Beko buzdolabı ünlem işareti


Dondurucu buzdolabı ünlem işareti yüksek sıcaklık alarmını nasıl devre dışı bırakabilirim? Dondurucu yüksek sıcaklık alarmını nasıl devre dışı bırakabilirim Dondurucu yüksek sıcaklık alarmını nasıl devre dışı bırakabilirim?

Yeterince soğuk olmadığında kırmızı ışık veya dondurucu yüksek sıcaklık alarmı devreye girer. Bu, dondurucunun ışık sönene kadar donmuş gıdaları saklamak için uygun olmadığı anlamına gelir. Aşağıdaki çözümlerden biriyle sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Yeni kurulan cihazı soğumaya bırakın.

Dondurucu ilk kez güce bağlandığında yüksek sıcaklık alarmı veya kırmızı ışık yanacaktır. Bu, cihazın içindeki sıcaklığın hala çok sıcak olduğu anlamına gelir. Dondurucu kapısını kapalı tutun, pilot birkaç saat içinde dışarı çıkacaktır.

Cihazın içine sıcak yiyecek koymaktan kaçının

İçine sıcak yiyecek koyarsanız, dondurucunun iç sıcaklığını dengelemesi daha uzun sürer. Yiyecekleri cihaza koymadan önce soğumasını bekleyin.

Kapı contalarında boşluk, çatlak veya yırtık olup olmadığını kontrol edin

Cihazın içindeki soğuk hava, dış sıcaklıktan uygun şekilde yalıtılmalıdır. Kapı contası ile çerçeve arasındaki boşlukları kontrol edin. Varsa kapı contasını parmaklarınızla hafifçe dışarı doğru çekerek ayarlayın.

Boşluklar kaybolmazsa, contayı değiştirmeniz gerekebilir. Bu durumda, yetkili bir servis acentesine başvurun. 

Kapıyı çok sık açmaktan veya uzun süre açık tutmaktan kaçının.

Dondurucu, yiyecekleri donmuş halde tutabilmek için içindeki havayı belirli bir sıcaklıkta tutmalıdır. Dondurucu kapısı çok sık açılırsa veya uzun süre açık bırakılırsa dondurucuya giren sıcak hava içerideki havanın sıcaklığını artıracaktır.

Don birikip birikmediğini kontrol edin

Dondurucuda don olup olmadığını kontrol edin. İç duvarlarda görünür bir buzlanma varsa, cihazın buzunu manuel olarak çözmeniz gerekebilir.

Dondurucunun buzunun çözülmesiyle ilgili daha fazla bilgi için lütfen kullanım kılavuzuna bakın. Kılavuzu bulmakta sorun yaşıyorsanız, ürününüzün model numarasını kullanarak buradan indirin.

Buzdolabı alarmı nasıl kapatılır? buzdolabı ünlem işareti

Buzdolabı alarmları , onları riske atabilecek herhangi bir olay meydana geldiğinde sizi bilgilendirdikleri için, yiyeceklerinizi korumaya yardımcı olan bir diğer unsurdur. Kapıyı açık bırakmak, sıcak yemek koymak veya olası bir arıza gibi buzdolabının içindeki sıcaklığı artırabilecek bir şey olduğunda alarmlar genellikle çalar. Bu sayede yiyecekler bozulmadan veya enerji tüketimi çok fazla artmadan buzdolabı bip sesi çıkarır. Arçelik buz dolabı ünlem işareti

Buzdolaplarımız , kapatılması çok kolay iki farklı alarma sahiptir:

Makale Dizini

  • Buzdolabı kapısı açık alarmı.
  • Dondurucu sıcaklık alarmı.
  • Buzdolabı alarmının bip sesi çıkarabileceği diğer durumlar.

Buzdolabı kapısı açık alarmı .

Bu alarm, buzdolabı kapısını çok uzun süre, genellikle 1 dakika açık bıraktığınızda tetiklenir. Buzdolabının kapağını birkaç dakika açık tutmak hem yemeğinize hem de faturanıza zarar verir, çünkü buzdolabının içindeki sıcaklığı artırmanın yanı sıra daha fazla enerji harcar . Buzdolabının her zaman çalışan tek cihaz olduğunu unutmayın, bu nedenle tüketimini  mümkün olduğunca azaltmak istiyorsanız onu iyi kullanmalısınız . Beko buzdolabı ünlem işareti

Alarmların can sıkıcı olabileceğini hepimiz biliyoruz, ancak endişelenmeyin çünkü bu buzdolabı alarmının bağlantısını kesmek için tek yapmanız gereken kapıyı kapatmak.

Dondurucu sıcaklık alarmı .

Bu alarm, buzdolabı , dondurucu bölmesinde çok yüksek bir sıcaklık tespit ederse  ve yiyeceklerin buzunun çözülmesi riski varsa çalar.

Bu durumda buzdolabının sesli alarm verdiğini ve ekranda dondurucu sıcaklığının yanıp söndüğünü göreceksiniz . Dondurucu alarmını kapatmak için, genellikle “alarm” yazacağı veya bir ok görüneceği bir düğmeye basmanız yeterli olacaktır . Bu, modele bağlıdır, bu nedenle emin olmak için kullanım kılavuzunu kontrol etmenizi öneririz . Onu kaybettin mi? Endişelenmeyin, çevrimiçi olarak da kontrol edebilirsiniz .

İlgili düğmeye bastığınızda, ekran dondurucuda algıladığı en yüksek sıcaklığı 5 saniye boyunca gösterecektir. Daha sonra ayarlanan sıcaklığı gösterecektir.

Buzdolabı alarmının bip sesi çıkarabileceği diğer durumlar .

Buzdolabınızda herhangi bir sorun olmasa bile şu durumlarda da sıcaklık alarmının devreye girmesi olasıdır:

  1. Kapatıldıktan sonra başlatıldığında .
  2. Dondurucuya çok miktarda taze yiyecek yerleştirirken , bunlar sıcaklığı yükseltir.
  3. Dondurucu kapısı uzun süre açık kalmışsa ve bu soğuğu kaybetmesine neden olmuşsa .

Buzdolabınızda bu alarm çalarsa ve yemeğin çözülmeye başladığını görürseniz, pişirmeden tekrar dondurmamanız gerektiğini unutmayın. Bunu yaparsanız, gıdada değişikliklere neden olan ve onu bozabilecek mikroorganizmaların ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz. Yiyeceklerinizi dondurmak için en iyi püf noktalarını buradan öğrenin .

Buzdolabını ve dondurucuyu hangi sıcaklıkta programlamanız gerektiğini hatırlayamıyor musunuz? Bu yazıda  tavsiye ediyoruz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.