Binance Uygulaması Ağ Bağlantısı Hatası


Binance bağlantısıyla ilgili hatalarQuantower platformunda Binance Vadeli İşlemler / Binance Spot ile çalışırken veya bunlara bağlanırken en yaygın hataların açıklamalarını burada bulabilirsiniz.Binance Vadeli İşlemler /Spot bağlantılarıyla ilgili en yaygın hataların ve sorunların listesi:

 • ​”Geçersiz API anahtarı, IP veya eylem izinleri hatası”
 • ​”API anahtarı biçimi geçersiz hatası”
 • Hata “Bu istek için zaman damgası, sunucunun saatinden 1000 ms önceydi “
 • ​Hata “Bu istek için zaman damgası recvWindow’un dışında”​
 • ​Hata “Siparişin değeri 5.0’dan küçük olmamalıdır (yalnızca azaltmayı seçmediğiniz sürece)​
 • ​”Marj yetersiz” hatası​
 • ​”Çok fazla yeni sipariş” hatası​
 • ​”Bakiye yetersiz” hatası​
 • ​Hata “Bu listenKey yok”​
 • ​Hata “Çok fazla istek ağırlığı kullanıldı; mevcut sınır 1 dakika başına 1200 istek ağırlığıdır. API’yi sorgulamaktan kaçınmak için lütfen canlı güncellemeler için web soketini kullanın”​
 • ​Hata “‘başlangıç ​​zamanı’ parametresi geçersiz”​
 • ​Hata “Bu istek için imza geçerli değil”​

Hata “Geçersiz API anahtarı, IP veya eylem izinleri”

“Geçersiz API Anahtarı” hatası birkaç nedenden dolayı oluşur:

 • bir tüccar Binance web sitesindeki kişisel hesabında Gelecek Ticareti etkinleştirmedi
 • API Anahtarları doğru şekilde kopyalanmadı.

Her şeyin doğru olduğundan eminseniz, lütfen yeni anahtarları yeniden oluşturun ve sorun çözüldü. Başka bir tarayıcı aracılığıyla yeniden oluşturmak daha iyidir (bazen Google Chrome aracılığıyla oluştururken hatalar meydana gelir).

Bunu çözmek için lütfen API Anahtarınızın Vadeli İşlemler ticareti için izinlere sahip olduğunu kontrol edin. Binance resmi web sitesine gidin > Hesabınızın altında API yönetimini seçin > Vadeli İşlemler Alım Satımını kontrol edin ve etkinleştirin

Vadeli İşlem Ticareti ayarını etkinleştirin

“API anahtar biçimi geçersiz” hatası

API Anahtarınızın ve API Sırrınızın doğru olduğunu kontrol edin .

Hata “Bu istek için zaman damgası, sunucunun saatinden 1000 ms önceydi”

Binance sunucusundaki saat ile kullanıcının bilgisayarındaki saat eşleşmediğinde “TimeStamp” hatası oluşur.

Quantower’da Binance Vadeli İşlemler hatası – İstek için zaman damgasıBunu çözmek için lütfen Windows Ayarları > Zaman ve Dil > bölümüne gidin ve Şimdi Eşitle düğmesine tıklayın .

Hata “Bu istek için zaman damgası recvWindow’un dışında”

Platform, bağlantı sırasında Binance değişimi ile zamanı senkronize eder. Senkronizasyon belirli bir sınıra ulaşırsa, tüm (yetkili) istekler bu hatayı görüntüler.Bunu çözmek için lütfen Windows Ayarları > Zaman ve Dil > bölümüne gidin ve Şimdi Eşitle düğmesine tıklayın .

Hata “Siparişin değeri 5.0’dan küçük olmamalıdır (yalnızca azaltmayı seçmediğiniz sürece)

24 Şubat 2021 itibariyle, kalıcı vadeli işlem siparişinin değeri en az 5 $ olmalıdır. Bundan daha az ise, sipariş reddedilecektir. Bu hatayla karşılaşırsanız, yerleştirdiğiniz hacmi 5 ABD dolarından büyük veya ona eşit olacak şekilde artırın.Örnek: 0.001 ETH açarken, siparişin değeri 5 dolardan büyüktür, bu nedenle verilecektir. 1 ANK için bir sipariş 5 dolardan daha az değerdedir, bu nedenle reddedilecektir.

“Marj yetersiz” hatası

Bu hata, sipariş vermeye çalışırken oluşur. Lütfen cüzdan bakiyenizi kontrol edin ve ticaret yapmak için yeterli madeni para olduğundan emin olun. Binance Vadeli İşlemlerinde USDS-M vadeli işlemleri yaparken, cüzdan hesabının USDT jetonlarına sahip olması gerekir.

“Çok fazla yeni sipariş” hatası

Emir sayısı sınırına ulaşıldı (genellikle bu, belirli bir enstrüman için bir sınırdır). Enstrümanın kendisinde bir limit olabileceği gibi belirli bir periyotta gönderilen siparişlerde (örneğin, saniyede 10 sipariş – spam) bir limit olabilir.

“Bakiye yetersiz” hatası

Bu hata , bakiyenizde yeterli bakiye olmadığında oluşur . Cüzdan bakiyenizi kontrol edin ve işlem için yeterli paranız olduğundan emin olun.

Hata “Bu listenKey yok”

Bu hata, bir tüccar çeşitli platformlarda aynı API Anahtarı ile Binance borsasına bağlandığında oluşur. Her platformun kendi API Anahtarı olmalıdır. Quantower platformu için yeni bir API anahtarı oluşturun .

Bir hata oluştu: “Pozisyonu kapatamıyorum. İstek kısmen yürütüldü – açık pozisyonun değeri 5 dolardan az.

Bu durum Binance Vadeli İşlemlerinin 5$’dan başlayan minimum sipariş hacmi kuralıyla bağlantılıdır. Aşağıdaki yöntemleri kullanarak 5 doların altındaki bir pozisyonu kapatabilirsiniz:1. Minimum hacme kadar satın alın ve pozisyonu kapatmak için limit emri verin. 2. Pozisyona eşit hacimde pozisyonu kapatmak için bekleyen bir durdurma emri verin. 3. Sunucu tarafında Zarar Durdur veya Kâr Al’ı ayarlayın.4. Binance Vadeli İşlemler web sitesi aracılığıyla siparişi kapatın.

Hata “Çok fazla istek ağırlığı kullanıldı; mevcut sınır 1 dakika başına 1200 istek ağırlığıdır. API’yi sorgulamaktan kaçınmak için lütfen canlı güncellemeler için web soketini kullanın”

Binance, belirli bir süre için bir istek limiti belirlemiştir (örneğin, bir sipariş gönderme, bir enstrüman tablosu talep etme). Sınır aşılırsa, uygun bir mesaj görünebilir veya IP bir süre istek yapmak için yasaklanır.

Hata “‘başlangıç ​​zamanı’ parametresi geçersiz”

Bu hata, doğru veri yüklemesini veya ticaretini etkilemez. Mesaj, mevcut aktif oturumda henüz yüklenmemiş bir sembole geçildiğinde görünür.

Hata “Bu istek için imza geçerli değil”

Genellikle hata, anahtarların doğru girilmediğini gösterir. API Anahtarı/Gizli anahtarının doğru girilmiş olması muhtemeldir, ancak “bozuk” olabilir. APIKey ve APISecret’in doğru girilip girilmediğini kontrol edin veya anahtarları yeniden oluşturun.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.