Cum. Eki 22nd, 2021

çift mekanizmalı stor perde temizliği , zebra perde temizliği , stor perde yıkama , stor perde nasıl yıkanır , stor perde nasıl temizlenir , zebra perde nasıl yıkanır , stor perde temizliği , store perde yıkama , zebra perde yıkama,

Stor perde nasıl temizlenir: Evde yapmak için ipuçları ve tavsiyeler

Panjurları nasıl temizleyeceğinizi merak ediyorsanız, bazı hızlı ipuçlarımız var:

 • Bir kovada biraz yumuşak sabun ve su kullanın.
 • Her iki tarafı da temizlemek için yumuşak kıllı bir fırça kullanın.
 • Tozu temizlemek için kuştüyü veya pamuklu bez kullanın
 • Onları boşaltmak için kapatırken bir hortumla durulayın.
 • Kumaş jaluzilerde kötü bir koku yakalamamaları için güneşli ve rüzgarlı bir günde yapın.
 • Kimyasal kullanmayın, leke yapabilirler.

Panjurları temizlemek için bu ipuçlarını ve tavsiyeleri nasıl görebilirsiniz, ancak bunun evde sahip olduğunuz panjur türüne bağlı olduğunu bilmelisiniz, onu temizlemenin belirli bir yolu vardır.

Ahşap jaluzi temizleme yöntemi, alüminyum jaluzi temizlemekle aynı değildir, ancak onları temiz tutmak için bazı ipuçları vardır ve kullanım ömürleri yıllar içinde artar.

Bu yazıda size en yaygın stor perde temizlemek için ipuçları ve tavsiyeler gösteriyoruz.

Kumaş stor perde nasıl temizlenir

Panjurları temizlemeye gittiğinizde, bunları sökmekten kaçının çünkü kumaş kırılabilir ve stor perde sunumunu etkileyebilir, panjurları temizlemenin en iyi yolu iyi sıkılmış bir sünger ve temizleyicidir. Temiz suya batırılmış bir süngerle her tarafını durulayın ve kurulayın. artık ihtiyacınız olmayan bir havluyla. Panjurları hala nemliyken asın. 

Plastik jaluzi nasıl temizlenir

Panjurları temizlemeye gittiğinizde, bunları sökmekten kaçının çünkü kumaş kırılabilir ve panjurların sunumunu etkileyebilir, stor perde temizlemenin en iyi yolu iyi sıkılmış bir sünger ve temizleyicidir. Temiz suya batırılmış bir süngerle her tarafını durulayın ve kurulayın. artık ihtiyacınız olmayan bir havluyla. Panjurları hala nemliyken asın.

Şeffaf zarafet perdeleri nasıl temizlenir

Saf zarafet perdelerin her zaman güzel görünmesi esastır, bu nedenle temiz kalmaları gerekir; sırf zarafet perdeleri temizliği kolaylaştıran pratik bir tasarıma sahiptir. Işık perdesi oldukları için çektikleri toz çok daha görünürdür, bu nedenle sadece periyodik olarak değil, sökülerek değil, aynı zamanda daha sürekli bir yüzey temizliği de yapılmalıdır.

Silgi, üstte biriken tozların alınmasını sağladığı için stor perde daha hızlı temizlenmesine yardımcı olacaktır, ayrıca tozun çevreye yayılmasını önlemek için elektrikli süpürge kullanılması tavsiye edilir. Derinlemesine temizlendiğinde demonte edilmesi, ılık su, yumuşatıcı ile yıkanması ve iyice kuruması tavsiye edilir; Bu, panjurların her seferinde mükemmel görünmesini sağlayacaktır. 

karartma perdeleri nasıl temizlenir

Karartmalar, ışık seviyelerini yönetmenize olanak tanır ve böylece tam bir dinlenme arayanlar için ideal bir seçenek haline gelir. Ayrıca evin farklı iç mekanlarına kolayca uyarlanabilirler, bakımları için stor perde temizlemenin en iyi yollarından biri sirkedir, bu, karartmayı temizlemek, ılık suyla bir bezle biraz nemlendirmek ve uygulamak için evde yapabileceğiniz bir çözümdür. Yüzey üzerinde; bu, dokusunu koruyan bir çözümdür, ayrıca bir el süpürgesi kullanılması ve demonte edilmemesi önerilir. çift mekanizmalı stor perde temizliği ,

Panel jaluzi nasıl temizlenir

Panel tipi jaluziler, mekana göre değişen kumaşlardan oluşan bir sistemle çalışan jaluzilerdir, ihtiyaca göre uyum sağlayan farklı kumaş türleri vardır, bu tip perdelerin evlerde bulunması görsel olarak daha hoş bir etki yaratır, bu nedenle ne tür bir panele sahip olduğunuzu dikkate almak önemlidir. Dokuz adımda stor perde nasıl kolayca temizleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır: 

 1. Yüzeydeki toz birikimini gidermek için silgiyi kullanın
 2. El vakumlama 
 3. Kumaşı alttan dikkatlice çıkarın
 4. Çamaşır makinesine götürün ve hassas moda alın
 5. 30 dereceden yüksek olmayan bir sıcaklıkta yıkayın. 
 6. Panelleri koyun ve orada kurumaya bırakın. 
 7. Elek tipi panel ise elde yıkanır ve gerdirilerek kurutma yapılır. 
 8. Yarı saydam bir panel ise, yalnızca nemli, sabunsuz bir bez kullanın. 
 9. Doğru şekilde temizlemek için ne tür bir Japon paneli olduğunu ayırt etmeyi unutmayın.

Alüminyum stor perde nasıl temizlenir

Bu jaluziler suya karşı yüksek bir dirence sahiptir ve bu da temizlenmesini kolaylaştırır; Dayanıklı olmalarının yanı sıra pratiktirler ve bulundukları eve veya mekana şıklık katarlar. Onları saklamanın en iyi yolu, onları uygun şekilde temizlemektir. Alüminyum panjur oldukları için panjurların yarıklarının temizlenmesi önemlidir, bunun için önce elektrikli süpürgeyi sonra ılık su ile nemli bir bez kullanabilirsiniz. Ayrıca periyodik olarak çıkarılabilir, tekrar ılık su dolu bir küvette elle temizlenebilir ve kuruması için asılabilir. Alüminyum panjurları temizlemenin en iyi yolu budur. 

Roma perdeleri nasıl temizlenir

Roma panjurları, her ortama kolayca uyum sağlayan modern ve basit bir seçenektir, bu yüzden oldukça popüler hale geldiler. Basit bir katlama modülü sistemi ile çalışırlar ve kumaş türleri değişebilir. Temizlik, öyle görünmese de basittir. Panjurlar indirilerek, bir toz bezi ve ardından nemli bir bez geçirilerek daha hızlı temizlenebilir ve ayrıca çok iyi kurumaya bırakılmalıdır. Bu, her zaman iyi görünmelerini sağlayacaktır. 

Ahşap jaluzi nasıl temizlenir

Ahşap jaluziler, sofistike bir görünüm sağlayarak evinizin veya ofisinizin her zaman şık görünmesini sağlayacak mükemmel bir seçenektir. 

Bu panjurlar yıkanırken özel dikkat gerektirir. Bu nedenle, ahşap jaluzileri temizlemenin en iyi yolu, yüzeydeki tozu temizlemek için genellikle kuru bir bez, toz bezi veya mikrofiber bez kullanmaktır, bu da jaluzileri daha hızlı ve daha temiz bir şekilde temizlemek için ılık suyla derinlemesine temizleyin. su, kimyasallar olmadan ve ahşabın korunabilmesi için pamuklu bir bezle.

Dikey jaluzi nasıl temizlenir

Biriken tozu çıkarmak için bir silgi kullanarak kördeki çatlakları temizleyerek başlayın. Tozun zemine düştüğü ve bir daha pvc panjurlara yapışmadığı düşüncesiyle bunu dengeli ve nazik hareketler yaparak yapın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir