Paz. Eki 24th, 2021

Çamaşır makinesi filtresi nasıl temizlenir

Çamaşır makinesi hayatımızı kolaylaştıran cihazlardan biridir; onun sayesinde kıyafetlerimizi birkaç saat içinde temizledik. Çoğumuz diğer önemli unsurları bir kenara bırakarak yüzeysel olarak temizleme hatasına düşsek de, evimizdeki her şey gibi bu cihazın da sık sık derin bir temizliğe ihtiyacı vardır. Bugün çamaşır makinesinin filtresini temizlemenin neden bu kadar önemli olduğunu ve nasıl yapılacağını keşfedeceksiniz.

Çamaşırlar yıkandıktan sonra neden kötü kokar?

Çamaşırlarınızı yıkarken ne kadar deterjan ve yumuşatıcı kullanırsanız kullanın yine de kötü kokuyorsa veya istediğiniz kadar iyi değilse, sorunun bir adı vardır: çamaşır makinesi filtresi. Çoğu durumda, giysilerimizde tuhaf bir koku oluşması, bu filtreyi temizlememiş olmamızdan kaynaklanmaktadır. Şimdi bunu yapmanın en kolay yolunun ne olduğunu öğreneceksin, o yüzden dikkatli ol! Ayrıca bu , temizlemeniz gereken ve yapmadığınız 5 şeyden biri olabilir  .

Temizlerken çamaşır makinesinin fişini çekin

Herhangi bir cihazı temizlerken ideal olan fişi elektrik akımından çekmektir, bu durumda  çamaşır makinesini temizlemek için  önce fişini prizden çekin. “Önlemek tedavi etmekten daha iyidir” diye çok iyi bilinen bir söz vardır, bu yüzden herhangi bir kazadan kaçınmak için önce bunu yapın.

Çamaşır makinesinin filtresini temizlemek için neye ihtiyacınız var?

Çamaşır makinenizin filtresini düzgün bir şekilde temizlemek için ihtiyacınız olacak: düz bir tepsi veya tabak,  mikrofiber bezlerin faydalarını kullanın , fırça (eski bir diş fırçası olabilir), deterjan ve amonyak. Bir öneri olarak, zamandan tasarruf etmek için ihtiyacınız olan her şeyi hazırlayın.

Çamaşır makinesinin filtresini verimli bir şekilde temizlemenin en iyi yöntemi

Öncelikle filtrenin cihazınızda nerede olduğunu bilmelisiniz. Eski rondelalarda arkada bulunur, ancak yenilerin çoğunda alt alanda ön tarafta bulunur.

Yapmanız gereken ilk şey filtreyi çıkarmak. Bunun için kapağı çevirin ve dışarı çekin (çamaşır makinenizde kapağı çıkarmak için başka bir sistem varsa, bunu yapmadan önce iyice kontrol edin). Bu adımı gerçekleştirmeden önce, muhtemelen içinden çıkacak biriken suyu toplamak için filtrenin altına düz bir tepsi veya plaka koymanız çok önemlidir.

Tüm bu kirli su dışarı çıktığında bezleri kullanın ve bir deterjan ve biraz amonyak karışımı ile filtrede kalmış her türlü kiri temizleyin. Bezi durulayın ve herhangi bir kalıntı olup olmadığını görmek için tekrar üzerinden geçin. Bir öneri olarak, her şeyin tamamen temiz olduğundan emin olmak için bir el feneri kullanabilirsiniz.

Tapayı ve filtreyi temizlemek için lavaboda yapabilirsiniz. Biraz deterjan ve amonyak karışımı ile tüm kiri çıkarmak için köşeleri ovalayın. Kapağı temiz olduğunu fark edene kadar gerektiği kadar yıkayın.

Temizleme işlemini tamamladıktan sonra kapağı tekrar takın ve filtreyi sabitleyin. Giysileriniz yıkadıktan sonra kötü bir koku aldıysa, büyük olasılıkla farkı fark edeceksiniz.

Çamaşır makinemdeki filtreyi ne sıklıkla değiştirmeliyim?

İdeal olarak, filtreyi her iki ila üç ayda bir temizlemelisiniz. Her ne kadar sabit bir tahmini süre olmadığı belirtilmelidir. Filtreyi yıkayacağını biliyorsan çok kirli çamaşırları bir kere yıkarsın zaten anladın ! Cihazlarınızı iyice temizlemek gerçekten önemlidir. Her şeyi kolaylaştırmak için kendi başımıza yapabilir veya ev temizlik uzmanlarıyla anlaşabiliriz. Tek bir günde sadece ev aletlerini değil, evinizin 200’den fazla alanını kusursuz bırakacaklar. Daire ve evlerin kapsamlı temizliği için online hesaplayıcımızda fiyatınızı hesaplayın  ve hayatınızı kolaylaştırın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir