Paz. Eki 24th, 2021

Cep telefonunuzu Bluetooth üzerinden araca basit bir şekilde bağlayın

Bugün aracımızın kablosuz iletişim sistemine sahip olması pratik olarak zorunludur. Ünlü “ahizesiz kullanım”, akıllı telefonumuzu otomobilin ses sistemine bağlamasına ve ellerimizi direksiyondan çekmeden aramaları almamıza olanak tanır. Ayrıca kulağa takılan ve yasak olan ünlü bluetooth aksesuarlarını da yasakladı .

Bluetooth, tüm fiyat aralıklarında ve hatta en basit cep telefonlarında veya özellikli telefonlarda bulunur. Bu, cep telefonunu otomobilin Bluetooth’una basit bir şekilde ve farklı seçeneklerle bağlamamızı sağlar. Ayrıca aramaları cevaplayabildiğimiz veya yapabildiğimiz için , başlatıldığında cep telefonuna hiç dokunmamız gerekmeyeceği için gözlerimizi ve dikkatimizi yolda tutabileceğiz .

Cep telefonunu arabaya nasıl bağlarım

Prosedür çok basit, ancak bir sıraya uymalıyız. Yapmamız gereken ilk şey, arabayı çalıştırmadan önce cep telefonumuzun Bluetooth’unu etkinleştirmek. Bunu yapmak için Ayarlar / Bağlantılar / Bluetooth’a girip etkinleştirmek için anahtarı tıklıyoruz. İşimiz bittiğinde, arabayı çalıştırmalı ve mevcut Bluetooth bağlantıları listesinde aramalıyız. Bittiğinde tarafsız arabalarda oynuyoruz ve bağlantının tamamlanmasını bekliyoruz.

Mümkündür , bazı araçlar bir geçiş anahtarını istemek . Varsayılan olarak en yaygın olanı 0000 veya 1234’tür. Bunlardan herhangi biri değilse, doğru şifreye sahip olmak için aracımızın kullanım kılavuzuna bakmalıyız. Tamamlandığında, araç aramaları almaya ve göndermeye veya multimedya içeriği oynatmaya hazır olacaktır. Bağlantıyı yüksek araba akını olan bir bölgede yapıyorsak, benzer birkaç olası bağlantı olması mümkündür, bu nedenle bağlantının izole bir alanda yapılması önerilir.

Aracın Bluetooth’undan multimedya sesi duyulamıyor

Bu durumda iki şey olabilir. Birincisi , aracın genellikle yaşı nedeniyle bu seçeneğe uymamasıdır. Bu şekilde, iki cihaz eşleştirildikten sonra telefonun multimedya sesi eller serbest tarafından yayınlanmayacaktır. Bu, doğru şekilde yapılacak aramalarda böyle olmaz.

Ayrıca aracımızdaki bağlantı seçeneklerinde etkinleştirmemiş olabiliriz. Bunu kontrol etmek için Ayarlar / Bağlantılar / Bluetooth’a dönüyoruz ve hem aramaların hem de multimedya ses kutularının işaretli olup olmadığını görmek için bağlantıya dokunuyoruz . Değilse, bu seçeneğin de kullanılabilir olması için etkinleştirmemiz gerekecek.

Android Auto kullanacaksanız

Telefonu daha önce araba ile eşleştirdiysek, yalnızca Android Auto’nun otomatik olarak başlatılmasını etkinleştirmek için seçmemiz gerekecek . “Tamam Google” komutu. Arama yapmamıza, cevaplamamıza, Spotify gibi çeşitli hizmetlerde şarkı çalmamıza veya Google Haritalar ile belirli bir navigasyon başlatmamıza izin verecek.

Araba ekranını destekliyorsa

Bu seçenek, cep telefonunu Bluetooth aracılığıyla araca bağlamanıza olanak tanır, ancak aynı zamanda Android Auto arayüzünü aracın ekranına uyarlar. Bu durumda aracımızın Android Auto ekranı ile uyumlu olduğundan emin olmalıyız . Ardından bir USB kablosunun bir ucunu arabanın USB portuna diğer ucunu ise Android telefonumuza bağlıyoruz. Sadece ekranda görünen adımları kabul etmemiz gerekiyor. Android Auto bir USB kablosuyla araca bağlandığında telefonun Bluetooth bağlantısı otomatik olarak etkinleştirilecektir.

Bluetooth ile arabada mobil müzik nasıl dinlenir

Arabada Bluetooth uyumluluğu olan veya olmayan bir radyonuz olması önemli değil: Cep telefonunuzdan nasıl müzik çalacağınızı size göstereceğiz. arabaya bağlanan bluetooth

Arabada Bluetooth uyumluluğu olan veya olmayan bir radyonuz olması önemli değil: Cep telefonunuzdan nasıl müzik çalacağınızı size göstereceğiz. oto teyp bluetooth telefon bağlantısı

Bluetooth, yakın bir yarıçapta bulunan cihazlar arasındaki kablo engelini kaldırdı. Çok fazla senkronizasyon hızına sahip değildir (bu Bluetooth 5 standardında çözülmüştür), ancak çok basit senkronizasyon sunan çok sayıda cihazla geniş çapta uyumludur . Müzik, video, görüntüler … Akışta da her şeyi iletmek mümkündür.

Mobilde genellikle hem Mp3 formatında hem de Spotify veya Google Play Müzik gibi çalma listelerinde çok fazla müzik kaydederiz . Sıkıntıyı öldürmenin ve tesadüfen bizi bilgilendirmenin iyi bir yolu olan podcast’ler bile. Akıllı telefonunuzun içeriğini arabada dinlemek ister misiniz? Araç radyonuz bu bağlantıya sahip olmasa bile Bluetooth aracılığıyla mümkündür.

Arabanızda Bluetooth varken cep telefonunuzdan akış

Burada, cep telefonları ve araç radyosu gibi oynatma cihazları arasında iki tür Bluetooth iletimi ayırt etmeliyiz: telefon sesi ve multimedya sesi . Araç, ikisi ile veya yalnızca telefonun sesiyle senkronize edilebilir, araç radyosunun modeline bağlıdır (Bluetooth ile). Multimedya sesiyle senkronize edilemiyorsa, doğrudan akış yapamazsınız.

Arabanız Bluetooth aracılığıyla multimedya sesini desteklemelidir

Bluetooth’lu bir radyonuz var ve cep telefonunuza her iki kanal üzerinden bağlanabiliyor: telefon ve multimedya. Prosedür aşağıdaki gibidir:

  • Araç radyosunu akıllı telefonunuzla eşleştirin. Araç ayarlarında multimedya seçenekleri içerisinde Bluetooth olması gerekiyor.
  • Cep telefonunun Bluetooth’unu etkinleştirin ve keşif modunda olduğundan emin olun. Yani yakındaki cihazlar tarafından görülebilir .
  • Araç seçeneklerinden yeni cihazlar arayın ve cep telefonunuzu seçin.
  • Eşleştirildiğinde, multimedya sesinin eşitlendiğinden emin olun. Bluetooth seçeneklerinde görünmelidir.
  • Araç radyosunu Bluetooth kaynağına koyun ve cep telefonunun müzik çalarını başlatın: ses veren her şey araç hoparlörlerinden çalınacaktır .

Mp3’lerinizi, podcast’lerinizi ve hatta Spotify gibi akış uygulamalarınızı dinleyebilirsiniz: arabada her şey duyulur. Ve araca binerken hiçbir şeye dokunmazsanız ve Bluetooth’u etkinleştirirseniz, her ikisi de senkronize olacak, böylece her seferinde eşleştirme yapmak zorunda kalmadan müziğinizi dinlemeye devam edebilirsiniz.

Arabanızda Bluetooth olmadığında mobil müzik çalın

Kablosuz eşleştirme yeterli olmayacağından bu biraz daha karmaşıktır, ancak çok fazla gizem içermez. Elbette: araç radyonuzun bir ses veya yardımcı girişi olmalıdır . Genellikle 3,5 mm jaktır. Ayrıca biri beyaz ve biri kırmızı olmak üzere iki RCA fişi olabilirler. Girişi bulmak için radyoyu çıkarmanız gerekebilir.

Herhangi bir ses girişini kablosuz bağlantıya dönüştüren Bluetooth cihazları vardır. Hemen aşağıda sahip olduğunuz gibi; birçok benzer model olmasına rağmen.

Adaptörünüzü ses girişine bağladıktan sonra, üst kısımda bulunan talimatların aynısını takip ederek cep telefonu ile eşleştirmeniz yeterlidir. Cep telefonunu Bluetooth cihazıyla senkronize edin, multimedya sesinin paylaşıldığından emin olun ve araç radyosunu yardımcı kaynağa koyun.

Cep telefonunuzdan arabanıza tüm müziği Bluetooth üzerinden ve gerçek zamanlı olarak iletmek işte bu kadar kolay.  sesleri gibi akıllı telefonunuzda depoladığınız şeylerle seyahat etmenin keyfini çıkarın .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir