Paz. Eki 24th, 2021

Çamaşır makinesine neden su girmiyor ve nasıl düzeltilir?

Senin Eğer çamaşır makinesi kuyu suyunu doldurmak değil, arçelik , beko , arcelik , arçelik , hotpoint ariston çamaşır makinesi su almıyor, sistemin bir parçası gibi, zarar görmüş çok mümkündür basınç anahtarı veya  ve bunu düzeltmek için profesyonel bir ulağı çağrı rağmen şunları da yapabilirsiniz düzeltme kendin yap ve parçayı değiştir. Burada çamaşır makinesinin suya girmemesinin olası nedenlerini ve nasıl düzeltebileceğinizi açıklıyoruz.

Çamaşır makinesinin su doldurmamasının nedenleri

Çamaşır makinesinin su yüklemede sorun yaşadığını veya girmediğini fark edersek, yapmamız gereken ilk şey, neler olduğunu analiz etmektir, ancak profesyonel olmasak da, daha sonra neyin ne olduğunu belirlememize yardımcı olacak bir dizi şey yapabiliriz. yanlıştır ve bu nedenle çabucak bir çözüm bulun.

Çamaşır makineniz yüklenmiyorsa ve tamburdan buhar çıkıyorsa, en olası şey basınç anahtarı hortumunun tıkalı ve kirli olmasıdır, bunun çözümü iki basınç anahtarı kontağının temizlenip durumunu kontrol etmektir.

Evdeki suyu daha önce kestiyseniz ve şimdi çamaşır makinesi su yüklemiyorsa, filtrede kireç tıkanması olabilir. Bu sorunun çözümü kutuya su yüklenip yüklenmediğini kontrol etmektir, değilse solenoid valfte hasar vardır. Bu aynı zamanda programcı başarısız olduğunda, bip sesi çıkardığında ve bize bir hata verdiğinde de başarısızlığın nedenidir.

Su girmediğinde çamaşır makinesini tamir edin

Çamaşır makinenizin sorunu çok fazla kir ve kireç birikmesiyse ve bu da suyun cihaza doğru bir şekilde girmesini engelliyorsa, düzeltmeye devam etmeliyiz. Çok yaygın bir başka neden de solenoid valfin arızalanmasıdır, bu yüzden daha önce tartıştık ve ardından kaybolmamak ve biraz para biriktirmek için ne yapmanız gerektiğini adım adım açıklayan bir video izleyebilirsiniz. bir teknisyen çağırmak zorunda kalmadan.

Çamaşır makinesi su almıyor

Kapak düzgün kapanıyor, yıkama programı seçilmiş ve başlatılmış, ancak çamaşır makinesine su girmiyor. Bu sorun oluştuğunda şunları kontrol edin:

  • Öncelikle hortumu çamaşır makinesine bağlayan musluğun açık olması ve garip sesler çıkarmaması.
    Herhangi bir ses varsa, hortum değiştirilmelidir.
  • Su giriş filtresi kirli değil.

Bir yıkamanın sonunda, çamaşır makinesinin suyu tamburdan gerektiği gibi tahliye etmemesi olabilir. Bu durumda yapmanız gereken budur.  

Çamaşır makinesinin yıkama döngüsünün sonunda , tamburda su birikerek çamaşırları ıslak bırakabilir .


 Bu arıza, birkaç yıllık ev aletleri için tipik olabilir. Ancak çamaşır makinesinin suyu boşaltmamasının temel nedenleri nelerdir ve bu konuda ne yapabilirsiniz ?

Çamaşır makinesi su almıyor, bunun nedeni ne olabilir?

  1. Bir çamaşır makinesinin suyu tahliye edememesinin en yaygın nedenlerinden biri, tahliye pompasına sıkışmış bir nesne veya filtrenin kirle tıkanmasıdır . Bu nedenle, kontrol edilecek ilk şeylerden biri filtredir , kirleri ve aynı zamanda küçük nesneleri yakalamak için gereklidir: filtre tıkanırsa veya tıkanırsa , tahliye gerçekleşemez. Benzer şekilde, suyun çamaşır makinesinden atıldığı tahliye hortumu bükülebilir veya tıkanabilir . Sıhhi tesisatın bağlı olduğu evdeki tahliye hattının tıkalı olmadığını kontrol etmek de önemlidir.

Filtre ne tüp de tıkalı olması durumunda, bu sorun bir neden olduğunu drenaj pompası olup bloke . Bu pompa, yıkama döngüsünün sonunda kirli suyu boşaltmak için gereklidir. Çorap veya bozuk para gibi pompadaki küçük nesneler pompayı sıkıştırarak türbinin düzgün dönmemesine neden olabilir

  1. Başka bir nedeni , su devrinin sonunda bulunabilir olan solenoid valf doğru kapanma . İkincisi, yıkama programını yöneten yazılım tarafından kontrol edilmesi gerekmesine rağmen, kirli veya kusurluysa hafif açık kalabilir ve bunun sonucunda çamaşır makinesi yıkama döngüsünün sonuna kadar suyla dolar.
  1. Zaman giysi yıkama , bir edildi köpük aşırı miktarda üretilen çok fazla deterjan kullanılır, çünkü ? Bu aynı zamanda sıkma işleminin düzgün işleyişini ve yıkama suyunun tahliyesini de tehlikeye atabilir .

Çamaşır makinesinde bu sorun olduğunda ne yapmalı?

Çamaşır makinenizin su boşaltmadığını fark ederseniz panik yapmayın. Öncelikle kurduğunuz programı kontrol edin . Orada eğirme dışlamak bazı seçenekler gibi ya da son göçünü, “Anti-kırışık”, “durdurma su tankında” ve “gece” döngüsü .

Öte yandan, daha önce gördüğümüz gibi sorun köpükten kaynaklanıyorsa deterjan miktarını azaltın .

Sizin de durumunuz bu değilse, çamaşır makinesine müdahale etmelisiniz.

İlk önce fişi prizden çekerek elektrik şebekesinden ayırın.

Ardından filtreyi kontrol edin . Altta bulacaksınız ve önden erişilebilir ve pullarımızda solda bulunur. Filtreyi açmak için kapağı sökmek gerekir ve çıkan suyu toplamak için zemine bir bez serilmesi tavsiye edilir. Açıldıktan sonra filtreyi akan su altında yıkayarak temizlemeye devam edebilirsiniz . Ayrıca herhangi bir pisliği gidermek için pompanın içini (çamaşır makinesine bağlı kalan parçayı) kontrol edin ve türbinin küçük nesneler (madeni paralar, düğmeler, pimler vb.) tarafından engellenmediğini doğrulayın. Türbin serbestçe dönebilmelidir. Her şeyi temizledikten sonra bile pompa çalışmıyor ve tahliye olmuyorsa, elektrik arızası olduğu ve değiştirilmesi gerektiği anlamına gelir.

Daha büyük teknik sorunlar varsa, tavsiyemiz uzman bir teknisyen çağırmaktır .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir