Cts. Eki 23rd, 2021

Basınçlı yıkayıcı nasıl seçilir

Çeşitleri, işlevleri, hangi markaların modellerine dikkat etmelisiniz?

Ülkedeki arsa, araba ve kır evinin cephesi periyodik olarak kirlenir. Bu tür kirleri manuel olarak çıkarmak zor ve zaman alıcıdır. basınçlı yıkama makinesi Tüm kiri güçlü bir su jeti ile temizleyen bir cihaz olan basınçlı yıkayıcı kullanmak çok daha uygundur.

Yüksek basınçlı bir yıkayıcı veya mini lavabo almaya karar verirseniz, aynı zamanda denildiği gibi, seçime dikkatlice yaklaşmanız ve teknik özellikleri netleştirmeniz gerekir. Bu konuda yardımcı olmaya çalışacağım.

Basınçlı yıkayıcı nelerden oluşur?

Mini lavabo bir motor, bir pompa, yıkama aparatlı bir hortum ve bir güç kablosundan oluşur.

Bir su besleme sisteminden veya bir kaptan gelen su, lavaboya bir hortumdan girer, daha sonra su basıncını artıran bir pompa açılır ve nozullu bir hortumdan geçer. tazyikli su makinesi

Elektrikli motorlar çoğunlukla ev tipi mini yıkama makinelerine, benzinli ve dizel motorlar ise profesyonel birimlere kurulur. Çalışma sırasında motoru aşırı ısınmadan korumak için üreticiler hava veya su soğutması sağlar. Su soğutması genellikle profesyonel düzeydeki lavabolara kurulur. 

Bazı modellerde ayrıca aşırı gerilim koruması bulunur. Bu, motorun ömrünü büyük ölçüde uzatır.

Basınçlı yıkayıcılar

Bir yıkama hangi işlevleri yerine getirebilir?

Mini lavabolar, arabaları ve benzin ekipmanlarını, evlerin duvarlarını, çitleri, kaldırım taşlarını, bahçe aletlerini yıkamak için kullanılır. karcher basınçlı yıkama makinesi Özel ağızlığa sahip modeller, beton veya pas gibi inatçı kirleri çıkarmak için tasarlanmıştır.

Yıkama tarafından sağlanan güçlü su basıncı, yapışan kiri yıkmanıza ve evin cephesini veya bir SUV çatısını yıkamanıza olanak tanır. 

Basınçlı yıkayıcının ana avantajı verimliliğidir. Onunla yıkama işlemi elle olduğundan daha hızlıdır. Minimum fiziksel çaba gereklidir, kovalar, süngerler ve paçavralar gerekli değildir.

Ne tür mini lavabolar var?

Mini lavabolar iki tipe ayrılır: ev tipi ve profesyonel.

Ev tipi mini lavabolar, 150 bar’a kadar basınca sahip cihazları içerir. 20-120 bar basınçta daha ucuz ve 120-150 bar basınçta daha pahalı seçenekler var. İlki halıları, yolları, bisikletleri ve bahçe aletlerini yıkamak için kullanılır. Küçük kapasiteleri vardır: Saatte 300-400 litre su. Modeller durmadan uzun süre çalışmaz – çoğunlukla 20-40 dakika. Evyeler küçüktür ve 15 kg’a kadar ağırlığa sahiptir. Zayıf bir kafaları var, bu da örneğin arabadaki kökleşmiş kiri yıkamak için yeterli değil.

İkinci tip de kompakttır. Bununla birlikte, aynı zamanda, 120-150 bar basınca sahip modeller, 60 dakikadan daha uzun kesintisiz çalışma yeteneğine sahiptir. Cihazlar saatte 500-600 litre su kapasiteli olarak yapılmaktadır. Optimum çıkış suyu basıncı nedeniyle araba tutkunları için uygundurlar.

150 bar’ın üzerindeki basınca sahip cihazlar profesyonel seviyeye aittir. Verimlilikleri saatte 600 litre sudur. Bu tür modeller genellikle ek işlevlerle donatılmıştır: kimya için bir tank, ısıtılmış su. Bu tip yıkamalar esas olarak ticari amaçlar için kullanılır – araba yıkamalarında. Modeller ağırdır, bu nedenle ünitelerin taşınmasını kolaylaştırmak için taşıma tekerlekleri ile donatılmıştır. Ev Profesyonel

Hangi üreticiler en popüler

Basınçlı yıkayıcı üretiminde üç lider var: Karcher, Huter, Stihl.

Karcher, temizlik ürünleri üreten bir Alman şirketidir. Sırada, herhangi bir finansal fırsat için farklı basınçlı yıkama makineleri var. Şirket kendini modern pazarda iyi kurmuştur. Mağazalarda ek ataşman ve aksesuar satın alabilir, servis alabilirsiniz. Üretici, ürünleri için iki yıl garanti vermektedir.

Huter, bahçe ve benzin ekipmanları üreten bir Çinli markadır. Son yıllarda şirket, yüksek basınçlı yıkayıcı üreticileri arasında Rusya pazarındaki konumunu pekiştirdi. Marka, orta fiyat segmentindeki kullanıcılar için en uygun fiyat-kalite oranına sahip, ancak şu ana kadar profesyonel düzeyde cihaz yok ve ürün yelpazesi küçük. Basınçlı yıkama makinesi tavsiye listesi Temel olarak, bu tür ekipman evsel amaçlar için satın alınır. Şirketin servis merkezleri, Rusya’nın birçok bölgesinde bulunuyor ve bu da güven veriyor ve bir cihaz arızası durumunda desteksiz kalmamayı umuyor. Şirket, ürünleri için bir yıl garanti vermektedir.

Stihl, ormancılık, tarım ve inşaat için ekipman üreten bir Alman markasıdır. Ev ve profesyonel kullanım için yüksek basınçlı yıkayıcılar üretmektedir. Geniş bir fiyat aralığından bir cihaz alabilirsiniz. Şirketin ekipmanı uzun zamandır piyasada kendini kanıtlamıştır. Gerekli aksesuarları ve sarf malzemelerini istediğiniz zaman satın alabilirsiniz. Bu teknik pahalıdır. Şirket iki yıl garanti veriyor. Karcher Huter Stihl

Basınçlı yıkayıcı seçerken nelere dikkat edilmelidir?

  1. Basınç ve performansa dayalı bir teknik seçin. Özel kullanım için 120-150 bar basınçlı ve 400-600 l/h kapasiteli bir model satın almak daha iyidir. Böyle bir cihazın yardımıyla arabayı ve evin cephesini yıkayabilirsiniz.
  2. Güç ne kadar yüksek olursa, yıkama performansı da o kadar yüksek olur.
  3. Lavabonun içindeki filtre, pisliklerin ve küçük parçacıkların sisteme girmesini engelleyerek cihazın ömrünü uzatır.
  4. Mini lavabonun olanaklarını artırmak için, ek ataşmanlı seçeneğe önceden bakmalısınız. Bunları daha sonra da satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir