Bosch çamaşır makinesi su boşaltmıyor


Çamaşır makineniz neden su boşaltmaz?

Elektrikli aletlerin iyi bakımı , ilk günden daha uzun süre keyfini çıkarabilmeniz için çok önemlidir . Bazen, bakım eksikliği veya küçük arızalar, örneğin programı bitirdikten sonra çamaşır makinesini açıp tamburun tam olarak boşalmadığından tamburda hala su olup olmadığını kontrol ettiğinizde olduğu gibi, düzgün çalışmamalarına neden olabilir . Bazen kapıyı içeride su algılayarak bloke olduğu için açamazsınız bile. Endişelenme, bu sorunu çözmene yardım edebiliriz! Bosch çamaşır makinesi su boşaltmıyor

Makale Dizini

  • Sıkışma olup olmadığını kontrol edin
  • Çamaşır makinenizin tahliye olmamasına neden olabilecek diğer nedenler
  • Çamaşır makinenizin doğru şekilde tahliyesi için ipuçları

Sıkışma olup olmadığını kontrol edin

Bazen sorun, tahliye filtresindeki bir tıkanıklıktan kaynaklanır ve bu, kendi başınıza kolayca çözebileceğiniz bir şeydir . Sadece çamaşır makinesini kapatın ve fişini çekin. Ardından su girişini kapatın ve altta bulunan filtre kapağının önüne bir havlu koyun. Ardından tahliye hortumunun tapasını sökün ve çamaşır makinenizin içinde kalan suyu boşaltın. İşiniz bittiğinde, kapağı ve hortumu tekrar yerine koyun. Şimdi çıkarmak için filtreyi çevirmeniz gerekecek, muhtemelen yerleştirdiğiniz havlu tarafından emilecek olan bir miktar su çıkacaktır. Filtreyi çıkardıktan sonra, bozuk para veya tiftik gibi tıkanmaya neden olabilecek nesneleri çıkarın.. Filtre temizken değiştirin, kapağı kapatın, su girişini açın ve çamaşır makinesini elektrik şebekesine bağlayın.

Sorun çözüldükten sonra artık bir tıkanıklık olup olmadığını kontrol etmek istiyorsanız, çamaşır makinesinin içine bir litre su dökün ve “boşaltma” programını kullanın (eğer yoksa, sıkma işlemini kullanabilirsiniz). programı)

Çamaşır makinenizin tahliye olmamasına neden olabilecek diğer nedenler

Yukarıdaki adımları uygulamanıza rağmen çamaşır makineniz hala düzgün tahliye yapmıyorsa, sorun pompanın arızalanmasından veya tahliye hortumunda veya evinizdeki borularda tıkanıklık olabilir. Bu durumda,  size yardımcı olabilmemiz için Resmi Teknik Servisimiz ile iletişime geçmeniz en iyisidir.

Çamaşır makinenizin doğru şekilde tahliyesi için ipuçları

Çamaşır makinenizin doğru şekilde tahliye etmediğini fark ettiğinizde  , pompa bloke olursa zorlayabileceğiniz için tahliye programını sürekli olarak tekrarlamayın.

Filtreyi çıkarmaya çalıştığınızda çok fazla direnç hissederseniz zorlamayın. Sıkışmaya neden olan parça fişi engelliyor olabilir ve zorlayarak kırabilir.

Tıkanmayı önlemek için filtreyi en az altı ayda bir kontrol etmenizi öneririz . Ayrıca çamaşırları makineye koymadan önce, çıkarırken de tamburu kontrol ederek içinde küçük cisimler kalmadığından emin olmalısınız.

Çamaşır makinenizin tamburunun tiftik veya deterjan izi bırakmadan temiz tutulması da önemlidir. Lekesiz bırakmak için Bosch çamaşır makinenizde “Kazan Temizleme” programını, normalde kullanacağınız toz deterjanın yarısını kullanarak, yüklemeden kullanabilirsiniz. O programı kullanamıyorsanız, 60º ve üzeri bir pamuklu programı da çalışacaktır.


“Bosch çamaşır makinesi su boşaltmıyor” için bir cevap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.