifik olarak, dar bir balkonun nasıl dekore edileceğini ve olası tasarımları göreceğiz. Çoğu zaman birkaç bitki ve rahat koltuklarla çok iyi sonuçlar elde etmek mümkündür.

Gölgeli alanlar yaratan dar balkonu dekore edin

Ancak dar bir balkonu dekore ederken alanı en üst düzeye çıkarmaya odaklanmalıyız. dar balkon dekorasyon Rahat ve modern bir yer için boyutların bir engel olduğu şemasını kırmak gerekir. Balkonunuz kompakt olsa bile yenilikçi bir görüntüye sahip olabilir. Başlayabileceğimiz detaylardan ilki bitkilerdir.

Bazı dik mobilya ve bitkilerle serin dar balkonu dekore edin

Dar balkonları süslemek için kullanılıyorsa ve her alanın özen gerektirdiğini unutmayın. Bu nedenle, onları adamak için yeterli zamanınız olup olmadığını dikkatlice düşünün. Bazı bitkiler balkonun tamamını doldurmaya gerek kalmadan mükemmel görünecek. Daha az bakım gerektiren türler vardır, bu yüzden biraz araştırma yapmak faydalı olacaktır. Yeterli zamanımız varsa, mekanımızın koşullarına en uygun olanları bulmalıyız.

Arka plan duvarında çeşitli turuncu aksan ve güzel bir dikey bahçe ile teklif

Balkonun konumuna göre daha fazla güneş ışığı veya gölge alabilir. Dar balkonları ve tüm mekanları süslemek için bitkiler olmazsa olmazdır. Onlarla birlikte, çevremizin tasarımını güçlendirecek o doğal unsuru eve getirebileceğiz. Bu yüzden bir köşe ayırmaktan çekinmeyin çünkü güzelliğinin yanı sıra mahremiyeti de garanti ederler.

Farklı armatür tasarımları, mekana geceleri sıcacık bir hava verir.

Derinlik ve tabii ki bir renk vurgusu eklerken. Bitkilere doğru mobilyaları eklersek dönüşüm mükemmel olur. Dar balkonu dekore etmek için her mobilya ve tasarımı önemlidir. Rahatlığımızı ve her türlü aktiviteyi yapabilmemizi sağlayacak olan onlar. İster okumak, ister uyumak, ister balkonda kahvaltı keyfi yapmak için.

dar balkon dekorasyonları

Evde yerden tasarruf etmek için duvarlarda bitkilerin kullanımına bir başka güzel örnek

Fotoğraflarda gördüğünüz gibi temeller masa ve sandalyelerdir. Katlanır tasarıma sahip modelleri öneriyoruz. Balkonunuza göre minimum yer kaplayanları satın alın. Katlanabilir oldukları için gerektiğinde kullanabilir ve saklayabiliriz. Bu alanı başka bir amaç için kullanmak gerekirse mobilyalar kolayca çıkarılabilir. Dar balkon dekorasyonu ve mobilya tasarımı denilince akla ilk olarak onun kullanımı gelmektedir.

Mobilya ve aksesuarlarda çeşitli doğal malzemeler kullanılarak güzel bir çözüm

Kullanım olarak evin bu alanında gerçekleştireceğimiz temel faaliyetlere atıfta bulunuyoruz. Bahsettiğimiz gibi okumak, dışarıda yemek yemek veya toplantılar. Bu bireysel ihtiyaçlara göre, ona en uygun mobilyayı arayacağız. Katlanır masalar tercihen küçük olmalıdır. Boyları uzunsa daha rahat oluyorlar özellikle de balkonda yemek yemeyi düşünüyorsak.

Bu tip küçük mekanlarda katlanır mobilyalar her zaman çok kullanışlı olacaktır.

Sandalyelerin konforunu arttırmak için minderler her zaman gerekli olacaktır. Dış mekan minderleri daha fazla konfor sunmanın yanı sıra renk katar. Dolayısıyla, onları tasarımımızda kullanırsak olasılıkları sınırsızdır. Okumayı sevenler için mobilya seçenekleri oldukça geniş. Gerçek bir lüks, bir hamaktır, eğer aynı zamanda iyi bir şekerlemenin tadını çıkarmak istiyorsak, bunun mükemmel bir çeşididir.

dar balkonlara masa

Küçük bir alanda rahatımız ve dinlenmemiz için ihtiyacımız olan her şeye sahip olabiliriz. 

Sallanan sandalye ve eğimli koltuk modelleri de listeye eklendi. Dar bir balkonu ve tarzını dekore ederken belki de dinlenme alanı tercih edilir. Daha da fazlası, amacımız sadece bir şeyler içmek ve arkadaşlarınızla ve ailenizle konuşmaksa. Mobilyanın bir çeşidi olarak, zemine yerleştirilmiş bazı büyük minderler fazlasıyla yeterli olacaktır. Bir diğer aksesuar türü ise koltukların yanı sıra banklardır.

Balkonun yeşil alanının çekiciliğini ön plana çıkaran suni çimli bölüm

Sakin bir alan için masalar, biz sohbet ederken içecekleri yerleştirmeyi kolaylaştıran alçak bir kesime sahip olmalıdır. Genel olarak, en iyi mobilyalar bize çeşitli işlevler sağlayanlardır. Bu sayede dar bir balkonu dekore ederken ve tasarlarken bizi daha fazla yer kaplayan fazladan bir balkon yerleştirmek zorunda kalmamış oluyoruz. Örneğin mobilyaların alt kısmında depolamaya imkan veren banklar bulunmaktadır .

Dar bir balkonu dekore etmek, ancak onları bitkilerle daha uzun hale getirmek için bir fikir

Dar balkonlar ve özel yapım mobilyalar için mükemmeldirler. Çok işlevli mobilyalar, bazı alanları serbest bırakmak ve genliği artırmak için bize çok yardımcı olacaktır. Tekstiller her dekorasyonda bir kenara bırakılamaz. Özelleştirme söz konusu olduğunda, tasarımımıza bu farklı nüansı getirenler onlar.

dar balkon dekorasyon

Beyaz ve ahşap, bu ideal küçük alanda mükemmel kontrastı yaratır

Minderlerden bahsetmiştik ama bir dış mekan halısı ile deneme yapmamak da aynı derecede etkilidir. Doğru tekstillerle dönüşüm harika ve harika bir stil alanı yaratacağız. Dar balkonlarla uğraşırken duvarlara dikkat etmekte fayda var. Tüm dekorasyon için büyük bir potansiyele sahiptir. Öte yandan, kullanımı topraktan daha fazlasını elde etmemizi sağlar. dar balkon dekorasyonu , dar balkon dekorasyon , dar balkon dekorasyonları , dar balkonlara masa,

Tasarıma renk ve daha fazla konfor katmak için minderleri kaçırmamalısınız.

Fotoğraflardaki balkonların birçoğunda dikey saksılar gösterilmektedir. Duvarlar için estetik açıdan seçeneklerin ilkidir. Benzer bir pratik etkiye sahip olabilecek, duvarlara tutturulmuş başka tencere tutacakları da vardır. Dikey saksılarda süs bitkilerinin yanı sıra bazı aromatik bitkiler de ekilebilir. Balkonumuzda bir sebze bahçesi harika bir fikir.

Tencere ve yan sehpa için taban olarak kullanılan metal fenerler ve bazı kutular

Dar balkonu dekore ederken duvarlar ve tarzı, iyi bir aydınlatmanın temelidir. Küçük balkonlar için iyi bir aydınlatma tasarımı iki konuyu ele almalıdır. Birincisi dekoratif kısım, ikincisi ise fonksiyonel kısımdır. Seçtiğimiz ışık kaynağı, gece her türlü aktiviteyi mutlak rahatlık ile yapmamızı sağlamalıdır. Güzelliği ve işlevselliği birleştiren birkaç model var. Gri rengine uyumlu renkleri sağlama

Siyah ve beyazın kombinasyonu evin dış mekanları için mükemmeldir.

Ancak, çelenklerle biraz denemenizi öneririz. Pratik kısım mobilya seçiminde uygulanmalıdır. Bahsettiğimiz gibi katlanır mobilyalar ve küçük mekanlar için tasarlanmış tüm bu seçenekler. Küçük bir site olmasına rağmen vazgeçmememiz gereken şeyler var. Balkonunuzda gerçek uyumu yakalamak için zemine de dikkat edin.

Mevcut teras ve balkonlara farklı bir renk katacak kilimler

Çoğu zaman gözden kaçar ve unutulur. Zemin çok az şey gerektirir ve etkisi her zaman belirgindir. Her durumda farklıdır, bu yüzden kendi özelliklerimizi değerlendirmeliyiz. Gerekirse bir kilim, dekorasyonumuzda eksik olabilecek rengi eklemek için mükemmel bir unsurdur. Ahşap bir zemin değilse, bir halı açık havada dinlenirken yalınayak olmamızı sağlayacaktır.

Mobilya ve aksesuarlardaki renkli varyasyonlar, evi hayatla doldurmak için mükemmeldir.

Önemli bir husus olarak model seçiminin doğru yapılması gerekmektedir. Dış mekana uygun olanlar olmalıdır. Uygun olmayanlar güneşin etkisiyle daha çabuk renklerini kaybederler. Aynı şekilde balkon kapatılmazsa yağmur onları daha kolay bozar. Dar bir balkonu veya herhangi bir alanı dekore etmek için detaylara dikkat etmek esastır.

Bu durumda olduğu gibi geri dönüştürülmüş ahşap kutulara farklı bir kullanım verebilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş ve çeşitli bir site oluşturmamızı sağlayacak olan ayrıntılardır. Dekorasyonu herhangi bir önemli unsurla tamamlayabilirsiniz. Eski mobilyalar veya geri dönüştürülmüş mobilyalar olabilirler. Aynı şekilde, fenerler veya halının kendisi gibi diğer kültürlerden nesneler. Saksılar için çelenkler veya aksesuarlar ile ışık seçimi, mekanı özel ve benzersiz kılacak.

Asma saksılardaki bitkiler, topraktan en iyi şekilde yararlanmak için ideal bir seçenek

Çoğu zaman herhangi bir balkondaki en büyük sorunlardan biri mahremiyettir. Belki daha küçük ve daha dar olduklarında bu daha büyük bir problemdir. Bugün yaşadığınız sorun tam olarak buysa, samimiyete odaklanarak onu süsleyebilirsiniz. Yani bu şekilde mutlak huzur içinde rahatlayabiliriz. En ucuz numaralardan biri bitkilerdir. Bazı alanları kapsayacak şekilde stratejik olarak yerleştirilebilirler.

Çizgili halı, bu evde mekanın tüm renklerini mükemmel bir şekilde yeniden yaratıyor.

Mesh, birçok açık alana sahip ve mahremiyeti zorlaştıran balkonları kapatmanın en iyi yoludur. Rustik ve doğal bir dokunuş vermek isterseniz bambu veya hasır çitler var. Alt kısma yerleştirilebilirler ve bazı bitkilerle tamamlanabilirler. Bu tür malzeme bitkilerle mükemmel bir şekilde birleştirilir. Yani daha önce bahsettiğimiz bahçe fikri bu tasarımda mükemmel görünecek.

Bazı çelenk ışıklarının bu alanlarda büyüleyici bir şenlik etkisi vardır.

Her halükarda özellikle çocuklar için eğlenceli olabilecek bir aktivitedir. Biraz boş zaman ve özveri yeterli olacaktır. Bitkilerin iyi gelişmesi için daha derin kaplar olması gerekir. Pales ve ahşap kutular bazı bitkiler ve hatta sebze dikim için idealdir. Ev kullanımı için her türlü aromatik bitki olabilirler.

Dikey mobilyalar, balkonunuzun her santiminden yararlanmak için mükemmel bir fikir daha

Genel olarak bakımı kolay olan türler vardır ve mükemmel sonuçlar alınır. O yüzden iki kere düşünmeyin ve küçük balkonunuzu renkler ve aromalarla dolu bir cennete dönüştürün. Olasılıklar çoktur ve fazla yer kaplamazlar. Mobilyalarınıza ve balkon aksesuarlarınızın her birine eşlik edecek mükemmel bir tamamlayıcı olacaklar.

Rahatlamak ve güzel havanın tadını mutlak konfor içinde çıkarmak için bir okuma alanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir