Paz. Eki 17th, 2021

Android uygulamalarını Windows’ta çalıştırmak için en iyi programlar

Google’ın işletim sistemi olan Android, mobil cihazlarda çalışacak şekilde tasarlanmıştır, başka bir şey değil. Ancak, bir PC’ye Android yüklememize ve bu işletim sisteminin tüm uygulamalarını bir klavye ve fare ile bilgisayarımızdan kullanabilmemize izin veren resmi olmayan alternatifler var . bluestacks a benzer uygulamalar, Windows’a alternatif olarak işletim sistemini kurarak veya BlueStacks’in yaptığı gibi Android uygulamalarını Windows üzerinde kullanmamıza izin veren emülatörleri ve araçları kullanarak bunu yapmanın birkaç yolu vardır .

BlueStacks Nedir?

BlueStacks, Windows’a Android yüklememizi ve Google işletim sistemi için mevcut tüm uygulamaları bilgisayarımızdan kullanabilmemizi sağlayan bir uygulamadır. Bu öykünücü, Android uygulamalarının bilgisayarımızın masaüstünde göründüğü noktaya kadar işletim sistemine entegre edilmiştir, böylece onları herhangi bir başka uygulamaymış gibi çift tıklatarak çalıştırabiliriz.

onunla ne yapabiliriz

BlueStacks, bir tür Android öykünücüsüdür. Bu yazılım, kullanabilmek için PC’ye Google işletim sisteminin kişiselleştirilmiş bir ROM’unu yüklememizi sağlar . Şimdiye kadar saf Android değil, ancak mümkün olan en iyi şekilde çalışacak şekilde optimize edilmiştir. Örneğin mobilde çalıştırabildiğimiz uygulama ve oyunların aynısını PC’den çalıştırabileceğiz. Ayrıca, tek bir tıklamayla yükleyebileceğimiz çok sayıda “tanıtılan” oyun ve uygulama ve ayrıca istediğimiz uygulamaları indirip yüklemek için Play Store ile birlikte gelir.

Bu Android öykünücüsü en eksiksiz olanlardan biridir, ancak aynı zamanda en ağır ve en yavaş olanlardan biridir ve en çok reklam ve ücretli öğeleri içerenlerden biridir. Basitçe kurarak, dahil edilen reklam uygulamaları olan “paket yazılım” yükleyeceğiz.

Neyse ki, BlueStacks’e bize izin verecek çok güçlü başka alternatifler de var.

BlueStacks’e en iyi alternatifler benzer uygulamalar

Nox Uygulaması Oynatıcı

Nox App Player, son yıllarda en çok popülerlik kazanan Android emülatörlerinden biridir. Bu program, herhangi bir Android uygulamasını veya oyununu Windows’un üstüne yüklememize ve yerel bir programmış gibi kullanmamıza olanak tanır. Kendi arayüzüne ve kendi uygulamasına ve oyun mağazasına sahiptir, böylece istediğimiz her şeyi çok hızlı bir şekilde indirebiliriz. Ayrıca, mağazanıza bağlı kalmadan kullanabilmemiz için kendi uygulamalarımızı yüklememize de olanak tanır.

Biz yapabilirsiniz Nox App Player’ı indirmek dan aşağıdaki bağlantıyı . Yüklediğimizde, tanıtılan uygulamaları yükler.

MEmu

BlueStacks’e her türlü Android uygulamasını bilgisayarımıza yüklememize izin veren bir başka ücretsiz alternatif. Geliştiricilerinin temin ettiği gibi, bu, en iyi performansı ve daha fazla uyumluluğu sunan Android emülatörlerinden biridir. Eksiksiz bir Android deneyimine sahip olmanın yanı sıra, sanal makinenin tüm yönlerini kontrol etmek için kullanımı çok kolay bir arayüze sahiptir. Ayrıca sanallaştırma için ayrılan donanımı, ana işletim sistemimizi kaynaksız bırakmayacak şekilde ayarlamamızı sağlar.

Her türlü uygulamayı ve oyunu indirmenize ve ilgili APK’larından yüklemenize izin verir. Ayrıca Windows ve Android öykünücüsü arasında kolayca dosya alışverişi yapmanızı sağlar.

Biz yapabilirsiniz Memu indirmek dan aşağıdaki bağlantıyı . Avast antivirüs bizi gizlice içeri sokmaya çalışacağından, öykünücüyü kurarken elbette dikkatli olmalıyız.

Droid4X

Şüphesiz, Droid4X’in en iyi özelliklerinden biri, paket yazılımlar veya gizli istenmeyen yazılımlar olmadan bize ücretsiz olarak harika performans sunmasıdır. Bu Android öykünücüsü, çok sayıda işlev ve araçla (örneğin, bir denetleyiciyi oynayabilecek şekilde yapılandırmak için) PC’ye eksiksiz bir deneyim getiriyor, böylece hiçbir şey için endişelenmemize gerek kalmıyor. Hemen hemen tüm uygulama ve oyunlarla uyumludur ve mağazaları kullanmadan doğrudan emülatörden uygulama ve oyun indirme olanağına sahiptir.

Biz yapabilirsiniz Droid4X indirmek dan aşağıdaki bağlantıyı .

Andy

Andy ayrıca en iyi bilinen BlueStacks alternatiflerinden biridir. Ana gücü, oynamak için özel olarak tasarlanmış, kullanımı ve yapılandırması çok kolay bir Android emülatörüyle karşı karşıya olmamızdır.

Bu öykünücü bize Windows 7, 8.1, Windows 10 ve macOS için eksiksiz bir Android deneyimi getiriyor. Android’i arayüzünden bir cep telefonu gibi kullanabiliyoruz ve ayrıca kendi uygulama mağazasından çok sayıda oyun ve uygulamaya erişebiliyoruz. Klavye ve fare ile uyumludur ve bilgisayarımızın neredeyse tüm donanımlarını tanır.

Biz yapabilirsiniz Andy indirmek onun web sitesinden. Ancak, programı kurarken birçok sponsorlu uygulamaya ek olarak bir kripto para madenciliği yazılımı yüklediğini iddia eden kullanıcılar olduğu için onu bağlamamayı tercih ettik. Madencilik yazılımı da hoş görmediğimiz bir şey.

Anbox

Bu program, Android’i bir kapsayıcıya yerleştirmemize, sistemin donanıma erişmesine ve işletim sisteminin üstünde çalışmasına izin vermemize olanak tanır. Android Açık Kaynak Projesi’nin (AOSP) eksiksiz bir örneğini taklit etmenin yanı sıra, bu işletim sisteminin uygulamalarını işletim sistemimize özgü gibi kullanabilmemiz için sistemle bütünleşir.

Biz yapabilirsiniz Anbox indirmek dan aşağıdaki bağlantıyı . Tabii ki, sadece Linux için kullanılabilir.

YouWave

Bu Android öykünücüsü, Google işletim sisteminin herhangi bir uygulamasını ve herhangi bir uygulama mağazasını bilgisayarımızdan çalıştırmamızı sağlar. Her tür içeriği indirebilir ve mükemmel performansla çalıştırabiliriz. Kullanımı, konfigüre edilmesi, devreye alınması çok kolaydır ve sensör desteği vardır. Sorunu, ücretsiz sürüm Android 4.0 ICS ve Premium 5.1 Lollipop kullandığından, biraz modası geçmiş olmasıdır.

Biz yapabilirsiniz YouWave indirmek dan aşağıdaki bağlantıyı .

KOPLAYER

Kişisel kullanım için ücretsiz olan bu program, Android uygulamalarını ve oyunlarını bilgisayarımızda çalıştırmamızı sağlar. Bu emülatör, ana gücü oyunlar olmasına rağmen, her türlü içeriği çalıştırmak için bize kişiselleştirilmiş bir deneyim getiriyor. Bunları kolayca indirmemize ve yapılandırmamıza izin vermesinin yanı sıra, Intel ve AMD işlemcilerin en iyi deneyimi elde etmesi için birçok optimizasyona sahiptir.

Biz yapabilirsiniz Bedava KOPLAYER indirmek aşağıdaki bağlantıdan.

Genymotion

Ayrıca bilgisayarınıza Android yüklemek için ücretli birkaç alternatiften biri olan Genymotion’dan da bahsedeceğiz. Bu emülatör, hızlı, basit ve güçlü olması ile karakterizedir. Önceki seçeneklerden farklı olarak, Genymotion amacını mümkün olan en verimli şekilde gerçekleştirmeye çalışır.

Bu öykünücü, yeniden boyutlandırılabilir pencereler, ekran görüntüleri, komut satırı, Java API, sürükle ve bırak yoluyla uygulamaları sanallaştırma yeteneği ve hemen hemen her cihazı simüle etmek için çok sayıda sensör gibi çok sayıda özellik ve işleve sahiptir. Ek olarak, kullanıcılara hızlı, hafif ve sorunsuz bir Android ve uygulamaları deneyimi sağlamak için CPU düzeyinde sanallaştırma ve OpenGL hızlandırma özelliklerine sahiptir.

Biz yapabilirsiniz Genymotion erişmek dan aşağıdaki bağlantıyı . Bir PC sürümüne ve doğrudan bulutta çalışan bir sürümüne sahiptir.

VMware / Sanal Kutu

Bu Android öykünücüsü için dikkate alabileceğimiz bir diğer alternatif ise sanal makineler. Google, işletim sisteminin PC’de çalışması için resmi bir sürümünü sunmuyor ancak yapabileceğimiz, Android’i x86 mimarilerine getiren birçok projeden birini indirip sanal makineye kurmak. Bu projeler orijinal Android’e çok daha sadık olma eğilimindedir, paket yazılım olarak gelmezler ve çok daha fazla uyumluluk sunma eğilimindedirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir