Cum. Eki 22nd, 2021

ÇAMAŞIR MAKİNESİ YIKAMADAN SONRA NEDEN AÇMIYOR

Çamaşır makinesi çalışma döngüsünü bitirdiğinde, bir süre sonra ambar kapağı açılarak yıkanan çamaşırlar dışarı alınabilir. Ama ya döngünün bitiminden sonra çamaşır makinesi hala kapıyı kilitlerse? Nedenleri neler olabilir?

Bu yazıda bununla ilgileneceğiz. Makinenin her an durabileceği hemen söylenmelidir. Döngünün ortasında, durulama sırasında veya sıkma döngüsü sırasında. Ünite yıkama döngüsünü başlatmaz ve kapak kilitli kalır. Bununla birlikte, uygulamanın gösterdiği gibi, çoğu durumda çamaşır makinesi yıkamadan sonra kapağı açmaz. Kapı açılmazsa, hiçbir durumda zorla açmaya çalışmamalı ve kolu sürekli olarak çekmemelisiniz. Bu sadece durumu ağırlaştıracak ve daha sonra daha yüksek onarım maliyetlerine yol açacaktır.

Bu sorunun nedenleri ve SM kapağının nasıl açılacağına ilişkin ipuçları:

 1) Çamaşır makinesi bir yıkama programını tamamladı, ancak kapak açılmıyor.1 ila 5 dakika arasında biraz beklemeye değer olabilir. Gerçek şu ki, bazı CM modelleri kilidi hemen açmaz, bu yüzden biraz beklemeniz gerekir.

2) Ünitede hala su var, bu nedenle blokaj açılmaz. Son model çamaşır makineleri, küvette su kalırsa kapağı açılamayacak şekilde (güvenlik nedeniyle) tasarlanmıştır. Pano üzerindeki özel program kullanılarak tüm su tahliye edilmelidir.

3) Yukarıdaki yöntemler yardımcı olmadıysa , çamaşır makinesini bir süre şebekeden ayırmaya değer (20 ila 30 dakika arası). Yarım saat sonra üniteyi tekrar açın. Belki de kontrol panosunda bir arıza olmuştur ve bu durumda yeniden başlatma yardımcı olacaktır.

4) Yıkama programını yeniden başlatınçamaşır makinesi kapağı açılmayı reddederse. Ünite sistemi yeni bir yıkama işlemine başlamadan önce kapağın kapalı olup olmadığını kontrol eder. Buna göre, her şeyden önce kapı açılacak ve sonra tekrar kapanacaktır. Kilit açmanın zamanında gerçekleştiği anı yakalamak ve programı hemen durdurmak gerekir.

5) Yukarıdaki yöntemlerin tümü yardımcı olmadıysa, sorun mekanik niteliktedir . Çamaşır makinesini teşhis etmek ve sorunun nedenini belirlemek gerekir. Tabii ki, bu tür işleri servis merkezinden ustaya emanet etmek daha iyidir. En olası sebep, ambar kapısının (UBL) bloke edilmesinden sorumlu cihazın arızalanması veya kapı kolunun arızalanmasıdır. Her durumda, bir değiştirme gerekli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir