Çar. Eki 20th, 2021

Çalar Saat – Satın Alma Rehberi, Görüşler ve 2021’de Analiz

Çalar saat, nadiren dikkat ettiğimiz, alarmlı maa saati tavsiye ancak bozulduğunda önemini anladığımız cihazlardan biridir. Aynı çalar saati o kadar uzun süredir kullanıyoruz ki, şu anda mevcut olan marka ve modellerin sayısına inanamadık, bu da satın alma kararını zorlaştırıyor. Eh, ilk karar vermemiz gereken şey, küçük ve pratik bir tane mi yoksa dekorasyonun bir parçası olarak hizmet eden daha büyük bir tane mi istediğimizdir, ancak her durumda, en alakalı şey bizi her gün uyandırmasıdır. Latec Digital çalar saat gibi modellere güvenebileceğiniz bir görevdoğrudan sesinizle kontrol edebileceğiniz ve diğerlerinin yanı sıra termometre veya çift alarm gibi diğer ilginç işlevleri içeren . Daha basit bir şey tercih ederseniz, modelini tercih edebilirsiniz . Pil ile çalışan, ışıklı ve sade bir tasarıma sahip bu ürün, sadece uyanıp zamanı rahatça görmek isteyenler için.

Güne zamanında başlamakta sorun yaşamamanız için Latec Digital saati beğeninize sunuyoruz. 5,6 inç ekran ve klasik LED sistemi ile donatılmış, mevcut saati görmeyi ve iki entegre alarmını yapılandırmayı kolaylaştıran bir ürün.

Ancak ürün, ses aktivasyon sistemi gibi bazı iyileştirmeler içeriyor. Artık saati görmek için saate dokunmanıza gerek yok, etkinleştirmek için yanına konuşun veya tokat atın. Gecenin bir yarısı onu ararken çalar saatin yerde durmaması için idealdir.

Ayrıca, verileri ekranda görüntülenen oda termometresi gibi diğer ilginç ekstraları da içerir. Öte yandan, sizi uyandırmak için 13 farklı melodinin yanı sıra temel erteleme işlevini de sunuyor. Çok ilginç bir fiyatı da olan bu eksiksiz çalar saat için sadece son dokunuş.

Sabahlarınıza iyi bir başlangıç ​​yapmak için, Latec’in bu modeli gibi güvenilir çalar saatlere başvurmaktan daha iyi bir şey yoktur.

Annsky LCD saati, eski çalar saatlerin ilginç bir güncellenmiş versiyonudur. Geleneksel pillerle çalıştığı için basit ve bağımsız bir model. alarmlı maa saati tavsiye

Ürün, daha fazla gönül rahatlığı için hem saati hem de tarihi, cihaz tarafından ölçülen sıcaklığı ve hatta alarmı kurduğunuz saati kolayca görebileceğiniz iyi boyutta bir ekrana sahiptir. Geceleri saati daha kolay görebilmeniz için tercihinize göre açıp kapatabileceğiniz arkadan aydınlatmalı bir model.

Geri kalanı için, ürün, alarm için bir erteleme işlevi, artan ses yoğunluğuna sahip aşamalı bir alarm ve kullanımı kolay bir sistem ile uyanmak için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir, böylece karmaşık bir el kitabını incelemek zorunda kalmazsınız. onu kullanmak. .

Bu saat ve sabahlarınıza ihtiyacınız olan saatte başlamanıza nasıl yardımcı olabileceği hakkında daha fazla bilgi edelim.ArtılarıEkran:

Ekran size daha fazla gönül rahatlığı için hem zamanı hem de sıcaklığı ve hatta alarmı kurduğunuz zamanı gösterir.Arka ışık:

Arka ışık, otomatik etkinleştirme ile ışığın düşük olduğu zamanı görmeyi kolaylaştırır.Kullanımı kolay:

Ürünün kullanımı kolaydır, bu nedenle kullanım kılavuzundan en iyi şekilde yararlanmak için çok fazla çalışmanız gerekmez.Erteleme düğmesi:

Alarmı ertelemek için erteleme düğmesi üsttedir ve iyi bir boyuttadır, bu nedenle etkinleştirilmesi kolaydır.EksileriSesler:

Üründe akort veya radyo olmadan sadece ses sinyalleri ile uyandırma seçeneği bulunmaktadır.

Sony ICF-C1 

En iyi çalar saati ararken kaçırılmayacak bir diğer marka ise ev aletleri dünyasında uzun bir geçmişe sahip büyük Japon markası Sony.

Bu Sony çalar saat, kullanım kolaylığı için birkaç düğme ile zarif ve basit bir tasarıma sahiptir; AM / FM dijital radyo alıcısı; maksimum rahatlık için ilk bağlandığında ve yaz aylarında otomatik saat ayarı; daha iyi görüntüleme için aydınlatma ve parlaklık ayarına sahip dahili likit kristal ekran; ve kademeli ses seviyesi ve erteleme işlevi sayesinde sorunsuz ve sarsılmadan uyanmanız için radyo veya zil ile benzersiz kademeli alarm.

En sevdiğiniz radyo istasyonu AM’yi 531 ila 1602 kHz frekansında ve FM’yi 87,5 ila 108 MHz frekanslarında, 100 mW gücünde yerleşik bir hoparlörde mono çıkışla seçebilirsiniz.

Bütçeye uygun bir satın alma yapmayı umuyorsanız, aşağıdaki artılar ve eksiler, 20 Euro’ya en iyi çalar saat olarak tanıtılan Sony ICF-C1 ile ilgilidir.ArtılarıAyarlanabilir ekran:

Ekranın özellikle parlaklık açısından birçok ayar seçeneği bulunuyor, bu sayede geceleri ışık rahatsız etmiyor.Çift frekanslı radyo:

Mevcut iki radyo formatı olan AM ve FM ile doğru şekilde çalışır, böylece istediğiniz istasyonu ayarlamayı bırakmazsınız.Ayarlanabilir ofset:

Erteleme süresini ayarlama imkanı ile alarmı istediğiniz kadar erteleme fonksiyonunu içerir ve daha iyi bir kullanıcı deneyimine sahip olabilirsiniz.Davul:

Saatin yanlış yapılandırılmasını önleyen ve güç kaybı durumunda çalışmayı durduran ilgili güvenlik piline sahiptir.EksileriGürültü, ses:

Bazı durumlarda, hoparlör etkinleştirildiğinde ancak frekans ayarlanmadığında biraz gürültülü olabilir, ancak bu bulunduğumuz ortama bağlı olacaktır.

Grundig Sonoclock 490 

En iyi ve en ucuz çalar saatlerden bir diğeri, dahili hoparlörlü bir FM radyo alıcısı, otomatik uyku zamanlayıcısı ve 2 alarm modu bulunan Grundig’in Sonoclock 490 modelidir. Şebekeye bağlı olarak çalışır ve bir elektrik kesintisi durumunda çalışmasını sağlamak, saat ayarlarını ve programlanmış alarmı korumak için yedek olarak 9 voltluk bir pil ile birlikte gelir.  

Dimmerli monokrom bir LED ekrana sahiptir, bu nedenle geceleri çok fazla göz kamaştırmaz ve sayılar uzaktan görülebilecek kadar iyi boyuttadır. Boyutlarına (20 x 6 x 12 cm) rağmen kesinlikle kompakt bir modeldir, iyi bir denge sunar ve herhangi bir komodin üzerinde fazla yer kaplamaz. Ayrıca sessiz olma avantajına da sahiptir.

Bu sayacı yaparak tasarruf etmek için, piyasadaki en ucuzlardan biri olan Grundig Sonoclock 490’ın artıları ve eksileri burada.ArtılarıZamanlayıcı:

Seçtiğiniz radyo istasyonunu dinlerken kolayca uykuya dalmanıza yardımcı olacak ilgili zamanlayıcıya sahiptir.Radyo:

İyi bir alım ve ses yayılımı seviyesine sahip olan radyoyu basit bir şekilde ayarlayabilirsiniz.Işık kısıcı:

Ekranın gece saatlerinde ışığı kısma işlevi vardır, böylece uyku saatlerinizi rahatsız etmez veya gün içinde enerji tasarrufu sağlar.LED ekran:

LED ekranı, iyi bir görüş alanınız olması için yüksek kalitededir.EksileriAyarlayıcı:

Radyo istasyonu tuneri dijital değil analogdur ve bu bazı kullanıcılara göre olumsuzdur

Sunstech FRD28BL 

Sunstech markası FRD28BL, odanın herhangi bir yerinden görülebilen mavi sayılarla büyük 6,5 ”likit kristal ekrana sahip olduğu için en iyi önerilen çalar saatin bir başka modelidir. Tamamen karanlıkta uyumayı sevenler için mükemmel olan 3 parlaklık ve toplam ekran kapalı düzeyine sahiptir. Bu durumda, ana düğmeye dokunulduğunda, 15 saniye boyunca süre gösterilir ve tekrar kapanır.

Radyo dijital FM’dir, bir düğmeye dokunarak açılır / kapanır ve 10 ön ayarı destekler. Pazartesiden cumaya veya hafta sonları bir veya her gün çalacak şekilde ayarlanabilen iki bağımsız alarmı vardır. Ayrıca uyanmak için bip sesi veya dinlemek istediğiniz herhangi bir istasyon arasında seçim yapabilirsiniz. “Otomatik değiştirme” işlevi, tarih ve saatin her 5 saniyede bir dönüşümlü olarak görüntülenmesini sağlar.

Hangi çalar saati satın alacağınızı merak ediyorsanız, belki de Sunstech FRD28BL’de bir cevap bulacaksınız, bu yüzden artılarını ve eksilerini inceledik.ArtılarıEkran:

Daha iyi bir görselleştirme için sayıları ve göstergeleri mavi olarak gösteren güçlü, oldukça geniş bir dijital ekrana sahiptir.Radyo:

10 istasyona kadar tanımlama ve kaydetme kapasitesine sahip ilgili dijital radyo sistemine sahiptir.Fonksiyonlar:

Çalar saat ve radyoya ek olarak, üründen en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak takvim, zamanlayıcı vb. işlevleri içerir.Çift alarm:

Her gün farklı saatlerde uyanmanız gerektiğinde veya saati başka biriyle paylaşmanız durumunda çok kullanışlı olan ikili bir alarm içerir.EksileriIşık:

Bazı insanlar geceleri ışıktan rahatsız olabilir, ancak yoğunluk, siz en uygun olanı seçene kadar üç farklı şekilde ayarlanabilir.

AEG MRC 4121

Seçimimizin en kaliteli-fiyatlı çalar saati, günlük olarak veya Pazartesiden Cumaya, Pazartesiden Pazara veya Cumartesiye kadar çalacak iki programlanabilir ve bağımsız alarm içeren AEG markasına ait MRC 4121 model projektörlü bu radyolu çalar saatte temsil edilmektedir. ve ayrıca bir sıcaklık göstergesi, tarih ve haftanın günü olan Pazar.

Geceleri uykuyu rahatsız etmemek için minimum ışık yoğunluğuna sahip entegre büyük 11 cm LED ekrana ve en son dinlenen istasyonda çalan radyo alarmına sahiptir. AM FM radyo, 87.5 ve 108 MHz arasında bir FM bandını destekler ve 10 istasyon önceden ayarlanma özelliğine sahiptir ve ses ve frekans açısından dijital olarak kontrol edilir. Ayrıca 180º açıya ayarlanabilen bir projektöre sahiptir ve zaman ayarı hem projektör hem de ekrandaki saat için senkronize edilir. Ayrıca her 10 dakikada bir 90 dakikaya kadar programlanabilir bir “erteleme” işlevine sahiptir.

Sorunsuz bir şekilde uyanmalarına yardımcı olacak güçlü bir cihaza ihtiyaç duyanlar için AEG MRC 4121, birçok kullanıcı tarafından anın en iyi çalar saati olarak kabul edilir. Bunlar onun artıları ve eksileri.ArtılarıEkran:

Saatin ve sıcaklık, tarih ve haftanın günü gibi diğer özelliklerin iyi derecede görselleştirilmesine olanak tanıyan 11 santimetrelik geniş bir LED ekrana sahiptir.Düşük gece lambası:

Saat, gece saatlerinde düşük seviyede ışık sağlayacak şekilde ayarlanmıştır, bu nedenle aydınlık bir ortamda uyuyamayan insanlardansanız, bu bir sorun olmayacaktır.Radyo:

10 adede kadar istasyon kaydetme kapasitesine sahip radyo işlevini içerir, bu nedenle elinizde bir radyo olmasını istiyorsanız, bu çalar saatle birlikte alabilirsiniz.projektör:

180 dereceye kadar eğilebilen bir projektör aracılığıyla zamanı yansıtma işlevine sahiptir, böylece bu bilgileri ihtiyacınız olduğunda görebilirsiniz. Alarm fonksiyonları:

Piyasadaki en iyi çalar saat hangisidir?

Mevcut pazarda bulunan Akıllı Telefonların çoğunluğunun basit bir uygulama üzerinden çalar saat olarak kullanılmasına izin verdiğini biliyoruz. Ancak, birçok insan hala bağımsız bir çalar saati tercih ediyor. Bunun nedeni, telefonun gece boyunca boşalabilmesi ve akıllı telefonu çalar saat olarak güvenilmez hale getirmesidir. Diğer insanlar yatağa gittiklerinde akıllı telefonlarını kapatmak isterler, bu yüzden komodin üzerinde bir çalar saat olmasını tercih ederler.

Çalar saatlerin birçok modeli ve markası vardır: bazıları büyük, bazıları daha küçük, bazıları daha sofistike tasarımlara sahip, bazıları daha geleneksel ve elbette bazıları diğerlerinden daha pahalı. Ancak bizi ilgilendiren her şeyden önce çalar saatin çalışır durumda olması; Her gün bizi uyandırmak için ihtiyaç duyduğumuz bir cihaza fazla para harcamaya gerek yok.

Seçeneklerin sayısı nedeniyle iyi bir çalar saat seçmek karmaşık bir iş olabilir, bu nedenle piyasadaki en iyi çalar saati satın almak için bu kılavuzu dikkatle hazırladık. Asıl amacımız, çalar saat karşılaştırması yaparak son olarak işlevsel ve aynı zamanda ekonomik olanı seçebilmenizdir.

Alışveriş Rehberi

Türler

Çok basit olanlardan AM ve FM radyosu olan veya bir akıllı telefondan müzik çalan diğerlerine kadar çeşitli çalar saat türleri vardır. Hatta bazılarında, gecenin ortasında çok parlak bir LED ekran görmenize gerek kalmaması için odanızın duvarında saati aydınlatan bir mini projektör bile vardır.

Seçtiğiniz çalar saatin türü ne olursa olsun, boyut ve tasarım önemli özelliklerdir, ancak dayanıklılığını sağlamak için yüksek kalite standartlarında üretilmesi gerektiğini de unutmayın. Tabii ki, biz tanınmış markaları tercih ediyoruz, ancak daha düşük fiyatlarla iyi kaliteyi garanti eden başka yeni markalar da var.

Güç kaynağı

Ne tür bir enerji ile çalıştıklarını bilmek de önemlidir. Bazılarının pille çalıştığını ve bazılarının doğrudan akıma bağlı olduğunu göreceksiniz. Fişe takılı olanlar pilleri boşa harcamama avantajına sahiptir, ancak bir elektrik arızası meydana gelirse kendi başlarına çalışamazlar.

İdeal olarak, aynı anda güç kaynağına bağlanıp takılabilir, bir elektrik kesintisi olursa çalışmaya devam eder. Yalnızca pil kullanan çalar saatlerin genellikle başka seçeneği yoktur, yalnızca çalar saat olmakla sınırlıdırlar.

Bu özelliği araştırıyoruz çünkü bir çalar saat olduğu için en önemli şey cihazın kendisinin “uykuya dalmamasıdır”. Bazı çalar saatlerin altında kare pil takmak için küçük bir delik bulunur, ancak bu pillerle çalıştığı anlamına gelmez. Yardımcı akü içindir, bu sayede elektrikler giderse konfigüre ettiğiniz süre değişmeyecektir. Saatin çalmamasının tek yolu, tam sizi uyandırması gereken anda bir elektrik kesintisinin meydana gelmesidir

Ekstra özellikler

Zaten biliyorsunuz, ne kadara mal olduğunu sormadan önce, tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan bir çalar saatin önünde olduğunuzdan emin olun. Sizi en sevdiğiniz radyo istasyonuyla uyandırıp uyandıramayacağını veya yalnızca alarmı olup olmadığını teknik özellikleri kontrol edin. Son olarak, bazı çalar saatler çok yüksek ve diğerleri çok sessiz olabileceğinden, alarmın ses düzeyini ayarlayabilmeniz önerilir.

çalar saat nasıl kullanılır

Antik çağlardan beri, zamanı ölçmek esastır. Tüm insanlar için en zor görevlerden biri sabah erken uyanmaktır ve çalar saatler tam da bunun için ortaya çıkmıştır. Basit işlevi, Morpheus’un kollarından ayrılabilmemiz ve kendimizi yeni günün düzenine sokabilmemiz için sabahları yeterince yüksek ses çıkarmaktır.  

Her zaman ihtiyacınıza göre çalar saati seçin  

Teknolojiye düşkün olsanız ve ipli çalar saati dijital olana tercih etmek mantıksız görünse de, bu teknolojiden çok pratiklikten etkilenen bir karardır. Görevini yerine getirmek için bu cihaza ihtiyacınız olduğunu unutmayın, ihtiyacınız olan saatte uyanın.

O halde, gecenin bir yarısında bir elektrik kesintisi olduğunu ve komodininizdeki dijital çalar saatin saatinin programsız olduğunu hayal edin. Dizi veya analog çalar saatlerin dijital olanlardan çok daha güvenilir olduğu bu tür durumlarda.  

Bir veya daha fazla işlevle  

Tüm seçeneklerinizi değerlendirdiyseniz ve bir dijital çalar saat tutmayı seçtiyseniz, onu yalnızca çalar saat olarak kullanabilir veya bazı modellerde bulunan birçok işlevden yararlanabilirsiniz.

Saati görüntülemenin yanı sıra, hem AM hem de FM modunda radyo dinleyebilir, uykunuz ağırsa alarmı her belirli saatte tekrar edecek şekilde ayarlayabilir ve alarmın sesiyle mi uyanmak mı yoksa alarmın sesiyle mi uyanmak istediğinizi seçebilirsiniz. en son ayarladığınız istasyon.  

Dijital çağa uyanın

Dijital çalar saatler, bir çift olarak yaşıyorsanız ideal olan bağımsız alarmların ek bir işlevi ile programladığınız saatte sizi uyandırır; bu sayede ilk alarmdan sonra saati sıfırlama derdiniz olmaz.

LED ekranı, eski modellerin can sıkıcı parlaklığı olmadan, mutlak netlikte ve zamanı görmenizi sağlar. Ayrıca bazı saatlerde, zamanı daha kolay görebilmeniz için tavana veya duvara yönlendirebileceğiniz bir tepegöz tasarımlarına dahil edilmiştir.

Ayrıca, uyanmayı daha az sinir bozucu hale getiren alarm ses seviyesini de ayarlayabilirsiniz.

Çalıştığı enerji türüne dikkat edin

Dijital saatler, analog saatlerin aksine akımla çalışma eğilimindedir. İşlevselliğinden puan çıkaran bir özellik, çünkü daha önce de belirtildiği gibi, bir elektrik kesintisi durumunda programdan çıkar. Ancak, bazı modellerde bu sorunu çözmek için bir yedek pil bulunur. Yine de bu noktayı göz önünde bulundurun.  

Üretim malzemelerini dikkate alın

Çalar saatinizin malzemesi yüksek dirençli olmalıdır, çünkü bu genellikle sık kullanılan bir üründür ve bu nedenle düşmeye ve darbelere karşı hassastır. Ayrıca her zaman bir şeyler aradığınız ve yanlışlıkla atabileceğiniz komodinlerde bulunur. Saatin etiketinde, örneğin genellikle saatlerde en çok kullanılan malzeme olan plastiğin kalitesini ve dayanıklılığını doğrulayabilirsiniz.   

En popüler markalar

Çalar saat satın alırken hangi markaların alarm fonksiyonuna sahip olduğuna bakmak gerekir. Onlar için farklı modellerin en göze çarpan özelliklerini İnternet kullanıcılarının yorumlarıyla karşılaştırarak karşılaştırdık. Bu işlevi yerine getiren başlıca markalar arasında Casio, Sony ve Philips ürünleri yer almaktadır.

Casio Computer CO., Ltd. 1946’dan beri Shibuya, Tokyo, Japonya’da teknoloji üretim mühendisi Tadao Kashio tarafından kurulmuş çok uluslu bir elektronik üreticisi şirkettir. Ürün yelpazesi saatler, kameralar, telefonlar, bilgisayarlar, müzik aletleri ve hesap makinelerini içerir.

1957’de Casio, şirketin başlangıcını ve ilerlemesini işaret eden ilk tam elektronik hesap makinesini piyasaya sürdü. 1980’li yıllardan itibaren müzik aleti ürün yelpazesi, özellikle elektrikli klavyeleri, ses kalitesi ve kolay kurulumu ile oldukça ünlü olmuştur. Şirket ayrıca analog ve dijital saat modelleri arasındaki çeşitliliği ile de tanınmaktadır.

Çalar saat, saatçilik yelpazesi arasında klasik modellerdir. Ürünler dayanıklı malzemelerden üretilmiştir ve oldukça küçük bir boyuta sahiptir, her yere yerleştirmek için pratiktir. Üstte hem alarmı devre dışı bırakmaya hem de dijital ekranı karanlıkta aydınlatmaya yarayan bir düğme ile yüksek bir alarm sesi ve sürekli bip sesleri vardır.

Sony Corporation, Minato, Tokyo, Japonya’da bulunan çok uluslu bir şirkettir. Sony grubu, ev ve profesyonel elektronik, oyunlar, eğlence ve finansal hizmetler üretimi dahil olmak üzere çeşitli işletmelere sahiptir.

Sony, kompakt disk formatları ve Blu-ray diskler dahil olmak üzere yeni kayıt ve depolama teknolojilerinin üretimiyle tanınmaktadır. 2014’ten itibaren Sony grubu şu şirketlere bölündü: telefon, Net üzerindeki oyunlar ve hizmetler, görüntü üretimi ve çözümü, iç mekanlar için eğlence ve ses, cihaz üretimi, görsel efektler ve hizmetlerin finansmanı vb.

Sony çalar saatler, kolay kullanım sağlayan birkaç düğme ile zarif ve basit bir tasarıma sahiptir, dahil edilen radyo, alarm programlama açısından farklı seçeneklerle (standart-çift); Farklı kullanıcıların yorumlarına göre, radyo, görünürlük ve genel olarak ses ve radyo sinyalinin kalitesi mükemmel kalitede.

Koninklijke Philips Electronics NV Kurucusu Gerard Philips’in kardeşi Anton ile birlikte, her ikisi de ticaret alanında çalışmaları olan 1891 yılından bu yana elektronik ürünler konusunda uzmanlaşmış, Philips olarak bilinen Hollandalı çok uluslu bir şirkettir. Hollanda bölgesi.

2010 yılı için Philips, 25.419 milyon Euro’dan fazla toplam satış kaydeden işletmelere ve Philips Tüketici Yaşam Tarzı, Philips Aydınlatma ve Philips Sağlık Hizmetleri alt bölümlerinde dağıtılan 119.001 çalışana sahipti.

Philips, yoğun evde sağlık bakımı, enerji açısından verimli aydınlatma ve yeni kişisel bakım ürünlerinde öncüdür. Oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahiptir ve bunların en öne çıkanları küçük elektronik ürünlerdir.

Saatli radyo yelpazesinde bulunan modeller, FM / AM istasyonlarının dijital olarak ayarlanması ile monokrom renklerde zarif bir tasarıma sahiptir. Alarm işlevi, tercih edilen istasyonun sesiyle veya nazik bir uyanmayı garanti eden kademeli ses seviyesindeki bip sesiyle devreye girecek şekilde yapılandırılabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

S1: Bir çalar saat nasıl programlanır ve ayarlanır

Saatinizi her sabah sizi uyandıracak şekilde ayarlamak istiyorsanız, bu tamamen analog veya dijital saat olmasına bağlıdır. Günümüzde en çok kullanılan saatler dijital saatler olsa da analog saatler en sadık takipçilerine sahip olmaya devam ediyor.

Bir analog çalar saat için alarmı programlamak ve ayarlamak çok basittir. Bu saatlerin arkasında biri saati, diğeri ise alarmı ayarlamak için iki el bulunur. Ön tarafta genellikle alarm sinyali veren ibre, kadran üzerindeki diğer kollardan farklı bir renkte tasarlanmış.

Dijital çalar saat söz konusu olduğunda, bunlar elektronik cihazlar aracılığıyla çalışır ve sayılar LCD veya LED ekranlarında gösterilir. Her modelin farklı bir mekanizması olduğunu unutmamak gerekir, bu nedenle bu saatlerin çalar saat ayarlarını etkinleştirmek için hangi düğmeye basacağınızdan emin olmak için her ürünün birlikte gelen kullanım kılavuzuna başvurmanız en iyisidir.

Genellikle bu dijital saatler, “alarm ayarını” bulabileceğiniz seçenekleri görüntülemek için basabileceğiniz bir “mod” düğmesine sahiptir. Bu seçeneği bulduktan sonra, “ayarlar” seçeneğini seçebileceksiniz, burada alarmın çalar saat için etkinleştirilmesini istediğiniz zamanın rakamlarını manuel olarak girebileceksiniz.

S2: Çalar saat nasıl düzeltilir

Saatiniz saati göstermiyorsa veya sık sık gecikiyorsa. İlk önce pilleri kontrol etmeyi deneyin; Analog veya dijital model olup olmadığına bakılmaksızın, bu cihazların çalışması için pillere ihtiyaç duyduğunu unutmayın. Şarj bitmiş olabilir, bu durumda yalnızca pilleri yeni pillerle değiştirmeniz gerekecektir.

Pillerin sülfatlanmış olması da mümkündür, eğer bu olursa pilleri dikkatli bir şekilde çıkarmanız gerekecektir. Ardından alkole batırılmış bir bezle temizlemeye ve pası gidermeye devam edin, ardından çok iyi kuruduktan sonra yeni pilleri yerleştirebilirsiniz.

Bu işlemden sonra saat hala çalışmıyorsa; en iyisi onu teknik servise götürmenizdir, orada uzman bir saat ustası onu hızlı bir şekilde onarabilir. https://mozilpa.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir