Pts. Eki 18th, 2021

Çamaşır makinesi Bosch WLM 20441 OE

Bosch’tan ikinci kez çamaşır makinesi aldım. Ondan önce bir MAX5 modeli vardı. Bosch’ların mükemmel bir tasarıma, dokunmatik düğmelere ve arka ışığa sahip olmasını seviyorum. Yıkama diğer makinelerden daha kötü değildir. bosch çamaşır makinesi yorumları Tek hoş olmayan şey, çamaşır makinelerinin beyaz şeyleri beyazlığa yıkayamamasıdır. Yıkamadan önce çamaşır suyu ile ıslatmanız gerekir. Aksi takdirde, her şey yolunda.

Profesyonellerden: makinenin mükemmel görünümü, tambur derinliği, dokunmatik kontrol.

Eksileri: Diğer çamaşır makineleri gibi, beyaz şeyleri mükemmel beyaz bir renge yıkayamaz, çamaşır suyu ile yıkamadan önce kendiniz ıslatmanız gerekir.

Çamaşır makinesi Bosch Avantixx 6 SpeedPerfect WLK20163OE

Araba almadan önce internetteki yorumları okuyoruz. BOSCH almaya karar verdik. Mağazaya geldik, danışmanlarla konuştuk, ekipmanın tasarımına baktık ve WLK20163OE’ye karar verdik. Ödendi.

Araç bize bir hafta önce teslim edildi. Anında kurulur. Çamaşır makinesinden çok memnunum. Eski asistanım (Kandy) lekelerin bir kısmını çıkaramadı. Ama Bosch onları kolayca yıkar! İyi okşuyor ve sıkıyor. Su tasarrufu sağlar. Toz tepsisinin kendisini temizleme işlevinden memnun kaldım. Şimdi bunu kendin yapmana gerek yok. Oldukça sessiz çalışıyor.

Sıkma sırasında hafif bir titreşim var. Belki de bunun nedeni kurulumun bizim tarafımızdan yapılmasıdır. Ve seviye düzenlenmedi. Sıra dışı bir özellik daha var. Bununla, yıkama sırasında çamaşır ekleyebilirim. Program çalıştırıldıktan sonra makine üç kez gıcırtı gibi bir ses çıkarır. Bu, yıkamanın bittiği ve çamaşırların çıkarılabileceği anlamına gelir. Arabanın kapısı oldukça büyük. Ekranda yıkamanın bitmesine ne kadar süre kaldığını, hangi ek fonksiyonların etkinleştirildiğini vb. öğrenebilirsiniz. Harika bir araba, ihtiyacım olan her şeye sahip.

Şimdi bir haftadır çalışıyor. Ondan çok memnunum. Umarım beni hayal kırıklığına uğratmaz.

Çamaşır makinesi Bosch Maxx 5 SpeedPerfect WLG20160OE

Bu araba yerli olmadan önce. Adı “Sibirya” idi. Ve bozulduğunda, hangisini alacaklarını düşünmeye başladılar. Bir Alman firması olduğu için hemen Bosch’ta durmaya karar verdik. Ve çok kaliteli şeyler yapıyorlar. Sadece model ile belirlenir.

Maliyeti çok pahalı olmayacak şekilde ve makine güvenilir olacak şekilde seçilmiştir. Ve bu çamaşır makinesini almaya karar verdik. Satın almamız banyoya çok iyi uyuyor. Özellikle Sibirya ile karşılaştırıldığında oldukça fazla alana ihtiyacı var. BOSH’un boyutu iki katından daha azdır. Yıkama sırasında neredeyse hiç ses yok. İlk başta, makine yıkamayı bitirdikten sonra oluşan gıcırtı can sıkıcıydı. Ama sonra ayarlardan kapattık. Her şey Rusça. Temiz. Yıkama sorunsuz yapılabilir. Sadece bir program seçip yıkamaya başlamanız gerekiyor. İş hakkında, yıkama ve montaj kalitesi hakkında da herhangi bir şikayet yoktur. Belki de bu, maliyeti göz önünde bulundurarak en akıllı seçimdir.

Makine çok güzel görünüyor. Çeşitli mod ve seçeneklerden, kullanışlı ekran ve kontrollerden memnun. Dokunmatik kontrol oldukça iyi uyuyor, boşuna çok iyi olmadığı için iftira atıyorlar. Bize çok uygun. Ayrıca başka bir durulama, ıslatma vb. ekleyebilirsiniz.

Ayrıca 15 dakika ve yarım saat çok hızlı yıkama modları olması beni memnun etti. Çarşaflar temiz olduğunda yardımcı oluyorlar ve sadece tazelemeniz gerekiyor. Kedimiz çamaşır makinesine bayıldı ve şimdi sürekli onun üzerinde uyuyor. Yıkandığında bile korkmuyor. Kalitenin anlamı budur!

Kullandığımız iki yıl boyunca, sadece küçük bir dezavantajı fark ettik. Bazen tozun yıkanmadığı ve başka bir durulama yapmanız gerektiği olur. Ancak bu bir sorun değil çünkü nadiren oluyor. Ek olarak, çok fazla tozun suçlanma olasılığı vardır.

Tüm aile Bosch çamaşır makinesinden çok memnun. Herkese satın almasını tavsiye ediyoruz!

Çamaşır makinesi Bosch Logixx 6 WOT24454OE

Şimdi benim eski karım “Kaiser”i değiştirmenin zamanı geldi. 10 yılı aşkın süredir mükemmel bir şekilde çalıştı !!! Hiç kırılmadı. Ama ne yazık ki, her şey er ya da geç başarısız olur. Bu yüzden yavaş yavaş kötüleşti. Sıkma sırasında titremeye başladı ve kasanın üst kısmı paslandı.

Yeni bir çamaşır makinesi seçmek uzun zaman aldı. Ve sonunda Bosch Logixx 6 WOT24454OE almaya karar verdik. Sorunsuz kuruldu ve bağlandı. Eski yere. Sadece orada zemin biraz eğimlidir. Bu nedenle, kurulumun tamamen doğru olmadığı ortaya çıktı. Bacaklarla oynadım, hizaladım ve sonunda hafif bir eğimle, ancak sabit olması gerektiğine karar verdim.

Bu durum yıkama kalitesini etkilemedi. Makine iyi çalışıyor. Ve eğirme için 1200 devir ayarladığımda bile, hala oldukça sessiz çalışıyor ve neredeyse titremiyor. Makine oldukça rahat çalıştırılır. Birçok farklı program ve seçenek. Hızlı bir yıkama için on beş dakikalık bir modun varlığı beni çok şaşırttı. Herkes yeni çamaşır makinesinden çok memnun kaldı.

Profesyonellerden: Çok gürültü yapmadan yıkar ve sıkar, kullanımı kolaydır.

Eksilerden: eksi bulunamadı.

Çamaşır makinesi Bosch Home Professional WAY 28540 OE

Güzel araba. Hiç gürültülü değil. 15 dakikada süper hızlı yıkama var. Su tasarrufu sağlayan ek bir seçenek bağlayabilirsiniz. Bu bizim için özellikle uygun, çünkü özel bir evimiz var. Aynı anda çok fazla çamaşır yükleme fırsatından da memnun kaldım. Fırlatmalarımız, battaniyelerimiz ve diğer büyük eşyalarımız var. Çamaşır makinesi onlarla iyi bir iş çıkarır.

Neredeyse her gün çamaşır yıkıyoruz. Ve günde iki kez oluyor. Makine her şeye sorunsuz bir şekilde dayanabilir. Biz ondan memnun kaldık. Bu arada, bizimki bir Rus meclisi değil, bir Alman meclisi. Almanca daha kaliteli. Aynısını anneanneme doğum günü için vermiştik. Herkese tavsiye ediyoruz!

İçinde herhangi bir kusur bulamadık.

Çamaşır makinesi Bosch WLM 20441 OE

Çamaşırları mahvediyor! Yeni çamaşırlar yıkandı ve yıkandıktan sonra yıpranmış gibi görünüyor. Bazı topaklar ve hatta delikler görünüyor! Bazı şeyler çözülür ve havlular genellikle paçavraya dönüşür! Bunun sebebinin tambur ve ekonomik su tüketimi olduğunu düşünüyoruz. Tamburdaki keskin kenarlı delikler işleri bozan şeydir. Servisi aradılar ve makineyi yenisiyle değiştirme konusunda anlaşamadılar! Bu yüzden bir tane satın almadan önce iki kez düşünün!

Profesyonellerden: ütü var.

Eksilerden: kıyafetleri yırtar, eşyaları bozar, yıkamaya uygun değildir.

Çamaşır makinesi Bosch WOT 20352

Çok benzer bir arabamız var. Özellikle WOT245522OE / 01 logixx6. 20 binden fazla ödenen ucuz değil. İlk başta her şeyi beğendim. Satın alırken, birçok farklı işlev ve iyi bir ekran olması için tanınmış bir üretici seçtiler. Ancak çalışma sırasında dezavantajların olduğunu fark ettiler. Örneğin, yıkandıktan sonra tozun bir kısmı tepside kalır. Birkaç ay sonra tepside bir çeşit küf belirdi. Aynı şey arabanın içindeki tüm lastik bantlar için de geçerlidir. Ve bu kalıbı çıkarmanın bir yolu yoktur. Her şeyi denedik. Çeşitli çözümler denediniz, hiçbir şey yardımcı olmuyor.

Sonunda, makinenin çalışması sırasında bir elektrik arızası meydana geldi ve elektronik modül bozuldu. Yeni modül bulunamadı. Moskova’daki tüm büyük onarım hizmetlerini aradık. Böyle bir makine artık üretilmiyor. Görünüşe göre, bu nedenle, yeninin detayları hiçbir yerde bulunamadı. Halihazırda kullanılmış bir modülü, bir çamaşır makinesinin maliyetinin yarısına yakın bir miktarda tedarik etmeyi teklif ettiler. Ve bunun garantisi sadece üç aydır! Ama arabamızın satın alınmasından bu yana sadece 3 yıl geçti!

Evet, bir yıllık garanti çoktan geçti. Ama böylece para için bile yeni bir parça bulamadılar – bu bir tür tımarhane! Sonuç olarak, onarım için ödeme yapmayacağız. Yeni bir çamaşır makinesi alsan iyi olur. Ama bu sefer kesinlikle Bosch değil!

Profesyonellerden: Tek seferde yıkanabilen çok miktarda çamaşır, mükemmel sıkma.

Eksilerden: çamaşır tozu için zayıf tepsi, dönerken sesler, onarım sorunları.

Çamaşır makinesi Bosch WLM 24441

Uzun zamandır yeni bir çamaşır makinesi seçtim. Yaklaşık bir ay. Birçok farklı inceleme ve forum okudum. Ve bu makineyi seçmeye karar verdim. Üç ay önce aldım. Dar bir model seçtim. Çok güzel görünüyor. Dokunmatik kontrol. İyi çalışıyor. Yıkama kalitesi oldukça tatmin edici. Dönerken, bir eldiven gibi duruyor. Kımıldamıyor bile. Çok ses çıkarmaz. Diğer arabaların daha fazla ses çıkarabileceğini düşünüyorum.

Kaliteli bir çamaşır yıkamak için 1000 rpm yeterlidir. Yıkama sırasında bile çamaşırları bildirme fırsatından memnun kaldım. Birdenbire bir şey koymadıysanız, duraklatabilir ve unutulmuş şeyleri tambura atabilirsiniz. Çok fazla köpük görünürse, otomatik olarak bir durulama eklenir. Kapıyı açmak için kullanılan panel biraz endişe verici. Çok kırılgan görünüyor. Kapıyı dikkatlice açıyorum. Ve her şey yolundayken, hiçbir şey kırılmaz.

Profesyonellerden: İyi siler, iyi sıkar. Şık görünüyor. Çok kararlı.

Eksilerden: Henüz belirgin bir kusur bulamadım.

Çamaşır makinesi Bosch WLX 24363 OE

Bu çamaşır makinesini aldım. Tasarımı beğendim, yine üretici iyi biliniyor. Normların işlevleri. Önünde birkaç araba vardı. Bunlar Almanlar (Brown ve Kaiser) ve Koreli Samsung. Brown harika bir araba. Almanya’da satın aldık. Kayseri saçmalık. Samsung, Almanlardan çok daha ucuz ve başka bir şey değil. Hala iyi çalışıyor.

Şimdi Bosh hakkında. İki yıl çalıştı. Çok fazla çarşaf yıkamadı. Sadece iki kişilik. Ve kırdı! Eğirme sırasında ıslık ve sallanma. Tozu yıkamak için keten her zaman 2 kez durulanır. Profesyonel bir tamirci çağırdılar (şimdi pompa ve elektronikte sorun var gibi görünüyor). O geldiğinde, arızanın nedenlerini ve onarım maliyetlerinin ne kadar olduğunu daha kesin olarak bileceğiz.

Çok mutsuzlar. Gerçekten de, böyle tasarruflu bir kullanımla Bosch iki yıl sonra bozuldu. Ancak bu bir bütçe makinesi değil. Aynı Samsung’dan iki kat daha pahalı. Arızasız 5 yıl çalışmasını bekliyorduk!

Artılardan: Böyle bir çalışma ile herhangi bir artı görmüyorum.

Eksileri: İkinci kullanım yılında bozuk.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir