Assassin’s creed valhalla açılmıyor


Assassin’s Creed 3 açılmıyor sorunu

Assassin’s Creed 3 açılmıyor sorunu

Bu yazımızda Assassin’s Creed 3 oyuncularının oyunu açmaya çalışırken karşılaştığı sorunu çözmeye çalışacağız.

Oyunu açarken açmama sorunu ile karşılaşan Assassin’s Creed 3 oyuncuları çeşitli hatalara sebep olabiliyor. Böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek çözüme ulaşabilirsiniz. Assassin’s creed valhalla açılmıyor

Assassin’s Creed 3 neden açılmıyor?

Oyunu ilk indiren kullanıcıların karşılaştığı bu sorun, güncel olmayan sürücülerden kaynaklanıyor olabilir. Yalnızca sürücü olarak değil, oyun uyumluluğu sorunu olarak da ortaya çıkabilir. Bu hataların karşılaştığı bir diğer sorun ise oyun dosyalarının eksik veya yanlış olmasıdır. Oyun dosyalarının eksik olması veya yanlış yüklenmesi, erişiminizi kısıtlayarak çeşitli sorunlara yol açabilir. Bunun için sizlere bazı önerilerde bulunarak sorunu çözmeye çalışacağız.

Assassin’s Creed 3 açılmama sorunu nasıl giderilir?

Bu tür hataları düzeltmek için bazı önerilerle sorunun çözümüne ulaşmaya çalışacağız.

1-) Oyun çerçevelerini kontrol edin

Bilgisayarınızda eksik olan oyun çerçeveleri oyun içerisinde çeşitli buglar oluşturabilir. Bu nedenle bilgisayarınızda DirectX uygulamaları, .NET Framework, VCredist bulunmalıdır.

  • Mevcut .NET Framework’ü indirmek için tıklayın.
  • Güncellenmiş VCRedist’i indirmek için tıklayın.
  • Güncel DirectX’i indirmek için tıklayın.

Güncelleme tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatıp oyunu çalıştırabilir ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

2-) Sürücülerinizi güncelleyin

Video kartınızın ve diğer çerçeve sürücülerinizin güncel olup olmadığını kontrol edin. Bunun için;

  • Driver Booster’ı indirin ve yükleyin.
  • Driver Booster programını açın.
  • Gelen ekranda SCAN butonuna basarak tarama işlemini gerçekleştiriniz.

Tarama bittiğinde, birkaç güncel olmayan sürücüyü ortaya çıkaracaktır. Güncel olmayan sürücüleri seçerek güncellemeyi gerçekleştirin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bu işlemden sonra oyunumuzu açın ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. .

3-) Antivirüs programını devre dışı bırakın

Arka planda herhangi bir antivirüs programı çalışıyorsa Assasin’s Creed 3 oyununu tetikliyor olabilir bunun için kullandığınız antivirüs programını devre dışı bırakarak oyuna girmeyi deneyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda, virüsten koruma programı herhangi bir oyun dosyasını tehdit olarak algılayabilir ve karantinaya alabilir.

4-) Ubisoft Connect programını kapatıp açın

Ubisoft Connect programını kapatarak veya Ubisoft Connect hesabınızdan çıkış yaparak yeniden açmayı deneyin. Bu, hesap bilgilerinizi çıkarmanıza ve oyunu sorunsuz bir şekilde çalıştırmanıza olanak tanır. Ubisoft Connect programını kapatırken tamamen kapatmak için bir görev yöneticisi yardımıyla kapatmanızı öneririz. Ubisoft Connect hesabınızdan çıkış yapıp tekrar giriş yaptıktan sonra Ubisoft Connect’teki Oyunlar menüsüne erişerek Assasin’s Creed 3 oyununu çalıştırmayı deneyebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.