Paz. Eki 24th, 2021

Çamaşır makinesinde beyaz çamaşırlar nasıl yıkanır?

Siemens olarak beyaz giysilerinizin parlak kalmasını kolaylaştırmak istiyoruz.

Giysilerinizin uzun süre mükemmel görünmesini sağlamak kolay bir iş gibi görünmüyor. Ama inanılmaz teknolojik gelişmeler sayesinde çamaşır makineleri bunun yalnızca bir izlenim olarak kalması çok daha olasıdır. renkli çamaşırlar hangi programda yıkanır Bu nedenle soru şudur: Beyaz çamaşırları nasıl düzgün bir şekilde yıkayacağınızı biliyor musunuz? Ana şey, bu tür giysilerin çamaşırlarını yıkamak için doğru adımları izlemektir. Bu yazıda bizi takip edin ve onları keşfedin.

Böylece beyaz çamaşırları çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz.

İlk adım her zaman iyi bir kıyafet seçimi yapmak olacaktır. Kulağa basit geliyor, ancak kolaylık sağlamak için genellikle atlanır. Ayırırken, bu ayrımı aklınızda bulundurun: beyaz giysilerin mavi, gri veya krem ​​gibi çok açık, yumuşak veya pastel renklerdeki tüm giysiler olduğunu düşünüyoruz. Ancak niyetiniz sadece beyaz çamaşırları beyazlatmaksa, daha açık tonlar için karıştırıp başka bir yıkama yapmamanızı tavsiye ederiz.

Çok önemli: Daha koyu bir giysinin solmasıyla ilgili şüpheleriniz varsa, onu oynamayın ve geri kalanının zarar görmesinden kaçının.

Mantıksal olarak, beyaz ve renkli giysileri ayırmaya ek olarak , sonuçların mükemmel olması için başka bir dizi faktör de hesaba katılmalıdır: kumaş türü, kir seviyesi veya giysilerin ağırlığı en alakalı olanlardır. Şüpheniz varsa, size verdiğimiz bilgilerle etiketlerdeki önerileri inceleyebilirsiniz.

Beyaz giysi türleri

Giysilerin gerekli ayrılmasından sonra, daha önce de söylediğimiz gibi , kumaşın türüne bağlı olarak yapılacak çok şey var. Bu, tamburun içinde herhangi bir aksilik olmaması için temel bir görevdir. Ancak Siemens’te cihazlarınızı kullanmanın basit olmasını seviyoruz, bu yüzden size şu üç tavsiyeyi bırakıyoruz:

• Hassas beyaz giysiler. ‘hassas’ kavramı devreye girdiğinde, önlemleri artırmak daha da gerekli hale geliyor. Bluzlar, gömlekler veya iç çamaşırlar genellikle 30º’nin altında soğuk su ve nazik bir yıkama döngüsü kullanan hassas bir program gerektirir. Bu konuda iyi bir seçenek,senso Fresh teknolojisi, bu da yakın zamana kadar mümkün olmayan kıyafetleri yıkamanıza izin verir. Nasıl elde ederiz? Giysilerdeki kokuları etkili bir şekilde gideren ve su veya deterjan kullanmaya gerek kalmadan hijyenik sonuçlar sağlayan aktif oksijen kullanımı sayesinde.

• Normal beyaz giysiler. Örneğin pamuklu veya sentetik giysiler özel işlem gerektirmez. Kumaş tipine uygun bir program kullanmanız yeterlidir. Karmaşık bir leke tespit ederseniz, önceden ön işlem yapmanızın tavsiye edildiğini unutmayın.

• Havlular, çarşaflar ve çoraplar: Bu tür giysilerin uygun şekilde dezenfekte edildiğinden tam olarak emin olmak için, yüksek sıcaklıklarda yıkamak en iyisidir . Her durumda, çarşafları ve havluları asla birlikte yıkamamanızı öneririz, çünkü havlular diğer giysilerden çıkarılması nispeten zor olan tiftikler verir.

Beyaz çamaşırları çamaşır makinesinde yıkamak için daha fazla ipucu

Bu noktada, bu tür çamaşırları nasıl koyacağınızı zaten biliyorsunuz. Giysiler ayrıldıktan sonra, olağanüstü olanı elde etmek için yalnızca bazı ek ayrıntıları belirtmeniz yeterlidir:

  • Giysilere bulaşmalarını önlemek için lekelere hızlı bir şekilde müdahale edilmelidir Özellikle beyaz giysiler söz konusu olduğunda, çamaşırların yıkanmasını beklememek özellikle önemlidir.
  • Doğru programı seçin: Bu tür giysiler için özel bir program olmadığı sonucuna varmış olabilirsiniz. Ve sen yanlış yönlendirilmiyorsun. Her şey kumaşın türüne ve kir derecesine bağlıdır. İyi haber şu ki, Siemens çamaşır makinelerinin bazı modellerinasılsın tam olarak su ve enerjiyi kullanmak için bunu otomatik olarak yapabilirler.
  • Soğuk suyla yıkayın : Orijinal beyazı korumak istiyorsanız bu çok önemlidir. Ancak koyu veya parlak renkli giysilerden farklı olarak, çamaşır makinesindeki beyaz giysiler solmaz, bu nedenle kumaş izin verdiği sürece daha hijyenik sonuçlar için 40º ile 60º arasındaki sıcaklıklarda yıkanabilir .
  • Ağartıcıdan kaçının! Beyaz çamaşırları çamaşır makinesinde beyazlatmak için çamaşır suyu kullanmayın, uzun vadede sarı lekelere neden olur. Spesifik ağartıcılar daha iyi bir seçenektir.
  • Düzgün elbiselerini kurutun: ., Yakında yıkama döngüsü tamamlandıktan olduğunca elbiselerini kurutmak tavsiye korkunç küf kokusunu önlemek için size kullanımı mısınkurutucu? Bu muhteşem bir fikir, ancak en hassas giysilerin düşük sıcaklıklar gerektirdiğini unutmayın. Sentetik giysiler ise tıpkı pamuklu giysiler gibi orta veya yüksek sıcaklıklarda kurutulabilir. Kurutma makineniz yoksa, her zaman açık havada yapın.

Beyaz kıyafetlerinizde kahve lekesi mi var

Kahve, kırmızı şarap, kan… Geleneksel olarak çıkarılması zor kabul edilen uzun bir leke listesi vardır. İşin püf noktalarından birinin de kıyafetlerinizin üzerinde uzun süre bırakmamak, henüz tazeyken saldırmamak olduğunu zaten açıklamıştık. Ama daha fazlasını yapabiliriz! Anti-leke işlevi Siemens iQ800 çamaşır makinesi16 adede kadar zor lekeyi algılar ve çıkarır. Evet, ayrıca kahve olanlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir